понеділок, 30 грудня 2019 р.

Інформація про служіння в'язничних капеланів УГКЦ

«Терпеливістю і милосердям!»

Відродження душпастирства УГКЦ у пенітенціарних установах України розпочалося 1991 року, у часі її легалізації після років підпілля. Після перенесення 2005 року осідку глави УГКЦ до Києва блаженніший Любомир Гузар створив при Патріаршій Курії УГКЦ Департамент душпастирства у силових структурах України під керівництвом преосвященнішого Михаїла (Колтуна), єпископа Сокальсько-Жовківського. Відділ Патріаршої Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, створений у грудні 2010 року, відповідає за координацію служіння УГКЦ у закладах попереднього ув’язнення і в установах виконання кримінальних покарань. Регулярно душпастирська опіка проводяться в пенітенціарних установах № 1, 16, 30, 34, 40, 41, 44, 46, 50, 55, 63, 64, 85, 91, 144 у дев'ятьох слідчих ізоляторах та в двох колоніях для неповнолітніх. Ще 6 установ наші священики мають можливість відвідувати тільки принагідно. З огляду на окупацію окремих районів Донецької і Луганської області опіка над в’язнями була припинена в пенітенціарних установах № 3, 13, 120, 124. Окрім того, законсервовані Бережанська, Самбірська, Прилуцька виховні колонії для неповнолітніх, а також установи № 47, 48, 110  і 118, 112, 128, 132, 135, де душпастирювали наші капелани. Четверо капеланів стали військовими капеланами. Кожна з єпархій на території України має головного капелана. Участь у служінні беруть священики, семінаристи, монахи й миряни – всього понад 200 осіб. Серед них – 29 священики-капелани. Більшість з них отримали сертифікати про засвоєння базового рівня компетентності для праці у пенітенціарних установах. Багато активних волонтерів є студентами або фаховими богословами, психологами, юристами, соціальними працівниками та педагогами. У різних сферах цього служіння беруть участь понад 1000 волонтерів на регулярній основі.
Головними напрямками служіння капеланів є проповідь, катехизація, уділення Св. Тайн, сприяння у підтримці зв'язків із родиною, навчання, священиків і волонтерів основам місії Церкви у тюрмах. Неділя про Блудного Сина, за два тижні до Великого Посту, є у Церкві Днем особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння.

2001 року УГКЦ стала співзасновницею й учасницею Української міжконфесійної християнської місії “Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі”. Місія об’єднує 12 християнських Церков і деномінацій. Ця організація представляє Україну в Міжнародній асоціації тюремного служіння (PFI). Від 2003 року УГКЦ є учасницею, на правах спостерігача, а з 2007-го – дійсним членом Міжнародної католицької комісії душпастирської опіки в тюрмах (ІССРРС), яка діє під керівництвом Конгрегації в справах духовенства, у співпраці з новою Дикастерією служіння цілісному розвиткові людини та має статус спеціального консультанта ООН.

У листопаді 2007 року на прохання тюремного духовенства УГКЦ було проведено перший вишкільний семінар для священиків на базі Біло-Церківського училища ДКВС України. Це послужило народженню першої концепції навчання капеланів: у січні-лютому 2008 р. спільно з викладачами училища було погоджено 72-годинну програму навчання служителів Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі» для здобуття мінімального рівня компетентності у кримінально-виконавчій сфері.

2008 року відбулося Перше паломництво Державної пенітенціарної служби України до Зарваниці за участю представників 7 Церков-учасниць Місії. Традицією стало щорічне Всеукраїнське паломництво для працівників пенітенціарної системи України під гаслом «Справедливість, віра, милосердя!» до Свято-Успенської Унівської Лаври.

У співпраці з Державною пенітенціарною службою УГКЦ посприяла участі праць образотворчого мистецтва в’язнів у міжнародних мистецьких конкурсах у Відні (червень 2009) та у Берліні (грудень 2009, грудень 2011, грудень 2014).

2009 року у Києві, з ініціативи УГКЦ, було проведено Міжнародну конференцію «Юридичний вимір пенітенціарного служіння», в якій брали участь чільні представники Міжнародної католицької комісії в’язничного душпастирства (ІССРРС) та Міжнародної асоціації тюремного служіння (PFI). 

2009 - 2011 року тривала І Національна пересувна експозиція мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов'ю», яку побачили у 9-ти містах України.

