Шукати в цьому блозі

середа, 29 травня 2019 р.

За участю експертів з Нідерландів відбулося навчання в'язничних капеланів

28-30 травня у Львові у Патріаршому домі, за участю експертів з Нідерландів, триває конференція в'язничних капеланів УГКЦ. 
29 травня 2019 року у Патріаршому домі проходила зустріч-тренінг для 19 в'язничних капеланів. За сприянням філософсько-Богословського факультету  Українського Католицького Університету, в навчанні взяла участь нідерландська делегація з питань капеланства. У складі делегації були представники Протестантського богословського університету (Нідерланди, Амстердам), Міністерства оборони Нідерландів, Тілбурської школи католицького богослов’я та інших відповідних структур.

«Як у нідерландських в’язницях, так і в українських присутні представники різних релігій та конфесій. І про те, як гармонійно співіснують різні капеланські служби, як вони готують своїх капеланів, як вони їх сертифікують. Також мова йшла про навички, які мали б мати в'язничні капелани на загальнолюдському рівні і вузькорелігійному. Тут важливий також освітній і професійний рівень. Адже капеланам Нідерландів вдається служити не лише вузькопрофільно, але також широкому загалу», – зазначив о. Роман Завійський, декан філософсько-богословського факультету УКУ.

У свою чергу представники делегації цікавилися тим, які конфесії є в Україні та як саме протестанти здійснюють капеланське служіння на східних теренах держави. Іноземні гості готують доповіді, присвячені актуальним проблемам капеланства. Зокрема, посттравматичному стресовому розладу.

Відтак в’язничні капелани ознайомляться зі стратегією розвитку пенітенціарного служіння у міжконфесійному середовищі та навичками пастирського консультування ув’язнених, а також дізналися про працю з ув’язненими з досвідом бойових дій.

Для душпастирів були проведені також лекції в галузі філософської антропології “Філософська проблема свободи і справедливості” та “Проблема провини і покути”, а також учасники семінару розглянули тему партнерства з установами виконання покарань і пробації в рамках суспільної інтеграції засуджених. Кожен з учасників отримав книгу "Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та реінтеграції в’язнів".

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 28 травня 2019 р.

У Патріаршому домі розпочалася конференція в'язничних капеланів

28 травня 2019 року у Патріаршому домі розпочалася конференція в'язничних капеланів  «Душпастирська практика в’язничного служіння. Богословське пастирське впровадження під час Св. Літургії здійснив Преосвященніший Михаїл Колтун, єпископ Сокальсько-Жовківський, Голова Департаменту Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ.

Владика Михаїл привітав учасників семінару та закликав душпастирів постійно дарувати мир і світло в’язням.

Впродовж зустрічі в’язничні капелани ознайомляться зі стратегією розвитку пенітенціарного служіння у міжконфесійному середовищі та навичками пастирського консультування ув’язнених, а також дізнаються про працю з ув’язненими з досвідом бойових дій.

Для душпастирів будуть проведені також лекції в галузі філософської антропології “Філософська проблема свободи і справедливості” та “Проблема провини і покути”, а також учасники семінару дізнаються про партнерство з установами виконання покарань і пробації в рамках суспільної інтеграції засуджених.

В програмі семінару відбудеться також ділення душпастирським досвідом та формування матеріалів для підручника з пенітенціарного душпастирства.

Зустріч в’язничних душпастирів відбувається з ініціативи Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ (керівник о. Костянтин Пантелей).


Завершиться семінар у четвер, 30 травня.

понеділок, 20 травня 2019 р.

Члени Душпастирської ради при Міністерстві юстиції взяли участь у презентації програми "Дія ЄС"

17 травня 2019 року у приміщенні Адміністрації ДКВС Міністерства юстиції України відбулась презентація проекту «Дія ЄС: Заходи ЄС з питань протидії наркотикам та організованій злочинності, інтенсивне співробітництво та нарощування потенціалу для боротьби з організованою злочинністю у сфері наркоторгівлі вздовж «героїнового маршруту». Члени Душпастирської ради при Міністерстві юстиції взяли участь в обговоренні проблеми наркотиків у місцях несвободи.


Були представлені міжнародні керівні принципи відносно лікування наркозалежних у в’язницях, досвід пенітенціарної системи Іспанії та пріоритетні напрями організації роботи з засудженими.
У результаті п’ятиденної роботи робочою групою визначено структуру та основний зміст реабілітаційної програми для наркозалежних ув’язнених та навчальної програми організації професійної підготовки персоналу установ виконання покарань.

Розроблена спільно з іспанськими експертами реабілітаційна Програма для ув’язнених та засуджених є важливим та потужним інструментом, який направлений на вирішення тих завдань, які постають сьогодні перед ДКВС України, в ній висвітлено особливості організації та проведення корекційної та реабілітаційної роботи з особами, що мають залежності. 

