Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 3 червня 2016 р.

Представники Церков висловили пропозиції щодо пенітенціарної реформи

3 червня 2016 року у засіданні робочої групи при Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для обговорення пенітенціарної реформи взяли участь члени Душпастирської ради при ДКВС України пастор В'ячеслав Когут і протоієрей Костянтин Пантелей. Головуючий на засіданні депутат Верховної Ради України Юрій Мірошниченко запросив учасників засідання до конструктивного діалогу.В рамках обговорення доповіді Першого заступника Міністра юстиції Наталії Севостьянової про основні кроки реформування пенітенціарної системи священики від імені Церков, які входять до Душпастирської ради, висловили наступні пропозиції:


1. Виокремити фах пенітенціарія в кодифікації професій, гарантуючи належну і гідну винагороду за його роботу, а також забезпечити заходи постійної духовної, інтелектуальної та психологічної формації для протистояння вигорянню і професійній деформації.


2. У рамках реформування ДКВС зберегти як пріоритетну роль соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими згідно з європейськими стандартами. Для цього створити при Мінюсті Департамент соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими.

3. Створити в Інституті кримінально-виконавчої служби в Києві Центр пенітенціарної практики та пенітенціарної етики, який сприятиме формуванню професійної компетентності та безперервному підвищенню кваліфікації працівників пенітенціарної служби і капеланів. 

4. Розпочати розробку законопроекту «Про внесення змін до нормативно-правових актів щодо участі душпастирів (капеланів) у досудовій, пенітенціарній та наглядовій пробації».

Окреме зауваження щодо пунктів реформи від Церков.
5. Речники Церков висловлюють згоду і переконання, що для належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій необхідно створити на території Лук'янівської в'язниці музей жертв тоталітарних режимів, включивши його до національного історико-меморіального комплексу. Винесення в’язниць за межі міста спричинить подальше відчуження наших громадян від суспільства та маргіналізацію проблем ув’язнених і персоналу.

Немає коментарів:

Дописати коментар