2011 року, УГКЦ за співучастю Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії «Духовна і благодійна опіка в місцях позбавлення волі» зініціювала проведення круглого столу в УКРІНФОРМІ «Реалізація релігійних прав засуджених до позбавлення волі та осіб, які перебувають у місцях попереднього ув'язнення. Вплив духовно-морального фактора на виправлення засуджених». Таким чином розпочалася праця з розробки концепції пенітенціарного душпастирства у в'язничній системі України.

Зустріч Європейської ради ICCPPC з українськими капеланами відбулась у Львові у січні 2012 року, що засвідчило зростаючу увагу міжнародної спільноти до системи правосуддя та попередження злочинності в Україні.

29 травня 2012 року вперше в стінах Верховної Ради України обговорювалася проблема систематичної духовної опіки в'язнями. Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у співпраці з Асоціацією Українських Правників та Українською міжконфесійною християнською місією "Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі", провів «круглий стіл» на тему: «Участь релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики». Найактивнішу участь у підготовці цієї події взяло Пенітенціарне душпастирство УГКЦ. Як наслідок цієї зустрічі триває розробка й обговорення проекту Положення про здійснення релігійної опіки в установах Державної пенітенціарної служби України.

12 грудня 2012 року Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав і Голова Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенант внутрішньої служби Олександр Лісіцков підписали Угоду про співробітництвоУгода є віддзеркаленням розвитку співпраці, передбаченої попереднім документом, підписаним Блаженнішим Любомиром 2007 року. Текст Угоди не лише підсумував структурні зміни, що сталися за останні 5 років, але також зробив наголос на опіку персоналу ДПтС України та членів їх сімей, слухачів навчальних закладів ДПтС України, засуджених та осіб, узятих під варту.

26 грудня 2012 року відбулася презентація першого підручника, що подає фахові орієнтири священикам і волонтерам для душпастирства у пенiтенцiарних закладах «Служити в’язням». Вона є плодом багатолітньої співпраці з пенітенціарною службою та містить важливі документи Церкви стосовно цього прекрасного служіння.

У липні - серпні 2013 року представництво УГКЦ у складі міжконфесійної групи взяло активну участь у розробці пропозицій до Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регулювання діяльності капеланів в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України) № 1154
14 травня 2015 року Верховна Рада України прийняла проект закону у другому читанні. 

19 серпня 2013 року був зорганізований Національний конкурс образотворчого і прикладного мистецтва  в'язнів «Преображення Господньою Любов’ю». Відтак, протягом 2013 - 2015 років тривала пересувна експозиція містами УкраїниПодія допомогла створити поле для діалогу між людьми, які опинились у місцях позбавлення волі та суспільством. Під час виставки відбувалися зустрічі, презентації, семінари та круглі столи, де неодноразово наголошувалося на необхідності реформування кримінального судочинства і пенітенціарної системи України, участі Церкви і суспільства у процесі соціальної інтеграції колишніх в'язнів. Розпочата у Києві, виставка побувала у 17 містах України, а 20 творів експозиції потрапили з Києва на міжнародний конкурс у Берліні. 

20 липня 2014 перед збором близько 200 тисяч вірних та священиків на Всеукраїнській прощі до Зарваниці, Патріарх Святослав урочисто проголосив Блаженного єпископа і мученика Василя Величковського покровителем пенітенціарного служіння духовенства та віруючих Української Греко-Католицької Церкви.

02 грудня 2014 року у Києві була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнська проповідь у місцях несвободи. Історія і сучасність України». Цю подію було організовано Пенітенціарним душпастирством УГКЦ у співпраці з Українською міжконфесійною християнською місією «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі», Державною пенітенціарною службою України, Всеукраїнською профспілкою персоналу органів та установ Державної пенітенціарної служби, Релігійним інститутом Св. Томи Аквінського. Учасники конференції запропонували подальші кроки для впровадження капеланства. 

11 червня 2015 року набув чинності закон про тюремне капеланство, над розробкою якого у гроні представників християнських церков активно працювали й експерти від УГКЦ. В рамках закону у вересні 2015 року створено Душпастирську раду при ДПтС України, яка у співпраці з пенітенціаріями розробляє відповідні правила для духовної опіки в'язнів і персоналу.

В'язничні капелани УГКЦ взяли активну участь у підготовці та формуванні підсумкових документів Міжнародної конференції «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки», що відбулась у Києві 13-14 квітня 2016 року. На виконання рішень конференціх в Інституті кримінально-виконавчої служби створено опорну кафедру душпастирської практики та пенітенціарної етики.

