понеділок, 31 січня 2022 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 лютого 2022 року

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України

В Державній кримінально-виконавчій службі України налічується 182 установи виконання покарань. В результаті військової інтервенції РФ в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 18 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.

Станом на 1 лютого 2022 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 148 установ. У 39 установах виконання покарань засуджені не тримаються, у зв'язку із здійсненням оптимізації їх діяльності, а саме:
- виховні колонії - 4;
- колонія максимального рівня безпеки - 1;
- колонії середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених - 6;
- колонії середнього рівня безпеки для вперше засуджених - 6;
- колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами (чоловіки) - 4;
- колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами (жінки) - 5;
- виправні центри -12;
- лікувальний заклад -1.

 

В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах станом на 01.02.2022 тримається всього 48038 особи. З них:

У 17 слідчих ізоляторах та 12 установах виконання покарань, що виконують функцію слідчого ізолятора,

з них, на стадії:

17100

досудового розслідування

1599

судового розгляду (до винесення вироку)

8760

У 79 діючих установах виконання покарань,

з них:

30880

у колоніях максимального рівня безпеки та відповідному секторі (звичайні жилі приміщення)

1568

у 27 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених та відповідному секторі

12934

у 24 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених

8701

у колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків та відповідному секторі

808

у колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків та відповідних секторах, створених при виправних центрах

601

у колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання жінок та установі виконання покарань

1219

у спеціалізованих лікувальних закладах

502

у 12 лікувальних закладах, створених при слідчих ізоляторах та виправних колоніях

699

у 10 виправних центрах

1345

У виховних колоніях та відповідному секторі

58


У вигляді довічного позбавлення волі відбуває покарання: чоловіків - 1560 осіб; жінок - 24 особи.
У вигляді позбавлення волі на певний строк чоловіки, яким визначено відбувати покарання у приміщеннях камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки - 403 осіб.
У вигляді арешту відбуває покарання 444 осіб.
Криміногенний склад засуджених (станом на 01.01.2022):

4 591 осіб засуджених на строк понад 10 років;

5 696 осіб – за умисне вбивство;

2 724 особи – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;

6 041 осіб – за розбій та грабіж;

10 803осіб – за крадіжку;

548 особи – за зґвалтування;

11 осіб – злочини проти основ національної безпеки.

понеділок, 24 січня 2022 р.

Співзасновник Центру волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства спочив у Бозі

Відійшов до Господа Володимир Левченко, співзасновник Центру волонтерської взаємодії Пенітенціарного душпастиртсва УГКЦ. 

Батьківський потиск Володимира Левченка проймав невимовною радістю дітей, що втрапили до колонії через соціальне сирітство.


Володимир у Прилуцькій виховній колонії під час арбітражу Кохацького гарту 2010 р.

Володимир Левченко проповідує у Менській ВК
Володимир Левченко проповідує у Менській ВК

Володимир у Прилуцькій виховній колонії під час передачіскомп'ютерів
"Для мене моя віра - це дорога додому" - лаконічно висловився колись Володимир на запитання підлітка з Прилуцької виховної колонії. Ресурс часу і коштів зберігав для проповіді ув'язненим. Вмів слухати і бадьорити кожного, з ким починав розмову.

Колись військовий водолаз, потім бізнесмен, Володимир випромінював м'який гумор, завжди підбадьорюючи інших. Випробування переживав з посмішкою і величезною довірою до Господа. Будував своє серце Словом Євангелія, ділився вірою. 

Блаженний упокій подай, Боже, спочилому слузі Твоєму. Вічна світла пам'ять.

