пʼятниця, 24 січня 2014 р.

На Дніпропетровщині відкрилася Всеукраїнська пересувна виставка художньої творчості в'язнів «Преображення Господньою Любов’ю».

24 січня 2014 року у приміщенні музею історії м. Дніпродзержинська (до 1936 року м. Кам'янське) Наталія Буланова, директор музею, кандидат історичних наук, відкрила Всеукраїнську пересувну виставку художньої творчості в'язнів «Преображення Господньою Любов’ю».  Пересувна виставка  розпочалася у серпні 2013 року мистецьким конкурсом у Києві та побувала у Чернігові, Полтаві і Черкасах. Експозиція включає 113 творів, переданих з пенітенціарних установ України. Підопічні Управління ДПтС у Дніпропетровській області відзначилася призовими місцями на конкурсі. Друге місце серед жінок і третє місце серед чоловіків здобули в'язні, що надіслали свої роботи з установ Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області.


Цій події була присвячена прес-конференція в Інформагенції «Міст-Дніпро», проведена за сприянням Ярослава Костюченка, начальника сектору зв'язків із засобами масової інформації та громадськістю Управління ДПтС України у Дніпропетровській області. На ній о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі, розповів про конкурс, що відбувався у Києві, про пересувну експозицію і про відзначення призерів мистецького конкурсу Анатолія Коротушенка (Дніпропетровська ВК № 89 ) та Наталії Кирпи (Дніпродзержинська ВК № 34). Ольга Пацан, начальник відділу соціально-виховної та психологічної роботи Управління ДПтС України у Дніпропетровській області, висловила переконання, що мистецтво грає дуже важливу роль у діалозі громадян, які опинилися у місцях неволі,  із суспільством, але цього недостатньо. Державі і соціуму необхідно розробляти та втілювати програми соціальної інтеграції колишніх засуджених.

Після прес-конференції відбулася церемонія нагородження призерів спочатку у чоловічій, а потім і в жіночій колонії, у якій взяли участь представники Пенітенціарного служіння УГКЦ о.Костянтин Пантелей, о. Василь Колодій, о. Ігор Пагулич, Ольга Мащенко, Юрій Йосифович. На зустрічі із в'язнями було представлено відеоматеріали про перебіг конкурсу у Києві, пересувну
виставку у Чернігові, Полтаві та Черкасах. Відтак були нагороджені пам'ятними грамотами Блаженнішого Святослава призери конкурсу. Наталія Кирпа 1962 р.н. посіла ІІ місце серед жінок за твір "Божа Матір", вишитий хрестиком. Анатолій Коротушенко, 1966 р.н., посів ІІІ місце за роботу "Ісус Христос з дитиною", виконану олією. Були відзначені також службовці ДПтС Дніпропетровщини, які активно допомагали участі підопічних у Національному конкурсі.

Пересувну експозицію «Преображення Господньою Любов’ю», яка триватиме до 10 лютого включно, прийняв і дбайливо розмістив у своїй мистецькій галереї персонал музею історії м. Дніпродзержинська (до 1936 року м. Кам'янське). 

24 - 25 січня у актовій залі музею проведено навчання волонтерів в'язничного служіння в рамках семінару під назвою «Покарані але не відкинені». Семінар, що проходив за участю службовців Управління ДПтС України  у Дніпропетровській області, надав учасникам базові знання про роль Церкви у пенітенціарному служінні, ознайомив із завданнями сучасною пенітенціарного душпастирства, сферами служіння відповідно до специфіки пенітенціарних установ, середниками і  досвідом в'язничного служіння.



Відео:

четвер, 23 січня 2014 р.

Прес-анонс

24 та 25 січня  2014 року відбудуться заходи, присвячені відкриттю  Всеукраїнської пересувної виставки  художньої творчості засуджених «Преображення Господньою Любов’ю»
 
Влітку 2013 року за ініціативи  Української Греко-Католицької Церкви, Благодійного Фонду «Карітас-Київ», Фонду  Андрія Шептицького, Національної Спілки художників України та при активному сприянні Державної пенітенціарної служби України відбувся Всеукраїнський конкурс художньої творчості засуджених «Преображення Господньою Любовю». Мета конкурсу – посприяти суспільному діалогу та процесу реінтеграції громадян, що опинилися у місцях позбавлення волі.
 
Всеукраїнська пересувна виставка  «Преображення Господньою Любов’ю» у співпраці з Державною пенітенціарною службою України розпочалася у серпні 2013 року у Києві та побувала у Чернігові, Полтаві і Черкасах. Експозиція включає 112 творів, переданих з пенітенціарних установ України. Підопічні Управління ДПтС у Дніпропетровській області відзначилася призовими місцями на конкурсі. Друге місце серед жінок і третє місце серед чоловіків на конкурсі здобули засуджені, що надіслали свої роботи з установ Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області.
 
Програма заходів включає:
·        24 січня 2014 року о 10.00 у Інформаційній агенції "Міст-Дніпро"  (м.Дніпропетровськ, вул. Комсомольська, 40б) відбудеться прес-конференція на тему «У Дніпродзержинську відкривається виставка художньої творчості засуджених «Преображення Господньою Любовю»;
·        24 січня 2014 року о 11.00 у Дніпропетровській виправній колонії №89 (м. Дніпропетровськ, вул. Будьоного, 1а) та о 14.00 у Дніпродзержинській виправній колонії №34 (м. Дніпродзержинськ, вул.. Дімітрова, 214) відбудеться нагородження засуджених-призерів конкурсу та співробітників, які приймали активну участь у його підготовці та проведені;
·        24 січня 2014 року о 16.00 у приміщенні музею історії м. Дніпродзержинська (м. Дніпродзержинськ, пр. Леніна, 39) відбудеться урочисте відкриття виставки художньої творчості засуджених «Преображення Господньою Любовю»;
·        25 січня 2014 року з 10.00 до 13.00 у приміщенні музею історії м. Дніпродзержинська (м. Дніпродзержинськ, пр. Леніна, 39) відбудеться семінар для волонтерів Пенітенціарного душпастирства УГКЦ: «Покарані, але не відкинені».
 
В заході приймають участь:
·          Керівник відділу УГКЦ з душ пастирства у пенітенціарній системі України ієрей ПАНТЕЛЕЙ Костянтин Юрійович;
·          Координатор виставки «Преображення Господньою Любовю» ЙОСИФОВИЧ Юрій Романович;
·          начальник відділу соціально-виховної та психологічної роботи управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області підполковник внутрішньої служби
ПАЦАН Ольга Юріївна;
·          начальник сектору зв’язків із засобами масової інформації та громадськістю управління Державної пенітенціарної служби України у Дніпропетровській області підполковник внутрішньої служби
КОСТЮЧЕНКО Ярослав Олексійович
 
До участі у висвітленні даного заходу  запрошуються представники ЗМІ.
 
З питань участі у заходах звертайтесь за телефонами:
·          056-7448285, 067-4220890 – Ірина Оцеля
·          096-3636082, 095-0648790 – Ярослав Костюченко
 
Прес-служба управління Державної пенітенціарної
служби України у Дніпропетровській області
 

вівторок, 21 січня 2014 р.

Вистава «Володимир» у Сізо.

      На  різдвяне свято -  Водохрещення учасники театру «Притча» завітали у СІЗО. На початок з короткою промовою про саму виставу до ув’язнених звернувся актор - Олексій Плохотюк.  Після виступу Олексій зауважив: «… Добре, що багато людей прийшло на виступ, вони дивилися зацікавлено, уважно слухали…».
      Пан Макола Оліярник, який зіграв роль воїна, розповідає: «……У мене одне враження: місце не сприяло не те, щоби до відвертості-відкритості, а й навіть до відкритого колядування ув'язненими. Однак! Ми з колегами бачили, як в першому ряду молодий хлопець "колядував" лише одними губами, ніби з вимкненою гучністю. І це було бачити радісно…..».
      Своїми думками ділиться актриса театру «Притча» - Наталія Саранчук :  «……
Цього разу Бог вказав нам виступати у Лук'янівському СІЗО із виставою "Володимир" про Хрещення Русі якраз на велике свято Водохреща. На моєму власному досвіді це вже не перший виступ з нашим театром у місці позбавленому волі, та все ж деяке хвилювання було присутнє. На жаль, зал був невеличким, але попри це, глядачі були дуже  пунктуальними і уважними. У історії про хрещення Русі була згадка про злочинне

