четвер, 31 січня 2019 р.

В Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби триває підготовка до конференції

30 січня 2019 року у приміщенні Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби пройшла зустріч робочої групи з питань підготовки конференції «Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та реінтеграції колишніх в’язнів»

Участь у робочій групі взяли начальник Управління соціально-виховної та психологічної роботи Адміністрації ДКВС України Валерій Калівошко, заступник начальника управління Віталій Хведчук, заступник Голови Душпастирської ради при Міністерстві юстиції о. Костянтин Пантелей (УГКЦ), пастор В'ячеслав Когут (УЦХВЄ).

Під час зустрічі предметом обговорення стало питання залучення  практиків соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими для опрацювання методичних вказівок щодо взаємодії з душпрастирськими структурами релігійних організацій. Така взаємодія спрямована на збереження корисних соціальних зв'язків, створення соціального простору в закладах попереднього ув'язнення і в установах виклонання покарань та на підготовку засуджених до звільнення. Усі ці питання є частинами діяльності в галузі пенітенцйіарної пробації, яка націлена на зменшення ризику рецедивів злочинності в осіб, які завершили свій термін покарання або були звільнені умовно-достроково.

Сторони погодили відповідальність за напрямки підготовки конференції та попередній регламент, який ляже в основу програми конференції.

Конференція відбуватиметься у березні 2019 року.

Пнеітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 30 січня 2019 р.

Йорданські відвідини у виправній колонії № 30

30 січня, в’язничний капелан Львівської Архиєпархії УГКЦ – отець Тарас Мирка навідався до Личаківської виправної колонії №30 з Йорданським благословенням. Капелан окропив приміщення виправної установи, а також приміщення штабу. В часі Йорданських відвідин священик поспілкувався з працівниками колонії. На завершення о.Тарас побажав усім міцного здоров‘я, терпіння та сили у нелегкій та надвідповідальній роботі.

понеділок, 28 січня 2019 р.

Триває праця з підготовки конференції з питань пробації

28 січня 2019 р. в Інституті Кримінально-виконавчої служби зібралася робоча група з питання організації конференції «Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та реінтеграції колишніх в’язнів». У зустрічі взяли участь заступник Голови Душпастирської ради при Міністерстві юстиції України о. Костянтин Пантелей і Валентина Кирилюк, перший заступник начальника інституту, та провідні науковці закладу з питань пробації.

Конференція відбуватиметься у Києві за участю співробітників Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС, Державної установи «Центр пробації» і науковців закладів підготовки кадрів пенітенціарної системи.

Метою конференції є видання методичного посібника для ефективної взаємодії представників релігійних організацій з органами й установами Міністерства юстиції України у сфері діяльності досудової, наглядової і пенітенціарної пробації. Витрати, пов’язані з проведенням конференції та виданням посібника забезпечуються Душпастирською радою.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 25 січня 2019 р.

Папа до ув'язненої молоді: Бог дивитися не на засуд, а на дітей

Однією з найзворушливіших подій Всесвітнього дня молоді в Панамі стала покаяння літургія, яку Святіший Отець звершив у в’язниці для неповнолітніх у передмісті Панами Пакора.
Не всі, хто цього бажав би, мають змогу взяти участь у таких зустрічах, як зустріч молоді з усього світу. Але й ця “екзистенційна периферія” не сховалась від погляду Папи Франциска: вперше в історії Всесвітніх днів молоді покаянна літургія, під час якої Святіший Отець уділяє Святу Тайну Покаяння, відбулася у в’язниці. Вранці, 25 січня 2019 р., він прибув до пенітенціарного закладу для неповнолітніх “Las Garzas” у передмісті Панами Пакорі. Частину шляху він проїхав панорамним автомобілем, вітаючись з мешканцями цієї периферійної зони.

Свідчення молодого в’язня
Святішого Отця привітав один з ув’язнених, заарештований 2016 року, який розповів про своє життя і про навернення. «Однієї ночі, коли я роздумував, я сказав собі, що ще не кінець, бо мої постанови були великими. В цей момент я зрозумів, що мій Отець, Бог, був поруч зі мною», – сказав юнак, дякуючи Господеві за те, що поставив на його дорозі людей, які допомогли завершити навчання та спромогтися на переміну життя. «Не існує слів, щоб описати те почуття свободи, яке відчуваю саме тепер», – додав він.