Дана програма ґрунтується на міжнародному досвіді, в ній органічно поєднуються психологічний вплив з медичним, просвітницьким, соціальним компонентами. Значна увага приділена питанню мотивації учасників програми, адже за наявності готовності до змін буде досягнуто позитивної динаміки та підвищення ефективності процесу реабілітації ув’язнених та засуджених, будуть мінімізовані ризики повторних злочинів. 

На сьогодні у цьому напрямку службової діяльності перед ДКВС України постає багато викликів та проблем. В зв’язку із цим розробка та запровадження корекційних та реабілітаційних програм для ув’язнених та засуджених із залежністю набуває особливої важливості та актуальності.

В'язничні капелани та служителі центрів реабілітації узалежнених Української Греко-Католицької Церкви долучилися до обговорення проблеми наркотиків у місцях несвободи та висловили свою позицію щодо реформування в нашій державі підходів до профілактики і лікування нарко-залежних.

Представники конфесій в трьох сферах: медичній (питання знеболення), реабілітації залежних (питання ЗПТ) та пенітенціарній (кримінальний тиск) мали можливість не лише познайомитися з дискурсом в цій сфері, але й могли вибудувати власну аргументовану позицію з цих питань. Узагальнивши пропозиції Церков та релігійних організацій можна буде представити погляди релігійних організацій та продовжити дискусію. 
Також представники конфесій відзначили потребу і важливість залучення представників Церков та релігійних організацій до процесу формування політики держави у цих питаннях.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

середа, 15 травня 2019 р.

День матері у ДУ "Миколаївська виправнв колонія (№50)"

11 травня 2019 року у храмі ДУ "Миколаївська виправнв колонія (№50)" капеланом установи  о. Тарасом Жолдаком  та запрошеним церковним хором під керівництвом  Луціва  Степана  с. Поляна Миколаївського району для засуджених проведено  урочисте святкове богослужіння на честь святого Юрія (Георгія Побідоносця) та з нагоди святкування  Дня Матері.  Під час повчальної промови о. Тарас привітав засуджених зі святом Дня Матері, закликав їх неодмінно привітати  своїх матерів , дружин, сестер з цим світлим  святом весни .



По завершенні  богослужіння  від громади с. Поляни  засуджених колонії  пригостили солодощами та солодкими напитками.

Адміністрація установи в особі заступника начальника  колонії  майора внутрішньої служби  Змроця М.С. висловлює безмежні слова вдячності о. Тарасу, Луціву Степану та членам церковного хору за їх безкорисливу турботу про духовне збагачення внутрішнього світу  засуджених установи.

понеділок, 6 травня 2019 р.

Прилуцька колонія – це місце де за хлопців дбають і підтримують

4 травня 2019 року волонтерська група соціального проекту підтримки неповнолітніх «Небо над головами» відвідала Прилуцьку виховну колонію. Тема зустрічі з вихованцями колонії - «Перші місяці на волі».

Перші три-шість місяців є найбільш важливими і нераз кризовими в адаптації після звільнення й впливають на подальше життя колишнього засудженого. Тому так необхідно створювати кола підтримки, які здатні найкраще посприяти закоріненню молодої особи у суспільному житті. Проблеми помешкання, відновлення необхідних документів, пошук праці, заробіток є нелегко вирішувати на самоті з ними.

Учасник проекту «Небо над головами» Марк Федоров розповів: «На мою думку, це дуже важлива тема для вихованців. Хлопці багато корисного почули від волонтерів. Зокрема я, як колишній ув’язнений, поділився з ними своїм досвідом адаптації після звільнення, а також розповів про проблеми і перешкоди з якими зустрічається людина після відбування терміну покарання позбавленням волі - вже на свободі».

Волонтер Андрій Лупак зазначив: «Під час зустрічі з хлопцями у колонії була легка й невимушена атмосфера спілкування, часом розбавлена жартами. Я помітив уважне слухання від присутніх: хлопцям було цікаво».

Зокрема волонтер висловив сподівання, що діалог буде мати хороші плоди і хлопці повернувшись на волю будуть порядними та чесними людьми, які досягнуть успіху завдяки своїй праці та наполегливості.

«Те, що мене приємно вражає підчас наших волонтерських поїздок у Прилуцьку колонію – це позитивне і дуже дбайливе ставлення до нас з боку працівників Прилуцької колонії. Найперше, сама колонія відкрита для волонтерських проектів і всіляко сприяє і допомагає нам реалізовувати наші завдання – надавати духовний і моральний грунт для хлопців, що помилились і потрапили за грати» - розповів керівник проекту «Небо над головами» Василь Возняк.

