Серед видатних діячів в історії нашого народу особливе місце займає постать глави Української греко-католицької церкви (1944-1984) кардинала Йосипа Сліпого. За вірність своєму народові і своїй церкві Митрополит став політичним в’язнем і відбув 18 років ув’язнення в радянських таборах, зазнав приниження, знущань та скалічення. Проте, в нелюдських умовах він зумів не тільки зберегти людську гідність, але й всіляко духовно підтримував інших невинних страждальців. Користуючись своїм високим авторитетом, невтомно працював, ніби старався надолужити роки радянської каторги. Він зумів підняти колосальні проекти: створив університет Святого Папи Климента (1963 р.), збудував в Римі Катедру Святої Софії, опікувався українцями на поселеннях по всьому світу.
Саме тому, з метою вшанування пам’яті видатного українця за ініціативою відділу соціально-гуманітарної роботи та кафедри гуманітарної підготовки Інституту, а також опорної кафедри душпастирської практики та пенітенціарної етики, з нагоди 125 річниці від дня народження Йосипа Сліпого було проведено виховний захід для курсантів третього курсу.
З цікавістю та неабияким захопленням слухали курсанти розповідь доцента кафедри гуманітарної підготовки Інституту кандидата історичних наук Любові Крупник про життя та подвижницьку діяльність Патріарха, якого було врятовано з радянської каторги стараннями президента США Джона Кенеді та Папи Римського Івана ХХІІІ в часи хрущовської «відлиги».
Гостем заходу став священик Андрій Боднарук - співробітник Курії Київської Архиєпархії Української греко-католицької церкви, який продемонстрував декілька документальних фільмів про життя Митрополита та розповів присутнім про Йосипа Сліпого, як про патріота, який розумів важливість освіти і виховання для свого народу, його молоді, а тому працював над створенням кузні кадрів для духовної еліти і заклав міцний фундамент розвитку для своєї церкви і свого народу, в такий спосіб увіковічнивши пам’ять про себе.
Про роль Патріарха Йосифа Сліпого в державотворенні України та формуванні національної ідентичності українського народу присутнім розповів провідний інспектор відділу соціально-гуманітарної роботи Владислав Скоропляс.
На завершення заходу священик Андрій Боднарук звернувся до курсантів словами, які належали Йосипу Сліпому: "Кожен другий українець - геній, але всі ліниві"! та побажав їм завжди працювати над собою і творити добрі вчинки на благо нашої держави та народу.
Відділ соціально-гуманітарної роботи ІКВС
Немає коментарів:
Дописати коментар