Шукати в цьому блозі

середа, 9 листопада 2016 р.

Архиєрейська Божественна Літургія у Львівській виправній колонії № 48

В день святого і славного великомученика Димитрія Мироточця, у рамках Ювілею Божого Милосердя для в’язнів до Львівської Виправної Колонії № 48, завітав владика Венедикт, єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

Разом із владикою в’язнів відвідали також і капелани – отець Тарас Мирка,  в’язничний капелан і отець Андрій Хомишин, який раніше служив у цій установі. Також до молитви долучився отець Андрій Сенейко, директор львівського Карітасу, який подбав про певну матеріальну допомогу для засуджених і брати семінаристи Львівської Духовної Семінарії УГКЦ, які є членами Центру Душпастирювання Військовослужбовців разом із духівником центру – отцем Іваном Гловою.Владика та усі присутні разом із в’язнями молилися Божественну Літургію, яку супроводжували прекрасним співом квінтет з гарнізонного храму верховних апостолів Петра і Павла. Читання Апостола та справу паламаря виконували увязнені.

Владика звернувся до засуджених та адміністрації, які також були присутні на молитві, у проповіді. У своєму батьківському слові, владика Венедикт поставив у приклад життя великомученика Димитрія, який незважаючи на обставини міг поступити чесно, справедливо, по-людськи, по-християнськи. Також владика наголосив на тому, що ми часто шукаємо оправдання в обставинах чи інших людях. І пригадав, що яке б наше життя не було: бідне чи багате, в світі чи у в’язниці, вигідне чи не вигідне, воно завжди має свій початок і своє закінчення, і по закінченню потрібно буде стати перед Господом. Бо життя, підкреслив владика, є дароване нам безплатно Богом. Владика пригадав усім присутнім, що життя є дуже коротке і ми маємо правильно його вживати. Єпископ сказав - «Те що ми в християнській традиції окреслюємо яко гріх – це саме те, що я невірно вжив своє життя, яке Бог мені дарував». Але владика потішив присутніх тим, що це не правильне вживання можна виправити і закликав усіх до творіння добрих вчинків, щоб постати перед Господом з чимось – «Бог дарує життя кожному з нас. Вживаймо кожну мить нашого життя, щоби зробити щось добре!»

По завершенні Літургії отець Тарас сказав теплі слова подяки для владики та отців, а владика подякував усім присутнім за молитву.
Брат Олег Нестор

Немає коментарів:

Дописати коментар