Шукати в цьому блозі

четвер, 19 березня 2015 р.

Правовий вимір пенітенціарного служіння Церкви пізнавали київські школярі.


Третя пополудні, 19 березня 2015 року. Напередодні шкільних канікул біля брами Лук'янівки зібралася юрба з чотирнадцяти молодих людей 15 - 16 років. В руках пакунки. Зрідка до головної тюрми приводять школярів, що важко піддаються виховному впливу, для своєрідної профілактики правопорушень. Ефект від таких відвідин буває різний. Інколи протилежний від очікуваного: замість законослухняної поведінки - бравада і романтика кримінального світу затуляють юнакам істину про обмеження свободи як тяжке покарання, що вилучає із соціуму. Ця група - зовсім інакша. Підлітків інструктує священик. "Повага до людської гідності в'язнів незалежно від обставин, через які вони опинилися за ґратами, християнське виховання, соціально-гуманітарний супровід і забезпечення духовних потреб, допомога в усвідомленні гріха й надолуженні за зло - в основі пенітенціарного служіння Церкви," - розповідає о. Костянтин, що зустрічає групу.


Під керівництвом досвідченого педагога-правника Юрія Захарчука, підлітки, що бажають у близькому майбутньому обрати професію юриста, готуються до проходження КПП. Усі вони беруть участь у спеціальній програмі підготовки до вступу на юридичні факультети українських вузів. Старшокласники загально-освітньої школи №1 Шевченківського району м. Києва мають відвідати неповнолітніх юнаків, що утримуються у Київському слідчому ізоляторі. Мета візиту - побачити слідчу в'язницю й умови утримання неповнолітніх, які опинилися у конфлікті з законом, із середини. Поспілкуватися з неповнолітніми правопорушниками і передати їм предмети першої необхідності. "Рівний - рівному" - незамінний підхід до виховання юнаків, що опиняються за мурами пенітенціарних установ, - коментує адвокат Ігор Свєтлічний, волонтер Пенітенціарного душпастирства УГКЦ, - саме так ми і задумали цю подію."

Групу зустрічають та супроводжують згідно приписаних правил пенітенціарні службовці, які представляють режимну і соціально-виховну служби Київського слідчого ізолятора. Про сучасний стан, завдання й особливості праці Державної кримінально-виконавчої служби розповідають офіцери ДПтС України п. Володимир і п. Дмитро. Юнаків та дівчат цікавлять умови утримання, права, різновиди виховної, правової, психологічної та соціальної допомоги неповнолітнім.  Зустріч з підлітками проходить в кімнаті психологічно-емоційного розвантаження. Несподіванка! Багато малоліток спантеличені. Але діалог проходить, врешті, дуже тепло. Головна інтонація - доброзичливість. Школярі передають подарунки учням вечірньої школи № 1 Шевченківського району м. Києва з добрими побажаннями.Коштом громади з Аскольдової закуплено 25 пар капцівЦентр волонтерської співпраці ПД УГКЦ.

Немає коментарів:

Дописати коментар