Шукати в цьому блозі

четвер, 30 березня 2017 р.

Взаємодія Душпастирської ради з Інститутом кримінально-виконавчої служби в рамках Опорної кафедри пенітенціарного душпастирства і пенітенціарної етики

Рішення про створення опорної кафедри душпастирської практики та пенітенціарної етики (на громадських засадах) стало результатом Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки» 
13‒14 квітня 2016 року.

Восени 2016 року на робочій зустрічі в ІКВС визначено перелік завдань кафедри, а саме:
·         аналітична праця у галузі пенітенціарної діяльності в Україні і у світі;
·         формування пропозицій щодо найбільш ефективних методів реформування пенітенціарної системи України;
·         виховання релігійної толерантності;
·         організація факультативу з релігієзнавства;
·         робота з курсантами;
·         пошук неординарних рішень та методів навчання;
·         формаційні та реабілітаційні заходи щодо персоналу ДКВС України;
·         науковий супровід душпастирської опіки засуджених.

Відтоді відбулася низка спільних заходів:
1.       20 вересня 2016 року в Інституті кримінально-виконавчої служби відбувся круглий стіл на тему «У пошуках оптимальної моделі пенітенціарної діяльності в Україні: від людини до системи».
2.       Про цінність людського життя і гідності в основі попередження самогубств говорили на міжнародному колоквіумі з магістрантами ІКВС 4 жовтня 2016 року.
3.       10 листопада 2016 року пердставники Церков, що входять до Душпастирської ради, взяли участь  круглому столі на тему: «Актуальні проблеми кримінального права та процесу і практики їх застосування», який був присвячений Міжнародному дню науки.
4.       10 листопада 2016 року в Інституті кримінально-виконавчої служби було проведено установче засідання опорної кафедри душпастирської практики та пенітенціарної етики (на громадських засадах).
5.       25 листопада 2016 року курсанти 204 навчальної відвідали реабілітаційний центр для колишніх засуджених, осіб з наркотичною та алкогольною залежністю християнської церкви «Скинія».
6.       21 грудня 2016 р. відбулася робоча зустріч з викладачами ІКВС з питань проведення семінару «Примирення».
7.       22 лютого в ІКВС відбувся семінар пам'яті патріарха Йосифа Сліпого.
8.       28 лютого 2017 року в ІКВС відбувся семінар з програм примирення.
9.       28 березня 2017 року, в рамках діяльності Опорної кафедри при Інституті кримінально-виконавчої служби, відбулася зустріч з магістрантами, на тему: «Професійна деформація працівників ДКВС».
10.   28 березня 2017 року на кафедрі кримінології відбулося ознайомлення курсантів IV курсу – майбутніх працівників підрозділів кримінально-виконавчої служби з підходом капеланів у зіткненні з кримінальною субкультурою.

Особлива вдячність за організацію подій належить начальнику ІКВС Євгену Барашу і персоналу ІКВС. Серед них:
1)      доктор наук з державного управління, доцент, начальник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДПтС України Надія Калашник,
2)      кандидат юридичних наук, доцент, професор кафедри кримінального права, процесу та кримінології ачальник кафедри загальноправових дисциплін Максим Палій;
3)      кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри гуманітарної підготовки Любов Крупник,
4)      кандидат психологічних наук, професор кафедри пенітенціарної педагогіки та психології Інституту кримінально-виконавчої служби Тамара Кушнірова;
5)      провідний інспектор сектору з організації науково-дослідної роботи Анастасія Вронська;
6)      молодший науковий співробітник науково-дослідного центру з питань діяльності органів та установ ДКВС України Юлія Матвєєва.

Окрім того, відповідно до закону про в’язничне капеланство відбувалося шість ротацій з навчання капеланів різних конфесій.

Немає коментарів:

Дописати коментар