понеділок, 29 лютого 2016 р.

Реформування пенітенціарної системи - тема, яку на слух трудно сприймати, бо говориться про сферу, невідому більшості слухачів.

Церква має двотисячолітню історію тюремного служіння, тому пенітенціарна реформа - це її тема. Адже сама назва несе сподівання, що в результаті певного покарання за злочин людина понесе покуту і вернеться до суспільства зціленною, прощеною, прийнятою. Не менш зціленими почуватимуться особи, покривджені злочином.
Пенітенціарна реформа повинна розпочинатися з філософії права та самої пенітенціарної ідеї. А тоді - реформи правоохоронної, судової. Потім - переміни карного і процесуального, виконавчого права.
Майбутніх злочинців формує сам соціум, який задля свого спокою будує тюрми і радий був би десь раз і назавжди загубити ключі, поклавши на в'язнів усі гріхи світу. В'язниця ж, насправді, має бути лабораторією духовних і соціальних наук, які могли би аналізувати хвороби суспільства і підказувати їх розв'язки духовними і соціальними програмами.
Тюремна ізоляція злочинця від суспільства має бути компенсована широким залученням здорових соціальних структур, серед яких провідне становище займають душпастирі різних Церков.
Ув'язнення не повинно переростати у тривале відчуження і маргіналізацію людей від людей. Має бути кардинально зменшений список злочинів, які караюьться саме тюремним/колонійським утриманням. Доки тюрма - помста, ми не маємо сподіватися на оздоровлення суспільства.
Будівництво нових тюрем замість ретельного аналізу і таких же ретельних соціальних програм роботи із засудженими сприятиме лише концентрації озлоблених людей на малих територіях. Вони обов'язково повертаються. Нехай суспільство начувається.
Частиною пенітенціарної реформи має бути повернення об'єктів соціального призначення, відняті при відокремленні ДКВС від МВС. Гарантуючи гуманізацію в'язням, треба пам'ятати, що вона дуже залежить від гуманного ставлення до самого персоналу.

неділя, 28 лютого 2016 р.

В неділю про Блудного сина відбулися пастирські відвідини в'язнів.

Неділя про Блудного сина у Львівській виправній колонії № 48

28 лютого 2016 року Божого у Неділю про Блудного сина, а в УГКЦ – день особливої опіки над в’язнями до Львівської виправної колонії № 48 разом з в’язничним капеланом – отцем Тарасом Миркою завітали ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ – отець-доктор Ігор Бойко та релігійно-громадська спільнота «Українська молодь – Христові», що діє у місті Стебник при храмі Різдва Пресвятої Богородиці (Самбірсько-Дрогобицька єпархія УГКЦ).
На початку отець Ігор звернувся до засуджених з коротким привітальним словом, а опісля ув’язнені разом з отцями молилися Божественну Літургію. Молодь також взяла участь у молитві, ба й навіть допомагали брату Олегу Нестору супроводжувати молитву своїм співом. 
По завершенні Літургії, спільнота представила в’язням пантоміму, котра є актуальною у житті кожного, а особливо промовляє в Рік Божого Милосердя, оскільки показує, що Господь любить нас завжди  і як добрий Батько, чекає на наше повернення. 
В часі проповіді, отець Ректор допоміг засудженим заглибитись у притчу про Блудного сина і пристосувати її до особистого життя, для того щоб донести до сердець ув’язнених довготерпеливу та зовсім незрозумілу для нас любов нашого Отця.
На завершення отець Тарас пригостив засуджених печивом, від імені в’язнів висловив отцю Ігорю та молоді слова вдячності. Завершилося свято теплим спілкуванням між в’язнями та гостями установи.





Брат Олег Нестор

Молитва в Івано-Франківській УВП (№ 12) у Неділю про Блудного Сина.


У Неділю про Блудного Сина, 28 лютого, яка також є днем особливої уваги УГКЦ до в'язничного служіння, в Івано-Франківській УВП (№12) традиційно відбулася Служба Божа для ув'язнених. Відслужив її о.Арсен Панчак, в'язничний душпастир та духовний наставник храму Зіслання Святого Духа (м.Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 105, парох о.Віталій Дем'янець).
Присутні на Службі Божій мали нагоду також послухати Пастирське слово єпископа Михаїла Колтуна, керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України з нагоди Дня особливої уваги для в’язничного служіння, яке зачитав о. Арсен.
Після Служби Божої в’язні спільно помолилися вервицю до Божого Милосердя, випрошуючи в Бога миру для України та необхідних ласк для усіх, хто перебуває в цій установі.

