Шукати в цьому блозі

вівторок, 3 жовтня 2017 р.

У Києві відбулося XV спільне засідання робочої групи Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

3 жовтня 2017 року відбулося XV спільне засідання робочої групи Комітету Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та Міністерства юстиції щодо реформування пенітенціарної системи під спів-головуванням народного депутата України Юрія Мірошниченка та заступника Міністра юстиції Дениса Чернишова. У засіданні взяли участь представники Міністерства юстиції, державних органів та установ, громадських  і правозахисних організацій, що працювали у підгрупах. Церкви і релігійні організації представляв Голова Душпастирської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі священик Костянтин Пантелей.

Засідання пройшло у приміщенні Верховної Ради. 
За порядком денним відбулися:
1. Презентація законопроекту про пенітенціарну систему.
2. Затвердження плану виїзних заходів на жовтень-грудень 2017 року.

Під час засідання розглядали останню версію законопроекту про пенітенціарну систему (від 2 вересня)Завершується праця у Профільному підкомітеті Верховної Ради над законопроектом. В результаті засідання учасники проаналізували проект та висловили свої зауваження щодо необхідних поправок. Із законопроектом пов'язані надії на модернізаціію пенітенціарної справи, на впровадження стнадартів поваги до людської гідності ув'язнених та більший доступ недержавних організацій до процесу соціально-виховної і психологічної праці. Також законопроект має статті, що має значно ппокращити соціальні гарантії для персоналу кримінально-виконавчої служби. 

Найбільш гостра критика звучала відносно впровадження слідчих юстиції, що суперечить нормам Конституції. Також про явні недоліки щодо врегулювання соціально-виховної та психологічної праці. Метою діяльності системи визначена ресоціалізація та реінтнграція засуджених. Проте нема розділу або навіть однієї статті, яка б регулювати соціальну, психологічну або педагогічна роботу з ними. 

На завершення засідання визначили приблизний календар виїзних нарад в областях України для забезпечення певного зворотнього зв'язку з пенітенціарних установ.

До Статті 48. Службовий час і час відпочинку осіб рядового і начальницького складу пенітенціарної системи Законопроекту внесено наступне положення про опіку персоналом: 6. Особам рядового і начальницького складу пенітенціарної системи протягом робочого дня у вільний від виконання службових обов’язків час за бажанням може надаватися психологічний супровід та душпастирська допомога психологами та капеланами установи виконання покарань або слідчого ізолятора.

У перехідних положеннях зазначено: В установах виконання покарань можуть здійснювати душпастирську опіку священнослужителі (капелани) у кількості, достатній для задоволення релігійних потреб засуджених різних віросповідань.
Левина доля статей, які стосуються пенітенціарного душпастриства, залишається у прикінцевих положеннях. Капеланське середовище не наполягає на тому, щоб, до прийняття найбільш загального закону про капеланство, вводити статті про душпастирство у в'язницях в основне тіло закону про пенітенціарну систему. Логіка вимагає, щоб найбільш загальні риси душпастирської опіки були прописані у спеціальному законі про капеланство.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Немає коментарів:

Дописати коментар