минуле князя, і про його вагання та роздуми і шлях навернення. Думаю, кожен із ув'язнених міг себе ототожнити із головним героєм і винести щось корисне із тих подій, що відбувались на сцені. У залі відчувалась атмосфера уважності  під час діалогу  філософа з князем про основи християнської віри. Відмічу і для себе, що скільки я вже разів чула цей діалог, а щоразу якась  частина проймає до мурашок під шкірою, це надзвичайні відчуття. Було приємно чути тривалі оплески від глядачів та погляди сповнені вдячністю. На завершення театральна трупа заколядувала, глядачі теж підспівували із дитячим блиском та захватом у очах. Дякую всім хто був поруч на сцені, хто був за лаштунками і тим, хто дивився, а насамперед дякую Богу за те, що дав таку можливість і  талант приносити щастя іншим…..».
      Актор театру - Микола Федоров, який зіграв головну роль, а саме – князя
Володимира, розповідає: «….дуже сподіваємося, що виступ торкнув сердець глядачів, у деяких очах можна було бачити сяючу цікавість, а ще приємніше було, коли ув’язнені з нами підспівували колядки. Сподіваємося, що ті люди будуть навертатися до Бога і в майбутньому змінять своє життя. В свою чергу тішимося з того, що працівники структур позбавлення волі йдуть на зустріч і дозволяють виступати перед людьми, які найбільше цього потребують»….
    На завершення до глядачів звернувся адміністративний керівник театру «Притча» -  Тарас Монастирський, який пояснив чому ми приїхали саме на свято Водохреща із цією виставою, прозвучали слова "…Не бійтеся щодня хрещатись у Христі і починати заново жити з  Ним…".



Підготувала Марічка Сохацька, засновник і творчий керівник театру «Притча».

неділя, 19 січня 2014 р.

Благословення Йорданською водою отримали в'язні.

19 січня 2014 року з Йорданською Джерелицею, освяченою після ранкової Літургії на Аскольдовій Могилі, до Київського слідчого ізолятора завітав о. Костянтин Пантелей. Натоятель громади Св. Миколая Чудотворця мітрофорний протопресвіер Ігор Онишевич подбав про те, щоб в'язням було передано 50 6-літрових фляг. Капелан відвідав жінок, неповнолітніх та хворих у мед-частині. Цього самого дня Молодіжний Духовний Театр "Притча" показав історичну драму "Князь Володимир" для персоналу господарської обслуги, який складається із засуджених. Благословення Хрещенською водою отримали також хворі в'язні з Міжобласної відомчої лікарні у Бучанській ВК № 85.  О. Костянтин завітав до кожної палати зі словом проповіді і благословенням.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

середа, 15 січня 2014 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 січня 2014 року.

 

Як повідомляє Державна пенітенціарна служба України,
станом на 1 січня 2014 року в 182 установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, трималося 127830 осіб, крім того на обліку у 697 підрозділах кримінально-виконавчої інспекції перебуває 129462 засуджених до кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та адміністративних стягнень.
При цьому:
у 26 діючих слідчих ізоляторах та 6 установах виконання покарань з функцією СІЗО тримається
з них на стадії:
22146 осіб,
досудового розслідування1863 особи,
судового розгляду (до винесення вироку)8631 особа,
у 142 кримінально-виконавчих установах
з них:
104791 особа
у 9 установах максимального рівня безпеки
4351 особа;
у 41 установі середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених
38953 особи;
у 35 установах середнього рівня безпеки для вперше засуджених
33369 осіб;
у 9 установах мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків5720 осіб
у 4 установах мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків
901 особа;
у 14 колоніях для тримання жінок
5572 особи;
у 6 спеціалізованих лікувальних закладах
2754 особи;
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО
2206 осіб;
у 24 виправних центрах
4871 особа;
у 7 виховних колоніях для неповнолітніх
893 особи.
Серед засуджених:
12 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;
1878 осіб відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі;
656 осіб відбувають покарання у вигляді арешту у арештних домах, утворених при установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі:
16,3 тис. осіб – за умисне вбивство, у тому числі: 7,9 тис. осіб, які
вчинили вбивство при обтяжуючих обставинах;
9,3 тис. осіб – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;
25,7 тис. осіб – за розбій, грабіж та вимагання;
2,3 тис. осіб – за зґвалтування;
28 осіб за захоплення заручників;
19 тис. осіб – за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров`я населення.
Виробництво Державної пенітенціарної служби України представлене 112 промисловими, 12 сільськогосподарськими підприємствами установ виконання покарань та 168 майстернями.
При 88 установах виконання покарань функціонують професійно-технічні навчальні заклади, в яких навчається майже 7,2 тис. засуджених.
Загальноосвітнє навчання засуджених забезпечує 151 загальноосвітній навчальний заклад, в яких навчається 14,2 тис. осіб.
Навчальний процес забезпечують 1280 вчителів, для потреб яких обладнано 586 навчальних класів, з яких 456 обладнано як предметні кабінети.
Для задоволення релігійних потреб засуджених функціонує 143 культові релігійні споруди, з яких: 108 – храми; 28 – каплиці; 7 – молитовних будинків.
Діяльність Державної кримінально-виконавчої служби України забезпечують 47,7 тис. працівників, при штатній чисельності 53,9 тис. посад, з них:
  • вищий середній та старший начсклад – 14,5 тис.;
  • рядовий та молодший начсклад – 22,1 тис.;
  • вільнонаймані працівники – 11,1 тис.
Працівники проходять курсове навчання з первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації в Білоцерківському, Дніпродзержинському та Хмельницькому училищах професійної підготовки персоналу.
Підготовка фахівців для пенітенціарної системи з вищою освітою здійснюється в Національному університеті "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого", Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна та Чернігівському юридичному коледжі Державної пенітенціарної служби України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011року № 201-р утворено Інститут кримінально-виконавчої служби у складі Національної академії внутрішніх справ, у якому навчається на денній формі – 504 курсанта та за заочною формою – 428 слухачів.
Державна пенітенціарна служба України