За матеріалами інформаційного центру Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ


З вихованцями Прилуцької виховної колонії зустрівся капелан.

З вихованцями колонії зустрівся о. Дмитро Горнакевич. Він передав одяг і взуття, пожертвувані доброчинцями для потреб підлітків.

У Київському слідчому ізоляторі відбулася молитва за ув'язнених.

У каплиці Йова Багатостраждального о. Костянтин Пантелей молився за засуджених і ув'язнених, які перебувають в Київському слідчому ізоляторі. Після молитви о. Костянтин відвідав.

пʼятниця, 26 лютого 2016 р.

Звернення Преосвященнішого Михаїла Колтуна з нагоди Дня особливої уваги до в’язничного служіння.

Пастирське слово єпископа Михаїла Колтуна
Керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України
з нагоди Дня особливої уваги для в’язничного служіння
(Неділя про Блудного Сина, 28 лютого 2016 року)
           
Слава Ісусу Христу!
Церква, застановляючись над нашим спасінням, бере під увагу Боже милосердя, яке приготоване для людей, щоб усі відчули і пережили його в своєму житті. Для того Євангелія закликає всіх, щоб ми, каючись із своїх гріхів, творили милосердя між собою супроти всіх людей і доступили, як наслідок, щедрої Божої милості. Можливо, ми ще не пережили дії Божого милосердя щодо нас і щодо ближнього і не можемо вповні його оцінити. Тож погляньмо на «заблуканого сина», який змарнував всю любов, а батько проявляє надмірно своє милосердя, що, навіть, «старший син» ревнує. З причини наших гріхів, якими ми, не звертаючи уваги на любов Небесного Отця до нас і всього сотворіння, змарнували Його життєдайну ласку і опинилися над загибеллю та унаслідували долю «заблуканого сина». Небесний Отець, чекаючи на наше навернення, запевняє нам своє прощення, надмірну любов, на яку ми не заслужили, так як і «блудний син». До таких надзвичайних наслідків закликає нас Євангелія і Церква.
Святіший Отець Франциск Папа Римський цей рік проголошує Ювілейним роком Божого Милосердя і заохочує нас бути милосердними, як Отець наш Небесний милосердним є. В листі про відпусти з нагоди Надзвичайного Ювілею Милосердя Папа пише: «Моя думка лине також і до ув’язнених, які зазнають обмеження свободи. Ювілей завжди був нагодою великої амністії, призначеної огорнути численних людей, які хоч і заслуговують на покарання, але усвідомили скоєну несправедливість та щиро прагнуть наново включитися у суспільство, роблячи свій чесний внесок. Нехай всіх їх конкретним чином досягне милосердя Отця, Який прагне перебувати поруч з тим, хто найбільше потребує Його прощення. Вони зможуть отримати відпуст у в’язничних каплицях, і щоразу, коли переходячи крізь двері своєї камери, піднесуть думку й молитву до Отця, цей жест означатиме для них перехід через Святі Двері, тому що Боже милосердя, здатне перемінювати серця, здатне також перемінити ґрати у досвід свободи.»
В’язничне служіння є унікальною нагодою допомоги собі і ближньому, де всі заповіді милосердя щодо душі і тіла можна сповнити з огляду на особливі обставини, в яких знаходяться в’язні. Любов Божа в наших діях не повинна мати перешкод, але через терпеливість в надії подарувати собі і ближнім нагороду Божого милосердя.
Ми повинні принести Божу любов до в’язниць у тому переконанні, що один Христос може наповнити життя змістом та надією. Він звільняє нас від рабства, що руйнує наше життя, та наповнює наші серця бажанням звільнитися від неволі гріха. Якими б великими не були людські пороки та вчинене зло, Господь завжди виявляє достатньо прощення та милосердя покаянній душі. 
Сподіваючись, з великим довір’ям молимось: «Милосердя двері відкрий нам, Благословенна Богородице, щоб надіючись на Тебе, ми не загинули, але щоб визволилися Тобою від усякого лиха, бо Ти є спасіння роду християнського». 

Мир у щедрому Божому милосерді нехай
проникне серце кожного і оживить нас в любові між нами
в ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь

+Михаїл Колтун
Єпископ Сокальсько-Жовківський,
Керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ
у справах душпастирства силових структур України


четвер, 25 лютого 2016 р.

В Ужгороді відбулося виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії.

