середа, 29 червня 2022 р.

Діла милосердя для жінок за ґратами

Служба "Карітас Печерськ" і спільнота молодих матерів переслали одяг, засоби гігієни і дитяче харчування жінкам з маленькими дітьми, що знаходяться в ув'язненні. Це поміч і для новонароджених і для малят віком понад рік.



Згідно законодавства більшості цивілізованих країн, і Україна не є виключенням, малята до 3-х років не відлучаються від матерів, які опинилися за ґратами, або народили в ув'язненні. Від давна підтирмкою таких жінок з малими дітьми займаються вірні УГКЦ. Від 1992 року громада Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі започаткувала це служіння у нашій церкві. Також спільнота молодих матерів, що започаткувалася ще під час підготовки до пологів на  Християнських курсах для вагітних "Дар життя" під керівництвом подружжя о. Романа і Діани Ільницьких у Києві чуттєво ставиться до потреб матерів в ув'язненні. 

Про потреби жінок з дітьми та параметри предметів допомоги повідомляють капелани. Цю інформацію обробляють волонтери та формують посилки, які поступають як передачі поштою, або безпосередньо адресату через руки капелана під час візиту у пенітенціарну установу.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 21 червня 2022 р.

Що відбувається у тюрмах на непідконтрольній території

Щонайменше 3000 осіб залишилися у виправних установах за лінією фронту

На тимчасово контрольованій РФ території опинилися не лише мирні громадяни, а й засуджені, ті, хто перебуває під слідством і судом — їх не встигли евакуювати через бойові дії. І таких щонайменше 3000 людей.

У Міністерстві юстиції України, з початку наступу армії РФ вдалося евакуювати близько 4500 засуджених та ув'язнених з 11 установ виконання покарання, розміщених у безпосередній близькості від лінії фронту. У Мін'юсті перелік колоній не дали, але, за даними ГО "Альянс української єдності", очевидно, йдеться про евакуацію Оріхівської ВК №88; Вільнянської ВК №20; Вільнянського закладу виконання покарань №11; Софіївської ВК №55; Селидівської ВК №82; Торецької ВК №2; Покровської ВК №17; Хролівського ВЦ №140; СІЗО у Бахмуті, Сєвєродонецьку.

За повідомленням в. о. начальника Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Віктора Кошинця, евакуйованих ув'язнених розмістили у колоніях по всій Україні. "На окупованій території опинилися дев'ять установ і три слідчі ізолятори. Про долю тих, хто там залишився, нічого не відомо", – зазначив полковник. У відомстві ведуть переговори, щоб організувати евакуацію з тимчасово окупованих територій як ув'язнених, так і співробітників. 

Хоча у Мін'юсті наше видання запевнили, що евакуацією виправних установ і не лише займається військова адміністрація. Своєю чергою департамент та міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань "вживає заходів для співробітників установ, які самостійно виїхали з установ, що розташовані на територіях тимчасово окупованих російськими військами, отримали всю необхідну допомогу та підтримку". А щодо ув'язнених і персоналу, то всі рішення ухвалює керівництво установ, керуючись безпекою і збереженням життя.    

За матеріалами "Подвійна окупація. Що відбувається у тюрмах на непідконтрольній території"

АЛЛА ДУНІНА. 01 ЧЕРВНЯ 2022.

https://vesti.ua/

пʼятниця, 10 червня 2022 р.

Ікона Чудотворної Зарванцької Матері Божої відвідала Збаразьку виправну колонію

9 червня, напередодні Зіслання Святого Духа, Збаразьку ВК №63 відвідала Зарваницька Божа Матінка, яка є повною ласки і благодаті. Ікона Чудотворної Матері Божої Зарваницької, подорожуючи парафіями Збаразького деканату, після перебування в храмі Христового Воскресіння м. Збаража була привезена в’язничним капеланом отцем Омеляном Колодчаком у виправний заклад для посіщення і молитовного вшанування працівниками установи і засудженими, що на даний час там відбувають покарання. 

Дівчата у вишиванках з віршами і піснями, зустрічали Небесну Матір. Виступ з засудженими, з ініціативи начальника відділу СВПР Ірини Немеришиної, підготували працівники соціально-виховного відділу. Після урочисто зустрічі всі спільно з Зарваницькою іконою обійшли територію установи і в каплиці Великомученика Димитрія отець Омелян з дяком Володимиром Стецьком відправили Молебень до Богородиці. Після чого всі мали змогу підійти до ікони і попросити заступництва і благословення, збагатитися духовно і зцілитися тілесно з вірою приступаючи до Чудотворної Матері Божої Зарваницької. У теперішньому, нелегкому для України часі війни, просили в Пречистої найперше миру для України, припинення війни, перемогу над ворогом, що безжально знищує нашу державу і народ. Отець Омелян закликав засуджених придивитися і прислухатися до Марії. Вона вміла слухати і приймати Божу волю і діяти згідно Божого провидіння. Ось що потрібно кожному:  «Вміти слухати і сповняти волю Господню. Чудо в тому, чи ми вміємо почути сьогодні Марію і йти за нею. Приступаючи з молитвою до Богородиці прислухаймось, що вона зараз хоче сказати кожному. Нехай Божа Мати буде прикладом для наслідування Її чеснот».


Начальник установи - Андрій Макар висловив щиру подяку Тернопільсько-Зборівській архиєпархії УГКЦ, зокрема митрополиту Василію Семенюку за надану можливість перебування Зарваницької Матері Божої в Збаразькій виправній колонії і о. Омеляну Колодчаку  за сьогоднішні відвідини і можливість приступити до Чудотворної ікони, випросити у Неї потрібних ласк. 

Надія Тхір