Два погляди
Коментуючи уривок з Євангелії від Луки, в якому розповідалося про те, як Ісус сів до столу з митарями та грішниками, викликавши нарікання книжників і фарисеїв, Папа зауважив, що бачимо дві протиставні перспективи: «безплідний погляд нарікання та пліток та погляд, який кличе до перетворення та навернення – Господній погляд».

Ісус обирає «перебувати поруч і пропонувати новий шанс», в той час як нам здається легшим давати прізвиська та наліплювати етикетки, що «заморожують і таврують не лише минуле, але також теперішнє і майбутнє людей». «Етикетки, які, по-суті, не викликають нічого іншого крім поділів: тут – добрі, там – погані, тут – праведні, там – грішники», – зазначив проповідник, підкреслюючи, що ми є «чимось набагато більшим» від наших етикеток.


Все Євангеліє, натомість, позначене іншим поглядом, тим, яким «народжується з Божого серця». Бог ніколи нас не полишає, Він – любов, яка «бере на себе складнощі життя та кожної ситуації». Любов, яка «спроможна запропонувати шляхи та нагоди інтеграції та перетворення, зцілення та прощення, дороги спасіння». Ісус також розбиває «внутрішнє ремствування, яке виникає в тих, які оплакуючи свій гріх та усвідомлюючи свою помилку, не вірять у те, що можуть змінитися».

Хворі і плідні суспільства
Папа підкреслив, що наріканню та засуджуванню слід протиставити стежки включення та інтеграції. «Суспільство хворіє, коли не спроможне радіти з огляду на переміну своїх дітей, спільнота хворіє, коли живе наріканнями, які без жодної чутливості роздавлюють та засуджують. Суспільство, натомість, є плідним, коли вміє породжувати динамізм, спроможний включати та інтегрувати, брати на себе тягар і боротися за те, щоб створювати нагоди й альтернативи, що даватимуть нові можливості його дітям, анґажуючись у те, щоб творити майбутнє через спільноту, освіту та працю», – наголосив Святіший Отець.

Під час покаянної літургії Папа Франциск висповідав 5 молодих в’язнів.

25 січня 2019, 21:11

Джерело: https://www.vaticannews.va/uk/pope/news/2019-01/uk-pope-francis-panama-wyd-2019-pope-with-young-detainees.html

вівторок, 22 січня 2019 р.

Робоча зустріч в державній установі "Центр пробації"

22 січня 2019 р. у Києві відбулася нарада з питання організації конференції «Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та реінтеграції колишніх в’язнів». У зустрічі взяли участь заступник Голови Душпастирської ради при Міністерстві юстиції України о. Костянтин Пантелей і керівництво Державної установи “Центр пробації” в особі директора пана Олега Янчука та його заступників.

На розширеному засіданні Душпастирської ради при Міністерстві юстиції 9 жовтня 2018 року, за участю керівництва Адміністрації ДКВС та Державної установи «Центр пробації», сторони ухвалили рішення провести ряд спільних подій. На прохання Душпастирської ради Адміністрація ДКВС погодилася посприяти проведенню у своєму приміщенні конференції «Партнерство релігійних організацій у програмах пробації для правопорушників та у соціальній реінтеграції в’язнів», за участю співробітників Управління соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими Адміністрації ДКВС, Державної установи «Центр пробації» і науковців закладів підготовки кадрів пенітенціарної системи. 

Метою конференції є видання методичного посібника для ефективної взаємодії представників релігійних організацій з органами й установами Міністерства юстиції України у сфері діяльності досудової, наглядової і пенітенціарної пробації. Витрати, пов’язані з проведенням конференції та виданням посібника забезпечуються Душпастирською радою.

В результаті наради було прийнято рішення про створення робочої групи з підготовки конференції, до складу якої увійдуть експерти Державної установи «Центр пробації»,  Інституту Кримінально-виконавчої служби, Академії Державної пенітенціарної служби що фахово могли б долучитися до авторського колективу для розробки вищезгаданих методичних рекомендацій. Проведення конференції намічено на першу половину березня. Дата визначається.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

субота, 19 січня 2019 р.

Йорданські відвідини у Львівській УВП 19


21 січня, в’язничний капелан Львівської Архиєпархії УГКЦ – о. Олег Нестор, завітав до Львівського слідчого ізолятора (УВП 19) з йорданським благословенням. В цей день капелан відвідав усіх, хто перебуває у лікарні установи, о. Олег окропив йорданською водою лікарняні приміщення, навідався  до людей довічно позбавлених волі. Благословив й усі інші приміщення цієї установи. В часі відвідин капелан поспілкувався із жінками та неповнолітніми, які утримуються у слідчому ізоляторі. На заваршення священик поблагословив та окропив святою водою працівників установи, та  приміщення у яких вони працюють.