24-25 лютого 2016 року в Ужгороді на базі відділу ДПтС України в Закарпатській області відбувалось виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», на якому розглядались плани співробітництва Церков у процесі імплементації закону про капеланство. В рамках програми візиту у супроводі керівництва обласного відділу ДПтС капелани відвідали Закарпатську установу виконання покарань № 9.

Основною метою відвідування установи було вивчення умов утримання засуджених та ув'язнених, матеріально-побутового та медичного забезпечення, а також проведення душпастирської роботи з персоналом, засудженими та особами, узятими під варту. Здійснено обхід території установи та камер режимного корпусу. При обході священики поспілкувалися з неповнолітніми ув'язненими, жінками, які утримуються в закладі та засудженими до довічного позбавлення волі.

У жовтні 2016 року сповниться 15-ліття від утворення Місії. 2001 року Українська Греко-Католицька Церква стала спів-засновницею, а відтак активним учасником Християнської міжконфесійної місії «Духовна і благодійна опіка в тюрмах». Членами організації є 12 Церков і деномінацій, що через своїх капеланів і волонтерів супроводжують людей у потребі в установах попереднього ув'язнення, у виховних та виправних закладах, а також після звільнення. Кожна церква має свій неповторний характер і дар у цьому душпастирському служінні. В екуменічній співпраці, ділах милосердя, автентичності проповіді та свідчення християн різних Церков  в місцях несвободи Україна дає приклад не лише європейським країнам, але й усьому світові.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

середа, 24 лютого 2016 р.

У Закарпатській області розпочалося засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».

24 лютого на базі відділу Державної пенітенціарної служби України в Закарпатській області розпочалось виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». У засіданні взяли участь начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України Ігор Андрушко, заступник начальника відділу ДПтС України в Закарпатській області Андрій Думнич та члени правління УМХМ «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».

Членами правління місії було розглянуто питання реалізації навчально-професійні програми для капеланів, розподіл квот на навчання капеланів, представників різних конфесій. На цьому засіданні було обговорено перспективи проведення 13-14 квітня 2016 року міжнародної конференції «Сучасні підходи до питань пенітенціарного душпастирського служіння». Конференцію планується організувати на базі Інституту Кримінально-виконавчої служби. 

Розвиток української пенітенціарної справи представники Церков пов'язують зі збереженням Інституту КВС. З огляду на розташування у Києві богословських закладів усіх християнських конфесій в цьому закладі можливий жвавий діалог для втілення пенітенціарної ідеї на перетині провідних фахових дисциплін, в тому числі християнської антропології.

Також, учасниками засідання було прийняте рішення щодо спільного свідчення і проповіді в установах виконання покарань України при нагоді благодійного концерту фінської співачки, лауреатки Євробачення Ніни Астром. Метою проповіді є пошук спільного свідчення християн для подолання відчужень та непорозумінь, що трапляються у в'язнів. Вони потребують зрозуміти, що віра єднає, а гріх розділяє.

На завершення члени правління місії обговорили можливість та шляхи надання духовної та морально-психологічної підтримки персоналу ДПтС у зв’язку з перспективою реорганізації служби.

Пенітенціарне душпастирство за матеріалами Прес-служби відділу ДПтС України в Закарпатській області.

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Сьогодні відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою.

18-20 лютого Українці переживали другі роковини національної жалоби за жертвами насильства злочинної влади. Пенітенціарне душпастирствао висловлює солідарність та співчуття усім, хто переживає скорботу та біль. Вічна пам'ять загиблим. 

Щороку 22 лютого відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою. В’язничне капеланство приділяє особливу пастирську увагу праці із засудженими темі надолуження за злочини та потребі вибачення. Одним із завдань в'язничного служіння є допомогти досягнути повного примирення з потерпілою стороною. До цієї праці Церква закликає капеланів і волонтерів пенітенціарного душпастирства.

Предметом обговорення громадянського суспільства, а відтак і законодавців, мають стати зміни кримінального права, застосування медіації й  примирення для досягнення правдивого каяття, усвідомлення кривди та наслідків злочину. Поступово суспільство в Україні все більше усвідомлює необхідність впровадження відновного правосуддя, результатом якого являється надолуження за злочин, порозуміння та вибачення за скоєне, що в багатьох процесах дозволяє винуватцеві уникнути тюремної ізоляції.