5-ть хвилин з капеланом

Капелан Костянтин Пантелей, керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України Розпочав ранок словом, молитвою і благословенням чергової зміни у Державна установа «Київський слідчий ізолятор»

Всемогутній вічний Боже, Творче неба і землі, подателю життя та всього блага, джерело миру та спокою у Всесвіті та просторах людської душі, звертаюся до Тебе зі смиренним та повним довіри серцем. Благаю, просвіти мій розум і всі мої почуття, щоб я міг впевнено та відважно стояти на захисті одвічних цінностей Твоєї мудрості, справедливості й Твого милосердя у нашому суспільстві.
Допоможи бути вірним охоронцем спільного блага та щедрим захисником людської гідності. Дай мені у всіх труднощах та випробуваннях щоденної служби ніколи не втратити здатність розпізнавати Твій образ і Твою подобу в моїх братах і сестрах, зокрема в найслабших і в тих, хто потребує Твоєї особливої підтримки. Дозволь мені завжди залишатися вірним знаряддям Твого миру, Твоєї справедливості, Твого милосердя.
Бо Ти Бог, що милує і спасає, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні.
Амінь.

середа, 19 січня 2022 р.

Події пенітенціарного душпастирства УГКЦ

Йорданські відвідування пенітенціарних уствнов

Богоявленські відвідини є дуже важливою та очікуваною подією і для в'язнів, і для службовців з персоналу пенітенціарних установ. В'язні запасаються Хрещенською водою і більшість з них справді бережуть її протягом року та ставляться до неї як до великої святині.

У день Богоявлення Господнього в Івано-Франківській установі виконання покарань №12 відбулася святкова Служба Божа, яку відслужив о.Арсен Панчак, референт пенітенціарного служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та сотрудник храму Зіслання Святого Духа (м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 105, адміністратор о.Михайло Віхоть).

Опісля, відбулося Велике Йорданське водосвяття для в'язнів та працівників  цієї установи. На завершення о. Арсен поблагословив присутніх освяченою водою та побажав, щоб через споживання Богоявленської води кожний отримав оновлення, очищення, здоров’я й Божу благодать як для душі, так і для тіла.

19 січня 2022 року, у свято Богоявлення, на Аскольдовій Могилі традиційно освячують воду для вірян. Не забувають і про в'язнів. Відвідини в'язнів у Київському слідчому ізоляторі з хрещенською водою супроводжувалося проповіддю і благословенням. Особливо цього дня чекають хворі в'язні, що знаходяться на лікуванні. 20 січня священик Костянтин Пантелей привітав персонал ДКВС із святом Хрещення Господнього.

19 січня, на свято Богоявлення Господнього, в’язничні капелани ЛА УГКЦ о. Тарас Мирка та о. Олег Нестор помолилися Божественну Літургію та Велике Йорданське водосвяття у Личаківській виправній колонії №30 та Львівській установі виконання покарань №19 (Слідчий ізолятор).

Опісля, впродовж декількох днів, капелани благословляли персонал і місця їхньої праці та ув’язнених. Йорданські відвідини стали доброю нагодою для спілкування та спільної молитви. Отці-капелани мали змогу почути проблеми чи радості кожного, а також надати душпастирську опіку усім охочим.


 Урочисте освячення прапора Державної кримінально-виконавчої служби України в Гарнізонному храмі

Сьогодні, 20 січня 2022 року, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла відбулось урочисте освячення прапору Державної кримінально-виконавчої служби України.

Спільну молитву та чин благословення очолив в’язничний капелан о. Тарас Мирка, у співслужінні настоятеля храму о. Тараса Михальчука, синкела у справах капеланства о. Андрія Хомишина та в’язничних капеланів: о. Олега Нестора і о. Мар’яна Гринера.

У заході прийняли участь працівники, керівники підпорядкованих державних установ, особовий склад воєнізованого формування, а також персонал підрозділів пробації у Львівській області.


Начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Гречанюк Сергій Костянтинович у своєму слові подякував працівникам та капеланам за нелегку та потрібну справу, а також відзначив, що ця подія є справжнім визнанням для кримінально-виконавчої служби та її персоналу.

