неділя, 31 березня 2019 р.

Міжконфесійна група капеланів завершила програму спеціалізованого навчання

Відповідно до вимог закону про в’язничне капеланство, з 25 березня по 28 березня 2019 року відбувалася чергова ротація з навчання капеланів різних конфесій. 
У міжконфесійній групі з 24 осіб у навчанні, яке проходило в приміщенні Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України, брали три греко-католицькі душпастирі.

Усього було проведено чотири модулі компетентності


  • правовий, 
  • спеціальний (фунціонування пенітенціарної системи), 
  • психолого-педагогічний,
  • фаховий.
За задумом організаторів навчання у міжконфесійній групі сприяє розвитку взаємного розуміння і братських відносин священиків різних Церков й виховує відчуття солідарноті у свідченні справжньої дюбові. "По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою." (Івана 13.35).

Капелани о. Роман Скрипнюк, о. Владислав Ігнатишин, д. Сергій Бондаренко отримали сертифікати, які засвідчують, що вони пройшли спеціалізоване курсове навчання священнослужителів в обсязі 32 академічних годин.



Чотирьохденне навчання завершилося спільною молитвою представників усіх конфесій у знак вдячності за роботу викладачів, а також побажаннями Божої благодаті усім викладачам і плідного співробітництва у майбутньому. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

неділя, 24 березня 2019 р.

Студенти молилися з в'язнями з роздумами про Хресну дорогу Спасителя

У п'ятницю, 22 березня в Чортківській установі виконання покарань №26 в'язничні капелани і вихованці Чортківської д'яківської академії провели Хресну Дорогу для в'язничної обслуги та персоналу, в храмі Святого Апостола і Євангелиста Івана Богослова.

субота, 23 березня 2019 р.

У Прилуках відбулася зустріч з вихованцями колонії на тему «Піст. Прощення»

23 березня волонтери соціального проекту підтримки неповнолітніх ув'язнених "Небо над головами" -  Софія Сенюта, Марк Федоров, Василь Возняк, Оксана Бокало, Іван Авраменко - відвідали Прилуцьку вихову колонію для неповнолітніх

«У часі великого посту ми вирішили провести нашу зустріч з вихованцями колонії на тему «Піст. Прощення», - розповів керівник соціального проекту Василь Возняк. За його словами, говорячи про прощення у часі посту - це хороша нагода допомогти вихованцям колонії налагодити стосунки між собою та у своїх родинах.

«На мою думку, прощення - це саме те, чого прагне наша душа в нелегку хвилину нашого життя, - розповіла волонтер Софія Сенюта, - адже це приносить нам радість і спокій. За словами Софії, під час зустрічі з вихованцями було обговорено фрагмент зі Святого Письма де розповідається про блудного сина, а також про прощення і милосердну любов батька.



«Ми обговорювали такі питання: чи всі наші вчинки Бог пробачає нам? Що таке сповідь? Чому потрібно сповідатися?» - розповіла дівчина.

Учасник проекту «Небо над головами» Марк Федоров розповів: «На мою думку, це дуже важлива тема, тому що піст - це не лише відмова від їжі, а можливість розібратися в собі, ще це час коли треба творити добрі діла». За його словами, прощення важливе, тому що кожному з нас у житті багато чого треба буде пробачати.

Марк поділився, що вихованці зраділи приїзду волонтерів. «Я сподіваюсь, що вони дізнались щось нове для себе, - розповів він, - а завдяки нашому спілкуванню взяли дещо корисне для того щоб правильно долати труднощі у стінах тюрми і на волі».

В кінці зустрічі волонтери роздали книжки підліткам.

В найближчі два місяці волонтери будуть організовувати ще дві нетипові зустрчі, на які потребуватимуть фінансової підтримки.

Дякуємо за довіру.

четвер, 21 березня 2019 р.