За в'язничним муром перебуває чимало людей, яких також по праву можна назвати жертвами надуживання владою. Неправомірне застосування у якості запобіжної міри утримування під вартою, перебування у слідчих тюрмах та колоніях тяжких хворих, яких мали би відпускати додому, повільний розгляд кримінальних справ, відсутність або імітація слідчих і судових дій, випадки шантажу, знущання - це все ніяк не сприяє плеканню справедливості у суспільстві. Окремою темою є відверта корупція в судах,  упередження у винності підсудних та рідкі випадки виправдальних рішень суддів.

З історії.

У стремлінні приборкати зростання злочинності та покарати правопорушників потреби реабілітації жертв злочинів часто залишалися непоміченими. Нераз суди карають іменем закону, нехтуючи проблемами постраждалих від злочинів, які потребують надолуження та примирення. Нерідко жертви злочину очікують помсти від засудженого винуватця й роками живуть у страху. Злочинець за колючим дротом часто так і не переживає каяття, а лише озлоблюється, витісняючи свою провину зі сфери своєї відповідальності. Також тюремне ув'язнення у багатьох випадках є міра покарання, якій можливо було б знайти більш ефективну альтернативу. Вже у середині 70-х років XX сторіччя зародилося Відновне правосуддя як рух за зміну поглядів на проблему злочину і покарання. Підхід, що лежить в його основі, орієнтований на надання можливості сторонам конфлікту і суспільству в цілому самим впоратися з наслідками злочину.

У вересні 1985 року VII конгрес ООН щодо запобігання злочинності та поводження з правопорушниками запропонував Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою. А 29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів та зловживання владою. 22 лютого 1990 року уряд Англії опублікував „Хартію жертв злочинів”. З того часу у світі відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Представник Душпастирської ради при ДПтС України висловив солідарність Церков щодо захисту прав персоналу пенітенціарної служби та необхідність обговорення пенітенціарної реформи.

19 лютого 2016 року у Львові проходило регіональне засідання Національної профспілки персоналу пенітенціарної служби України, на якому відбулося обговорення необхідності захисту прав персоналу пенітенціарної служби у часі здійснення пенітенціарної реформиПротоієрей Костянтин Пантелей від імені Душпастирської ради при Державній пенітенціарній службі України висловив солідарність із справедливими вимогами до уряду щодо зміни ставлення до персоналу ДПтС.


З огляду на дні національної жалоби, коли вшановується пам'ять загиблих 18 - 20 лютого 2014 року під час громадянського протесту проти беззаконь влади, а також пам'яті поляглих захисників Батьківщини під Дебальцевим, засідання розпочалося із заупокійної молитви. На семінарі-нараді Голова профспілки Олег Андрієнко наголосив на відповідальності керівників місцевих профспілкових осередків за забезпечення соціально-правового захисту людей. Це стосується працюючих в органах і установах Державної пенітенціарної служби і тих, на кого, нажаль, очікують масштабні скорочення. 

"Тема пенітенціарної служби - незрозуміла суспільству, - зазначив о. Костянтин, - певен, необхідно створити соціальний ролик, який пояснить суть і покликання пенітенціарної служби, покаже особу пенітенціарія. Це сприятиме дозріванню громадської думки. Над цим треба працювати."

понеділок, 15 лютого 2016 р.

Стрітенські відвідини в'язнів.

В'ЯЗНІВ У КИЇВСЬКОМУ СЛІДЧОМУ ІЗОЛЯТОРІ ТА В ЛІКРНІ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СИСТЕМИ ВІДВІДАЛИ СЕМІНАРИСТИ.

15 лютого зі Стрітенням привітали ув'язнених жінок, неповнолітніх, чоловіків семінаристи 6 курсу Трьохсвятительської семінарії Київської Архиєпархії: Григорій Березюк, Сергій Підтілов, Антон Сябро, Ростислав Денькович, Ярослав Смірнов, Роман Гридковець, Сергій Синовіцький.  Майбутні священики мають пізнати усі різновиди пастирського покликання допомагати й підтримувати людей у самих важких обставинах. 

Учаниками служіння пенітенціарного душпастирства вони є не вперше. Багато раз саме ці хлопці були організаторами заходів для неповнолітніх у Прилуцькій виховній колонії.

