субота, 29 листопада 2014 р.

Представники пенітенціарної служби Львівщини взяли участь в науковій конференції

В ході конференції представники громадськості, наукових та релігійних кіл мали можливість почути виступи більше ніж двадцятьох доповідачів, котрі детально описали проблематику осіб з посттравматичним стресовим розладом (далі – ПТСР). Особливу зацікавленість учасників конференції викликали виступи директора Інституту психічного здоров’я Олега Романчука «Що є «діючою речовиною» доказових методів психотерапії ПТСР ?» та заступника директора Інституту соціальної, судової психіатрії та наркології «Експертиза осіб з ПТСР», а також перегляд документального фільму «Особливості психіатричної допомоги дітям та підліткам з ПТСР», котрий був представлений завідуючою кафедрою психології Українського Католицького Університету Галиною Католик та розповідав про надання психіатричної допомоги дітям – потерпілим в результаті авіаційної катастрофи на Скнилівському летовищі.
  
Під час роботи в групах та спілкування в кулуарах учасники конференції та представники управління ДПтС України у Львівській області обговорили, серед іншого, і питання психологічної реакції засуджених на ситуацію в Україні.
 

Прес – служба управління ДПтС України у Львівській області

неділя, 23 листопада 2014 р.

В'язні взяли участь в заходах жалоби про жертв голодомору.

 22 -23 листопада 2014 року в установах виконання покарань пройшли заходи пам'яті жертв голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років. У каплицях капелани пенітенціарного душпастирства  УГКЦ та інших Церков молилися разом з в'язнями за упокій невинно убієнних в часі штучно свореного голоду. Поминали також героїв Небесної сотні та вояків й усіх жертв іншої непроголошеної війни московщини проти України 2014 року. Патріотична свідомість і щирість молитов засуджених вражає та запевняє про глибокі зрушення, що відбулися в усіх верствах нашого суспільства після революції гідності.

пʼятниця, 21 листопада 2014 р.

Про роль мистецтва у соціальній інтеграції в'язнів говорили на відкритті експозиції у Вінниці.

У день Св. Архистратига Михаїла 21 листопада 2014 року у великій виставковій залі Вінницького обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття Національної пересувної виставки образотворчого і прикладного мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов’ю». У відкритті взяли участь представники управління ДПтС України у Вінницькій області, пенітенціарного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви, обласної організації Спілки художників України. Виставка надихнула до планів соціального партнерства і практичної співпраці поміж пенітенціаріями і художниками області для помочі засудженим у творчості й арт-терапії.

Колектив музею радо відгукнувся на потребу організувати експозицію, тому що вона  має величезне ідейне, духовне навантаження. Метою виставки є сприяння процесу повернення громадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, до суспільства. Про особливу соціальну значущисть мистецтва для діалогу про необхідність змін у кримінальному правосудді та у системі виконання покарань до гостей експозиції звернулися співорганізатори експозиції у Вінниці:
Світлана Шароварська, заступниця директора з наукової роботи,

Тетяна Журуновазавідувачка сектором виставкової роботи Вінницького обласного краєзнавчого музею,

Олег  Жупанов, начальник сектору соціально-виховної та психологічної роботи управління ДПтС В Запорізькій області, майор внутрішньої служби.

Олександр Назаренко, Голова Вінницької обласної організації Національної спілки художників України,

протоієрей Костянтин Пантелей та  Павло Загороднов працівники Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

Колектив фахівців музею дбайливо відреставрував пошкоджені при транспортуванні твори. А професійна експозиціоністка Тетяна Журунова гармонійно розмістила картини. В експозиції представлено 113 конкурсних робоіт в'язнів, серед них - 7 творів передані з пенітенціарних установ Вінниччини. Подія відкриття експозиції привабила численних городян, творчу інтелігенцію і громадських діячів.
Відразу після відкриття експозиції о. Костянтин і координатор волонтерської співпраці Павло Загороднов звернулися з проповіддю про християнське покликання й привітали зі святом Архистратига Михаїла персонал Вінницької пенітенціарної установи № 1, а також засуджених, з якими відбулася зустріч. Під час неї о. Костянтин благословив присутніх мощами Блаженного Священомученика Василія Величковського, покровителя пенітенціарного служіння.


Світлини Олександра Лапіна, Укрінформ.

четвер, 20 листопада 2014 р.

Прес-анонс.

