Шукати в цьому блозі

вівторок, 22 лютого 2011 р.

Усі ми грішники, хоча тільки невеликий відсоток із нас є злочинцями, – Блаженніший Любомир про День особливої уваги до в’язничного служіння..

Неділю Про блудного сина Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви визначив як день особливої уваги до в’язничного служіння. До цього дня, що 2011 року припав на 20 лютого,  Блаженніший Любомир написав пастирського листа до духовенства, мирян УГКЦ та до всіх людей доброї волі.

«Хочу звернути вашу увагу на долю наших співвітчизників, про яких ми намагаємося не згадувати, або, якщо й думаємо про них, то незичливо. Йдеться про тих чоловіків і жінок, які зараз відбувають покарання у в'язницях чи перебувають у слідчих ізоляторах, одне слово, про позбавлених волі за скоєння певного злочину чи підозрюваних у злодіянні. Про таких людей часто говорять: так їм і треба, вони це заслужили», – робить вступ до свого листа духовний лідер УГКЦ.

За словами Блаженнішого Любомира, немає у світі держави – навіть серед найбільш розвинених, – у якій би не скоювали злочинів, подібно як немає людини, – навіть між тими, хто бажає виконувати всі Божі заповіді, – яка б не грішила. «Усі ми грішники, хоча тільки невеликий відсоток із нас є злочинцями. Злочинність є незаперечним фактом нашої дійсності, але ми не завжди розуміємо і знаємо, як до нього ставитися, як поводитися супроти злочинців і як самі злочинці мають розглядати стан своєї душі», – пояснює Верховний Архиєпископ-емерит.

«Навіть якщо ці люди справедливо засуджені, через те що допустили якусь велику помилку чи зійшли на хибний шлях, то все ж таки вони тепер зазнають терпінь і потребують нашої допомоги, як сказав Ісус Христос, нашого співчуття», – пояснив Блаженніший Любомир. Тож, написав він, коли маємо нагоду, відвідаймо їх, особливо коли йдеться про наших близьких чи знайомих осіб.

При цьому Блаженніший Любомир наголосив на важливості молитви: «За всіх без винятку ув'язнених підносімо до Господа Бога свої молитви, щоб час обмеження їхньої свободи був для них нагодою для застанови, жалю за вчинене зло, постанови не повторити доленосної життєвої помилки».

Крім того, духовний лідер УГКЦ просив не забувати у своїх молитвах і підтримці капеланів, священнослужителів та волонтерів, «які з великою посвятою працюють, щоб духовно підтримати ув'язнених та допомогти їм стати на правильний шлях». А також і про працівників Пенітенціарної системи України, «які виконують нелегкі завдання, бо щодня доторкаються до понівечених людських доль».
 
Департамент інформації УГКЦНе допустити політичної розправи над противниками сталінізму! Звернення духовенства різних конфесій.


репресіїАрешти, що відбулися в Україні в січні 2011 р. за звинуваченнями в знищенні пам’ятника Йосифу Сталіну в Запоріжжі, занепокоїли християн різних конфесій. Брутальний характер затримання звинувачених, брак доказів їхньої провини, заборона контактів з адвокатом і родичами затриманих суперечать нормам законодавства, прийнятим у демократичних країнах, до яких відносить себе й Україна. Підставою для арештів висувається знищення пам’ятника найкривавішому диктаторові ХХ ст., винному в геноциді українського народу, масових репресіях християн в СССР, що трактується частиною українського суспільства як спроба реабілітації Сталіна й сталінізму. При цьому зберігає чинність указ Президента України № 250/2007 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні» з 28 березня 2007 р., який серед іншого приписує «3.6. Вжити в установленому порядку заходів щодо демонтажу пам’ятників та пам’ятних знаків, присвячених особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932 – 1933 років в Україні та політичних репресій, а також щодо перейменування в установленому порядку вулиць, площ, провулків, проспектів, парків та скверів у населених пунктах України, назви яких пов’язані з такими особами». Сам же факт підриву пам’ятника з використанням вибухових речовин лишається непідтвердженим. У суспільстві поширюється думка про використання підриву пам’ятника Сталіну в Запоріжжі для політичної розправи над опонентами панівної партії.

репресіїЦе змушує нас, представників різних християнських конфесій, звернутися до органів державної влади, судочинства й прокуратури з вимогою привести ставлення до громадян України, звинувачуваних у знищенні пам’ятника Сталіну, у відповідність до чинного законодавства, звільнити їх від незаконного утримування під вартою та розглянути звинувачення проти них на відкритому судовому процесі.


Вважаємо за необхідне для збереження суспільного миру, щоб Адміністрація Президента України прокоментувала ці події й витлумачила ставлення державної влади до історичної спадщини сталінізму та пам’ятників діячам сталінської доби.


Владика Ігор ІСІЧЕНКО, Архієпископ Харківсько-Полтавський, УАПЦ


Владика Андрій САПЕЛЯК СДБ, єпископ-емерит, м. Верхньодніпровськ, УГКЦ


Владика Степан Меньок ЧНІ, екзарх Донецько-Харківського Екзархату, УГКЦ


Владика Микола Сімкайло, єпископ Коломийсько-Чернівецької Єпархії, УГКЦ


о. Василь Пантелюк, канцлер Донецько-Харківського Екзархату, УГКЦ


о. Яков Кротов, настоятель приходу Зішестя Святого Духа на апостолів, РАПЦ, м. Москва


о. Ігор Бойко, викладач Українського Католицького Університету (УКУ), м. Львів


о. Сергій ОКУНЄВ, настоятель парафії святих просвітителів слов'янських Кирила і Мефодія, УПЦ КП, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ)


о. Петро БУРАК, парафія святого архистратига Михаїла, Головний капелан ВО "Тризуб" ім.С.Бандери, м. Тернопіль


о. Юрій КРОЛЕВСЬКИЙ, декан Харківський, УГКЦ


о. Юрій ШАЛАМАГА, настоятель парафії ВМЦ Димитрія, капелан Львівської обласної організації ВО "Тризуб" ім.С.Бандери, УГКЦ, м. Львів


о. Ігор ПАГУЛИЧ, настоятель парафії Переображення Господнього, УГКЦ, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ)


о. Онуфрій Репецький ЧСВВ, монастир Святого Йосипа Обручника, УГКЦ, с. Брюховичі, Львівська обл.


о. Роман Атаман, адміністратор парафії Воскресіння Христового, УГКЦ, м. Кременчук, Полтавська обл.


о. Василь Колодчин, парох Парафії Святих Верховних Апостолів Петра і Павла, м. Южне, Одеська обл.


о. Тарас Павлюс, адміністратор парафії Пресвятої Тройці, УГКЦ, с. Шевченкове, Жовтневий р-н, Миколаївська обл.


о. Євген Станішевський, викладач Українського Католицького Університету (УКУ), м. Львів


Віктор Березовий, викладач Українського Католицького Університету (УКУ), м. Львів

Джерело: Сайт Катехитика.

Немає коментарів:

Дописати коментар