Протоієрей Костянтин Пантелей


СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ У ЛЬВІВСЬКІЙ ВИПРАВНІЙ КОЛОНІЇ № 48

На свято Стрітення Господнього в’язничний капелан Львівської Архиєпархії – отець Тарас Мирка разом з в’язнями молився Божественну Літургію. По завершенні Літургії, отець Тарас роздав усім засудженим свічки і опісля молитовного благословення окропив їх святою водицею. Також капелан не оминув працівників колонії, а тому навідався до штабу установи і молився з працівниками і по завершенні поблагословив стрітенські свічки. В цей день в установі панувала надзвичайно тепла та молитовна атмосфера і отець наголосив на тому, що і ми усі повинні прагнути до зустрічі з Богом.

Брат Олег Нестор

СТРІТЕНСЬКІ БОГОСЛУЖЕННЯ В ІВАНО-ФРАНКІВСЬКУ

В Івано-Франківськомуслідчому ізоляторі відбулися стрітенські святкові богослужіння 

Закінчилося освяченням свічок.



ієрей Арсен Панчак



субота, 13 лютого 2016 р.

Стрітенський збір для волонтерів служіння в'язням відбувся у Києві.

13 лютого 2016 року у Києві на Подолі відбувся Стрітенський обід для волонтерів служіння в'язням. Від створення Центру координації волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства УГКЦ минуло п’ять років. Подарунком для учасників заходу стала зустріч з Семеном Глузманом і Тетяною Яблонською, громадянська позиція яких є моральним дороговказом для служіння душпастирів і діяльних християн.

У Києві в лютому 2011 року для кращої координації в’язничного служіння було створено Центр волонтерської співпраці. Його натхненниками були Володимир Левченко, Андрій Дорчак, Тарас Пшеничний, Христина Шонь, Василь Возняк. Центр покликаний об’єднати волонтерський рух на допомогу капеланам. За організацію заходів цього руху нині відповідає Павло Загороднов, референт Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.

Стрітенські збори є традицією, яка допомагає підсилити відчуття спільноти в учасників пенітенціарного служіння Церкви. Покликання до цієї служби приходить до вірян різного віку й професії. Деколи вони не знайомі одне з одним, бо беруть участь у подіях служіння, які відбуваються в інакший час. Учасники зустрічі поділитися пережитим у рік минулий та поглянути на можливості, які пропонує календар заходів 2016 року. Нині Центр об'єднує 48 волонтерів, що регулярно включаються у заходи служіння, ще близько 70 добровольців прилучаються до заходів принагідно.

Пережитий рік волонтерського служіння виявилися багатими на яскраві події. Численні нові закони: про пробацію, капеланство, про інший порядок обрахування строків покарання (так званий Закон Савченко), поліційна, судова і пенітенціарна реформа -  поставили перед священиками і волонтерами нові виклики.  Добродій Ігор Свєтлічний, професійний адвокат і журналіст, прокоментував закон про перерахування термінів відбування покарання, (Закон України «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» від 26.11.2015 № 838-VIII) згідно якого звільненню підлягає значна клькість засуджених.


При нагоді зустрічі волонтери поспілкувалися з Семеном Глузманом і Тетяною Яблонською, громадянами з великої літери.

Світлини зустрічі

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 11 лютого 2016 р.

Душпастир відвідав ув'язнених в День хворих.

11 лютого, у Всесвітній День хворого, в’язничний капелан отець Омелян Колодчак разом з волонтерами відвідали засуджених жінок, які знаходяться на лікуванні у міжобласній тублікарні. Для ув’язнених жінок в каплиці Великомученика Димитрія був відправлений Молебень за недужих, відчитані молитви на уздоровлення до лікаря і цілителя Пантелеймона. 


Отець Омелян звернувся до присутніх з такими словами: «Сьогодні ми тут, щоб показати вам, що ви не самотні у своєму терпінні фізичному, чи душевному. Весь світ сьогодні єднається з вами у своїй молитві за хворих. Цей день був проголошений папою Іваном Павлом ІІ, щоб підтримати всіх хворих і показати їм що про них пам’ятають і за них моляться. Дуже цінним для хворих є розуміння того, що їхній біль розділяють. Ми тут, щоб з вами  спільно помолитися за всіх недужих цієї лікарні, щоб Господь зцілив всі ваші болі і рани тілесні, чи душевні. За молитвами цілителя Пантелеймона і через помазання єлеєм нехай Господь вас благословить. В житті кожної людини радість змінюється випробуваннями і навпаки. Все не вічне. Я зичу вам сьогодні правдивої радості, що Господь вас не залишив самотніми у ваших випробуваннях. Він знає про вас все. Зверніться до нього у своїй щирій молитві і він вас вислухає. Пізнайте сьогодні радість, яку Господь вам приготовив через благословення і окроплення вас водою Йорданською.» На відділення лікарні отець Омелян подарував начальникам відділень образи св. Пантелеймона і Акафісти до  цілителя Пантелеймона. Наостанок всі спільно помолилися за зцілення всіх хворих і за мир і спокій в Україні. 