ЗУСТРІЧ КАПЕЛАНІВ З ОСОБОВИМ СКЛАДОМ ПЕНІТЕНЦІАРНИХ УСТАНОВ МІСТА ЛЬВОВА

20 берзня у Личаківській виправній колонії № 30 та 21 березня у Львівській установі виконання покарань №19 (Слідчий ізолятор) відбулися зустрічі капеланів різних конфесій із особовим складом вище згаданих установ. У цих зустрічах взяли участь священики Департаменту в'язничного капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ - о.Тарас Мирка та о.Олег Нестор. Під час зустрічі капелани спільно з особовим складом обговорили питання духовної опіки для персоналу установ та випрацювали план подальшої співпраці у сфері духовного супроводу пенітенціаріїв.

о. Тарас Мирка

понеділок, 18 березня 2019 р.

Соціальний день відбувся у Миколаївській колонії на Львівщині

17 березня ув'язнені Миколаївської виправної колонії N 50 отримали гігієнічні набори, які зібрали у парафіях Стрийської єпархії УГКЦ. О. Тарас Жолдак разом з асистентом пенітенціарного душпастирства Степаном Луцівим та з волонтерами відвідали в'язнів і, після спільної молитви у каплиці установи, передали милосердну допомогу від добрих людей у вигляді засобів особистої гігієни й предметів першої необхідності.



вівторок, 12 березня 2019 р.

В Міністерстві юстиції відбулася конференція «Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та у реінтеграції в’язнів»

12 березня 2019 року у приміщенні Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України відбулась конференція на тему: «Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та у реінтеграції в’язнів». У конференції взяли участь члени Душпастирської ради при Міністерстві юстиції, Керівництво Державної установи «Центр Пробації», Адміністрації ДКВС, науковці закладів підготовки персоналу ДКВС і пробації, а також представники Асоціації реабілітаційних центрів.

Молитвою і благословенням присутніх розпочав зустріч пастор Віктор Дудка, Голова Душпастирської ради. З вітальним словом до учасників конференції звернулися директор ДУ «Центр Пробації» Олег Янчук та заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту Олег Торкунов, які відзначили необхідність розвитку ефективної взаємодії у сфері пробації та постпенітенціарної опіки.
«Сталі партнерські відносини між органами пробації та інституціями громадянського суспільства, у тому числі релігійними організаціями - це якісна та комплексна допомога засудженим і звільненим особам, а це у свою чергу, матиме позитивний ефект для громади у напрямі зменшення кількості рецидивних злочинів та підвищення суспільної безпеки» - зазначив у вітальному слові до учасників конференції директор Центру пробації Олег Янчук.

Ірина Яковець, перший заступник директора Центру пробації, доктор юридичних наук, під час виступу розповіла слухачам про стан та перспективи впровадження системи пробації в Україні, детально зупинилася на функціях пробації, організаційній вертикалі, правовій базі, можливостях і потребах співробітництва у соціальному супроводі клієнтів пробації.











Про взаємодію Церков і релігійних організацій з установами пенітенціарної системи розповіли представниці чотрирьох міжрегіональних управлінь з питань кримінальних покарань і пробації, які є відповідальними контроль за дотриманням прав засуджених та осіб, узятих під варту. Відтак виступив протоієрей Костянтин Пантелей з доповіддю «Правила пробації Ради Європи й міжнародний досвід залучення пенітенціарного душпастирства і релігійних громад».

На конференції було озвучено та обговорено доповіді експертів закладів підготовки персоналу ДКВС і пробації, а також проведено роботу в секціях за напрямками:
  • взаємодія релігійних організацій з пенітенціарними установами щодо збереження у засуджених соціальних зв’язків, підготовки до звільнення та соціальної реінтеграції колишніх в’язнів;
  • волонтерство пробації та засади співробітництва з релігійними організаціями. Етика співробітництва представників релігійних організацій у волонтерських програмах пробації.