2017-2018 рр. головування у Душпастирській раді при Міністерстві юстиції України стало нагодою для підготовки і проведення з ініціативи УГКЦ двох конференцій: 3 грудня 2018 року у Києві була проведена Міжнародна науково-практична конференція «Приклади правового врегулювання душпастирського служіння у пенітенціарній системі в країнах Європи».

Відтак, 12 березня 2019 року у приміщенні Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України відбулась конференція на тему: «Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та у реінтеграції в’язнів».

Результатом було видання матеріалів конференції, які суттєво наблизили Україну до наслідування міжнародних стандартів пенітенціарного душпастирства.

Сприянням Міжнародної Комісії Католицького Душпастирства у в'язницях (ICCPPC) та офісу ООН в Україні УГКЦ зініціювала прийняття Душпастрською радою при Міністерстві юстиції України "Керівництва для капеланів, які стикаються з випадками катувань" в лютому 2018 року.

2018-2019 рр. в УГКЦ розвинулась волонтерська соціальна ініціатива "Небо над головами", яка має на меті через створення дружньої спільноти волонтерів, ув'язнених підлітків, їх батьків, працівників пенітенціарних установ та ювінальної пробації, а також постраждалих від злочину для підтримки неповнолітніх у місцях позбавлення волі задля повної адаптації колишніх неповнолітніх засуджених у суспільстві.


Триває праця у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і Міністерстві юстиції України над законопроектами і підзаконними актами, що унормовують капеланське служіння у в'язницях і колоніях. 


Контакт:

преосвященніший Михаїл (Колтун),
єпископ Сокальсько-Жовківський,
керівник Департаменту УГКЦ
з душпастирства у силових структурах України
Для кореспонденції:
а/с 210, м. Київ, Україна, 02002
Тел./факс: +38 (044) 541 11 14
e-mail: sokal.zhovkva@gmail.com




 
ієрей Костянтин Пантелей,
керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с 210, м. Київ, Україна, 02002
Тел./факс: +38 (044) 541 11 14
моб. 098 422-9-221
e-mail: panteley@ukr.net






Павло Загороднов,
референт Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с 210, м. Київ, Україна, 02002
Тел./факс: +38 (044) 541 11 14
моб. 097 397-29-40
e-mail: zagorodnov.p@gmail.com

пʼятниця, 27 грудня 2019 р.

Розвиток волонтерського сприяння у Кропивницькому

20 грудня 2019 року у м. Кропивницькому в Обласному художньому музеї відбувся семінар для волонтерів пенітенціарного служіння «Покарані, але не відкинені». Перед початком учасники семінару оглянули експозицію на релігійну тематику у Залі сакрального мистецтва. 

Представники Української Греко-Католицької Церкви о. Іван Третяк, адміністратор парафії Різдва Святого Івана Хрестителя та с. Софія (Дереш) Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської, розпочали своє християнське служіння серед ув’язнених, що перебувають в пенітенціарних закладах Кропивницького 2014 року. Досвід капеланства показав ефективність залучення громадянської ініціативи і волонтерського сприяння.

Метою семінару було спонукати мотивацію вірян до активної взаємодії з пенітенціарним душпастирством. Учасники семінару зосередилися на особливій потребі звернути увагу на розвиток програм духовної допомоги особам, які постраждали внаслідок злочинів. Адже сам судовий вирок про утримання винуватця під вартою, сам собою, не може забезпечити відновлення справедливості та повернення спричиненої шкоди. Часто травмована злочином людина залишається самотньою, збуреною почуттям втрати, гніву, страху, ненависті, непрощення. Вона знаходиться в особливій потребі духовного супроводу і зцілення.

Учасники семінару проаналізували  звернення Святішого папи Франциска до делегатів Міжнародної асоціації кримінального права, виголошене в Римі 23 жовтня 2014 року. У зверненні Святіший Отець засудив кримінальний популізм та корупцію в системі юстиції. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

В Міністерстві юстиції розпочато працю зі створення Положення про в'язничне капеланство

Нещодавно, 24 грудня 2019 року, в Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби України відбулася зустріч представників Душпастирської ради з питань релігійної опіки з радниками Міністра юстиції Іриною Бігунець і Андрієм Попиком. У зустрічі брали участь Голова Душпастирської ради пастор Віктор Дудка, координатор тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об’єднань Євангельських Християн-баптистів, а також його заступники: протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України і протоієрей Віктор Яценко, Голова Синодального Відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи.