На завершення присутнім розповіли про історичну цінність храму та провели екскурсію.

Від сьогодні прапор Державної кримінально-виконавчої служби України буде знаходитись у Гарнізонному храмі верховних апостолів Петра і Павла.

За матеріалами Капеланство.info

Свято Просвіщення у в'язниці

19 січня 2022 року з Йорданською водою, освяченою після Святочної Літургії на Аскольдовій Могилі, до Київського слідчого ізолятора завітав о. Костянтин Пантелей. Він відвідав персонал, ув'язнених чоловіків, неповнолітніх, жінок, ув'язнених у секторі максимального рівня безпеки. 

Службовці та в'язні почули проповідь на основі опису події Хрещення у 1 главі Євангелія від Івана: 

Тож наступного дня бачить він Ісуса, що йде до нього, та й каже: «Ось Агнець Божий, який світу гріх забирає. Це той, що про нього повідав я: За мною наступить муж, сущий передо мною, був бо раніш за мене. І не знав я його. Та я на те прийшов, водою христивши, щоб Ізраїлеві об'явлений був він.» Тож Йоан свідчив, промовляючи: «Бачив я Духа, що, мов той голуб, з неба сходив і перебував над ним. І не знав я його, але той, хто послав мене водою христити, сказав був мені: Над ким побачиш Духа, який сходить і над ним перебуває, - той і христить Святим Духом. І я бачив і засвідчив: Він - Син Божий.»

Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ


пʼятниця, 14 січня 2022 р.

В'язнична бібліотека поповнилася

 14 січня 2020 року книги, дбайливо зібрані колективом Київської Бібліотеки ім. Петра Панча були передані під час візиту до чоловічої Бориспільської виправної колонії № 119. Подяка сприянню працівниці бібліотеки Світлани Ласкіної. До книг працівники бібліотеки додали різдвяні поштівки й вітання з Новим роком з теплими побажаннями. Деякі в'язні не отримують жодної кореспонденції, тому для них ці вітання були особливо зворушливими.

"Це - Ініціатива наших читачів бібліотеки, це вони вибрали книги, підписали відкритки і хвилювались," - поділилася пані Світлана.











Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 11 січня 2022 р.

Святкування Різдва у виправній установі №50

07 січня 2022 року, з нагоди Великого християнського свята Різдва Христового, державну установу «Миколаївська виправна колонія (№50)» відвідав капелан установи отець Тарас Жолдак, настоятель Української греко-католицької церкви Стрийської єпархії. Для засуджених установи проведено святкову Літургію та спільно виконано ряд відомих українських колядок, а також передано від парафіян частування із святкового Різдвяного столу.


ХРИСТОС НАРОДИВСЯ! 

СЛАВІМО ЙОГО!

Миколаївська Виправна Колонія прес-служба

понеділок, 10 січня 2022 р.

У Львові рукоположили капелана

9 січня 2022 року, у неділю по Різдві та у день пам‘яті архидиякона Степана, в храмі Пресвятого Серця Христового преосвященний владика Володимир Груца, єпископ – помічник Львівської Архиєпархії УГКЦ, уділив ієрейські свячення диякону Мар‘яну Гринеру – працівнику Департаменту В‘язничного Капеланства.

Владика Володимир привітав новопоставленого священика та побажав йому ревного та досконалого служіння, щоб отець Мар’ян став “слугою Господнім”, який буде вести людей до Бога.
По завершенні Літургії о. Мар’ян уділив усім присутнім перше ієрейське благословення.

Уся капеланська спільнота щиро вітає ієрея Мар‘яна та бажає святого та ревного служіння у Божому винограднику.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Ув'язнених привітали з Різдвом

З нагоди Господнього Різдва 06 січня 2022 року Державну установу "Коломийська виправна колонія (№41)" в супроводі капелана о. Івана Тихановського відвідав ординарій Коломийської єпархієї УГКЦ владика Василл Івасюк. Він освятив і передав страви до святкового столу в'язнів. 



