Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 24 червня 2016 р.

Ще дві групи в'язничних капеланів пройшли фахове навчання

24 червня 2016 року пройшли заключні виклади і вручення сертифікатів в’язничним капеланам, які завершили курс для здобуття необхідного рівня компетентності у пенітенціарній справі. Навчання відбувалося в Інституті Кримінально-виконавчої служби у Києві й у Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України. З 21 до 24 червня на другу ротацію душпастирської підготовки з'їхалися близько 50 капеланів різних конфесій

Програма навчального курсу пенітенціарних капеланів була сформована й узгоджена, відповідно до п. 3, Статті 128-1 Кримінально-виконавчого кодексу України "Організація душпастирської опіки засуджених", в результаті спільної наради представників навчальних закладів Державної Кримінально-виконавчої служби України (ДКВС) і Душпастирської ради при ДКВС у лютому – березні 2016 року. Курс обіймає чоитри модулі компетентності:
  • правовий
  • режимний
  • асихолого-педагогічний
  • душпастирський
Після викладу дисциплін капелани пройшли тестування рівня засвоєння матеріалу. Серед них 5-ро - представники Пенітенціарного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви. Дві монахині - сестра Софія Дереш, Згромадження Непорочного Серця Марії Фатімської  (УВП №16 Кіровоград) і сестра Василія Гальцова, Чину Святого Василія Великого (Київський слідчий ізолятор). Також ієрей Ігор Гріщенко (Білоцерківська виправна колонія № 35), піддиякон Микола Паламарчук (Дніпропетровськ) і протоієрей Костянтин Пантелей (Київський слідчий ізолятор, Бучанська виправна колонія 85).

"Братня атмосфера, яку відчувають капелани міжконфесійної групи, обіцяє переміну в'язничного середовища" - ділиться брат Миколай, капелан з багатолітнім досвідом. Служіння духовенства в пенітенціарних установах надихає персонал і цілковито перемінює мікро-клімат відносин серед людей. Це рівно стосується як ув’язнених, так і службовців. На тлі професійної деформації й вигорання, притаманних пенітенціарній службі, душпастирський супровід персоналу дає можливість шляхетного відновлення працівників кримінально-виконавчої сфери і, як наслідок, їх більш витривалого й корисного служіння.

Християнські Церкви мають тривалу і безперервну традицію пенітенціарного служіння. Нині спеціально підготовлені представники релігійних конфесій співпрацюють з державою на засадах соціального партнерства у зціленні причин і наслідків злочинності.

Пенітенціарна ідея, що лежить в основі тюремного служіння, сприяє примиренню та інтеграції громадян, покараних за кримінальні злочини. Аби систему покарань перетворити на пенітенціарну, необхідно послідовного впровадження більш відкритої для суспільства системи. У реформуванні кримінально-виконавчої служби – велика роль закону про капеланство, який поетапно впроваджується. Триває праця над законодавчим врегулюванням.

*Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» (14 травня 2015 року, № 419-VIII, Голос України від 10.06.2015 — № 101

четвер, 23 червня 2016 р.

Прес-реліз

24 червня 2016 року з 8:00 до 14:00 відбудуться заключні виклади і вручення сертифікатів в’язничним капеланам, які завершили курс навчання в Інституті кримінально-виконавчої служби.

Відповідно до закону про в’язничне капеланство* протягом цього тижня з 21 до 24 червня відбувається друга ротація з навчання капеланів різних конфесій в Інституті кримінально-виконавчої служби.
Навчання включає три модулі компетентності:

  • правовий
  • режимний
  • душпастирський

Після завершення навчання та тестування з рівня засвоєння базового рівню компетентності 24 червня відбудеться вручення сертифікатів капеланам різних Церков.

Програма навчального курсу пенітенціарних капеланів була сформована й узгоджена в результаті спільної наради представників навчальних закладів Державної Кримінально-виконавчої служби України (ДКВС) і Душпастирської ради при ДКВС у лютому – березні 2016 року.

