Шукати в цьому блозі

понеділок, 8 грудня 2014 р.

До ВР внесені законопроекти щодо капеланства у війську та пенітенціарній системі.

КИЇВ –  На розгляд парламенту повторно внесені законопроекти, спрямовані на запровадження інституту священнослужителів (капеланів) у військових і правоохоронних органах, а також в установах Державної пенітенціарної служби.

Дані ініціативи 2 грудня 2014 року зареєстрував у Верховній Раді народний депутат Юрій Мірошниченко («Опозиційний блок»), повідомляє 
Інститут релігійної свободи

Законопроектом № 1153 пропонується запровадити інститут військових священнослужителів (капеланів), які здійснюють душпастирську опіку на добровільних засадах, у Збройних Силах України, Державній прикордонній службі Україні, Внутрішніх військах МВС України.

При цьому законопроектом № 1154 передбачається доповнення Кримінально-виконавчого кодексу України статтею 128-1 «Організація душпастирської опіки засуджених», також внесення доповнень до статей 9 і 12 Закону України «Про попереднє ув’язнення» та статті 23 Закону України «Про Державну кримінально-виконавчу службу України».

Нагадаємо, що дані законодавчі ініціативи були розроблені у 2013 році як результат спільної роботи фахівців Верховної Ради, Міністерства оборони України, Державної пенітенціарної служби, експертів Інституту релігійної свободи та представників заінтересованих конфесій, що входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Проте Верховна Рада попереднього скликання не розглянула дані зміни (
проект № 3143 та проект № 3233), а відтак після обрання нового парламенту згадані законопроекти вважаються такими, що відхилені.

Як повідомляв ІРС, 2 липня 2014 року 
Кабінет Міністрів України розпорядився розробити та затвердити положення про службу військового духовенства (капеланську службу) у Збройних Силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі.

Немає коментарів:

Дописати коментар