пʼятниця, 30 квітня 2021 р.

Доброчинна акція для в'язнів завершилася освяченням пасок

30 квітня 20121 року після Вечірні з виставленням плащаниці Блаженніший Святослав благословив паски для в'язнів. Їх відвідування і привітання відбудуться в неділю Воскресіння Христового. Відвідування й привітання в'язнів і персоналу відбудуться в неділю Воскресіння Христового.

Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, освятив 730 пасок для в’язнів Київського слідчого ізолятора. Освячення пасхальних хлібів Предстоятель звершив сьогодні, у Велику п’ятницю, на подвір’ї Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві.

Паски придбали за кошти жертводавців у рамках благочинної акції «Великодній кошик для в’язнів», а їх кількість розрахована на окремі категорії в’язнів Київського слідчого ізолятора.
«в’язнів дуже багато. Привітати всіх із Великоднем у такий спосіб ми не можемо, але намагаємося огорнути нашою увагою неповнолітніх, жінок, недужих в’язнів, які перебувають в медчастині, в’язнів, які несуть довічне і довготермінове покарання, а також господарську обслугу, тобто засуджених, які відбувають покарання в самому слідчому ізоляторі», – розповів о. Костянтин.

Крім пасок для в’язнів Київського слідчого ізолятора, додав очільник Відділу у справах душпастирства у пенітенціарній системі, за зібрані у столиці кошти пасхальні хліби придбали і для Кременчуцької виховної колонії для неповнолітніх. Там зі святом Христового Воскресіння неповнолітніх в’язнів у неділю привітає о. Роман Атаман, капелан колонії.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

БОГОСЛУЖІННЯ В ДЕРЖАВНІЙ УСТАНОВІ «ДАР’ЇВСЬКА ВИПРАВНА КОЛОНІЯ (№10)»

28 квітня 2021 року державну установу «Дар’ївська виправна колонія (№10)» відвідали в’язничний капелан отець Юрій разом зі студентами Львівської духовної семінарії Святого Духа, які вперше побували в установі та отримали новий досвід служіння та спільної молитви із засудженими. 

Для віруючих, серед числа засуджених, священнослужителями було проведено Богослужіння Напередосвячених Дарів. 

В’язничний капелан отець Юрій привітав засуджених з прийдешнім святом – Воскресінням Христовим та побажав щоб Спаситель назавжди оселився в серцях ув’язнених, а Його благословення допомагало долати всі труднощі та виклики щоденного життя.

вівторок, 27 квітня 2021 р.

Вербна неділя у пенітенціарних установах

 Капелани УГКЦ у Вербну неділю благословили в'язнів і персонал ДКВС.










понеділок, 26 квітня 2021 р.

З0-ліття з часу відродження в'язничного капеланства УГКЦ

30-літній шлях відновлення в'язничного капеланства Української Греко-Католицької Церкви представлено у програмі до Ювілею Пенітенціарного душпастирства, прем'єра якої відбулася 24 квітня 2021 року на Живому телебаченні.

Про місію священика, який служить для в'язнів, про взаємодію Церкви та держави у перевихованні тих, хто оступився, про душпастирське служіння в умовах карантину та особистий досвід говорять капелани, їх вихованці, волонтери та працівники пенітенціарної системи.

Онлайн-конференція, присвячена 30-літтю відновлення в'язничного капеланського служіння УГКЦ:
10 частин. Програма I на EWTN TV, присвячена 30-літтю відновлення в'язничного капеланського служіння УГКЦ. Програма II на EWTN TV, присвячена 30-літтю відновлення в'язничного капеланського служіння УГКЦ. Фільм студії "Свічадо" 2013 року про служіння УГКЦ у в'язниці Перше міжконфесійне паломництво ДКВС 17-18 червня 2008 року:

пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Вихованці Кременчуцької колонії здійснили моління Хресної дороги Спасителя

 

Вихованці Кременчуцької колонії для неповнолітніх з душпастирями і волонтерами здійснили моління Хресної дороги Спасителя. Такі зустрічі з волонтерами-студентами проходять регулярно за сприянням керівника Центру Академічного душпастирства о. Ярослава Павлюка й сектору соціально-виховної і психологічної роботи. У молінні брали участь численні волонтери Пенітенціарного душпастирства і священик Костянтин Пантелей.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Анонс програми до ювілею 30-ліття в'язничного капеланства УГКЦ

В Лазареву суботу увечері 24 квітня 2021 року очікуємо на прем'єру програми, присвяченої Тридцятиріччю відновлення в'язничного капеланського служіння УГКЦ.


Відділ Патріаршої курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України запрошує всіх долучитися до служіння потребуючим. Участь у пенітенціарному служінні УГКЦ беруть священики, семінаристи, монахи й миряни. Головними напрямками служіння є проповідь, катехизація, уділення Святих Таїнств, сприяння у підтримці зв'язків із родиною та соціальна допомога.