6 свчня до Мелітопольської установи виконання покарань (№144) завітали представники Парафії Різдва Пресвятої Богородиці Української Греко – Католицької церкви та скаутської організації «Пласт» міста Мелітополя та привезли для засуджених жінок Вифлеємський вогонь миру, що випромінює різдвяне тепло.  

Міжнародна щорічна скаутська благодійна акція «Вифлеємський вогонь миру», яка започаткована у 1986 році та символізує мир, любов та  добро, символічно об’єднує всіх українців і проводиться для підтримки людей, які святкують Різдво поза рідною домівкою. 

З теплими словами звернувся до засуджених отець Олександр Богомаз та наголосив на тому, що багатим треба залишатись в душі та серці, жодні скарби не замінять чистоти духовної. 

Діти Парафії продемонстрували театралізовану Різдвяну виставу, разом з засудженими дівчатами запалили свічки добра та побажали всім присутнім  миру,  тепла, злагоди та душевного спокою.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

На Різдво у Львівській в'язниці під час Літургії ув'язнений прийняв Тайну Хрещення

7 січня 2022 року у день Різдва Христового народився ще один християнин! Капелан ДУ "Львівська УВП-19" о. Олег Нестор охрестив в'язня у часі Божественної Літургії!

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

субота, 8 січня 2022 р.

В'язні і пероснал Вінницької УВП №1 прийняли Світло з Вифлеєма

5 січня 2022 року пластуни передали Світло з Вифлеєма персоналу й в'язням Вінницької УВП 1. Під час церемонії був присутній капелан ієромонах Антоній Вацеба.



Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 6 січня 2022 р.

Персоналу Бориспілської виправної колонії пластуни передали Світло Вифлеєму

06 січня 2022 року - одне з найважливіших свят року - Навечір'я Різдва Ісуса Христа. До Державної установи «Бориспілська виправна колонія (№119)» завітали представники Національної скаутської організації "Пласт".

І напередодні Святвечора отець Костянтин Пантелей разом із скаутами з Борисполя і Києва привітали персонал та засуджених державної установи «Бориспілська виправна колонія (№119)» з прийдешнім Різдвом та передали Вифлеємський вогонь миру. За традицією, пластуни заспівали пластову пісню, яка завжди супроводжує церемонію і запалили світло на свічках, які передали працівникам установи та засудженим. Акомпанував грою на гітарі отець Григорій Березюк, капелан Національної гвардії.


Співробітники принесуть Вифлиємський вогонь миру до домівок, щоб доповнити радість і тепло Різдва Христового у своїх родинах.

Запаливши свічки, всі спільно помолилися за мир і спокій в Україні, подякували Господу за прожитий рік і попросили благословення на прийдешній 2022 рік.

Адміністрація установи щиро бажає миру і добра, любові і щастя, благополуччя, успіху і міцного здоров'я. Нехай ангел-хранитель оберігає Вас і Ваших близьких від усіх бід, а в душі запанують віра, спокій і благодать. Зі світлим святом Різдва!

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 5 січня 2022 р.

Світло з Вифлеєму передали ув'язненим і персоналу в Іванофранківській в'язниці

У пластунів є світла і тепла традиція — щороку передавати по цілому світу Вифлеємський вогонь миру. 5 січня 2022 року, представники Івано-Франківського осередку Національної скаутської організації «Пласт» урочисто передали Вифлеємський вогонь для пенітенціаріїв та в’язнів  Установи виконання покарань №12.

Пластуни представили коротко історію та символіку даної традиції та подарували запалені свічки пенітенціаріям, а в’язничні капелани о.Арсен Панчак та о.Василь Сливоцький привітали персонал ДПтС України зі святом Різдва Христового. Вифлеємський вогонь  миру буде переданий також для ув'язнених. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Вифлеємський вогонь миру передано співробітникам державної установи «Київський слідчий ізолятор»

05 січня 2022 року представники Всеукраїнської скаутської організації «Пласт», спільно з членами Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» провели церемонію передачі Вифлеємського вогню миру співробітникам Державної установи «Київський слідчий ізолятор».