Заступник начальника установи з виховної роботи Людмила Василівна Леськів
  

подякувала отцю Омеляну за молитву, за постійну духовну опіку над засудженими жінками і працівниками установи.

За всіх хворих, що перебувають на лікуванні у тублікарні окремо ще помолилися до Матері Божої біля каплички Покрови Божої Матері, що знаходиться на території  тублікарні.

Надія Тхір

понеділок, 8 лютого 2016 р.

Тур “Діти - майбутнє України” пройшов у шести виховних колоніях.

Триває Ювілейний Рік Божого Милосердя. І одним із найбільш яскравих прикладів волонтерського служіння ув'язненим тепер запам'ятається проект Ростислава Бьоме, метою якого є майбутнє неповнолітніх, що опинилися по той бік суспільства. Під псевдо Artisto, ставший популярним 2013 року після виконання гімну Революції Гідності, Ростислав здійснив всеукраїнський тур “Діти - майбутнє України” у шести виховних колоніях. Головна мета акції – дати підліткам можливість відчути, що вони можуть мріяти по-великому й досягати здійснення мрій. Тур відбувався за підтримки Асоціації українців штату Вашингтон, United World Organisation, Пенітенціарного душпастирства УГКЦ та за сприянням Державної пенітенціарної служби України.


В супроводі душпастирів Української Греко-Католицької Церкви волонтери побували в Прилуцькій, Ковельській, Дубенській, Кременчуцькій, Курязькій і Мелітопольській виховних колоніях. Розпочинались зустрічі з молитви і роздумів священиків. Оскільки провідна тема туру торкалася мрій про велике, отці говорили з вихованцями колонії про те, що у Бога є задум, мрія, щодо нашого життя. І ця мрія - щоб ми були щасливі. Та лише з Богом можна досягнути щастя!  
ARTISTO розповідав хлопцям про свої дитячі та юнацькі роки, про власні життєві помилки та висновки, які він вчасно зробив завдяки найріднішій людині в житті – своїй мамі. Ділився із підлітками про часи перебування на Євромайдані, про свою підтримку суспільства, небайдужого до долі України. Демонстрував хлопцям відео переломних для Держави часів лютого 2014 року. Талановитий виконавець ділився із юнаками власним досвідом роботи над мріями і шляхами їх реалізації. Виконував разом із хлопцями декілька авторських пісень та віршів. В доступній і невимушеній розмові прищеплював юнакам любов до життя, до правди, до миру. Вчив брати на себе відповідальність за власне життя та допомогав усвідомити, що саме підлітки, із сформованою громадянською позицією, можуть стати головними рушіями змін. Головне – визначитися із пріоритетами та раціонально розподіляти свій час, вірити в себе і зміцнювати мотивацію для реалізації мрій.



Детально про проект за посиланням  “Діти - майбутнє України” 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

неділя, 7 лютого 2016 р.

З туром «Діти – майбутнє України!» Ростислав Бьоме завітав до вихованок Мелітопольської ВК

06 лютого 2016 року, в рамках Всеукраїнського туру «Діти – майбутнє України!», Мелітопольську підліткову колонію з концертною програмою для вихованок відвідав Ростислав Бьоме, автор гімну Революції Гідності відомий більше за псевдо Artisto. Разом з відомим виконавцем і волонтерами туру колонію відвідав священик Української Греко – Католицької Церкви  о. Іван Косарєв.

Головна мета цього заходу - надати можливість відчути, що незалежно від помилок минулого життя, дівчата можуть бути успішними і жити повноцінним життям, вчитись ставити перед собою правильну позитивну мету і упевнено йти до неї.

В ході заходу Artisto виконував  пісні, бесідував з вихованками про те, що вони відчувають, які вони мають мрії і побажання на майбутнє і як досягти мети разом.

З теплими словами звернувся до вихованок отець Іван  та поділився  своїм досвідом роботи над мріями і їх реалізацією, також наголосив на тому, що багатим треба залишатись в душі та серці, жодні скарби не замінять чистоти духовної.







Дівчата подарували дівчатам подарунки – гігієнічні набори, гарний настрій, яскраві враження та від усього серця побажали  здоров’я, успіхів та наснаги на все життя. А найголовніше – скорішого звільнення.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ за матеріалами прес-служби управіління ДПтС України у Запорізькій області.