Детальніше про все це можна дізнатись в анонсованій програмі. Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви на порозі офіційного впровадження капеланства в Україні. У справі повернення громадян до суспільного життя Церква ефективно співпрацює і засвідчує живу солідарність з представниками Державної кримінально-виконавчої служби України, що виконують свій обов'язок сумлінно та з належним дотриманням прав людини. Церква закликає усіх нас служити тим людям, що знаходяться у гірких обставинах. Господь був особливо уважний до найбільш нужденних, із якими ототожнював Себе. В'язні -- люди у великій духовній потребі. Для нас, християн, мають бути пересторогою слова Христа: «Я був у темниці, і ви не відвідали Мене» (Mт. 25).


#pressugcc ЖИВЕ телебачення Zhyve.tv #Українська_Греко_Католицька_Церква #Телебачення_УГКЦ #Живе_телебачення #УГКЦ_трансляції #Живе_ТБ #УГКЦ_наживо #Zhyvetv

вівторок, 13 квітня 2021 р.

У Київському слідчому ізоляторі капелан уділив Святе Хрещення маленькій дівчинці

13 квітня у каплиці Праведного Іова Багатостраждального маленька Анна прийняла Св. Тайни Хрещення та Миропомазання. Таїнства здійснив служитель Української Греко-Католицької Церкви священик Костянтин Пантелей. 

Рік тому дитя народилося в одному з Київських пологових будинків. Душпастир вже протягом багатьох років благословляє новонароджених дітей ув'язнених жінок у день після пологів та в день іменування й незабаром хрестить. Через обмеження пандемії Анечку хрестили через рік.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

понеділок, 12 квітня 2021 р.

Пропозиції Душпастрської ради Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України

Протокол засідання

Душпастирської ради з релігійної опіки у пенітенціарній системі України

 


12 квітня 2021 року                         м. Київ, он-лайн конференція

 

Присутні члени Душпастирської ради

1) протоієрей Віктор Яценко, голова Синодального Відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи;

2)     шейх Рустам Гафурі, представник Духовного Управління Мусульман України;

3)  рабин Йосиф Азман, відповідальний за душпастирське служіння Об'єднання іудейських релігійних організацій України;

4) пастор В’ячеслав Когут, керівник Відділу соціального служіння Української Церкви Християн Віри Євангельської;

5) пастор Сергій Луцький, керівник Відділу капеланського служіння Церкви Адвентистів сьомого дня в Україні;

6) протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії Української Греко-Католицької Церкви;

7) пастор Юрій Войналович, керівник тюремного служіння Об'єднання Незалежних Харизматичних Християнських Церков України;

8)  священик Григорій Драус, головний капелан Римо-Католицької Церкви в Україні.

 Секретар засідання – о. Костянтин Пантелей

  

ПОРЯДОК ДЕННИЙ

1. Перехід головування в Душпастирській раді.

2. Кандидати секретаря Душпастирської ради та розмір винагороди праці секретаря.

3. Кандидати у заступники Голови Душпастирської ради.

4. Головні напрямки стратегії реформування пенітенціарної системи та пропозиції й доповнення від Душпастирської ради.

5. Стратегія впровадження штатного капеланства та збереження існуючих форм духовної опіки.         

Засідання

1.     Псалом 24(23) Господня є земля, і її повнота.

Вітання учасників засідання.

  1. З приводу першого питання порядку денного до учасників он-лайн засідання звернувся священик Костянтин Пантелей з повідомленням про черговість ротації, яку через стан здоров’я пастор Євгеній Дмитрієвський, представник Української Вільної Церкви Християн Євангельської Віри, передав наступному за чергою члену Душпастирської ради священику Григорію Драусу, представнику Римо-Католицької Церкви в Україні.

3.     Відбулося коротке представлення священика Григорія Драуса як наступного за ротацією Голову Душпастирської ради.

4.     З другого питання вислухали пропозицію священика Григорія Драуса, який запропонував представити секретаря на робочій зустрічі у 20-х числах квітня в Інституті релігійних наук Св. Томи Аквінського (вул. Деревлянська, 13). Пропозицію ухвалили консенсусом усіх учасників засідання.

5.     Щодо третього питання порядку денного функції заступників Голови Душпастирської було покладено на священиків Костянтина Пантелея і Віктора Яценка за їхньою згодою. Рішення прийнято загальним консенсусом.

6.     З четвертого пункту порядку денного виступив священик Костянтин Пантелей з оглядом Головних напрямків стратегії реформування пенітенціарної системи представивши  пропозиції й доповнення від Душпастирської ради.

7.     Після огляду пропозицій було запропоновано викласти їх на папері та узгодити спільним рішенням й доручити священику Костянтину Панелею подати їх від імені Душпастирської ради до Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиці України.

8.   Нараду завершив шейх Рустам Гафурі благословенням присутніх.

 

Голова Душпастирської ради                                          священик Григорій Драус

 

Секретар  засідання                                     протоієрей Костянтин Пнтелей

 

Додаток.

