Шукати в цьому блозі

вівторок, 24 листопада 2015 р.

Виїзне засідання християнської міжконфесійної місії відбулося у Кривому Розі.

24 листопада у Дніпропетровській області відбулось виїзне засідання членів правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» під головуванням Рустама Фатуллаєва. Учасники зустрічі відвідали область з метою оцінки перспектив співпраці християнських конфесій з органами й установами Державної пенітенціарної служби України. Українську Греко-Католицьку Церкву представляли о. Ігор Пагулич і о. Ігор ДмитришинВ роботі Місії також взяли участь начальник Управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України полковник внутрішньої служби Ігор Андрушко, заступник начальника обласного управління Служби полковник внутрішньої служби Олександр Ведмідський, представники громадських і релігійних організацій Криворіжжя та засобів масової інформації.

            
За участі почесних гостей та представників Церков Місії на території Криворізької виправної колонії (№80) управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області відбулось урочисте відкриття молитовної кімнати Церкви Християн віри євангельської «Преображення». Саме тут відбулось робоче засідання Місії. 

Були розглянуті наступні питання.
1. Співпраця церков Місії з Інститутом кримінально-виконавчої служби (м. Київ) у справі спеціальної підготовки капеланів.

У зв’язку із створенням Пенітенціарної академії в Чернігові на базі Юридичного коледжу існують наміри розформувати Інститут Кримінально-Виконавчої Служби України. Цей заклад потрібно відстояти.
Аргументи:
- Інститут розташовано в столиці держави, де розташовані центральні кервіні органи виконавчої влади і де відбуваються основні події співпраці Церков і Державної пенітенціарної служби країни.
- Заклад було створено саме для пенітенціарної системи. Нажаль, при відокремленні Кримінально-Виконавчої Служби від МВС, приміщення і територія були несправедливо передані в МВС зі знехтуванням потреб створеного 1998 р. Державного департаменту України з питань виконання покарань.
- Кращі офіцери служби з 90-х років є випускниками саме цього закладу.
- Є можливість співпраці ІКВС та Церков на академічному рівні саме у Києві, де розташовано богословські заклади і де розташовані керівні  центри більшості Церков. 
- Пропонуємо, щоб підготовка капеланів відбувалася не в одному лише Білоцерківському училищі, а також в Київському Інституті КВС, в Чернігівській академії, Дніпродзержинському училищі. 

2. Форма участі представників Церков Місії у Пенітенціарній Асоціації України.

26.11 у Києві відбудуться установчі збори Пенітенціарної Асоціації України, яка дає можливість активувати процеси змін не лише у пенітенціарній системі та системі правосуддя, а також у цілому суспільстві. Участь представників Церков у Пенітенціарній Асоціації України дасть можливість розвивати пенітенціарну ідею і є дуже корисною для збереження християнського контексту цієї ідеї.

В другій половині дня члени правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» продовжили свою роботу у Криворізькій установі виконання покарань (№3). 

Друга частина робочого засідання Місії розглянула наступні питання.

3. Особливості душпастирського служіння у слідчих ізоляторах.

З огляду на інтенсивність душпасирського служіння та більш складні умови реалізації капеланського служіння в установах попереднього ув'язнення було визнано рацію в пріоритетності спеціальної підготовки саме капеланів слідчих ізоляторів.

4. Пріоритетні завдання Місії на 2016 рік, намічені напрямки діяльності Душпастирської ради. 

5-6 січня пропонується провести з пластунами акцію передачі Віфлеємського Вогню Миру до пенітенціарних установ.
18 – 25 січня – Тиждень молитов за єдність християн провести у Київських храмах також у пенітенціарних установах.

5. Вислухана доповідь пастора В'ячеслава Когута про поїздки на конференцію МАТС (Prison Fellowship International) у Римі.

Взаємодія Церков Місії в Україні стала цікавим прикладом екуменічного служіння для християн у багатьох країнах європи. 

Відтак гості відвідали режимні корпуси виконання покарань (№3), ознайомились з порядком утримання дорослих та неповнолітніх ув’язнених, засуджених до довічного позбавлення волі, умовами, створеними для реалізації ними своїх релігійних потреб. Начальник установи полковник внутрішньої служби Микола Биховець розповів історію одного з наймолодших пенітенціарних закладів Дніпропетровщини, розповів про заходи, які вживаються персоналом установи з метою покращення умов утримання ув’язнених осіб.

«Прийняті під час роботи Місії рішення будуть доведені до відома як церковних ієрархів, так і керівництва державних органів влади та народних депутатів України, - сказав Голова правління Місії Р.Н.Фаттулаєв. – Сподіваємось, що ці рішення, котрі є результатом багаторічної співпраці з вітчизняними пенітенціарними закладами, стануть суттєвим доповненням до вітчизняної законодавчої бази та зроблять її справді дієвим механізмом для подальшого удосконалення умов реалізації засудженими і ув’язненими особами свого права на віросповідання».Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

Світлини управління прес-служби ДПтС України у Дніпропетровській області.

Немає коментарів:

Дописати коментар