Шукати в цьому блозі

четвер, 2 квітня 2015 р.

Папа Франциск відвідав римську в'язницю «Ребіббія», де відслужив Святу Месу «На Господній вечері» й здійснив обряд обмивання ніг


У Великий Четвер, 2 квітня 2015 р., Папа Франциск відвідав римський в’язничний комплекс «Ребіббія», де у місцевому храмі «Отче Наш» відслужив Святу Месу «На Господній вечері», під час якої здійснив обряд обмивання ніг дванадцятьом засудженим чоловікам та жінкам й одному дитяті.  У Богослуженні взяли участь офіцери пенітенціарної поліції Італії, цивільні працівники і в'язні тюрми Ребібія, що в Римі. В одної з жінок на руках дитятко 2,5 років. Папа Фрациск умив і поцілував ніжки і цієї дитини ув'язненої жінки африканського походження.

У слові на євангельське читання Його Святість Франциск сказав ув'язненим, що Божа любов є особистою і нескінченною, підкресливши, що він не менше потребує прощення й очищення. "Сьогодні я буду мити ноги 12 з поміж вас, але серед цих братів і сестер всі ви, всі ви, всі - всі, що знаходяться тут. Папа Франциск підкреслив, що "мені теж потрібно вмитися від Господа, тому, будь ласка, під час меси, помоліться за мене, щоб Бог очистив мою нечистоту, щоб я теж міг стати твоїм слугою для народу, як був Ісус".
 
 
 


Вперше в історії Єпископ Риму відслужив Святу Месу «На Господній вечері» у місці позбавлення волі 28 березня 2013 року. Так, як це робив кардинал Хорхе Маріо Берґольйо, коли був архиєпископом Буенос-Айреса, і відправляв це богослуження не в катедральному храмі, але, за його словами, «на околицях людського існування», тобто в лікарнях, домах для перестарілих, притулках для безпритульних чи в’язницях, так і тоді, кілька днів після обрання, вже як Папа Франциск, він вирішив відслужити цю Святу Месу в римському виправному закладі для неповнолітніх «Casal del Marmo».
У Великий Четвер 17 квітня 2014 р. Святіший Отець здійснив зворушливий обряд обмивання ніг в одному з реабілітаційних центрів доброчинної Фундації імені Дон Карло Ньоккі, а саме в римському центрі «Santa Maria della Provvidenza» – «Пресвятої Богородиці Провидіння» для пацієнтів різного ступеня інвалідності, де також надається професійна освіта людям з обмеженими можливостями.
 
Як до обрання папою, так і тепер Святіший Отець Франциск спонукає Церкву до кращого розуміння проблеми злочину і покути, питання справедливості і милосердя, подолання відчуження відносно малих у цьому світі.

 
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

Немає коментарів:

Дописати коментар