Навчання відбувається в Інституті Коримінально-виконавчої служби у Києві й у Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу ДКВС України.

Християнські Церкви мають тривалу і безперервну традицію пенітенціарного служіння. Нині спеціально підготовлені представники релігійних конфесій співпрацюють з державою на засадах соціального партнерства у зціленні причин і наслідків злочинності.

Пенітенціарна ідея, що лежить в основі тюремного служіння, сприяє примиренню та інтеграції громадян, покараних за кримінальні злочини. Аби систему покарань перетворити на пенітенціарну, необхідно послідовного впровадження більш відкритої для суспільства системи. У реформуванні кримінально-виконавчої служби – велика роль закону про капеланство, який поетапно впроваджується. Триває праця над законодавчим врегулюванням.

Для акредитації журналістів
тел. Палій Максим Валерійович (050) 326-45-26
вул. Колекторна 4 (біля станції метро «Бориспільська»)
Інститут Коримінально-виконавчої служби

* Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» (14 травня 2015 року, № 419-VIII, Голос України від 10.06.2015 — № 101

вівторок, 21 червня 2016 р.

Триває навчання капеланів

Відповідно до закону про в’язничне капеланство протягом цього тижня з 21 до 24 включно відбувається друга ротація з навчання капеланів різних конфесій в Інституті кримінально-виконавчої служби.

Навчання розпочалося з модуля правової компетентності, який викладає Максим Палій, доцент кафедри кримінально-виконавчого права ІКВС, кандидат юридичних наук. УГКЦ направило на навчання наступну групу з п'яти капеланів.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


понеділок, 20 червня 2016 р.

Ув'язнені отримали привітання із святом Трійці

20  червня 2016 року, у день Св. Духа, протоієрей Костянтин Пантелей відвідав засуджених з господарської обслуги, ув'язнених чоловіків, жінок, неповнолітніх та хворих у мед-частині Київського слідчого ізолятора. Привітання зі Святом Трійці розпочалося у черговій частині цієї пенітенціарної установи. Капелан прочитав разом з присутніми черговими офіцерами служби молитву до Святого Духа і молитву пенітенціарного працівника. У каплиці Праведного Іова Багатостраждального зібралися чоловіки, що відбувають свій термін, працюючи у господарській обслузі для потреб ув'язнених. 

Нелегко серед в'язнів бачити ув'язнених жінок, які перебувають тут вже дехто п`ятий, а дехто і восьмий рік. Суди досі тривають. Нелегко стрічати вагітних, а також немовлят. Коштом подружжя Віталія і Юлії для хлопчика, якому трохи більше року, були придбані підгузки й інші засоби гігієни для малят. Все більше серед ув'язнених зустрічаються також учасники бойових дій на Донбасі. Усі без винятку - вони у великій духовній потребі.

Наприкінці цього святкового дня вітання зі Святом Трійці отримали також засуджені, що перебувають на лікуванні у Міжобласній лікарні пенітенціарної системи, що в Бучанській виправній колонії. 

Співробітники установ кожного свята забезпечують супровід, щоб уможливити якнайширше охоплення людей, що перебувають під вартою. Це стало нормою співпраці та моделлю майбутнього забезпечення релігійних прав засуджених. На тлі великої потреби залишається, нажаль, брак священнослужителів, які в стані приділяти час опіці в'язнями у повсякденні.

Таїнство Церкви по особливому для християн відкриває Свято Трійці. Ми всі такі різні, але взаємно потрібні, і наша відмінність не є тягарем для нас, а радісною поміччю і служінням одне одному у Святому Дусі. Усі в'язні потребують наших молитов. Молячись за позбавлених волі, пам'ятаймо також про пенітенціарних службовців, тих, хто постраждав від злочину та членів їх родин. 

