середа, 20 жовтня 2021 р.

Візит до Львівської в'язниці здійснив єпископ у супроводі капеланів

Преосвященний владика Володимир, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії, разом з синкелом у справах капеланства о. Андрієм Хомишином та референтом в’язничного капеланства о. Тарасом Миркою, з душпастирським візитом відвідали керівника Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань, підполковника Ярослава Бойка. 

В ході зустрічі керівник Західного управління розповів владиці про діяльність працівників СІЗО, тюрми, а зокрема про працю в‘язничних капеланів. Керівник відзначив важливість служіння капеланів в установах, де перебувають ув‘язнені, зокрема розповів про зменшення кількості суїцидів серед них. Окрім цього, підполковник зазначив, що присутність капелана забезпечує постійну моральну та психологічну підтримку працівників. Завдяки отцям, в‘язні мають змогу покаятись, віднайти Бога та в подальшому отримати шанс повернутись до нормального життя. У першу чергу цьому сприять каплиці, облаштовані в установах виконання покарань. 

Після розмови, преосвященний владика Володимир відвідав неповнолітніх ув’язнених, тюремну каплицю та молитовну кімнату.

Єпископ багато спілкувався з ув’язненими та працівниками, розпитував про їхній побут та підбадьорював їх. Також, владика наголосив на тому, що не варто втрачати надію, а з вірою йти до каяття.

Метою візиту владики та отців-капеланів було висловити духовну підримку ув‘язеним, а також висловити подяку керівництву та кадровому складу установи.

По завершенню візиту було вручено митрополичі грамоти керівникам та працівникам установ з виконання покарань: Підполковнику Ярославу Бойку, полковнику Олегу Пауку, полковнику Вадиму Кутовому, підполковнику Сергію Кузьмичу пану Мирославу Демківу за активну співпрацю з Церквою у справі душпастирства ув‘язнених.

Джерело: kapelanstvo.info

понеділок, 11 жовтня 2021 р.

В День Святого Апостола і Євангелиста Івана у Чорткові відбулося благословення оновлення храму

 


09 жовтня 2021 року в день переставлення Святого Апостола Івана Богослова у церкві, що побудована на території  Чортківської установи виконаня покарань (№26)  і освячена ім’ям цього святого відбулася святкова Божественна Літургія. Літургію правив  владика Димитрій (Григорак) Єпископ Бучацький. 

         На літургії були присутні Чортківський міський голова Володимир Шматько,  священники Української Греко – Католицької церкви,  семінаристи Чортківської Дяківсько – Катехичної академії, начальник Чортківської УВП (№26) підполковник внутрішньої служби  Ihor Drabyk ,  співробітники установи,  ветерани  ДКВС України - Володимир Заверуха та Роман Шуригайло, засуджені які відбувають покарання у господарській обслузі установи.  

            Як зазначив начальник установи Ігор Драбик, серед осіб, що утримуються в Чортківській УВП є багато людей, які усвідомлюють свою вину та щиро молять Бога щоб він оберігав їхніх родичів та близьких, що залишились на волі, і щоб Господь через їхню щиру молитву дав їм своє благословення на подальше життя яке б відповідало  Законам Божим.

За матеріалами Західного МРУ зпитань виконання кримінальних покарань і пробації

четвер, 7 жовтня 2021 р.

Департамент військового капеланства провів день духовної віднови

6-го жовтня 2021 року працівники Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ, відділів військового і пенітенціарного душпастирства, провели день Духовної віднови «Під вітрилами надії». За задумом Владики Михаїла Колтуна, керівника Департаменту військового капеланства, цей день мав стати точкою духовного зосередження на своєму покликанні та початку діяльності з новими силами для й сповнення й виконання непростих завдань у повсякденному житті.

Подія, яка відбувалася в яхт-клубі Київського палацу дітей та юнацтва на Київському водосховищі, розпочалася духовним впровадженням о. Андрія Зелінського, заступника керівника Департаменту. Провідною думкою цього Дня духовної віднови стали слова псалма: «Я надіюсь на Господа, має надію душа моя, і на Слово Його я вповаю» (Пс. 130, 5). Отець Андрій подав до роздумів лейтмотив життя, як пригоди, до якої покликана людина. І у новому досвіді ми покидаємо берег, себто усе знайоме і певне, вирушаємо в море – у простір невідомого, там щось має відбутися, що змінить наше життя, тому ми повернемося іншими. На завершення отець прочитав фрагмент Євангелія про одне з чудес Господа нашого Ісуса Христа, описане Апостолом Матеєм (Мт. 8:23-27) – Утихомирення бурі.  

Відтак Владика Михаїл привітав присутніх працівників департаменту своїм пастирським словом і благословив початок мандрівки: «Сьогодні ми маємо відкритися новому досвіду відносин, пов’язаних з випробуванням в умовах, які ми ще не звідали. Цей досвід обов’язково збудить вдячність Господеві, з якою в нас народиться сила робити речі, які під час здаються неможливими.»  
 
Маневри і вітрильницька термінологія, бризки хвиль і свіжий вітер справді оновили внутрішнє сприйняття життя усіх присутніх. У часі мандрівки владика Михаїл спонукав кожного з учасників поділитися своїм досвідом цієї події. Братнє спілкування створило відчуття повноти цього дня.
Нині дитячо-юнацьке вітрильництво переживає своє відродження. Актуальним є морально-етичне виховання юних яхтсменів. У спілкуванні владика Михаїл торкнувся теми спортивного капеланства. Воно має давні традиції та діє близько ста років у країнах Європи й Америки у різних видах спорту. Перші кроки на цьому поприщі здійснює священик Костянтин Пантелей, який до вступу до семінарії багато літ займався вітрильним спортом і здобув фах тренера. То ж щорічна регата «На добрий спомин» поповнюється новими духовними традиціями.

День духовної віднови завершився молитвою подяки та благословенням Владики Михаїла. Натхенні учасники події повернулися додому.

Департамент військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