За результатами конференції очікується видання збірки матеріалів, які послужать для найбільш ефективного залучення наявних і потенційних ресурсів релігійних організацій (також доброчинних організацій і реабілітаційних центрів заснованих релігійними організаціями) у співпраці з органами й установами Міністерства юстиції у супроводі суб’єктів пробації для зменшення ризиків протиправної поведінки та рецидиву злочинів


УЧАСНИКИ КОНФЕРЕНЦІЇ
 «ПАРТНЕРСТВО РЕЛІГІЙНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
У СУПРОВОДІ СУБ’ЄКТІВ ПРОБАЦІЇ ТА У РЕІНТЕГРАЦІЇ В’ЯЗНІВ»

12 березня 2019 року                                                              вулиця Юрія Іллєнка, 81, Київ

І. Експерти ДУ «Центр пробації»
1)      ЯНЧУК ОЛЕГ БОРИСОВИЧ - Директор Державної установи «Центр пробації»;
2)      ЯКОВЕЦЬ ІРИНА СТАНІСЛАВІВНА - Перший заступник директора; Державної установи «Центр пробації», доктор юридичних наук, старший науковий співробітник;
3)      СУБОТЕНКО ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА - Заступник директора Державної установи «Центр пробації».
4) ТРУШОВА АННА ОЛЕКСАНДРІВНА - начальник відділу комунікації та інформаційного забезпечення діяльності пробації  Державної установи «Центр пробації»
5)       ЗАЄЦЬ МАРИНА ВОЛОДИМИРІВНА  -  провідний фахівець відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації Державної установи «Центр пробації»

ІІ. Керівництво і службовці Адміністрації ДКВС й установ Київської обл.

1)      ТОРКУНОВ ОЛЕГ МИКОЛАЙОВИЧ - заступник начальника Адміністрації ДКВС України з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
2)      КАЛІВОШКО ВАЛЕРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ – начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими
3)      ХВЕДЧУК ВІТАЛІЙ ВАСИЛЬОВИЧ. – заступник начальника Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими – начальник відділу соціально-психологічної роботи із засудженими
4)      ЛУЦИК І. В.  – головний спеціаліст відділу з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
5)      КОВТУН ВОДОДИМИР ЮРІЙОВИЧ – виконувач обов’язки заступника начальника з соціально-виховної та психологічної роботи  державної установи «Бучанської виправної колонії (№ 85)» Центрального міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
6)      ЛОГВИНЕНКО Сергій Дмитрович – заступник начальника з соціально-виховної та психологічної роботи  державної установи «Київського слідчого ізолятора» Центрального міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
7)      ВЕЛЬЦЕН ВАЛЕНТИНА СЕРГІЇВНА – заступник начальника Північно-Східного міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
8)      КОТИК ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА – заступник начальника Південно-Східного міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
9)      БІЛАК НАТАЛІЯ ІГОРІВНА – заступник начальника Південного міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту
10)  КУШНІР ТЕТЯНА ТАРАСІВНА – заступник начальника Західного міжрегіонального управління з питань дотримання прав засуджених та осіб, узятих під варту.

ІІІ. Науковці закладів підготовки персоналу ДКВС і пробації
1)      ЧИЧУГА МАРИНА МИХАЙЛІВНА, науково-дослідний центр,
2)      СОКАЛЬСЬКА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА, науково-дослідний центр,
3)      ПАХОМОВ ІЛЛЯ ВОЛОДИМИРОВИЧ, начальник циклу психолого-педагогічних дисциплін Білоцерківського центру підвищення кваліфікації персоналу ДКВС України;
4)      ЛЮБИЧ ОЛЕКСАНДР АНАТОЛІЙОВИЧ, кандидат історичних наук, полковник внутрішньої служби, доцент кафедри економіки та соціальних дисциплін;
5)      СПІВАК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ, кандидат філософських наук, доцент кафедри педагогіки та гуманітарних дисциплін.

