Шукати в цьому блозі

четвер, 14 травня 2015 р.

Верховна Рада України ухвалила закон, що офіційно визнав в'язничне душпастирство.

Вітаємо в'язнів, які матимуть незабаром вільний доступ до своїх духівників. Присутність капеланів у місцях несвободи стала головним чинником незворотних змін у суспільствах Східної Європи, звільненої від впливу репресивної, атеїстичної імперської ідеології. У розробці законопроекту у гроні експертів активну участь брали представники Української Греко-Католицької Церкви. Закон захищає таємницю сповіді.


Законодавчим актом з метою запровадження в Україні інституту священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, здійснення "душпастирської" опіки в даних органах та установах, передбачено доповнити Кримінально-виконавчий кодекс статтею 128.1 "Організація душпастирської опіки засуджених". 

Згідно з Законом, "душпастирська опіка засуджених - діяльність в установах виконання покарань священнослужителів (капеланів), уповноважених релігійними організаціями, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку, спрямована на задоволення релігійних потреб засуджених, їх духовне виховання".

Законом надано особам, взятим під варту, право на "душпастирську" опіку. Для цього в новій редакції викладені статті 9 та 12 Закону "Про попереднє ув'язнення".

Документом передбачається зобов'язати керівний склад органів та установ Державної кримінально-виконавчої служби України сприяти проведенню священнослужителями (капеланами) заходів "душпастирської" опіки з персоналом. 

У цьому зв'язку статтю 23 Закону "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" доповнено відповідним приписом. Триває праця над проектом Положення про здійснення релігійної опіки в установах Державної пенітенціарної служби України.

Законопроект зареєстровано за №1154.

За матеріалами сайту Верховної Ради України.

Немає коментарів:

Дописати коментар