Пропозиції Душпастирської ради Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України

Після належного опрацювання членами Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України проєкту Стратегії реформування пенітенціарної системи до 2025 року просимо прийняти наступні пропозиції до нього.

 

В результаті обговорення документу на засіданні Душпастрської ради


пропонуємо завдання Стратегії:

(1) Удосконалення нормативно-правових актів, що регулюють пенітенціарну систему

доповнити наступним чином:

«Доручити Департаменту публічного права розробити Положення про капеланство і заходи душпастирської опіки у пенітенціарній системі України, та законодавчо врегулювати можливість прийняття за трудовим договором штатного священнослужителя (капелана) для здійснення завдань з реалізації релігійних прав засуджених та ув’язнених.»

 

(3) Забезпечення умов поведінки персоналу пенітенціарної системи, які б унеможливлювали катування та інші жорстокі, нелюдські або такі, що принижують гідність, види поводження і покарання

 

доповнити наступним чином:

 

«управлінню Служби персоналу включити до планів спеціальної підготовки персоналу органів і установ предмет Пенітенціарна етика із залученням для викладів представників церков і релігійних організації, які на регулярній основі здійснюють душпастирське служіння у конкретній пенітенціарній установі.

 

Рекомендувати кадровим службам пенітенціарних установ проведення, в рамках організаційних заходів з персоналом «5-ть хвилин з капеланом» із залученням душпастирів.

 

З метою профілактики професійної деформації і емоційного вигоряння, рекомендувати на розгляд Міністерства юстиції проведення для персоналу ДКВС заходів реабілітації і спеціальної підготовки поза межами в’язничного середовища у структурі робочого тижня/місяця.

 

Для заходів профілактики професійної деформації й емоційного вигоряння, рекомендувати залучення капеланів.»

 

(5) Формування належних передумов для ефективного виправлення та ресоціалізації засуджених.

Положення «Завдання» викласти в наступній редакції:

«Налагодження співпраці між установами виконання покарань, уповноваженими органами пробації, релігійними неурядовими та державними організаціями»

Положення «Очікувані результати» викласти в наступній редакції:

«підвищення співпраці між установами виконання покарань, уповноваженими органами пробації, релігійними, неурядовими та державними організаціями»

 

(7) Формування ефективної моделі підготовки та функціонування персоналу системи.

доповнити наступним чином:

Включити предмет «Пенітенціарна етика» в систему підготовки кадрів ДКВС і пробації.

 

(9) Створення передумов для розбудови нової пенітенціарної інфраструктури.

доповнити наступним чином:

«При плануванні приміщень в установах виконання покарань і установах попереднього ув’язнення для ефективного процесу ресоціалізації й праці із засудженими та ув’язненими  передбачити достатню кількість приміщень, що відповідають необхідним вимогам безпеки, для залучення суспільних ініціатив та реабілітаційних програм релігійних та неурядових організацій для індивідуальної і групової праці із засудженими й утримуваними під вартою»

 

протоієрей Костянтин Пантелей, 
заступник Голови Душпастирської ради при Міністерстві юстиції України

12 квітня 2021 року.

Відбулася ротація головування у Душпастирській раді при Міністерстві юстиції

Представник Римо-Католицької Церкви в Україні отець Григорій Драус прийняв головування в Душпастирській раді при Міністерстві юстиції.



четвер, 8 квітня 2021 р.

Zoom-зустріч волонтерів з вихованцями Кременчуцької колонії для неповнолітніх

08 квітня 2021 року відбулася Zoom-зустріч волонтерів з вихованцями Кременчуцької колонії для неповнолітніх за посередництвом модератора о. Ярослава Павлюка, керівника Центру академічного душпастирства Київської Архиєпархії УГКЦ. Відбувся діалог про книгу Лорана Гунеля "День, що навчив мене жити", яку разом з вихованцями читали волонтери перед зустріччю. З огляду на обмежувальні заходи, пов'язані з пандемією, відео-зустрічі - єдина можлива форма волонтерської праці з групами засуджених.

Провідна думка автора - "якби всі усвідомлювали свою цінність, світ був би зовсім іншим". 

Кілька слів про книгу. Сюжетна лінія орієнтована на несподіваний оборот подій та повне перетворення особистості. Що б ви зробили, якби хтось сказав вам, що скоро помрете? Важке запитання, так? Саме з такою ситуацією довелося впоратися головному герою Джонатану. Дійсно, ціла книга є дуже хорошим показником сьогоднішнього розділеного суспільства. Автор пов’язує долі багатьох людей різних світоглядів та життєвих вподобань. Своїми діями він показує, наскільки різноманітним є життя і яким маленьким є світ.

Волонтери Василь Возняк, Софія Дунець, Таїсія Савуляк, семінарист  Богдан Магурський провадили діалог на теми роздумів, представлених у книзі та власних життєвих досвідів. 



Спілкування тривало понад годину. Волонтери розповіли про себе і про свої мотиви, які спонукають їх до спілкування з в'язнями.



Пенітенціарне душпастирство УГКЦ