Під час зустрічі її учасники обговорили питання подальшої взаємодії з Міністерством юстиції щодо вдосконалення душпастирства у в'язницях, а саме:

1) утворення робочої групи з метою опрацювання "Положення про капеланство і заходи душпастирської опіки у пенітенціарних установах України";

2) уніфікація порядку відвідування капеланами і волонтерами установ попереднього ув'язнення й установ, де особи утримуються у приміщеннях камерного типу.

3) організація і розвиток взаємодії і координації заходів душпастирського супроводу персоналу.

4) питання підготовки для капеланів після ліквідації ІКВС.

Під час діалогу пастор Віктор Дудка висловив спільне прагнення усіх членів Душпастирської ради вдосконалити капеланське служіння як для в'язнів, так і для персоналу. Ці два різних роди душпастирства мають свою власну специфіку. Допомога позбавленим волі, їх супровід в реінтеграції із суспільством, розкаяння і примирення, отримання навичок до відповідального життя є притаманне душпастиртсву в'язнів. А персонал ДКВС зіштовхується з численними ситуаціями, що ведуть до професійної деформації та вигорання. Тому місце й умови релігійної опіки потребують належної організації та забезпечуватися відповідними підзаконними актами. 

Священик Костянтин Пантелей представив колізію між існуючим Законом України 419-VIII, яким вперше введено термін "капелан" в законодавче поле нашої країни, та існуючою практикою в'язничного капеланського служіння. Він передав два підручники, видані протягом останнього року у серії "Покликані послужити гідності і свободі" сприянням фондом Renovabis. Книги розкривають проблематику служіння Церков і релігійних організацій у здійсненні пастирської опіки в органах і установах виконання кримінальних покарань і участі волонтерів у заходах пробації. 

В результаті обговорення питань порядку денного було визначено подальші кроки з опрацювання Положення про капеланство й розвитку взаємодії.

Пенітенціарне душпастирство  УГКЦ

Відновлено систематичну душпастирську опіку в УВП 55

За погодженням з керівництвом Південно-Східного МРУ з питань виконання кримінальних покарань і пробації капелан УГКЦ відновлює пастрську опіку довічних в'язнів у Софіївській ВК -55 у 2020 році. 

Настоятель парохії св. Архистратига Михаїла у Запоріжжі о. Андрій Бухвак служив як капелан засуджених на довічне ув'язнення.
Гуманітарний аспект служіння забезпечують доброчинні акції у Благодійному Фонді "Карітас-Запоріжжя", де відбувається збір засобів першої необхідності для ув'язнених. Спільними силами волонтери приготовляють індивідуальні набори із засобами особистої гігієни для всіх довічно ув'язнених Софіївської ВК-55. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 19 грудня 2019 р.

Капелани в День Святого Миколая

Пенітенціарне служіння в Чернігівській області: Менська виправна колонія №91.


У свято Миколая Мирлікійського Чудотворця 19.12.2020 року капелан Менської виправної колонії №91 о. Василь Пишкович, разом з богопосвяченими особами зі згромадження Редемптористів (Чернігів) відвідали в'язнів у смт. Макошине.

Розповідаючи про життя святого Миколая, хотілось наголосити, що цей Божий чоловік робив добрі справи не лише для діток, як це ми звикли бачити в наших гарних традиціях. Знаємо, що він дбав про кожну людину в її потребі, незалежно, молода вона, чи стара. Давні розповіді пригадують нам, що св. Миколай не був байдужим і до ув'язнених.

Загалом, розповідаючи різні історії та легенди про Святого, люди часто хотіли просто показати, яким повинен буди справжній пастир, справжній люблячий батько, якого повинні втілювати у своєму служінні священики.

Ще одною темою зустрічі стала думка про те, що робити добрі справи є не так вже й важко. Іноді, потрібно лиш забажати цього і, буквально, - вийняти руки зі своїх кишень!

Нарешті, можна погодитись і з тим, що добрі справи, які ми робимо для інших, здатні витягнути нас із глибоких особистих зранень: відкриваючись на потреби інших, ми відкриваємось на самого Бога, який здатний зцілити наш біль.


Висловлюємо вдячність працівникові Менської колонії Сергієві Буру, який з перших наших зустрічей всіляко сприяє тому, щоб пенітенціарне душпастирство, зокрема Української Греко-Католицької Церкви, тут було і приносило добрі плоди в житті ув'язнених.