субота, 6 лютого 2016 р.

Курязьку виховну колонію відвідали волонтери в супроводі священика.

5 лютого 2016 року до засуджених Курязької виховної колонії імені А.С. Макаренка завітали учасники туру «Діти – майбутнє України».

Духовне впровадження до зустрічі зробив о. Микола Семенович, настоятель Свято-Миколаївської парафії УГКЦ. 
Гості поспілкувалися з вихованцями про їх проблеми, переживання, побажання та плани на майбутнє. Такі зустрічі проводяться з дітьми у різних куточках України та різних дитячих установах в рамках проекту «Діти – майбутнє України».

Вихованцям установи дуже сподобався формат зустрічі з гостями. Ростислав Бьоме окрім того, що є співаком має дар підтримувати і мотивувати людей. Його виступ торкнув цих дітей, підтримав на дусі й дав надію. "Зустріч, які проводить Ростик тривають 3 години, а інколи довше, - розповідає волонтер Василь Возняк, - діти кажуть, що їм не потрібна перерва "Говори, мало времени" - просять, а вкінці ледь відпускають. Інколи ми перетягуємо трохи часу, але діти йому дуже вдячні. Він тисне кожного за руку і питає як ім'я, він каже "Ти можеш!", "В тебе все вдасться", "Немає слова неможу - береш і робиш", "З тебе можуть сміятися інші, але інколи це єдиний і саме твій шлях до мрії" - можливо, цих слів дітям ніхто ніколи не говорив. Проект "Діти - майбутнє України", який має гасло "100% наших дітей", має на меті перемінити ставлення суспільства до проблем дітей, шлюбу і сім'ї."

"Дуже вражений прийомом. Окрім того, що дуже доброзичливий персонал, який справді опікується вихованцями. Дуже добрі і відкриті діти. Один хлопчик відкрився і хвилин 40 говорив про свій досвід. Він немав батька... шукав заміну батька в авторитетів, які його "кинули". Розповів, що у колонії він зрозумів, що в нього є Батько. Я стояв, знімав і мене пройняло, хотілося плакати. Насправді нам всім потрібен батько. І лише з часом розуміємо, що досконалим батьком є лише Він. Саша зрозумів це вже у свої 18-ть." - поділився Василь Возняк.

Після висупу учасники заходу дали прес-конференцію в Харкові.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ за матеріалами прес-служби управіління ДПтС України у Харківській області.

пʼятниця, 5 лютого 2016 р.

Зустріч туру «Діти – майбутнє України» відбулася у Кременчуцькій виховній колонії управління ДПтС України в Полтавській області

4 лютого для вихованців Кременчуцької виховної колонії управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області провели хвилюючу, незабутню та цікаву зустріч. У рамках Всеукраїнського туру «Діти – майбутнє України» до хлопців завітали співак ARTISTO, Діана Потоцька та отець Роман Атаман, УГКЦ.

Тур проходить за підтримки Асоціації українців штату Вашингтон, United World Organisation, Пенітенціарного душпастирства УГКЦ та за сприянням Державної пенітенціарної служби України. Головною метою акції є надати підліткам можливість відчути, що незалежно від їх соціального статусу та походження, фізичного та психологічного стану, незалежно від помилок минулого життя, вони можуть бути успішними та жити повноцінним життям в нашому суспільстві. Головне – вміти поставити перед собою правильну позитивну мету та йти впевнено до неї.

ARTISTO відразу пригорнув увагу підлітків. З кожним привітався за руки та протягом декількох годин почувався з ними на рівних. Розповів хлопцям про свої дитячі та юнацькі роки, про власні життєві помилки та висновки, які він вчасно зробив завдяки найріднішій людині в житті – своїй мамі. Поділився із підлітками про часи перебування на Євромайдані, про свою підтримку суспільства, небайдужого до долі України. Продемонстрував хлопцям відео переломних для Держави часів лютого 2014 року. Приємною несподіванкою для вихованців стало те, що саме ARTISTO є автором пісні «Revolution Ukraine». Гімну, який об’єднав і підняв українців на боротьбу за незалежну і демократичну Україну. Талановитий виконавець поділився із юнаками власним досвідом роботи над мріями і шляхами її реалізації. Виконав разом із хлопцями декілька авторських пісень та віршів. В доступній і невимушеній розмові прищеплював юнакам любов до життя, до правди, до миру. Вчив брати на себе відповідальність за власне життя та допомогав усвідомити, що саме підлітки, із сформованою громадянською позицією, можуть стати головними рушіями змін. Головне – визначитися із пріоритетами та раціонально розподіляти свій час, вірити в себе і зміцнювати мотивацію для реалізації мрій.




