Шукати в цьому блозі

понеділок, 21 грудня 2015 р.

Капелани взяли участь у конференції.

21 грудня 2015 року у приміщенні Державного університету ім. Тараса Шевченка відбулася всеукраїнська конференція «Формування узгодженої позиції Церков та релігійних організацій України щодо процесів гуманізації та формування збалансованої політики України щодо наркотиків». В'язничні капелани та служителі центрів реабілітації узалежнених Української Греко-Католицької Церкви долучилися до обговорення проблеми наркотиків у місцях несвободи та висловили свою позицію щодо реформування в нашій державі підходів до профілактики і лікування нарко-залежних.

 В програмі були розглянуті наступні питання:
1. Стан реалізації Національної стратегії щодо наркотиків до 2020 року.
2. Реальний стан справ щодо практики використання контрольованих лікарських засобів. Право пацієнта на доступ до контрольованих знеболювальних препаратів.
3. Питання зниження кримінального тиску на людей, які вживають наркотики. 
4. Питання замісної підтримувальної терапії (ЗПТ).
5. Стан справ щодо реабілітації наркозалежних в центрах реабілітації:

Представники конфесій в трьох сферах: медичній (питання знеболення), реабілітації залежних (питання ЗПТ) та пенітенціарній (кримінальний тиск) мали можливість не лише познайомитися з дискурсом в цій сфері, але й могли вибудувати власну аргументовану позицію з цих питань. Узагальнивши пропозиції Церков та релігійних організацій можна буде представити погляди релігійних організацій та продовжити дискусію. 

У заході брали участь керівник центру для жінок "Переображення", капелан у Чернігівській виправній колонії о. Петро Лоза, керівник пенітенціарного служіння Львівської Архиєпархії о. Тарас Мирка, капелан Коломийської виправної колонії о. Олекса Куйбіда. 

Священик УГКЦ Андрій Нагірняк, Голова  Громадської ради при Міністерстві охорони здоров’я України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій, відзначив необхідність забезпечення балансу в наркополітиці держави між забезпеченням доступу до психоактивних речовин в медичних та наукових цілях та заходами з протидії їх незаконному обігу і потребу комплексного підходу щодо здоров'я населення, що передбачає наявність профілактичних, лікувальних та реабілітаційних заходів у вирішенні проблем вживання наркотиків та наркозалежності. Також представники конфесій відзначили потребу і важливість залучення представників Церков та релігійних організацій до процесу формування політики держави у цих питаннях.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

Немає коментарів:

Дописати коментар