19 травня 2015 р. з 10:00 до 13:00 год. у конференц-залі Філософсько-богословського факультету відбудеться круглий стіл «Український вимір пенітенціарної ідеї», до участі у якому запрошуються студенти, душпастирі, капелани, волонтери, що працюють зі засудженими, соціальні працівники, юристи, громадські активісти, журналісти, психологи та всі, хто бажає долучитися до гуманізації української пенітенціарної системи.
Організатором круглого столу є Філософсько-богословський факультет УКУ, зокрема кафедра пасторального богослов’я, у співпраці з Пенітенціарним душпастирством УГКЦ.
Мета круглого столу – посприяти суспільному діалогу у громадському, студентському й академічному середовищі для кращого розуміння пенітенціарної ідеї, ресоціалізації засуджених до позбавлення волі, зокрема через співпрацю Церкви і суспільства.
Декан Філософсько-богословського факультету, о-дн. Роман Завійський зазначив: «Україна сьогодні потребує реформ в усіх сферах суспільного життя, а пенітенціарна система в собі ще й досі несе тягар колишнього тоталітарного режиму. Ми хочемо зібрати в УКУ експертне середовище, яке допоможе ініціювати з однієї сторони — позитивні зміни в пенітенціарній системі, а з іншого боку знайде відгук на заклик Папи Франциска до пастирів йти і служити тим, що перебувають на задвірках суспільства або й взагалі є відкинуті ним».
Керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей наголошує, що пенітенціарна ідея полягає у тому, щоби змінити саму парадигму мислення про засуджених. Нам треба вчитися дивитись на них не просто як на винуватців, але більш інтегрально, враховуючи, наприклад, сам контекст вчинення злочину і рівень справедливості правосуддя у країні. Слід пам’ятати і про важливість того, щоб засуджений зумів простити сам собі і отримав прощення суспільства, міг розраховувати на супровід у в’язниці та реабілітацію після відбуття терміну покарання (з останнім в Україні особливо важко, оскільки маємо недостатньо центрів, які б надавали увесь спектр соціальних послуг та допомоги таким особам).
Як сказав о. Андрій Олійник, завідувач новоствореної кафедри пасторального богослов’я УКУ: «Бути поряд з людьми, що знаходяться по той бік в’язничної огорожі, означає наслідувати Бога у відношенні до кожного із нас. Адже християнин завжди перебуває у боргу перед Господом: вчиняючи гріх-злочин, він має шанс отримати від Нього прощення, милосердя, зцілення та підтримку. Завдяки Христові вірний досвідчує ці дари через простий вияв покаяння та бажання внутрішніх змін на краще. Безумовно, що цього всього потребує людина, яка перебуває у місці позбавлення волі». Отець Андрій говорить, що пенітенціарне душпастирство ставить собі за ціль допомогти кожному засудженому якомога свідоміше пройти шлях навернення та очищення, подібно до біблійного блудного сина: «Суть та мета проведення круглого столу якраз полягає в практичному обґрунтуванні, унаочненні та полегшенні цього процесу».
Круглий стіл відбуватиметься з нагоди відкриття цього ж дня, 19 травня 2015 р. о 15:00,Національної пересувної експозиції образотворчого і прикладного мистецтва в’язнів«Переображення Господньою Любов’ю» у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17, м. Львів). Започаткована у серпні 2013 року у Києві, ця виставка уже побувала багатьох містах України. Після закінчення експозиції у Львівському палаці мистецтв виставка на деякий час буде перенесена у корпус філософсько-богословського факультету. Експозиція відбувається під патронатом глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, її організаторами є Пенітенціарне душпастирство УГКЦ, Львівський палац мистецтв, Державна пенітенціарна служба України, Фонд митр. Андрея Шептицького, Національна Спілка художників України та Український католицький університет.
15.00 – відкриття Національної пересувної експозиції образотворчого і прикладного мистецтва в’язнів «Переображення Господньою Любов’ю»
у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17, м. Львів)
Організатори виставки:
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
Львівський палац мистецтв
Державна пенітенціарна служба України
Фонд митр. Андрея Шептицького
Національна Спілка художників України
Український католицький університет
Твори
можна оглянути за посиланням: https://youtu.be/OMYuDsDYX88
Немає коментарів:
Дописати коментар