 ВІДКРИТТЯ ПЕРЕСУВНОЇ ВИСТАВКИ
ОБРАЗОТВОРЧОГО МИСТЕЦТВА В'ЯЗНІВ
«ПЕРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОЮ ЛЮБОВ’Ю»
(м. Вінниця)
21 листопада 2014 р. о 10.30 у Вінниці у приміщенні Обласного Краєзнавчого Музею вул. Соборна 19 відбудеться відкриття Національної пересувної виставки образотворчого і прикладного мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов’ю». У відкритті братимуть участь представники Національної Спілки художників України, Управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області, недержавних організацій, масмедіа.

Мета виставки – посприяти суспільному діалогу та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі. Експозиція включає 113 творів, переданих з пенітенціарних установ України.

Всеукраїнська пересувна виставка  «Преображення Господньою Любов’ю» розпочалася у серпні 2013 року у Києві та побувала у Чернігові, Полтаві, Черкасах, Дніпродзержинську, Запоріжжі, Кіровограді, Херсоні, Ніжині та Житомирі.

Експозиція у Вінниці триватиме до  30 листопада після чого побуває в інших обласний центрах України.

Організатори:
Вінницький обласний краєзнавчий музей
Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви
Державна пенітенціарна служба України,
Фонд Андрея Шептицького,
Національна Спілка художників України


Додаток
Виставка у Києві http://youtu.be/pBpMh9_UZhc 
в Чернігові http://youtu.be/P9TaCLncFcg
у Черкасах http://youtu.be/rAOaAyVjty0
у Дніпродзержинську http://youtu.be/cwnpA_ELVvA
у Запоріжжі http://youtu.be/F529fQ7Utzk
у Житомирі http://youtu.be/MnoLt0st5iA

Твори можна переглянути за посиланням.


Контакти:
прот.Костянтин Пантелей, Керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України
тел. 098 422-9-221, e-mail: panteley@ukr.net



вівторок, 18 листопада 2014 р.

Відбувся IX з'їзд в'язничних капеланів

17 - 19 листопада 2014 року відбувся IX з'їзд Пенітенціарного душпастирства УГКЦ. Збори були присвячені підсумкам служіння та змінам у пенітенціарній системі України. Суттєвою частиною конференції було тренінгове навчання з богословських і практичних дисциплін. Капеланів гостинно прийняв реколекційний дім Самбірсько-Дрогобицької єпархії. 

Тренінг розпочався з богословського впровадження, яке виклав о. доктор Олег Сподар. Навчання ґрунтувалося на християнській антропології проблеми гріха й покаяння. Блок «Душпастрський супровід в дорозі навернення» викликав живий інтерес. Провідною думкою викладів було те, що християнська проповідь за ґратами спрямована на особу кожного в'язня, завжди відкрита, спрямована і простягнена до людини, доля спасіння якої є причиною існування Церкви. Кожна людська особа є неповторною і незамінимою для спільноти. Ради цього дбайливий провід капелана має спиратися на знання соціо-культурного тла, з кого в'язень походить, щоб з більшою силою кликати його до святості життя. Лише так місія душпастиря може мати успіх.

Навчальний блок «Практичне душпастирство. Слухнання й емпатія» провела кандидат психологічних наук Марія Заміщак. Відтак відбулася праця в групах. Практика емпатичного переживання зустрічі з особою за ґратами повинна зберігати межі особистої безпеки для душпастиря від вигоряння. І це справа не стільки техніки скільки віри в післанництво Боголюдини Христа, який єдиний спасає.

У спільноті капеланів відбувся аналіз минулого року служіння та швидких зрушень у пенітенціарній сфері. Драматичні події останнього року спричинили зміни і в середовищі капеланів. Одні з них стали учасниками душпастирства військових. Інші священики, з огляду на прийняття нових обов'язків, покинули служіння. Капеланство на Донеччині та Луганщині зазнало перешкод з огляду на війну. Вакантні місця потребують заміщення гідними кандидатами, місію яких слід забезпечити з джерел кожної єпархії.

Серед важливих завдань для розвитку капеланства були названі наступні:
- будування служіння на основі зв'язку з єпископом-ординарієм, з опертям усіх пастирських ініціатив на його благословення і провід, як і на його особисту участь у відвідуванні в'язнів,
- інформування правлячого владики про динаміку служіння, стан пенітенціарної системи та дотримання людських прав у цій сфері,
- планування протягом цілого року формування бюджету для забезпечення заходів,
- плекання волонтерської допомоги та залучення ініціатив мирян,
- ретельна пастирська увага до персоналу пенітенціарної служби та до сімей службовців,
- приготування до друкованого видання збірки з душпастирського досвіду.