ІV. Члени Душпастирської ради і представники служіння реабілітації

1)      пастор ВІКТОР ДУДКА, Голова Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України;
2)      протоієрей КОСТЯНТИН ПАНТЕЛЕЙ, заступник Голови Душпастирської ради, Керівник Відділу ПК Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України;
3)      протоієрей ЄВГЕН ЗАТІРКА, заступник Голови відділу по духовному вихованню в місцях позбавлення волі Православної Церкви України;
4)      пастор ВЛАДИСЛАВ ЛАСКУТА, помічник керівника Відділу соціального служіння «Маханаім» Українська Церква Християн Віри Євангельської;
5)      протоієрей ВІКТОР ЯЦЕНКО, Голова Синодального Відділу УПЦ у справах пастирської опіки пенітенціарної системи;
6)      пастор ЄВГЕН ДМИТРІЄВСЬКИЙ, старший пастор тюремного служіння Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України;
7)      пастор ГЕОГІЙ МЕРЗЛКОВ, старший пресвітер Місії «Євангельське милосердя» Релігійного Центру УХЄЦ;
8)      священик КАРАПЕТ (ДАВИТ) ГАРІБЯН, представник Української Єпархії Вірменської Апостольської Церкви;
9)      НАДІЯ ДУДКА, помічниця координатора тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об’єднань Євангельських Християн-баптистів;
10)  імам МУХАММЕДОВ АБДУЛЬ КАРИМ, представник Духовного управління мусульман України;
11)  ОЛЕНА АРАКЕЛЯН, представниця Вірменської Апостольської Церкви;
12)  ГУЗЕЄВ АРТУР ЯКОВИЧ, Голова правління - ВГО "БУТИ ДОБРУ!", представник Асоціації реабілітаційних центрів.
13)  Катерина Розора, Керівник БО "Друге дихання" та служіння ресоціалізації для жінок в СЖО.

Світлини відділу комунікацій та інформаційного забезпечення діяльності пробації Державної установи «Центр пробації»

Пенітенціарне душпастиртсво УГКЦ

неділя, 10 березня 2019 р.

Нова концепція повернення неповнолітніх правопорушників до суспільного життя потребує доброчинної і молитовної підтирмки

9 березня волонтери соціального проекту підтримки неповнолітніх ув'язнених "Небо над головами", на чолі з автором ідеї Василем Возняком, відвідали Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх. Цього разу вони провели бесіду на тему довіри.


"Разом з вихованцями колонії ми віднаходили розуміння того, що таке довіра, - розповідає засновник проекту "Небо над головами" Василь Возняк, - а також ділились власним досвідом про те, як давати раду зі зрадженою довірою і шукали інструменти її відновлення".

Довіра неможлива без ризику, що її невиправдають. Відновлення довіри після покривдження неможливе без відвертого щирого спілкування, просіння пробачення чи дарування пробачення. Відновлення довіри пов'язане з дискомфртом і болем - що є ліком відновлення.

Говорили про те, наскільки близько можна довіряти і відкриватись іншій людині, які межі мають бути обговорені у стосунках, щоб не зловживати довірою чи недовірою.

Про розставлення пріоритетів і важливість відновлення зранених стосунків з людиною, яка для нас цінна. Про довіру до Бога і здоровий глузд у цьому.

Дякуємо волонтерам Андрієві Люпвку, Софії Сенюті, Маркові Федорову, Василю Возняку за їх посвяту і час. 

Висловлюємо подяку працівникам Прилуцькоъ виховноъ колонії: вихователю/керівнику гуртка Ользі Муляр, заступнику начальника із соціально-виховної роботи Дмитрию Жайворонку та начальнику колонії Евгению Квитницкому.

На жаль, волонтерам не вдалось зібрати потрібної суми на цю поїздку і вони мусіли робити її в основному за власний кошт. Пенітенціарне душпастирство шукає жертводавця, здатного підтримати цю ініціативу. 