Пенітенціарне служіння у Дніпрі 

Директор Карітас Донецьк у м. Дніпро о. Василь Пантелюк відвідав в'язнів у Дніпровськом слідчому ізоляторі.
Директор Карітас Донецьк Василь Пантелюк поздоровив засуджених зі святом Святого Миколая та подарував невеличкі шоколадні сюрпризи. 


Солодкі подарунки люблять не тільки діти, а й дорослі. Ми в цьому пересвідчились відвідавши Дніпровське СІЗО. Особливо зраділи жінки, які зустрічали нас посмішками. Бажав отець Василь здоров'я, господнього благословення і звісно волі. Цінуйте свободу, бо це великий дар.

Чернівецький слідчий ізолятор відвідали волонтери

Сьогодні спільнота вязничного служіння із дієвою любов'ю св.Миколая відвідала слідчий ізолятор Чернівців! Тільки любов Ісуса яка струменіє із наших сердець здатна зцілити і дарувати нам Свободу!) В'язні отримали святкові набори з помаранчами, мандаринами і солодощами. 

Волонтерська спільнота у Чернівцях провадиться капеланом о. Любомиром Іваночком. Нещодавно, на семінарі група вірян, які зацікавилися служінням ув'язненим, отримала уявлення про зміст цього незвичайного покликання. 

Адміністрація Чернівецького слідчого ізолятора надає необхідне сприяння у проведенні індивідуальної праці і праці в групах ув'язнених. Святкові візити є дуже важливим дузовним і психологічним засобом підтримки людей, які за різних обставин опинилися під арештом, або отримали кримінальний вирок.


неділя, 15 грудня 2019 р.

Координаційна зустріч з розвитку пенітенціарного служіння відбулась в Мелітополі

15 грудня 2019 року у Мелітополі пройшли заходи з координації пенітенціарного служіння. Спільна літургійна молитва з однією з найбільш плідних громад УГКЦ у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, робочий семінар з душпастирями та візит в жіночу установу виконання покарань 144 провів о. Костянтин Пантелей.
Гостинну атмосферу під час координаційних заходів створили настоятелі громади УГКЦ в Мелітополі о. Петро Креніцки та о. Олександр Богомаз. На зустрічі священики обговорили мотиваційні фактори, потенціал громади та перспективи розвитку служіння в колонії для жінок і юначок.

На робочому семінарі о. Костянтин презентував стан пенітенціарної системи, тенденції її реформування, нові виклики й можливості для душпастирства, залучення волонтерів до цього прекрасного служіння, взаємодія з установами виконання кримінальних покарань і пробації. Для нагальних потреб парафіяльна книгозбірня отримала книги, видані пенітенціарним душпастирством для методичного забезпечення заходів опіки для засуджених і персоналу, взаємодії з іншими християнськими конфесіями, які активно несуть служіння.

Громада і священики неоднораз сприяли проведенню прекрасних подій в Мелітопольській УВП 144 із залученням волонтерів. Це мистецькі та соціальні зустрічі, які стали поштовхом для більш систематичного служіння. 

Предметом діалогу під час зустрічі із заступником начальника Мелітопольської УВП для жінок і юначок Інною Черніковою були засади співпраці  для потреб персоналу ДКВС і для засуджених. В міжконфесійній мозаїці пенітенціарного служіння кожна релігійна організація володіє неповторним потенціалом, який необхідно координувати й спрямовувати на користь відновлення засуджених у суспільстві. Свою лепту приносить як духовенство, так і активні миряни греко-католики.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

субота, 14 грудня 2019 р.

Відбулися координаційні зустрічі священиків пенітенціарного душпастирства Донецької Екзархії

14 грудня 2019 року відбулися координаційні зустрічі священиків пенітенціарного душпастирства Донецької Екзархії. Керівник Відділу ПК УГКЦ о. Костянтин Пантелей відвідав капелана у м. Кам'янське і провів семінар у приміщенні Карітас Донецьк у м. Дніро. У заході взяли участь п'ятеро священиків, які звершують служіння неподалік пенітенціарних установ. 

Метою семінару було спонукати до розвитку опіки персоналом ДКВС і в'язнями. Переважна більшість священиків має досвід капеланського служіння. Але внаслідок війни і переміщення з Донецька, Волновахи, Луганська через воєнні дії, викликані російською інтервенцією, пенітенціарне душпастирство було припинено у кількох установах на окупованій території.
Капелан Кам'янської жіночої колонії о. Ігор Пагулич
Візит був дуже плідний. Були намічені кроки до започаткування служіння. Усі учасники семінару отримали необхідну методичну літературу.