Від імені волонтерів юристів була висловлена ідея створення Католицького пенітенціарного товариства для втілення у ділянці юстиції та кримінально-виконавчій системі Соціальної доктрини Церкви. З цікавістю отці вислухали учасників міжнародного заходу католицького душпастирства у Попово під Варшавою

В заключний день з'їзду капеланів зі священиками пенітенціарного душпастирства зустрівся преосвященніший владика Михаїл (Колтун), єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту УГКЦ у справах душпастирства силових структур України. Під час літургійної проповіді він закликав капеланів спиратися на приклад служіння Блаженного Василя Величковського, покровителя пенітенціарного служіння. Владика Михаїл представив для капеланів останні події, в яких брав участь Синод УГКЦ. Преосвященніший Михаїл закликав капеланів своїм свідченням зламати упередження та стереотипи щодо в'язничної системи, закоренілості злочинців. Зміцнювати живий зв'язок з Синодом і зі своїм єпископом та все більше усвідомлювати його у важливості цього служіння. "Владики мають знати тягарі, виклики, потреби, які ви переживаєте, щоб їх розуміти і шукати розв'язки ваших труднощів. Господь недаремно себе ототожнював з сіячем, а слово своє із зерном, що падає у тернину, у кам'янистий ґрунт. І немов би мало що зійшло. Але Господь розраховує саме на те МАЛО ЩО, щоб ми могли дивуватися, щоб воно могло дати плід, а ми з цього мали радість," - зазначив преосвященніший Михаїл. Напередодні свята Архистратига Михаїла владика поблагословив отців, а капелани побажали владиці духовної міці у єпископському служінні та заспівали "Многая літа!"


протоієрей Костянтин Пантелей,
керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України

пʼятниця, 14 листопада 2014 р.

Інформація про служіння в'язничних капеланів УГКЦ.




«Терпеливістю і милосердям!»

Відродження душпастирства УГКЦ у пенітенціарних установах України розпочалося 1991 року, у часі її легалізації після років підпілля. Після перенесення 2005 року осідку глави УГКЦ до Києва блаженніший Любомир Гузар створив при Патріаршій Курії УГКЦ Департамент душпастирства у силових структурах України під керівництвом преосвященнішого Михаїла (Колтуна), єпископа Сокальсько-Жовківського. За координацію служіння УГКЦ у виправних колоніях та в’язницях відповідає Відділ душпастирства у пенітенціарній системі України. Сьогодні душпастирська опіка проводяться регулярно в пенітенціарних установах № 14, 30, 34, 40, 41, 44, 47, 48, 50, 55, 63, 85, 110, 112, 118, 128, 135 у дев'яти слідчих ізоляторах та в трьох колоніях для неповнолітніх України. Інші 6 установ наші священики мають можливість відвідувати тільки принагідно. З огляду на гібридну війну московії проти України, анексію Криму і окупацію окремих районів Донецької і Луганської області опіка над в’язнями була припинена в пенітенціарних установах № 3, 13, 120, 124. 

Кожна з 12 єпархій на території України має головного капелана. Участь у служінні беруть священики, семінаристи, монахи й миряни – всього понад 200 осіб. Серед них – 35 священики-капелани. Більшість з них отримали сертифікати про засвоєння базового рівня компетентності для праці у пенітенціарних установах. Багато активних волонтерів є студентами або фаховими богословами, психологами, юристами, соціальними працівниками та педагогами.

Головними напрямками служіння капеланів є проповідь, катехизація, уділення Св. Тайн, сприяння у підтримці зв'язків із родиною, навчання, священиків і волонтерів основам місії Церкви у тюрмах. Неділя про Блудного Сина, за два тижні до Великого Посту, є проголошеною у Церкві Днем особливої пастирської турботи й молитви за в’язнів.

2001 року УГКЦ стала співзасновницею й учасницею Української міжконфесійної християнської місії “Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі”. Місія об’єднує 12 християнських Церков і деномінацій. Ця організація представляє Україну в Міжнародній асоціації тюремного служіння (PFI). Від 2003 року УГКЦ є учасницею, на правах спостерігача, а з 2007-го – дійсним членом Міжнародної католицької комісії душпастирської опіки в тюрмах (ІССРРС), яка діє під керівництвом Конгрегації в справах духовенства, у співпраці з Папською радою “Справедливість і мир” та має статус спеціального консультанта ООН.