вівторок, 14 січня 2014 р.

Співав колядки увесь зал!

На запрошення Пенітенціарного душпастирства УГКЦ 11 січня 2014 року учасники етнографічного гурту «Бурса фольклору» під керівництвом Валерія Гладунця виступили у Прилуцькій виховній колонії для неповнолітніх з репертуаром колядницьких пісень. Колектив має дуже насичену програму виступів під час святкувань Господнього Різдва. Тим більшою вдячністю відгукнулися вихованці. Щирість виконавців запалила слухачів справжньою радістю та стала подією, що запам'ятається надовго. Волонтери заздалегідь роздали слова багатьох пісень. Співав колядки увесь зал! 

Вже саме впровадження Валерія Гладунця,  відомого співака ансамблів «PoliКарп» та «Божичі», що розповів про проект «Бурси фольклору» посприяв згуртуванню уваги залу, якомусь глибокому емоційному людському контакту.  Традиційний народний спів древніх колядок і щедрівок, що прозвучав на концерті, викликав гучні та дуже щирі оплески. Твори, записані під час етнографічних експедицій по Хмельниччині, Київщині, Поліссю та Сіверщині, у виконанні «Бурси фольклору» торкнулися кожного з присутніх у залі. Наприкінці і гості, і вихованці проспівали гімн України. Отець Дмитро Горнакевич, капелан колонії, подякував за енергію добра і любові, яку колектив залишив юнакам.  Гості залишили яскраві враження та передали солодкі подарунки для кожного вихованця.




субота, 11 січня 2014 р.

З Різдвом у серці.

Різдво – свято, яке повертає в дитинство, де все так легко і безтурботно. Колядки, різдвяна шопка, вертеп… З трепетом в душі і цього року, вже традиційно, жінки, що проходять лікування у  міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні Збаразької ВК №63 готовили Різдвяне дійство – вертеп. Під керівництвом в’язничного капелана отця Омеляна Колодчака, волонтера Світлани Довгополої і завдяки тісній співпраці з відділом соціально-виховної та психологічної роботи Збаразької виправної колонії – жінки мають змогу і тут відчути радість Різдва Христового. Після Різдвяних свят – 10 січня жінками туберкульозної лікарні було поставлено вертеп. Вони передали радість і дух різдвяного дійства. Перед тим  дві жінки виявили бажання прийняти Тайну Хрещення, ще дві приступили до Таїнства  Сповіді і  Святого Причастя. Спілкуючись з ними – ми відчули їхнє щире сприйняття Ісуса до свого серця. Після різдвяного вертепу учасники дійства, разом з отцем відвідали різдвяну шопку, яку виготовили співробітники відділу соціально-виховної та психологічної роботи Збаразької виправної колонії. Через шопку засуджені мають змогу побачити історію народження Христа, наблизитись до новонародженого Ісусика. Усіх хворих жінок тублікарні отець Омелян поблагословив, привітав з Різдвяними святами, побажав здоров’я для душі і тіла , і подарував їм молитовнички і образочки, щоб вони могли через молитву звернутися до Бога з своїми проханнями.