Богоявленські відвідини в'язнів

Київський слідчий ізолятор

В Навечір'я Богоявлення, 18 січня 2019 року,  у каплиці Праведного Іова Багатостраждального священики УГКЦ й АПЦУ спільно відслужили Чин великого освячення води. Відтак Чин освячення приміщень відремонтованого нещодавно корпусу. Спільно о. Костянтин Пантелей і о.Євгеній Затірка благословили житлові іпобутові кімнати засуджених, привітали працівників Київського слідчого ізолятора. Відтак о. Костянтин відвідав ув'язнених жінок, чоловіків, неповнолітніх, хворих у медичній частині.

Водосвяття в колонії та лікарні пенітенціарної системи

На Богоявлення Господнє, 19 січня 2019 року, у каплиці Державної установи "Ірпінський виправний центр (№132) на Київщині відбулася святкова відправа, в якій взяли участь засуджені. Ті, що були у потребі прийняли Святі Тайни Сповіді і Причастя.
Після Чину великого водосвяття о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України, в'язні почули проповідь на основі опису події Хрещення у Євангелія від Івана 1: 29 - 34 як Предтеча вказує на Ісуса, що йде до нього, та й каже: «Ось Агнець Божий, який гріх  світу.» Подія Богоявлення, наслідки спасенного приходу у світ Божого Сина діють в нас через Хрещення, якщо ми залищаємося вірними покликанню. Після завершення проповіді о. Костянтин поблагословив свяченою водою людей, побутові і спльні приміщення установи.

Цього самого дня благословення Хрещенською водою отримали також хворі в'язні з Міжобласної відомчої лікарні у Бучанській ВК № 85, де  о. Костянтин завітав до кожної палати зі словом проповіді і благословенням.

Йорданські відвідини пенітенціарних закладів тривають протягом 2-3 тижнів після свята та є одним з головних пастирських візитів протягом року, що дає прекрасну нагоду для проповіді та повчань.

Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ.

Вифлеємський вогонь миру прийняли пенітенціарії у Бучанській виправній колонії № 85

08.01.2019 р. Вифлеємський вогонь миру прийняли чергуючі пенітенціарії у Бучанській виправній колонії № 85. Протоієрей Костянтин Пантелей передав Вифлеємський вогонь, календарі господарській обслузі, хворим у медчастині, в'язням, що знаходяться на лікуванні у міжобласній лікарні пенітенціарної системи у колонії № 85. 

Коли прийшов Спаситель у світ, як пише Євангелист Матей: "Народ, що сидів у темряві, побачив Світло." (Іс. 9, 1 ) Ці слова актуальні для нас як ніколи, коли  ми, спокушувані злом і потребуємо Божої помочі. Такі прості різдвяні символи дарують незабутнє почуття зустрічі. Зустрічі, яка здатна перемінити життя.

У різдвяні дні відбуваються святкові богослужіння та відвідини в'язнів в багатьох пенітенціарних установах України. У центрі уваги Церкви є також персонал Державної пенітенціарної служби України, який перейшов на посилений режим несення служби. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

неділя, 6 січня 2019 р.

Напередодні Різдва Вифлеємський вогонь миру пластуни засвітили для ув'язнених жінок

Напередодні Різдва Вифлеємський вогонь миру засвітили для ув'язнених жінок. З вертепом пластуни і діти Марійської дружини церкви Христового Воскресіння м. Збаража, разом з в’зничним капеланом отцем Омеляном Колодчаком відвідали засуджених жінок, що відбувають покарання у ВК №63. 
Вифлиємський вогонь принесли спочатку начальнику установи Андрію Макару. Отець Омелян привітав його, а також заступника начальника установи з виховної роботи Людмилу Леськів з Різдвяними святами, і побажав їм відчути справжню радість народження Божого Дитятка. Разом з працівниками ВК №63 всі спільно помолилися в каплиці великомученика Димитрія. 