Отець Роман Атаман, адміністратор храму Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ м. Кременчук, розповів вихованцям про те, що у Бога є задум, мрія щодо нашого життя. І ця мрія - щоб ми були щасливі. А попереду у кожного із хлопців багато Світлих днів і щасливих років! Побажав юнакам бути толерантними, мудрими, розумними і терплячими.

Олена Удовицька, прес-служба управління ДПтС України в Полтавській області

середа, 3 лютого 2016 р.

Зустрічі туру «Діти – майбутнє України» відбулися у Ковелі та Дубні.

У рамках Всеукраїнського туру «Діти – майбутнє України» 1,2 лютого 2016 року до вихованців Ковельської і Дубенської виховних колоній завітав Ростислав Бьоме разом зі священиками-капеланами Луцького Екзархату. Мрія Бога про нас і наші сміливі мрії – в фокусі цих зустрічей.

Як волонтер Ростислав, автор пісні «Revolution Ukraine», неофіційного гімну Євромайдану,  відвідує виховні колонії країни, де утримують неповнолітніх. Головна мета акції – дати підліткам можливість відчути, що вони можуть стати успішними незалежно від їхнього соціального статусу. Тур проходить за підтримки United World Organisation, Пенітенціарного душпастирства УГКЦ та за сприянням Державної пенітенціарної служби України.

Молодий виконавець поділився із засудженими своїм досвідом роботи над мріями і їх реалізацією, виконав декілька пісень та віршів, а також поспілкувався з вихованцями про те, що вони відчувають, які мають мрії і побажання на майбутнє, як досягти мети разом.

Ігумен монастиря Редемптористів у м. Ковелі ієромонах Михайло Іваняк, що супроводжував Ростислава, говорив з вихованцями колонії про те, що у Бога є задум, мрія, щодо нашого життя. І ця мрія - щоб ми були щасливі. Лише з Богом можна досягнути щастя!

Під час візиту в Дубенську колонію неповнолітніх аритиста супроводжував о. Роман Бобесюк, настоятель храму Вознесіння Господнього.  Діти із захопленням слухали автора гімну і багато хто з них виявив бажання співпрацювати з ним у втіленні мрії преображувати Україну. Цікаво, що дехто з дітей також брав участь у Революції Гідності, відстоюючи права народу.

Автор прищеплював юнакам любов до життя, до правди, до миру. Також наголосив, що найважливіше в житті є мрія, на якій потрібно фокусуватися та йти до неї. Коли є мрія, тоді є зміст життя. На закінчення усі разом співали реп про мир і зробили пам’ятне фото.

Після того у приміщенні БФ «Карітас-Дубно» у Artisto брали  інтерв’ю телебачення ТРК «Дубно» та журналіст із обласного тижневика «Скриня».

P.S. Мета проекту

Допомогти дітям розкрити свій творчий потенціал та дати зрозуміти що незалежно від походження і соціального статусу, фізичного і психологічного стану вони можуть бути успішними та жити повноцінним життям в нашому суспільстві.

Що ми хочемо досягти? Які наші цілі?
1. Навчити дітей брати на себе відповідальність за власне життя, суспільство та допомогти усвідомити що вони є головними рушіями змін.
2. Навчити направляти енергію дітей у потрібне русло,визначатися із пріоритетами та раціонально розподіляти
свій час.
3. Допомогти у подоланні психологічних бар'єрів, страхів,
робота над усуненням дитячих травм та вад виховання.
4. Популяризувати здоровий спосіб життя.
5. Пробудити віру в себе і зміцнити мотивацію для реалізації мрії.
6. Досягти рівності прав для всіх дітей.
7. Через любов та визнання навчити дітей любити, поважати й цінувати світ та людей.
8. Дати можливість дітям бути почутими у суспільстві, впливати на нього та формувати громадську думку.
9. Показати дітям що вони не самотні,  допомогти їм подолати відчуженість у суспільстві.
10. Гуманітарна допомога для дітей у біді

Більше інформації за посиланням: http://prison-pastoral.blogspot.de/ та http://artisto.one

о. Роман Бобесюк Канцлер Луцького Екзархату; Голова Комісії Євангелізації