середа, 13 червня 2012 р.

Українські учасники міжнародної пересувної виставки VON LICHT UND DUNKEL - BILDER AUS DER HAFT отримали сетрифікати.

Призерка І Берлінського конкурсу
Діана Виноградова (Камлюк) відзначена вдруге.
11 червня 2012 року українські учасники міжнародної пересувної виставки "Із світла і темряви - картини в'язнів" отримали сетрифікати. 11.2.2012 – 15.4.2012 виставка VON LICHT UND DUNKEL BILDER AUS DER HAFT відбувалась в Берліні-Шпандау у Цитаделі в залах Бастіону наслідного принца. Далі вона буде діяти як пересувна. Були відібрані близько 300 картин і скульптур з більш ніж 40 країн світу, двох міжнародних Берлінських конкурсів мистецтва з місць позбавлення волі. Картини відображають реальність життя для чоловіків, підлітків і жінок у в'язницях. Вони розповідають "історію людської прірви, почуття провини і покарання, страху і самотності, туги і надії". (Dr. Peter Lodermeyer, Bonn). Мистецтво в'язнів, таким чином, доносить до широкої громадськості, щоб вона збагнула їх недооцінений терапевтичний потенціал та посприяла соціальній інтеграції людей, які часто залишаються назавжди виключені із соціуму.

Ліворуч одна з кращих робіт з України "Сум" О. Рожковського
Декілька робіт з України увійшли в тридцятку найкращих творів. Зокрема праця Леоніда Барташевича "Муза душі" посіла 15 місце. Робота О. В. Рожковського "Сум", відповідно - 24 місце. Твір Олександра Сьомкіна "Вибір є у кожного" - 26 місце. І робота Анатолія Запольського "Поклик з небуття" - 30 місце.

Нагадаємо, що участь наших співгромадян у конкурсі вже вдруге організовує душпастирська служба Української Греко-Католицької Церкви у співпраці з Товариством “Мистецтво та в’язниця”. Цього разу по одній роботі від кожного з 25 територіальних управлінь Державної пенітенціарної служби України увійшли до кола учасників цієї мистецької події. Таким чином символічно уся Україна була представлена 2011 року у Німеччині. Тема конкурсу носила назву "Із світла і темряви". Його метою було допомогти суспільству усвідомити, що  усі питомі йому риси віддзеркалюються в історіях життя засуджених, у дійсності й обставинах життя за мурами пенітенціарних установ. У конкурсі брали участь лише графіка та живопис. Критеріями для оцінки послужили оригінальність роботи, успішне виконання згідно з темою, творчі якості. Свою роботу автор подарував в галерею “MAGNIFICAT” для соціальних цілей. Кошти від реалізації робіт переводяться на підтримку соціальних програм для в'язнів.

 Берлін-Шпандау, у Цитаделі в залах Бастіону наслідного принца.
Координація щодо участі 25 територіальних підрозділів ДПтСУ у відборі робіт лежала на плечах капітана Богдана Степенка та підполковника Владислава Скоропляса. Предмети прикладного та образотворчого мистецтва в місцях неволі виготовляють наші співгромадяни частково з матеріалів, наданих керівництвом установ, частково – з придбаних на власні кошти. У підготовці до відправлення творів о. Костянтину Пантелею допомагали волонтери душпастирства УГКЦ для в’язнів Ольга Петрашик, Ярослав та Андрій Павлюки. Переклад документації з назвами творів та іменами авторів англійською мовою виконала Діана Камлюк, призерка І Берлінського конкурсу 2009 року. Кожному з українських учасників буде приємно взнати про те, скільки теплих рук і сердець доторкнулися до їх робіт, щоб вони могли взяти участь у міжнародному конкурсі. 

Образотворче мистецтво залишається найбільш ефективним та доступним способом спілкування в’язнів з громадянським суспільством. Воно спонукає людей, які приходять подивитися на їх роботи, переосмислювати своє ставлення до проблеми злочину і покарання. Адже найважливіша потреба кожного нашого співгромадянина, хто знаходиться за ґратами, переживати покарання за злочин не як помсту, але покаяння та не втратити свою гідність людини. А після повернення у суспільство – не почуватися втраченим та відкиненим, але знайти своє місце для відновлення свого життя

Немає коментарів:

Дописати коментар