2007 року у співпраці з фахівцями Державної пенітенціарної служби України УГКЦ започаткувала програму, що лягла в основу навчання капеланів Церков-учасниць Місії тюремного служіння. 2008 року відбулося Перше паломництво Державної пенітенціарної служби України до Зарваниці за участю представників 7 Церков-учасниць Місії. Традицією стало щорічне всеукраїнське паломництво для працівників пенітенціарної системи України під гаслом «Справедливість, віра, милосердя!» до Свято-Успенської Унівської Лаври. Воно відбувається на Свято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста, 26 - 27 вересня.

У співпраці з Державною пенітенціарною службою УГКЦ посприяло участі праць образотворчого мистецтва в’язнів у міжнародних мистецьких конкурсах у Відні (червень 2009) та у Берліні (грудень 2009, грудень 2011).

2009 року у Києві з ініціативи УГКЦ було проведено Міжнародну конференцію «Юридичний вимір пенітенціарного служіння», в якій брали участь чільні представники Міжнародної католицької комісії в’язничного душпастирства (ІССРРС) та Міжнародної асоціації тюремного служіння (PFI). 2011 року, УГКЦ за співучастю церков-учасниць міжконфесійної християнської місії «Духовна і благодійна опіка в місцях позбавлення волі» зініціювала проведення круглого столу в УКРІНФОРМІ «Реалізація релігійних прав засуджених до позбавлення волі та осіб, які перебувають у місцях попереднього ув'язнення. Вплив духовно-морального фактора на виправлення засуджених». Таким чином розпочалася праця з розробки концепції пенітенціарного душпастирства у в'язничній системі України.

Зустріч Європейської ради ICCPPC з українськими капеланами відбулась у Львові у січні 2012 року, що засвідчило зростаючу увагу міжнародної спільноти до системи правосуддя та попередження злочинності в Україні.

29 травня 2012 року вперше в стінах Верховної Ради України обговорювалася проблема систематичної духовної опіки в'язнями. Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у співпраці з Асоціацією Українських Правників та Українською міжконфесійною християнською місією "Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі", провів «круглий стіл» на тему: «Участь релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики». Найактивнішу участь у підготовці цієї події взяло Пенітенціарне душпастирство УГКЦ. Як наслідок цієї зустрічі триває розробка й обговорення проекту Положення про здійснення релігійної опіки в установах Державної пенітенціарної служби України.

12 грудня 2012 року Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав і Голова Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенант внутрішньої служби Олександр Лісіцков підписали Угоду про співробітництвоУгода є віддзеркаленням розвитку співпраці, передбаченої попереднім документом, підписаним Блаженнішим Любомиром 2007 року. Текст Угоди не лише підсумував структурні зміни, що сталися за останні 5 років, але також зробив наголос на опіку персоналу ДПтС України та членів їх сімей, слухачів навчальних закладів ДПтС України, засуджених та осіб, узятих під варту.

26 грудня 2012 року відбулася презентація першого підручника, що подає фахові орієнтири священикам і волонтерам для душпастирства у пенiтенцiарних закладах «Служити в’язням». Вона є плодом багатолітньої співпраці з пенітенціарною службою та містить важливі документи Церкви стосовно цього прекрасного служіння.

У липні - серпні 2013 року представництво УГКЦ у складі міжконфесійної групи взяло активну участь у розробці пропозицій до Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регулювання діяльності капеланів в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України) № 3233 .
20 липня 2014 перед збором близько 200000 вірних та священиків на Всеукраїнській прощі до Зарваниці, Патріарх Святослав урочисто проголосив Блаженного єпископа і мученика Василя Величковського покровителем пенітенціарного служіння духовенства та віруючих Української Греко-Католицької Церкви.

2014 року Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви спільно з БФ «Карітас-Київ» у співпраці з Державною пенітенціарною службою України проводить Всеукраїнську пересувну виставку мистецьких робіт в'язнів «Переображення Господньою Любов’ю» 


Контакт:

преосвященніший Михаїл (Колтун),
єпископ Сокальсько-Жовківський,
керівник Департаменту УГКЦ
з душпастирства у силових структурах України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20







ієрей Костянтин Пантелей,
керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20
моб. 098 422-9-221
e-mail: panteley@ukr.net
 
 
 
 
 
Павло Загороднов,
референт Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20
моб. 097 397-29-40
e-mail: zagorodnov.p@gmail.com

четвер, 13 листопада 2014 р.