Для ув’язнених жінок діти відтворили Вертепне дійство і принесли Вифлиємський
вогонь миру. Отець Омелян звернувся до присутніх з такими словами: «Господь сказав: Я СВІТЛО ДЛЯ СВІТУ. Сьогодні ми прийшли до вас, щоб принести вам світло Вифлиємського вогню і поділитися ним з вами, щоб зігріти ваші серця теплом і принести надію. Цей вогонь привезений з місця, для народився Ісусик. Так, як Ісус був народжений в Вифлиємі, в убогій стаєнці, щоб принести спасіння і надію для всього людства, ми даруємо вам надію на те, що скоро ви покинете ці стіни і зможете повернутися у свої домівки. Сьогодні я хочу, щоб ви пережили це Вертепне дійство у своїх серцях і на декілька хвилин змогли повернутися в своє дитинство, де все рідне і відчули Божу присутність через колядки. У нашому вертепі тільки позитивні герої, що нести вам добро. Діліться через спільну Святу вечерю, через Різдво добром зі своїми ближніми; несіть світло, через свої добрі діла для оточуючих. З Різдвяними святами вас!» 

Начальник колонії подякував отцю Омеляну і дітям Марійської дружини за багаторічну співпрацю і вручив дітям солодощі.


Надія Тхір

пʼятниця, 4 січня 2019 р.

Пенітенціарні службовці напередодні Різдва прийняли Вифлеємський Вогонь Миру

04 січня 2019 року душпастирі Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі"  разом з представниками Національної скаутської організації "Пласт" привітали службовців ДКВС з прийдешнім Різдвом та передали Вифлеємський Вогонь Миру.
Звичай повідомлення євангельської вісті про Господнє Народження підтримується в'язничними капеланами і пластунами. Вперше до чергових частин органів управління і установ пенітенціарної системи Вифлеємський Вогонь було передано 2012 року як знак єднання християн. Впродовж років, для багатьох в Україні це стало важливим символом під час святкування Різдва Христового. Тому світлом з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю.
Персонал Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України, Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації, Бориспільської виправної колонії №119 і Київського слідчого ізолятора вітали Голова правління Місії священик Костянтин Пантелей, представник УГКЦ; Владислав Ласкута - Голова громадської Ради при Центральному міжрегіональному управлінні з питань виконання кримінальних покарань та пробації - представник ХВЄ; священик Геннадій Галушка, представник ПЦУ. 
Привітання відкрили фрагменти читання Євангелія від Луки, після яких кожен з гостей взяв слово та побажав працівникам, щоб світло віри, яке несе в собі частичку миру та добра кожному, хто потребує любові, зігріває, дарує тепло серцям та допомагає робити добрі справи і приймати відповідальні рішення. Керівник Місії о. Костянтин Пантелей вручив пам'ятні грамоти Місії на честь 30-ліття душпастирського служіння службовцям, які відзначилися тривалим сприянням розвитку капеланства.
Олександр Гужва отримав визнання за багатолітнє сприяння пенітенціарному служінню Церков Місії
Сеньйор Пласту військовий капелан о. Сергій Прудко, пластуни Олександр Коротюк, Катерина Калин, Олексій і Христина Скороход, представили коротко історію та символіку традиції. Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. Палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та згоди, а також душевного спокою, любові до людей. Одночасно цей промінчик - це солідарність зі всіма, хто є далеко; солідарність з убогими та єднання з Христом. 

На завершення пластуни залишили в Чергових частинах Вифлеємський Вогонь, який нагадуватиме працівникам, що нестимуть службу у святкові дні.

Довідка:

Акція Friedenslicht започаткована 1986 року Австрійською телерадіокомпанією Der Österreichische Rundfunk (ORF) Державною студією Верхньої Австрії в Лінці у зв'язку з кампанією ORF допомоги «Licht Ins Dunkel» як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, військових частинах, в'язницях, сиротинцях тощо.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.Українській громаді дванадцятий рік поспіль передається Вифлеємський Вогонь Миру. В Україну Вифлеємський Вогонь доставляють спеціальним авіасполученням члени Пласту - Національної скаутської організації України. 

Привітання у Бориспільській ВК 119

Привітання у Центральному МРУ

Привітання в Адміністрації ДКВС 

Привітання у Київському слідчому ізоляторі

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 1 січня 2019 р.

В каплиці Йова Багатостраждального відбувся молебень на новий рік.


1 січня 2019 року для господарської обслуги Київського слідчого ізолятора відбулася зустріч зі священиком з нагоди святкування приходу нового року. о. Костянтин Пантелей бесідував з присутніми про сенс границь часу, покладених Творцем споконвіків як зміна днів, місяців і років. Мова йшла про освячення часу через молитву Господеві, сенс і повноту короткого людського життя, до усвідомлення яких кличе нас Господь. Відтак у каплиці Йова Багатостраждального відбувся молебень на новий рік, в якому прозвучали молитви вдячності за рік минулий та прохання про Боже Благословення у 2019 році.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