Персонал Київського слідчого ізолятора привітали секретар Місії священик Костянтин Пантелей (Українська Греко-Католицька Церква); капелан Сергій Гаврюк (Церква Адвентистiв Сьомого Дня); капелан Дмитро Дугін (Українська Церква Християн Віри Євангельської). Великим і зворушливим дарунком був надзвичайний вокальний виступ Лії Гаврюк, дружини душпастиря, та їх семилтньої доньки Алевтини.

Для християн така традиція є важливим символом єднання під час святкування Різдва Христового, тому світлом Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю, а у храмах і в родинах  Вифлеємську лампаду тримають аж до Свята Богоявління.


Пенітнеціарне душпастирство УГКЦ

10-літній Ювілей традиції передачі Світла з Вифлеєму до установ пенітенціарної системи України

У січні 2022 року сповнюється 10-літній Ювілей традиції несення Світла з Вифлеєму до установ пенітенціарної системи України. Розпочавши 2012 року, душпастирі Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі" разом з представниками Національної скаутської організації "Пласт" вже в одиндцятий раз привітали службовців ДКВС з прийдешнім Різдвом та передали Вифлеємський вогонь миру.

Звичай повідомлення євангельської вісті про Господнє Народження підтримується в'язничними капеланами і пластунами. Вперше до чергових частин органів управління і установ пенітенціарної системи Вифлеємський Вогонь було передано 2012 року як знак єднання християн. Впродовж років, для багатьох в Україні це стало важливою подією під час святкування Різдва Христового. Світлом з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю.

Персонал Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, Київського слідчого ізолятора привітали секретар Місії священик Костянтин Пантелей (Українська Греко-Католицька Церква); капелан Сергій Гаврюк (Церква Адвентистiв Сьомого Дня); капелан Дмитро Дугін (Українська Церква Християн Віри Євангельської). 

Подія розпочалася читанням фрагментів Євангелія від Луки та Пророка Ісаї, після якого душпастирі побажали працівникам, щоб знаходили у християнській вірі джерело мудрості, людяності, витривалості в любові, духовної рівноваги, необхідної під час прийняття рішень. 

Пластунка Роксолана Гера представила історію та символіку традиції. Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна подія до святкувань Різдва Христового, котра полягає у діленні світлом, запаленим у Вифлеємі на місці народження Господа Ісуса Христа. Палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність, тепло, мир та згоду, а також любов до людей. Цей промінчик - висловлення солідарності з усіма, хто є далеко, з убогими та єднання з Христом. Пластуни Анастасія Войналович, Катерина Свирида, Дмитро Бабюк, Лідія Горбач, Оля Іванова заспівали пластову пісню, яка завжди супроводжує церемонію і запалили світло на свічках, які передали службовцям ДКВС. Як завжди особлива велика свіча була передана офіцерам чергової частини.

Пастуни залишили в чергових частинах Вифлеємський Вогонь, який нагадуватиме працівникам, що нестимуть службу у святкові дні.

Історія:

Акція Friedenslicht започаткована 1986 року Австрійською телерадіокомпанією Der Österreichische Rundfunk (ORF) Державною студією Верхньої Австрії в Лінці у зв'язку з кампанією ORF допомоги «Licht Ins Dunkel» як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, військових частинах, в'язницях, сиротинцях тощо.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.Українській громаді дванадцятий рік поспіль передається Вифлеємський Вогонь Миру. В Україну Вифлеємський Вогонь доставляють спеціальним авіасполученням члени Пласту - Національної скаутської організації України. 

Привітання в Департаменті з питань виконання кримінальних покарань

Привітання у Київському слідчому ізоляторі

Привітання у Бориспільській ВК 119

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