Слово Боже у жіночій виправній колонії.

12 листопада 2014 р. в міжобласній спеціалізованій туберкульозній лікарні, при Збаразькій виправній колонія №63, відбувся духовний ранок, приурочений всесвітньому Дню Біблії і 70-тим роковинам з дня смерті Митрополита Андрея Шептицького «Біблійний Мойсей сучасності».

«У мене в руках вічна книга мудрості, Новий і Старий Завіт, - звернувся до присутніх жінок в’язничний капелан отець Омелян Колодчак, - книга через яку Господь промовляє до людей. Ми сьогодні прийшли до вас, щоб ви могли у нашій спільній молитві єднатися з Христом. Цього року День Біблії в Україні співпадає з 70-тими роковинами з дня смерті Митрополита Андрея Шептицького. У 1914 році Шептицький став в’язнем Російської імперії, але дух його був незламним. Будучи ув’язненим, він і там не припиняв своєї сподвижницької праці в ім'я служіння Богові. Радо вітали Митрополита Андрея після звільнення львів’яни, вийшовши йому назустріч. Наступний рік проголошений церквою роком Митрополита Андрея, в якому вшановуватимуть 150 років з дня народження незламного Велета Духу. Біблія єднає нас з тими, хто вмів жити за Святим Євангелієм. Господь завжди хоче нам допомогти, Він чекає тільки, щоб ми дали на це свою згоду. Першим хто привітає вас після виходу звідси буде Господь. Він прагне ваших перемін. Він є Воскресіння і Життя. Ісус хоче дати вам можливість ввійти в нове життя, життя з Богом. В Біблії ви знайдете відповіді на багато питань, щоб скріпити себе духовно і лучитися з Христом.»

Спільна молитва поєднала всіх у залі. З допомогою волонтера Світлани Довгополої, жінки підготували виступ з духовною поезією і піснями. Після цього відбувся конкурс на знання Біблії. Переможців о. Омелян нагородив книгами Святого Письма. Наостанок жіночий дует виконав «Молитву за Україну». Члени спільноти «Діти Цариці миру і поєднання» допомагали у виступі, подарували жінкам образочки, газети «Божий сіяч» і релігійну атрибутику.



Надія Тхір

субота, 8 листопада 2014 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 листопада 2014 року.

Як повідомляє Державна пенітенціарна служба України, на 1 листопада 2014 року в 177 установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, трималося 84 663 особи. На обліку у 669 підрозділах кримінально-виконавчої інспекції перебуває 89 536засуджених до кримінальних покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, та адміністративних стягнень.

При цьому:
у 23 слідчих ізоляторах та 8 установах виконання покарань з функцією СІЗО 
тримається
16 866 особа,
з них на стадії:
досудового розслідування
2 091осіб,
судового розгляду (до винесення вироку)6 026особи,
у 140 кримінально-виконавчих установах 
з них:
67 313особи,
у 9 колоніях максимального рівня безпеки3 930осіб;
у 40 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених27 137осіб;
у 34 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених15 509особи;
у 9 колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків2 929осіб;
у 4 колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків625 осіб;
у 14 колоніях для тримання жінок2 974особи;
у 6 спеціалізованих лікувальних закладах1 923осіб;
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО1 675осіб;
у 24 виправних центрах2 494осіб;
у 6 виховних колоніях (для неповнолітніх)484 осіб.
Серед засуджених:
343 осіб відбуває покарання у вигляді арешту у 59 арештних
домі, утворених при установах виконання покарань (36) та
слідчих ізоляторах (23);
1782 осіб відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі;
Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі:
10,7 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;
14,2 тис. осіб – за умисне вбивство, у тому числі: 6,7 тис. осіб, які
вчинили вбивство при обтяжуючих обставинах;
7,4 тис. осіб – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;
18,3 тис. осіб – за розбій, грабіж та вимагання;
2,1 тис. осіб – за зґвалтування;
22 осіб за захоплення заручників;
9,6 тис. осіб – за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров`я населення.
Виробництво Державної пенітенціарної служби України представлене 110промисловими, 12 сільськогосподарськими підприємствами установ виконання покарань та 164 майстернями.
При 88 установах виконання покарань функціонують професійно-технічні навчальні заклади, в яких навчається майже 8,5 тис. засуджених.
Загальноосвітнє навчання засуджених забезпечує 140 загальноосвітніх навчальних закладів.
Для задоволення релігійних потреб засуджених функціонує 141 культова релігійна споруда, у томо чеслі 107 – храмів; 27 – каплиць; 7 – молитовних будинків.
Діяльність Державної кримінально-виконавчої служби України забезпечують 44,9тис. працівників, (при штатній чисельності 52,5 тис. посад) з них:
  • вищий середній та старший начсклад –13,7 тис.;
  • рядовий та молодший начсклад – 20,8 тис.;
  • вільнонаймані працівники – 10,4 тис.
Працівники проходять курсове навчання з первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації в Білоцерківському, Дніпродзержинському та Хмельницькому училищах професійної підготовки персоналу.
Підготовка фахівців для пенітенціарної системи з вищою освітою здійснюється в Національному університеті "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого", (у якому навчається на денній формі – 542 курсант та за заочною формою –362),Інституті кримінально-виконавчої служби (у якому навчається на денній формі – 663 курсантів та за заочною формою – 426 слухачів) і Чернігівському юридичному коледжі Державної пенітенціарної служби України (у якому навчається на денній формі – 523 курсантів та за заочною формою – 313 слухачів).
Державна пенітенціарна служба України

