Шукати в цьому блозі

вівторок, 24 лютого 2015 р.

НЕДІЛЯ ПРОЩЕННЯ У ПРИЛУЦЬКІЙ ВИХОВНІЙ КОЛОНІЇ.

Коли ви прощатимете людям їхні провини, то й Отець ваш небесний простить вам.
А коли ви не будете прощати людям, то й Отець ваш небесний не простить вам провин ваших (Мт 6,14-15).


22 лютого 2015 року, в Сиропусну неділю, яку ще називають неділею прощення, в’язнів прилуцької виховної колонії для неповнолітніх відвідали капелан колонії отець Дмитро Горнакевич, волонтери з Києва Олексій та Олена, і семінаристи КТДС – брати Олег Климончук, Сергій Підтілов та Олег Карпенко. 

Зустріч розпочалася із ділення волонтерів своїм досвідом образи та прощення, силою яку має прощення кривдників, після чого усі присутні роздумували над недільним Євангелієм (Мт 6,14-21) та притчею про немилосердного боржника, яка показує нашу гріховність, Боже милосердя, та закликає прощати кривдникам.


Також гості нагадали юнакам, що 22 лютого ми відзначаємо Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою та відзначили важливість примирення між кривдником та жертвою, надолуження за злочини. Тому волонтери згадали про систему відновного правосуддя, а також про можливі ситуації зловживання владою у виправній системі – неправомірне затримання, затягування чи імітація слідчих дій, упереджене ставлення до підозрюваних, шантаж, корупцію та іншу несправедливість, яку покликані перемагати добром усі люди доброї волі. Брати закликали юнаків простити усю завдану їм кривду – адже сам Спаситель, якого було несправедливо засуджено та розп’ято, але який молився про прощення своїх кривдників, є взірцем прощення. Парадоксально, але Бог теж потребує нашого пробачення – адже як часто ми носимо у своєму серці образу на Бога за, на нашу думку, несправедливість та зло, яке мало місце в нашому житті! Бог, натомість, за словами Папи Франциска, ніколи не втомлюється прощати нам наші провини. А примиритися з Богом ми можемо в святому таїнстві покаяння (сповіді).

Наостанок зустрічі отець Дмитро влучно підсумував усе сказане про значення та силу прощення, та звершив Чин всепрощення, в якому присутні попросили один в одного пробачення, та, чистими від взаємних образ та кривд, увійшли в час Великого Посту.

Розпочнімо світло час посту!
Віддавши себе духовному подвигові,
очистьмо душу, обмиймо тіло,
І стримуймося в їжі, і від усяких пристрастей, насолоджуючись духовними чеснотами.
Зростаючи в них любов’ю,
сподобимося всі побачити всечесну страсть Христа Бога
і,радіючи духом, святу Пасху
(стихира Сиропусної неділі)
Люди із судимістю також потребують нашого прощення, потребують нашого милосердя , наших неосудження та любові. Тільки любов дозволить їм після відбуття покарання повернутися до нормального життя та стати повноцінними членами суспільства, членами Церкви, яка є тілом Христовим.

Олег Карпенко
Для всіх зацікавлених у пенітенціарному (в’язничному) волонтерстві, подаємо контактний телефон отця Костянтина Пантелея, керівника Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ 098-42-29-221
А також адреси сайтів, присвячених пенітенціарному служінню:
prison-pastoral.blogspot.com
https://uk-ua.facebook.com/dushpastyrstvo

Немає коментарів:

Дописати коментар