Пенітенціарне душпастиртсво УГКЦ

Семінар для волонтерів в'язничного служіння пройшов у Херсоні

14 грудня 2019 року у м. Херсоні, у монастирі отців Василіян пройшов семінар для волонтерів в'язничного служіння. Навчання проводили о. Юрій Стронянський - в'язничний капелан Одеського екзарзату, та п. Ірина Пагулич - психолог відділу соціально-виховної та психологічної роботи.

Під час заходу були розглянуті теми післанництва Церкви у в’язничному служінні, проблеми кримінального правосуддя, стан пенітенціарної системи, примирення, післяпенітенціарна опіка. Учасники мали змогу переглянути статистику відбуття покарання по Україні та світі, ознайомитися з діяльністю, завдяки якій будь-яка звичайна людина може допомогти в’язням пережити цей період їх життя, дійти до покаяння і примирення або й як взагалі запобігти скоєнню злочину. Відмітили, що розвиток міцної традиційної сім’ї, в якій панує любов та взаєморозуміння, сприяє суттєвому скороченню числа злочинів, адже зазвичай проблеми починаються через відсутність належного виховання і непорозуміння у сім’ї.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 13 грудня 2019 р.

Зустріч з координації в'язничного служіння відбулася у Центрально-Західному МРУ Міністерства юстиції

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ буде брати участь у міжконфесійному служінні на потреби персоналу з метою профілактики професійного вигорання і деформації. 12 грудня відбулася робоча зустріч з Начальником Цннтрально-Західного МРУ та з керівництвом УВП-1 з цього приводу.
Керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі о. Костянтин Пантелей представив капелана ієромонаха Андрія Карпінця керівникам кадрової служби і СВПР Вінницької установи виконання покарань. Були намічені заходи, пов'язані із Різдвяним колом служінь. Капелани відвідали приміщення, призначені для зустрічей з довічно засудженими.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 4 грудня 2019 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 грудня 2019 року

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України

Станом на 1 грудня 2019 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 148 установ. У 27 установах виконання покарань засуджені не тримаються, у зв'язку із здійсненням оптимІзації їх діяльності, а саме: 

виховні колонії - 3;
колонія максимального рівня безпеки -1;
колонія середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених - 5; 
колонія середнього рівня безпеки для вперше засуджених - 3; 
колонія мінімального рівень безпеки із загальними умовами (чоловіки) - 3; колонія мінімального рівень безпеки із загальними умовами (жінки) - 3; 
виправні центри -8; 
лікувальний заклад -1.

В результаті воєнної інтервенції РФ в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 18 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.

В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах станом на 01.12.2019 трималось всього 52973 особа. Зних:
У 17 слідчих ізоляторах та 12 установах виконання покарань, що виконують функцію слідчого ізолятора,
з них на стадії:
18961
досудового розслідування
1867
судового розгляду (до винесення вироку)
9965
У 92 діючих установах виконання покарань,
з них:
33920
у колоніях максимальний рівень безпеки та відповідному секторі (Звичайні жилі приміщення)
1591
у 27 колоніях середнього рівень безпеки для неодноразово засуджених та відповідному секторі
14404
у 24 колоніях середнього рівень безпеки для вперше засуджених
9444
у колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків та відповідному секторі
1065
у колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків та відповідних секторах створених при виправних центрах
499
у колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання жінок та установі виконання покарань
1320
у спеціалізованих лікувальних закладах
508
у 13 лікувальних закладах створених при слідчих ізоляторах та виправних колоніях
1033
у 14 виправних центрах
1424
У виховних колоніях та відповідному секторі

У вигляді довічного позбавлення волі відбуває покарання: 
чоловіків 
жінок 

У вигляді позбавлення волі на певний строк чоловіки, яким визначено відбувати покарання у приміщеннях камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки

У вигляді арешту відбуває покарання
92


1507
23


598


394


            Криміногенний склад засуджених (станом на 01.07.2019):            
5   186 осіб засуджені на строк понад 10 років;
6   619 осіб за умисне вбивство;
2 900 осіб за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;
7   220 осіб за розбій та грабіж; 12 149 осіб за крадіжку;
648 особи за зґвалтування;
15 осіб злочини проти основ національної безпеки.