Шукати в цьому блозі

неділя, 31 січня 2016 р.

У Тернополі вдесяте відбулася акція «Доба».

На 24 години, з 31 січня по 1 лютого 2015 року, обмежили своє спілкування з зовнішнім світом учасники акції «Доба», добровільно зайнявши колишні каземати КДБ, а тепер – музею політв’язнів та репресованих в Тернополі.

«Прислухайся до себе. До свого серця», – таким є неофіційне гасло цього проекту, який вже 10 років поспіль організовують Тернопільські СУМівці.
Традиційно присвячують «Добу» річниці бою під Крутами.

 «Двадцять чотири години перебування в цих, пронизаних історією, стінах є тією зупинкою в швидкоплинні життя, яка допомагає краще усвідомити, як події  минувшини, так і події сьогодення, визначити в них своє місце і роль», – кажуть організатори акції.

А сприяли цьому традиційна мовчанка, спільна молитва, духовні розважання, перегляд тематичного фільму про бій під Крутами, зустрічі з істориками, громадськими та релігійними діячами.

 Цього року «Доба» зібрала не лише СУМівців, але й їхніх друзів з товариства українських студентів-католиків «Обнова», представників інших громадських організацій.

 «Сама атмосфера сприяє тому, щоб подумати про історію, поставити себе на місце тих людей», – ділиться враженнями комендант цьогорічної «Доби» Віталій Дзюбак.
Євген Зігмунд, член товариства українських студентів-католиків «Обнова», вперше бере участь в такій акції.

«Хочу пережити в своїй пам’яті те, що відчували всі ті, хто боровся за Україну», – говорить хлопець. 

Згадувала молодь й нещодавні події Революції гідності та бойові дії на Донбасі.
«Маємо пам’ятати й про сучасних героїв, які воюють на сході країни за те, щоб зберегти цілісність України», – переконаний член Тернопільського осередку СУМ в Україні Андрій Пушкар.

І не лише подумки єдналися учасники «Доби» з українськими героями, що боронять територіальну цілісність країни – для потреб наших бійців вони сплели три маскувальні сітки, які передали волонтерським організаціям для доставки на схід.
Завершилася «Доба» спільною Літургією в музейній каплиці.

Відбулися зстрічі з цікавими людьми, перегляд історичних кінофільмів, практичні роботи з виготовлення подарунків бійцям АТО.

Немає коментарів:

Дописати коментар