Надія Тхір
 














пʼятниця, 10 січня 2014 р.

Різдво у Львові: привітання в'язнів.


«Христос рождається! - Славімо Його!» – саме це урочисте привітання лунає в усіх храмах та капличках, оселях та установах в цей святковий час. Різдво Спасителя проганяє темряву та страх, дарує радість, надію та свободу від гріха всім, хто відкриває своє серце для Бога. На жаль, далеко не кожен має можливість прийти в ці дні  до храму, не всі колядуватимуть в родинному домі. Передусім, це стосується тих, хто перебуває в місцях позбавлення волі. Важке минуле, розбиті сім’ї, тягар усвідомлених та ще неусвідомлених провин  – це та темрява в серцях ув’язнених, яку хоче розвіяти новонароджений Христос.
Знайомий з дитинства смак куті, різдвяні богослужіння та величавий спів колядок – ця радість не оминула тих, хто відбуває покарання в Львівській виправній колонії  № 30 та Львівському слідчому ізоляторі. Саме до них з радісною новиною про народження Христа поспішили о. Тарас Мирка та брати Редемптористи різдвяного ранку. Несподіваним подарунком для увязнених були святкові листівки, виготовлені дітьми спеціально для них. Після попередніх приготувань всі охочі мали можливість приступити до Тайни Сповіді та взяти участь у Святій Літургії, скуштувати куті та хоч на мить відчути родинну атмосферу свята.

с. Оксана (Пелех), МНІ
 
 
 
 
 
 
 
 
 

вівторок, 7 січня 2014 р.

Привітання із Святим Господнім Різдвом отримали в'язні.

 
У Навечір'я Господнього Різдва, 6 січня 2014 року, освячені просфори отримали засуджені, хворі у медчастині, ув'язнені жінки та неповнолітні, що утирмуються у Київському слідчому ізоляторі. Просфори щороку випікають сестри-монахині згромадження Непорочного Серця Матері Божої Фатімської. 

Читайте також: "Святкування Різдва Христового в Дрогобицькій виправній колонії (№ 40)."

Читайте також: "Святкування Різдва у Чортківському СІЗО."

Читайте також: "Святкування Нового року та Різдва Христового в Копичинській виправній колонії (№ 112)."

пʼятниця, 3 січня 2014 р.

Вифлеємський вогонь миру передано пенітенціарним службовцям та в'язням.


З 2000 року українській громаді щороку передається Вифлеємський вогонь миру, щоб усі, хто через якісь обставини перебуває далеко від сім'ї, могли відчути тепло Господнього Свята. Усі, хто з огляду на службові обов'язки не зможе розділити святкову трапезу з родиною. В Україну Вифлеємський вогонь доставляють спеціальним авіасполученням члени Пласту - Національної скаутської організації України. Пластунки Михайлина Марченко,  Олена Галушка і Ніна Карасевич передали Різдвяне Світло 3 січня 2014 року напередодні  пам’яті Св. Великомучениці Анастасії, опікунки в’язнів, для працівників Центрального апарату Державної пенітенціарної служби України, Управління ДПтСУ у м. Києві та Київській області та у Київському слідчому ізоляторі. Супроводжували їх члени правління Міжконфесійної місії тюремного служіння Вячеслав Ласкута (ХВЄП) та о. Костянтин Пантелей (УГКЦ). 

Читайте також: "Вифлеємський Вогонь Миру завітав до пенітенціарних установ Львівщини."
Пластунки представили коротко історію та символіку традиції, а духівники в імені Міжконфесійної місії тюремного служіння привітали персонал ДПтС України зі святом Різдва Христового та подарували різдвяні свічки. Психологи сізо взяли вогонь також і для в'язнів. Палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Одночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко; солідарність з убогими та єднання з Христом. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану –  до 19 січня.

Читайте: "Віфлеємський вогонь миру запалав в Київському СІЗО."
Впродовж років для багатьох в Україні це стало невід’ємним  символом під час святкування Різдва Христового. Тому світлом з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Вифлеємський вогонь миру як світло тепла, миру, злагоди і сподівання мандрує світом, долаючи кордони і єднаючи християн у переддень Різдва Христового.