Концепція соціального проекту підтримки неповнолітніх в’язнів 
“Небо над головами”

"Небо над головами" - це соціальний проект, який має на меті через створення дружньої спільноти волонтерів, ув'язнених підлітків, їх батьків, працівників пенітенціарних установ та ювінальної пробації, а також постраждалих від злочину для підтримки неповнолітніх у місцях позбавлення волі задля того, щоб кожен ув'язнений міг:
  • віднайти свою ідентичність
  • повірити у власні сили 
  • мислити термінами свободи
  • полюбити свободу
  • реалізувати своє покликання на волі
Наша мета:

Повна адаптація колишніх неповнолітніх засуджених у суспільстві, які стануть добрим прикладом для інших ув'язнених.

Наші цінності:

  • Людське життя
  • Повага до гідності людини
  • Свобода найвища цінність
  • Віра в людину

Дякуємо за довіру!

Волонтери Пенітенціаного душпастирства УГКЦ

четвер, 7 березня 2019 р.

Соціальний день у Копичинській колонії

5.03.18 - у Копиченській ВК. Отець Іван Микитюк, в'язничний капелан в цій установі разом з волонтерами привіз найбільш потребуючим в'язням засоби гігієни, які збирали парафіяни навколишніх храмів Бучацької Єпархіі.







Відчути дотик милосердя і солідарність у потребах - особлива потреба в'язнів. Духовне життя у колонії провадить капелан щотижневою літургійною відправою, проповіддю і читанням Божого Слова. Але є особливі дні в році, коли душпастир приходить з волонтерами, щоб в'язні пережили зустріч і турботу.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Ув'язнені неповнолітні і жінки отримали гігієнічні засоби, які зібрали в громадах УГКЦ у Києві

Волонтерська доброчинна акція солідарності з людьми, що перебувають в ув'язненні, пройшла 7 березня у Державній установі "Київський слідчий ізолятор" Міністерства юстиції України. Набори індивідуальної гігієни, зібрані у громадах УГКЦ у Києві, були передані неповнолітнім і жінкам.

В результаті збірки, яка відбувалася у греко-католицьких громадах у Києві було зібрано 166 гігієнічних наборів. Волонтери Василь Возняк, Анна Онисько, Марія Лещук, Тетяна Козій разом із свящником Костянтином Пантелеєм відвідали неповнолітніх та жінок. 

Напередодні Великого посту такий візит дуже зворушив ув'язнених, які відчули дотик милосердя незнаних їм людей, що потурбувалися їхньою долею. Навть декілька хвилин таких відвідин приносить досить світла, щоб переживати Божу любов, яка нас не полишає за жодних обставин.


Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ

понеділок, 4 березня 2019 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 березня 2019 року

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України

Станом на 1 березня 2019 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 148 установ. В 17 установах виконання покарань засуджені не утримуються, у зв’язку із здійсненням оптимізації їх діяльності.

В результаті воєнної інтервенції РФ в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 18 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.


В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що контролюється українською владою, тримається усього 54 677 осіб.
З них:
у 17 слідчих ізоляторах та 12 установах виконання покарань з функцією СІЗО тримається
19 131 осіб
узятих під варту,
та засуджених
з них на стадії:
досудового розслідування
2 101 особи
судового розгляду (до винесення вироку)
9 963 осіби
у 113 кримінально-виконавчих установах 
з них:
35397 засуджених
у 7 колоніях максимального рівня безпеки
1 657 особи
у 32 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених
15 066 осіб
у 27 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених
9 868 осіб
у 7 колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків
153 осіб
у 4 колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків
415 осіб
у 11 колоніях для тримання жінок
1 445 особи
у 4 спеціалізованих лікувальних закладах
636 осіб
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО
944 особи
у 22 виправних центрах
1 572 особи
у 6 виховних колоніях (для неповнолітніх)
117 осіб
Серед засуджених:
1 536 особи відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі;
459 осіб відбувають покарання у вигляді арешту у 54 арештному домі, утвореному при установах.
Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі (станом на 01.07.2018):
5 514 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;6 967 осіб – за умисне вбивство;2 939 особи – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;7 719   особи – за розбій, грабіж та вимагання;
12 140 осіб – за крадіжку;
693 особа – за зґвалтування;
14 осіб – злочини проти основ національної безпеки.