понеділок, 3 листопада 2014 р.

Молитва за жертв нацистських концтаборів і радянського ГУЛАГу.

Як повідомляє "КАТОЛИЦЬКИЙ ОГЛЯДАЧ", за жертв концтаборів і радянських трудових таборів, а також за мир у всьому світі молилися 2 листопада, у літургійний спомин усіх померлих, під час літургії на території колишнього німецького концтабору Аушвіц-Біркенау.

У дворі біля блоку 11, поблизу Стіни Страт, де нацисти розстріляли щонайменше кілька тисяч осіб, 12 єпархіальних священиків та монахів з деканату Освенцима віддали шану тим, що були вбиті в Освенцимі й у всіх таборах. У молитві взяли участь близько 200 осіб.

Літургію в Задушний день очолив о. Крістофер Строб, декан освенцимського деканату. Під час цієї особливої літургії не виголошувалася проповідь, аби таким чином ще більше посилити молитовний вимір євхаристійного зібрання в місці мученицької смерті сотень тисяч людей. "Пам'ять про загиблих у цьому місці спонукає нас молитися за мир у всьому світі та в наших серцях. Тому що кожна ненависть і війна народжується насамперед у серці людини",– закликав о. Строб.

Учасники літургії відмовили Вервицю і Коронку до Божого Милосердя. Біля Стіни Страт поклали квіти і запалили свічки.

У колишньому концтаборі німці ув'язнили понад 1,3 мільйона людей. Убито тут було понад 1,1 млн, в основному євреїв.

Джерело: http://ekai.pl

неділя, 2 листопада 2014 р.

День Біблії пройшов у Київському слідчому ізоляторі.

2 листопада 2014 року в приміщенні клубу Київського слідчого ізолятора відбулися заходи до Дня Біблії. У події брали участь волонтери Валентина Чорна та Владислав Щасливий.

субота, 1 листопада 2014 р.

День Біблії відбувся у Прилуцькій виховній колонії.

1-го листопада 2014-го року група волонтерів з отцем Костянтином Пантєлєєм відвідала виховну колонію для неповнолітніх у м. Прилуки. 

Бажанням волонтерів на зустрічі з вихованцями колонії було презентувати Біблію, а головне - на власному прикладі заохотити їх до читання, щоб кожен з цих хлопців знайшов в Святому Письмі дорогу до спасіння через каяття для того щоб бути справжніми дітьми Небесного Отця. Вшанування Біблії, розповідь про Боже Слово, формування канону Святого Письма, роль його в житті християн, місце Біблії в молитві та літургійному житті Церкви - були головними темами бесіди.

Презентацію Біблії розпочав отець Костянтин. Він представив вихованцям історію написання та формування канону Святого Письма. Відтак волонтери Олексій та Ксенія Карбовські, Надія Теплюк, Ірина Федець, Віталій Гордієнко розповіли  про значення й місце Біблії у їхньому власному житті та, як ця Свята Книга допомагає їм у різних життєвих обставинах. На завершення охочі вихованці взяли участь у біблійному конкурсі.

Після презентації вихованці виправної колонії мали можливість поспілкуватися з членами групи.  Гості колонії так і їх вихованці були задоволені проведеним часом разом і чекають з нетерпінням наступної можливості зустрітися.