Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 22 вересня 2017 р.

Християнські Церкви зацікавлені у розробці пробаційних програм

21 вересня 2017 року у Міністерстві юстиціх відбулося друге засідання мультидисциплінарної робочої групи з питань розроблення та реалізації пробаційних програм.  Душпастрську раду з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України представляв пастор В'ячеслав Когут. Християнські Церкви беруть най активнішу участь у реінтеграції колишніх засуджених до суспільного життя. Свідченням цього є Асоціація християнських реабілітаційних центрів, через які пройшли десятки тисяч наших громадян.

Відкриваючи засідання, Денис Чернишов зазначив про актуальність та важливість розвитку пробації в напрямі впровадження пробаційних програм та забезпечення їх ефективності.

Директор Департаменту пробації Олег Янчук описав поточну ситуацію щодо актуальних криміногенних потреб суб’єктів пробації (криміногенні потреби - сфери життєдіяльності та особистісні характеристики, проблеми у яких впливають на виникнення протиправної поведінки).

"Найактуальніші криміногенні потреби суб'єктів пробації за результатами проведеного аналізу пов’язані з проблемами з роботою та матеріальним становищем, зловживанням алкоголем, контролем поведінки та мислення, неготовністю до змін у своєму житті та напруженими стосунками у суспільстві", – завершив директор Департаменту пробації.

Радник з питань пробаційних програм Проектного офісу з питань пробації Тетяна Журавель продовжила, що проекти пробаційних програм, які розробляються Міністерством юстиції спільно з Проектним офісом з питань пробації, зорієнтовані на актуальні криміногенні потреби суб’єктів пробації: «Подолання агресивної поведінки», «Попередження вживання психоактивних речовин», «Зміна прокримінального мислення», «Формування життєвих навичок»".

Керівником Проектного офісу з питань пробації Катериною Новохатнею презентовано вимоги до пробаційних програм, поінформовано про результати конкурсу щодо відбору проектів пробаційних програм та поточний стан справ у напрямі їх розроблення.

Огляд змісту, структуру та концепції проектів трьох перших пробаційних програм, що будуть надіслані для надання пропозицій та зауважень учасникам робочої групи, презентували експерти з їх розроблення – лікар-психолог, когнітивно-поведінковий психотерапевт Людмила Мельник та лікар-психіатр, нарколог, психотерапевт Андрій Карачевський.

Засідання супроводжувала жвава дискусія, в якій взяли участь представники Мінсоцполітики і Мінмолодьспорту, науковці, що порушували важливі питання належної підготовки персоналу для реалізації програм, взаємодії під час їх реалізації, а також залучення до їх реалізації фахівців (психотерапевтів, лікарів).

Нагадуємо, що пробаційні програми повинні запрацювати в Україні з 1 січня 2018 року та відповідно до індикаторів Середньострокового Плану пріоритетних дій Уряду до 2020 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2017 р. № 275, рівень охопленості суб'єктів пробації пробаційними програмами в пілотному 2018 році повинен становити три відсотки.

Захід став можливим за підтримки Міністерства міжнародних справ Канади в рамках проекту технічної допомоги “Експертна підтримка врядування та економічного розвитку (EDGE)”.

За матеріалами Департаменту пробації
Відділу пробаційних програм Міністерства юстиції України

Немає коментарів:

Дописати коментар