Він додав: «Коли я спілкуюся з хлопцями, що вийшли на свободу «з Прилук», то вони розповідають, що працівники колонії цікавляться їх життям на свободі, підтримують, декому допомагають знайти роботі чи налагодити стосунки з батьками, - розповів Василь Возняк, - і я бачу, що Прилуцька колонія – це місце де за хлопців дбають і підтримують – а це дуже нелегка справа, тому потрібно віддати належне керівництву колонії та працівникам установи» - зазначив волонтер.

Висловлюємо подяку працівникам Прилуцької виховної колонія для неповнолітніх, зокрема, заступнику начальника із соціально-виховної роботи Дмитру Жайворонку та начальнику колонії Евгению Квитницкому. Дякуємо за співпрацю, цінуємо довіру.

Соціальний проект підтримки неповнолітніх "Небо над головами"

пʼятниця, 3 травня 2019 р.

Підсумок Акції "Великодній кошик в'язням"

З нагоди Світлого Свята Воскресіння Христового у виправних установах та слідчих ізоляторах пенітенціарної системи України проведені урочисті заходи і святкові богослужіння.

В рамках акції УГКЦ у Києві «Великодній кошик в’язням» привітання з Великоднем, освячення та передача пасок відбулися:
1) у Прилуках 28.04.2019 р.
2) у Київському слідчому ізоляторі (господарська обслуга, жінки, неповнолітні, хворі, чоловіки - 850 осіб) - 28.04.2019 р.
3) у Бучанській виправної колонії № 85 - 28.04.2019 р.

Звіт проведення акції "Великодній кошик в'язням - 2019".

На картковий рахунок було переказпно кошти                   18 798 грн.

 


*Усі жертводавці можуть розпізнати день і час надходження коштів на картковий рахунок.

Доброчинцем переказано капеланам підліткових установ   4 000 грн.


ГОТІВКОВІ НАДХОДЖЕННЯ

Громада Св. Василія Великого передала збірку                   2 007 грн.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Загальна сума надходжень склала                                       24 805 грн.



У Києві придбано 1000 пасок по 20 грн. 20 000 грн.

Добродійка на ім'я Надія переказала капеланам до Прилук і Кременчука для неповнолітніх по 2000 грн. Очікується звіт.

Залишок 305 грн. передано на проект підтримки неповнолітніх "Небо над головами"

Витрати:
1000 ПАСОК - 20000 ГРН.

ПАЛЬНЕ - 500 ГРН.


У Київський слідчий ізолятор передано 850 пасок.
У Бучанську виправну колонію - 150 пасок.
До Прилуцької виховної колонії - очікується звіт
До Кременчуцької виховної колонії очікується звіт

Щирою подякою Господеві за участь доброчинців та волонтерів у події молимося! Христос Воскрес!

священик Костянтин Пантелей в імені Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.

четвер, 2 травня 2019 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 травня 2019 року

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України

Станом на 1 травня 2019 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 148 установ. В 17 установах виконання покарань засуджені не утримуються, у зв’язку із здійсненням оптимізації їх діяльності.

В результаті воєнної інтервенції РФ в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 18 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.



В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що
контролюється українською владою, тримається усього 55 053 осіб.

З них:
у 17 слідчих ізоляторах та 12 установах виконання покарань з функцією СІЗО тримається
20 327 осіб
узятих під варту,
та засуджених
з них на стадії:
досудового розслідування
2 008  особи
судового розгляду (до винесення вироку)
10 586 осіб 
у 113 кримінально-виконавчих установах 
з них:
34616 засуджених
у 7 колоніях максимального рівня безпеки
1 619 особи
у 32 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених
14 776 осіб
у 27 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених
9 692 осіб
у 7 колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків
1 087 осіб
у 4 колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків
409 осіб
у 11 колоніях для тримання жінок
1 376 особи
у 4 спеціалізованих лікувальних закладах
622 осіб
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО
901 особи
у 22 виправних центрах
1 536 особи
у 6 виховних колоніях (для неповнолітніх)
110 осіб
Серед засуджених:
1 546 осіб відбуває покарання у вигляді довічного позбавлення волі;
401 особа відбуває покарання у вигляді арешту у 54 арештних домах, створених при
установах виконання покарань.

Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі (станом на 01.07.2018):
5 514 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;6 967 осіб – за умисне вбивство;2 939 особи – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;7 719   особи – за розбій, грабіж та вимагання;
12 140 осіб – за крадіжку;
693 особа – за зґвалтування;
14 осіб – злочини проти основ національної безпеки.

середа, 1 травня 2019 р.

1 травня 2019 року у середу Світлого Тижня священик Костянтин Пантелей відвідав  в'язнів у так званому Столипінському корпусі Київського слідчого ізолятора з короткою проповіддю на Воскресіння Христове. Вітаючи чоловіків, капелан зосередив їх на свідченні Івана Предтечі про особу Спасителя, яке звучить у першій главі Євангелія від Івана.