Пенітенціарне душпастирсвто УГКЦ
17-19 червня протоієрей Костянтин Пантелей відвідав Центр соціальної адаптації для жінок "Переображення" в смт. Любеч. Четвертий рік поспіль святкування Свята Трійці о. Костянтин переживає з жінками, які перебувають під опікою центру, заснованого ієромонахом Віталієм Котиком, ЧНІ. Служіння о. Віталія у пенітенціарних установах і керівництво центром продовжує ієромонах Петро Лоза.

пʼятниця, 17 червня 2016 р.

Члени душпастирської ради при ДКВС взяли участь в засіданні робочої групи при парламентському профільному комітеті


17 червня 2016 року у другому засіданні робочої групи, що відбулося при профільному комітеті Верховної Ради України з питань реформування Державної пенітенціарної служби під керівництвом народного депутата України Юрія Мірошниченка, взяли участь Голова Душпастирської ради при ДКВС пастор Рустам Фатуллаєв і член Душпастирської ради протоієрей Костянтин Пантелей.

Згідно порядку денного робоча група розглядала ряд важливих питань:

1) Урядовий законопроект про внесення змін до Закону Украіни "Про попереднє ув'язнення".
2) Законопроект "Про внесення змін до деяких законів Украіни у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і боротьбу з цими явищами".
3) Законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення сталості кадрового забезпечення у зв'язку з ліквідацією ДПтС.
4) Законопроект про пенітенціарних суддів
5) Затвердження складу підгруп та подальшого поряду роботи робочої групи .

На засіданні душпастирі висловили пропозиції щодо змін до Закону Украіни "Про попереднє ув'язнення" стосовно режимних заходів і заходів безпеки у слідчих установах,  які не повинні порушувати засади коніденційності зустрічі священика з ув'язненим, а також зберігати повагу до Святих Таїнств. Окрім того, члени Душпастрської ради при ДКВС України підтримали вимоги пенітенціарної профспілки щодо збереження сталості кадрового забезпечення у зв’язку із ліквідацією Державної пенітенціарної служби України. Священики увійшли до складу робочої групи під назвою "Пробація; ресоціалізаця; медіація; права потерпілих; душпастирська і психологічна робота; пенітенціарна етика". Праця з обговорення законопроектів буде продовжена в останній день наступноо пленарного тижня.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Розпочинається підготовка духовно-спортивного свята «Козацький гарт – 2016»

У липні 2016 року у Прилуцькій виховній колонії для неповнолітніх відбудеться духовно-спортивне свято «Козацький гарт». Його традиційно організовує Пенітенціпрне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви в ювенальних пенітенціарних установах протягом канікул влітку.

Запрошуються волонтери в якості арбітрів змагання. Тел. 0984229221

Такий набір призів (спортінвентаря та грамот) для 2-ох команд необхідно придбати.

Візьміть участь своєю пожертвою для придбання призів. Бюджет - 7000 грн. Мета - придбати набір спортивного інвентаря та грамоти, а також оплатити дорогу. 
Звіт з використання коштів - до 16 липня 2016 року.

Реквізити для переказів коштів:

картка N 4149437825326786:

Призначення платежу: "Доброчинний переказ. Козацький гарт"
N 4149437825326786, Пантелей Костянтин Юрійович

вівторок, 14 червня 2016 р.

Капелани Пенітенціарного душпастирства взяли участь у Форумі соціального служіння УГКЦ

14 червня 2016 року у Києві відбувся Форум соціального служіння УГКЦ, в якому брали участь представники різних структур та організацій нашої Церкви, які здійснюють соціальне служіння. Пенітенціарне душпастирство УГКЦ представляли протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства УГКЦ у пенітенціарній системі України, ієромонах Петро Лоза, ЧНІ, директор Центру «Переображення» для соціальної адаптації жінок після ув'язнення, капелан жіночої виправної колонії №44 і Чернігівського слідчого ізолятора, а також протоієрей Василь Гром, капелан Дрогобицької виправної колонії для чоловіків. Форум зібрався з метою проаналізувати й узагальнити весь досвід різних структур та організацій для опрацювання стратегічного плану розвитку соціального служіння в УГКЦ.

Отці капелани розповіли про розвиток капеланства, соціальний вимір в'язничного душпастирства та сучасні виклики, пов'язані з численними можливостями, які відкривають закони про пробацію та про капеланство в місцях несвободи. Зокрема отці поділилися досвідом організації волонтерських програм. У душпастирства понад 200 постійних та більше 1000 принагідних волонтерів. Ткож капелани поділилися своїми роздумами про напрямки пенітенціарної реформи й про необхідність активної позиції Церкви щодо необхідних змін у кримінально-виконавчій системі. Учасники форуму запропонували механізми комунікації, співпраці та координації діяльності широкого спектру місцевих соціальних програм та служінь, які реалізуються під опікою УГКЦ, для їх консолідації та підвищення ефективності праці.

«Синод Єпископів УГКЦ затвердив пріоритетні напрямки розвитку УГКЦ в контексті стратегії «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Одним із таких пріоритетів розвитку визначено дияконію (соціальне служіння). Адже діла милосердя, дияконія, або служіння любові, чи харитативна діяльність є важливим елементом, який виражає внутрішню природу Церкви та виявляє, наскільки живою є та чи інша єпархія та парафія», – сказав у коментарі для Департаменту інформації УГКЦ о. Андрій Нагірняк, керівник Відділу соціальних питань УГКЦ.

Власне тому Синод Єпископів УГКЦ на своєму засіданні в Івано-Франківську визначив головною темою засідання 2016 року - дияконію, а Постійний Синод призначив о. Андрія Нагірняка головою робочої групи, яка відповідає за підготовку головної теми.

Пенітенціарне душпастрство УГКЦ

неділя, 12 червня 2016 р.

Персонал Державної пенітенціарної служби України здійснив паломництво до Унівської Лаври

11-12 червня 2016 року відбулося VІІI Паломництво працівників Державної пенітенціарної служби України, присвячене Ювілейному року Божого Милосердя. У прощі до Свято-Успенської Унівської Лаври взяли участь працівники Державної пенітенціарної служби Чернігівської, Київської, Житомирської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей, капелани, семінаристи, волонтери пенітенціарного душпастирства - близько 200 осіб. Серед паломників традиційно були родини з дітьми. Сприянням Національної профспілки персоналу пенітенціарної служби України прочани з Чернігівської, Київської і Житомирської області 10 - 12 червня змогли також відвідати святі місця і помолитися у Кременці, Почаєві і Львові.

На своїх хоругвах, що традиційно несуть пенітенціарії у паломництві, написано «Справедливість, віра, милосердя!». Щороку проща до Свято-Успенської Унівської Лаври розпочинається у місті Перемишляни (Львівська область) у храмі Св. Миколая, де душпастирював Блаженний Священномученик Омелян Ковч, відомий як парох Майданека. У проповіді після Св. Євангелія протоієрей Костянтин Пантелей налаштував прочан на молитву і духовне зосередження, роздум над своїм покликанням і над усіма обставинами життя, щоб у Господньому світлі зрозуміти їх значення й подякувати за них. Після молебну до Христа Милосердного, який відслужили капелани, колона прочан вирушила до Унева. Молитовний спів звершували семінаристи Дяківсько-катехитичної академії ім. Свмч. Григорія Хомишина з Чорткова.


Монастир зустрів паломників урочистими дзвонами. Після почастунку в трапезній монастиря й відпочинку віряни взяли участь у Вечірні, під час якої капелани сповідали прочан. Пізно увечері відбувся Молебень до Богородиці "Милосердя Двері", панахида за усопших на Чернечій горі, духовні науки. Волонтери пенітенціарного душпастирства забезпечували координацію усіх заходів.



Ранком в неділю преосвященніший владика Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, керівник Департаменту УГКЦ з душпастирства у Силових структурах України, відслужив Божественну Літургію. На проповіді він привітав усіх пенітенціаріїв з річницею визнання капеланства законом України, яке огортає своєю опікою в'язнів, а також і персонал кримінально-виконавчої системи. Владика Михаїл зокрема сказав: «Будьте милосердні і Господь буде проявляти свою милосердну дію на ваші вчинки, старання. Як то добре, як хтось до нас в житті проявляє милосердя. Господь нас заохочує, щоб ми були милосердні, бо тільки тоді, коли ми будемо продовжувати дію милосердя, самі зазнаємо милосердя, оновлення, збагачення Божою благодаттю. Ми зібралися в цій Богородичній лаврі, щоб прийняти милосердя, жити ним і давати його ближньому. Це є наше завдання. У пенітенціарному служінні ми маємо можливість перейнятися тими переживаннями в’язнів, за них молитися, щоб вони усвідомили своє завдання перед Богом через призму покаяння, щоб вони примирилися з Богом, зі світом і могли бути милосердними. Застановімося, наскільки ув’язнений потребує милосердя!

Далі Єпископ переповів слова Папи Франциска з нагоди Надзвичайного Ювілею Милосердя щодо в'язнів: «Ті, хто заслуговують на покарання, але усвідомлюють свою провину, - варті прощення. Вони зможуть отримати відпуст у в’язничних каплицях, і щоразу, коли переходячи крізь двері своєї камери, піднесуть думку й молитву до Отця, тому що Боже милосердя, здатне перемінювати серця, здатне також перемінити ґрати у досвід свободи.»









Після Літургії зі словами привітання до прочан звернувся ігумен монастиря ієромонах Ілля. Мале Водосвяття, молитва працівника пенітенціарної служби, благання за Український народ та святкова трапеза завершили прощу. На згадку про участь у прощі кожен учасник отримав грамоту прочанина від Патріаршого паломницького центру УГКЦ, сприянням якого було організовано цю прощу.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 10 червня 2016 р.

Відбудеться традиційне паломництво пенітенціаріїв до Унівської Лаври.

11-12 червня 2016 року відбудеться VІІ Паломництво працівників Державної пенітенціарної служби України, присвячене Ювілейному року Божого Милосердя. У прощі візьмуть участь представники управлінь Державної пенітенціарної служби Чернігівської, Київської, Житомирської, Тернопільської, Івано-Франківської, Львівської областей, капелани, семінаристи. Разом близько 200 осіб, здійснять молитовну подорож до Свято-Успенської Унівської Лаври, монастиря студійського уставу. Проща вкотре проводиться під егідою Патріаршого паломницького центру. Участі службовців ДПтС України у паломництві посприяла Всеукраїнська профспілка персоналу органів та установ пенітенціарної служби. Особливістю минулорічної прощі стала участь численних родин пенітенціаріїв з дітьми. 


Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 9 червня 2016 р.

Створено Громадський центр пенітенціарної реформи

9 червня 2016 року в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг «Пенітенціарна ідея - основа реформи кримінально-виконавчої системи, пропозиції капеланів і фахівців пенітенціарної справи». Під час цієї події, яка була присвячена річниці підписання Президентом України закону про в'язничне капеланство, учасники прес-конференції - члени Душпастирської ради при ДКВС і пенітенціарії - озвучили ідею про сворення Громадського центру пенітенціарної реформи.


Центр запропоновано як незалежний простір для публічного обговорення й моніторингу пенітенціарної реформи. До його організації долучилися фахівці пенітенціарної справи, науковці, представники громадських організацій і духовенство. Концепція роботи цього громадського органу полягає у публічному діалозі суспільства з представниками міністерства Юстиції, профільного комітету Верховної Ради України, експертами-науковцями, і фахівцями пенітенціаріями на предмет змін у кримінально-виконавчій сфері. 

Учасники прес-конференції ствердили, що християнські Церкви мають тривалу й безперервну традицію пенітенціарного служіння протягом двох тисячоліть. Душпастирі готові й надалі співпрацювати на засадах соціального партнерства у зціленні причин і наслідків злочинності. Вони висловили сподівання, що реформування системи відбуватиметься в дусі пенітенціарної ідеї, яка сприяє примиренню та інтеграції громадян, котрі потрапили в конфлікт із законом, а професія пенітенціарія матиме відповідне визнання у суспільстві та гідну людини винагороду і соціальний захист. 

Окрім того, вони висловили занепокоєння з приводу поспішного впровадження реформи, що може негативно позначитися на становищі персоналу пенітенціарної служби, який і до того не був соціально і морально захищений. Досі пенітенціарна реформа, на жаль, не стала плодом співпраці держави і громадських та релігійних організацій. Це може потягнути непередбачувані негативні наслідки для держави і суспільства.

Представники Церков у Душпастирські раді при ДКВС України висловили думку, що винесення в’язниць за межі міста спричинить подальше відчуження наших громадян від суспільства та маргіналізацію проблем ув’язнених і персоналу. Також з уст священиків прозвучало переконання, що на території Лук'янівської в'язниці для належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій необхідно створити музей жертв тоталітарних режимів, включивши його до національного історико-меморіального комплексу.

Учасники брифінгу:
1) пастор Рустам Фатуллаєв, Голова Душпастирської ради при Державній кримінально-виконавчій службі України.
2) протоієрей Павло Основенко, голова Відділу по взаємодії з пенітенціарними установами Української Православної Церкви Київського Патріархату. 
3) пастор Ігор Лук'янов, помічник старшого єпископа УХЄЦ з державно- церковних та міжконфесійних відносин
4) протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ;
5) Сергій Старенький, Глава ДПтС України 2014 року;
6) Наталія Калашник, доктор педагогічних наук, професор Університету Тараса Шевченка
7) Максим Палій, кандидат юридичних наук, доцент, заступник начальника Інституту Кримінально-виконавчої служби,  член президії ВГО "Асоціація кримінального права".

Вознесенські відвідування в'язнів

9 червня 2016 року о. Костянтин Пантелей, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, поздоровив із святом Вознесіння в'язнів та персонал ДПтС України у Київському слідчому ізоляторі та в міжобласній лікарні для засуджених чоловіків в Бучанській виправній колонії № 85. Відвідуючи жінок і неповнолітніх, протоієрей Костянтин розповів про свято Господнього Вознесіння.

неділя, 5 червня 2016 р.

У Чернігівській жіночій виправній колонії були мощі блаженного священномученика Василія Валичковського. Ув'язнені жінки мали можливість узнати про життя і вшанувати особу, яку в Церкві визнано покровитиелем пенітенціарного душпастирства.

пʼятниця, 3 червня 2016 р.

Представники Церков висловили пропозиції щодо пенітенціарної реформи

3 червня 2016 року у засіданні робочої групи при Комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для обговорення пенітенціарної реформи взяли участь члени Душпастирської ради при ДКВС України пастор В'ячеслав Когут і протоієрей Костянтин Пантелей. Головуючий на засіданні депутат Верховної Ради України Юрій Мірошниченко запросив учасників засідання до конструктивного діалогу.



В рамках обговорення доповіді Першого заступника Міністра юстиції Наталії Севостьянової про основні кроки реформування пенітенціарної системи священики від імені Церков, які входять до Душпастирської ради, висловили наступні пропозиції:


1. Виокремити фах пенітенціарія в кодифікації професій, гарантуючи належну і гідну винагороду за його роботу, а також забезпечити заходи постійної духовної, інтелектуальної та психологічної формації для протистояння вигорянню і професійній деформації.


2. У рамках реформування ДКВС зберегти як пріоритетну роль соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими згідно з європейськими стандартами. Для цього створити при Мінюсті Департамент соціально-виховної та психологічної роботи із засудженими.

3. Створити в Інституті кримінально-виконавчої служби в Києві Центр пенітенціарної практики та пенітенціарної етики, який сприятиме формуванню професійної компетентності та безперервному підвищенню кваліфікації працівників пенітенціарної служби і капеланів. 

4. Розпочати розробку законопроекту «Про внесення змін до нормативно-правових актів щодо участі душпастирів (капеланів) у досудовій, пенітенціарній та наглядовій пробації».

Окреме зауваження щодо пунктів реформи від Церков.
5. Речники Церков висловлюють згоду і переконання, що для належного вшанування пам'яті жертв політичних репресій необхідно створити на території Лук'янівської в'язниці музей жертв тоталітарних режимів, включивши його до національного історико-меморіального комплексу. Винесення в’язниць за межі міста спричинить подальше відчуження наших громадян від суспільства та маргіналізацію проблем ув’язнених і персоналу.

Наслідки європейської наради в'язничних капеланів

Страсбург, Франція, 30 травня - 1 червня 2016



Протягом трьох днів (30 травня - 1 червня) близько 60 учасників, серед яких чільні католицькі в'язничні капелани європейських країн, капелани з православних і протестантських церков, група мусульман, що беруть участь в тій же роботі, а також представники Ради Європи, та інших міжнародних організацій (Comece, FIACAT...) відповіли на запрошення Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE), Постійного представництва Святого Престолу в Раді Європи і Міжнародної Католицької Комісії душпастирської опіки в тюрмах (ICCPPC), щоб обговорити феномен радикалізації в тюрмі. Європейська нарада тюремних капеланів, яка частково була проведена в приміщенні Ради Європи, проходила під егідою Генерального секретаря Ради Європи, д-р Турбйорн Ягланд. Зустріч завершилася рефлексією про духовність в'язничних капеланів, презентацією «Ювілею Милосердя для ув'язнених", який планується провести в Римі 6 листопада 2016 року, в контексті «Святого Року Милосердя», проголошеної Папою Франциском, виклад деяких висновків з CCEE та ICCPC про роль тюремних капеланів у втамуванні конфліктів у тюрмах і відданість справі заохочення людської гідності.

четвер, 2 червня 2016 р.

Перша група священиків закінчила навчання й отримала сертифікати та посвідчення капеланів

2 червня 2016 року в Інституті кримінально-виконавчої служби закінчився тренінг для священників (капеланів), що проходив у межах співробітництва Державної пенітенціарної служби України, Душпастирської ради при пенітенціарній службі та Інституту. Перша група священиків отримала сертифікати й посвідчення капеланів. Серед них п'ятеро - отці Української Греко-Католицької Церкви

Усього було проведено чотири модулі: правової компетентності, спеціальної компетентності, психолого-педагогічної компетентності та фахової компетентності.



У підсумку зазначеного заходу із заключним словом виступив начальник Інституту кримінально-виконавчої служби, доктор юридичних наук, доцент генерал-майор внутрішньої служби  Бараш Є. Ю., який наголосив, що релігія представляє основу первинних цінностей, саме на основі релігійних установок були створені моральні норми поведінки. І в цій якості релігія є одним з найважливіших засобів формування у засудженого позитивних внутрішніх установок, допомагає його відновленню в статусі повноправного члена суспільства та недопущення з його боку нових злочинів. Після цього  Бараш Є. Ю. вручив капеланам сертифікати, які засвідчують, що священики пройшли спеціалізоване курсове навчання священнослужителів Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» в обсязі 32 аудиторних годин, що проходило з 30 травня по друге червня 2016 року.

Чотирьохденне навчання завершилося спільною молитвою представників усіх конфесій у знак вдячності за роботу викладачів, а також побажаннями процвітання Інституту, Божої благодаті всім викладачам і плідного співробітництва у майбутньому.

За задумом організаторів само по собі навчання у міжконфесійній групі сприяє розвитку взаємного розуміння і братських відносин священиків різних Церков й виховує відчуття солідарноті у свідченні справжньої дюбові. "По тому пізнають усі, що ви учні Мої, як будете мати любов між собою." (Івана 13.35)

Інформація і світлини

середа, 1 червня 2016 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 червня 2016 року


Як повідомляє Державна пенітенціарна служба України, станом на червня 2016 року у сфері управління ДПтС України перебувають 148 установ та 589 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. 

В результаті воєнної інтервенції РФ в Україну на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. Ще 4 пенітенціарні установи розташовані на території окупованого Криму. Понад 15 тис. осіб знаходяться у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями.

Станом на початок червня 2016 року з часу набрання чинності Закону України від 26 листопада 2015 року № 838-VІІІ «Про внесення зміни до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання» його положення застосовано до 45353 осіб. При цьому звільнено з установ виконання покарань –5733 засуджених, зі слідчих ізоляторів – 687осіб, узятих під варту.

В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що контролюється українською владою, тримається усього 62 143 особи.
З них:
у 12 слідчих ізоляторах та 17 установах виконання покарань з функцією СІЗО тримається
16 533 особи
узятих під варту,
та засуджених
з них на стадії:
досудового розслідування
1 859 осіб
судового розгляду (до винесення вироку)7 413 осіб
у 113 кримінально-виконавчих установах 
з них:
45 610засуджених
у 7 колоніях максимального рівня безпеки
2 236 осіб
у 32 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених
18 647осіб
у 27 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених
12 649 осіб
у 7 колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків
1 726 осіб
у 4 колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків
509 осіб
у 11 колоніях для тримання жінок
2 067 осіб
у 4 спеціалізованих лікувальних закладах
971 особа
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО
1 471 осіба
у 21 виправному центрі
2 173 особи
у 6 виховних колоніях (для неповнолітніх)
322 особи
Серед засуджених:
1562 особи відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі;
532 особи відбуває покарання у вигляді арешту у 51 арештному домі, утвореному при установах.
Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі:
7,9 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;
10,3 тис. осіб – за умисне вбивство, у тому числі 4,9 тис. осіб, які вчинили
вбивство при обтяжуючих обставинах;
4,7 тис. осіб – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;
10,8 тис. осіб – за розбій, грабіж та вимагання;
1,4 тис. осіб – за зґвалтування;
12 осіб – за захоплення заручників;
5,6 тис. осіб – за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров`я населення.
На обліку в підрозділах кримінально-виконавчої інспекції перебуває 79 235засуджених до кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та адміністративних стягнень.
Медичне забезпечення засуджених та осіб, узятих під варту, здійснюють 18 відомчих лікарень (8 - туберкульозних, 9 - багатопрофільних; 1 - лікувальний заклад психіатричного профілю) та 114 медичних частин в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Виробництво Державної пенітенціарної служби України представлене 90промисловими, 11 сільськогосподарськими підприємствами установ виконання покарань та 137 майстернями.
При 75 установах виконання покарань функціонують професійно-технічні навчальні заклади, в яких навчаються майже 6,5 тис. засуджених.
Загальноосвітнє навчання засуджених та осіб, узятих під варту, забезпечують 124загальноосвітні навчальні заклади.
Діяльність Державної кримінально-виконавчої служби України забезпечують 37,6тис. працівників з них:
  • середній та старший начсклад – 11,5 тис.;
  • рядовий та молодший начсклад – 17,2 тис.;
  • вільнонаймані працівники – 8,9 тис.
Працівники проходять курсове навчання з первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації в Білоцерківському, Дніпродзержинському та Хмельницькому училищах професійної підготовки персоналу.
Підготовка фахівців для пенітенціарної системи з вищою освітою здійснюється в Академії Державної пенітенціарної служби (на денній формі – 489 курсантів та на заочній формі – 196 слухачів), Інституті кримінально-виконавчої служби (на денній формі – 631 курсант та на заочній формі –178 слухачів) та Національному університеті "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого" (навчається на денній формі – 379 студентів та на заочній формі – 245).

Державна пенітенціарна служба України