Шукати в цьому блозі

пʼятницю, 11 вересня 2020 р.

У Львові відбулася зустріч в'язичних капеланів УГКЦ

7 - 9 вересня 2020 р. Б., у Львові проходив з'їзд в'язничних капеланів під назвою: "30 років відродження Пенітенціарного душпастирств УГКЦ", яка є підготовкою до відзначення 30-літнього ювілею у 2021 році.  У часі зустрічей капелани обговорювали умови служіння у часі карантину, пізнавали та працювали над історичними дослідженнями. 

Доповідач Інституту історії Церкви о.Роман Гаранджа підготував для священиків доповідь "Духовенство УГКЦ в часі репресій в місцях позбавлення волі. Душпастирський вимір", в якій охопив період від 1945 до 1989 року. Капелани почули про умови душпастирства, в яких єрархи і духовенство УГКЦ перебували під час ув'язнення в радянських тюрмах і концетраційних таборах. Семінарійне навчання, Рукоположення, служіння Божественної Літургії, проповідь в місцях неволі були можливими навіть всупереч репресивній машині ГУЛагу.

Директор Інституту історії Церкви д-р Олег Турій розповів капеланам про створення умов для наступних історичних досліджень пенітенціарного служіння. Він заохотив до ретельного документування й збирання матеріалів, які стануть у пригоді в найближчому часі, коли розпочнеться співпраця у дослідженні історії років відродження капеланства.

Доктор канонічного права о. Роман Шафран, Голова Патріаршого Трибуналу УГКЦ, доповідав про початки відносин Церкви і держави у пенітенціарному душпастирстві 1990-ті й взаємодію під час формування партикулярного канонічного права щодо в’язничного капеланства.

В завершальний день з'їзду Божественну Літургію з капеланами служив Преосвященніший Михаїл Колтун Єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту військового капеланства. Після відпусту Архиєрей звернувся з духовним словом: "Нашими бажаннями і думками ми робимо заключний акорд, відпуст на всі прохання, які ми впродовж цілої Літургії молилися. Робимо підсумок і це все поручаємо Богові за молитвами Пречистої Матері, за молитвами святих, апостолів, святих яких пам'ять згадуємо, які сповнені життя вічного. Ми покликаємось у всіх потребах, щоб Господь помилував і спас нас, як Чоловіколюбець. Так, як Ісус Христос каже: «Я буду завжди з вами», нам це треба усвідомлювати і вправлятися в духовних вправах, щоб бути свідомими присутності Божої і відповісти Йому на наші покликання і завдання. Щоб ми не занедбали те, для чого ми живемо. Катехизм УГКЦ вчить про християнське бачення світу: «Церква Христова – це люд Божий об’єднаний у Святому Дусі, звершує своє служіння кожен час і у кожному місці. Ця Церква є серед переслідування світу цього і серед Божих втіх». Різні випробування, які ми як Церква переживаємо, всі труднощі, які ми зустрічаємо від світу, але Церква не тільки присутня в переслідуваннях але і в утіхах. Через перешкоди ми знаходимо, як подолати труднощі. Ми можемо не зауважити як нас переслідує гріх, гнів і лукавство.

Сьогодні нам випала доля бути покликаними до специфічного служіння. Ми можемо усвідомити покликання в’язничного капелана, як він може у світі послужити. В'язні також усвідомлюють життя і хочуть його направити заради Христа, а ми їм повинні допомогти! Відкрити таїнство Воскреслого Христа!

Нашим завданням є оживити себе в присутності Воскреслого Христа, в кожен час і в кожному місці. Якщо би себе так заохотити як Богородиця, яка каже – « Я Твоя слугиня»! Так, як ми дали згоду бути капеланами, Пресвята Богородиця стала ув'язненою для Бога, щоб послужити своєю новиною, яка має відкритим у нашому житті.

Цікава наша віра і покликання. Вміймо признати у цьому загрозливому світі, що є Господь Бог, який нас прощає і дає шанс подолати загрози і прийняти участь у Його Царстві".

Владика Михаїл поспілкувався із учасниками з'їзду на спільній конференції після Богослужіння.

Із подячним словом до Архиєрея звернувся о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України. 

Відтак відбулась праця в групах, відповідно до  профілю пенітенціарних установ, в яких служать душпастирі, де обговорили  історію змін і розвитку служіння.

На завершення відбувся семінар з пастирської гігієни та санітарії, який провів фаховий лікар пенітенціарної системи Дмитро Пожарський.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар