Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 30 грудня 2011 р.

До відома капеланів Української Греко-Католицької Церкви та Римо-Католицької Церкви в Україні. Конференція Європейської філії ICCPPC-2012 у Львові.

За рішенням офіційних представників Європейської філії Міжнародної Католицької Комісії В’язничного Душпастирства (ICCPPC) на зустрічі в Римі (13 - 16 січня 2011 року), а пізніше на Конгресі ICCPPC в Камеруні 2011, було визначено, що зустріч капеланів європейських країн відбудеться у Львові з 09 по 13 січня 2012 року.  Капелани УГКЦ та РКЦ долучаються до конференції 11 січня 2012 року. Час прибуття – 16:00.


Просимо повідомити про участь у конференції за адресою:  panteley@ukr.net.













Місце проведення конференції:

Львівська Духовна Семінарія Святого Духа
Львівської Митрополії  УГКЦ.
вул. Хуторівська, 35, Львів, Україна, 79070
 тел. / факс +38 (032) 244-93-59 URL: http://www.lds.lviv.ua/

Ця зустріч матиме кілька цілей:
• огляд Декларації, прийнятої на Всесвітньому конгресі ICCPPC в Камеруні, в Яунде, 2011,
• розвиток співпраці на європейському рівні.
• сприяння розвитку католицького душпастирства в Україні через зустріч з місцевими священиками.


Розклад  конференції.

9 січня - зустріч для  членів Європейської ради ІССРРС.
10-12 січня - зустріч для європейських делегатів ІССРРС.
10 січня 10 ранку - Божественна літургія з архиєпископом Ігорем Возняком, митрополит Львів, УГКЦ.
11 січня 16:00 - прибуття українських капеланів.
11 січня - Свята Меса з архієпископом Мечиславом Мокшицьким, митрополитом Львівським, РКЦ.
12 січня - від'їзд з європейських делегатів.
12-13 січня - зустріч капеланів з України, семінар.
13 січня - від'їзд з українських капеланів.

Для більш докладної інформації, будь ласка, звертайтесь:





 о. Костянтин Пантелей,
керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у
пенітенціарній системі України
тел. / факс: +38044 279-19-20
моб: +38098 422-9-221
Skype: constantin.panteley
 



о. Григорій Драус, 
 головний капелан
Римо-Католицької Церкви в Україні
моб. +380975170642
факс: +380362242601
електронна пошта: draus@ukr.net

                    

ІССРРС бере свій початок від 1950 року. Нині членами організації є представники 129 країн світу. Від 2000 року організація має спеціальний консультативний статус в ООН.

XIII Всесвітній конгрес Міжнародної католицької комісії в’язничного душпастирства (ICCPPC) відбувся в Яунде, Камерун, в Католицькому Університеті Центральної Африки (UCAC), з 27 серпня - 1 вересня 2011. Церква намагається служити усім людям, як чинив Господь, особливо уважний до найбільш нужденних, із якими Ісус ототожнював Себе: «Я був у темниці, і ви відвідали Мене» (Mт. 25:36). Частина пастирської місії Церкви - захищати права людини й долати різницю між літерою й духом цих прав. Святіший Отець Венедикт XVI заохочує усіх вірних словами: «Ми повинні змагатися за більшу повагу до гідності утримуваного під вартою». Це послужить особистою нагодою, «щоб у цьому служінні, наші власні очі були відкриті до чудес, які Бог робить для нас щодня (cf. Deus Caritas Est, 18)». Збільшення кількості тяжких злочинів й навіть актів тероризму не означає, що від засуджених суспільство має відгородитися мурами й «викинути ключі», ставитися без пошани до їхньої людської гідності.

УГКЦ набула статусу дійсного членства в ІССРРС на ХІІ Конгресі організації у Римі 2007 року. Конгрес закликав єпископські конференції Католицької Церкви усього світу звернути увагу на проблеми тюрем пов'язані з дітьми у конфлікті із законом, особами із психічними розладами, людьми похилого віку, нужденними, зростаючим числом іноземних мігрантів у тюрмах.

КEРІВНИЦТВО ICCPPC ПРОТЯГОМ 2011 - 2015 РОКІВ ЗДІЙСНЮЄ ВИКОНАВЧА РАДА 
ICCPPC President
Fr. Brian Gowans
Scotland
ICCPPC Vice-President
Fr. Pawel Wojtas
Poland
Africa Representative
Fr. Peter Kimani Ndungu
Kenya
Asia Representative
Fr. Sebastian Vadakumpadan
India
Europe Representative
Fr. Marc Helfer
France
Latin America Representative
Fr. Jorge Garcia Cuerva
Argentina
North America Representative
Fr. Ted Hughes
Canada
Oceania Representative
Fr. Peter Carroll
Australia
Episcopal Advisory Board
  • His Em. Cardinal Nicolas de Jesus Lopez Rodriguez, Dominican Republic.
  • His Em. Cardinal Dr. Christoph Schönborn, Austria.
  • His Em. Cardinal Dr. Peter Erdö, Hungary.
  • His Em. Cardinal Christian Tumi, Cameroon.
  • Archbishop Giampaolo Crepaldi, Pontifical Council for Justice and Peace.
  • Rt. Rev. Dr. Jan A. de Kok OFM, Netherlands.
  • Rt. Rev. Dr. Diarmuid Martin, Ireland.
  • Rt. Rev. Dr. Terence J. Brain, United Kingdom.

Consultants
Rev. Fr. Leonard T. Kosatka C.P. Japan

GENERAL SECRETARIAT
Secretary General
Mr. Gerard Loman
ICCPPC, Postbus 13049, 3507 LA Utrecht, Netherlands,
e-mail: gerard.loman@wxs.nl

понеділок, 26 грудня 2011 р.

Бенедикт XVI відвідав римську в'язницю «Ребіббія».

У неділю, 18 грудня 2011 р., Папа Бенедикт XVI відвідав римську в’язницю «Ребіббія», де зустрівся з в’язничним персоналом та ув’язненими, звертаючись до них з батьківським словом та відповідаючи на запитання.

Коли Святіший Отець прибув до виправного закладу, при вході до в’язничного храму його зустріли пані Паола Северіно, Міністр Юстиції, Франко Йонта, керівник Департаменту Пенітенціарного Управління, директор в’язниці та капелани.
У храмі Пані Паола Северіно та отець П’єр Сандро Спріано звернулися до Святішого Отця з вітальним словом, після чого Бенедикт XVI виголосив свою промову, а тоді відповів на запитання в’язнів, які запитували про те, чи цей його жест солідарності матиме також вплив на політиків, спонукаючи звернути увагу на умови, в яких вони перебувають, просили молитися за них та їхні родини, стати їхніми речниками в суспільстві, допомагаючи долати стереотипи. Були й запитання духовного характеру, чому, наприклад, відпускати гріхи Господь доручив священикам, чому не вистачить просто молитви, якщо Господь бачить нас зсередини, а також про те, чому Бог не вислуховує тих, які покладають на нього надію та вмирають серед бідності й насильства?
Далі один з ув’язнених проказав самостійно укладену молитву, тоді Бенедикт XVI запросив присутніх спільно проказати молитву «Отче наш» й уділив своє благословення. Наприкінці деякі в’язні, представники персоналу та волонтери мали нагоду особисто привітатися з Папою.
Після завершення зустрічі Святіший Отець поблагословив кипарис, посаджений перед храмом на згадку про ці відвідини.
З виправного закладу Папа повернувся до Ватикану, щоб опівдні, разом з прочанами, які зібралися на площі Святого Петра у Ватикані, проказати Богородичну молитву «Ангел Господній».

пʼятниця, 23 грудня 2011 р.

Різдво Христове – «Народ, що сидів у темряві, – світло побачив!»

Завершується 2011 рік, а з ним, в людських серцях, і довкола, запанує радісний і затишний дух Христового Різдва. При сяйві різдвяної зорі родини сядуть до святкового столу, заколядують, прославляючи новонароджене Дитятко Ісуса привітають одне одного.
Та на жаль, у нинішньому світі, є багато таких, які змушені зустрічати свята у самотності, далеко від рідних, або ще гірше  - за ґратами. Якраз їм найбільше потрібно потішення та запевнення, що Різдво Христове приходить і до них, що Ісус народжується і в їхніх серцях в цих убогих і важких умовах. Він приходить щоб визволити в’язнів, випустити пригноблених на волю.
21 грудня 2011 року, напередодні Різдва Христового за новим стилем, сестри з різних Згромаджень відвідали ув’язнених жінок у містечку Понте Ґалерія, неподалік від Риму, щоб запалити різдвяну зірку в убогих камерах Центру ідентифікації та депортації. На даний час тут знаходяться близько 70-и жінок з різних куточків світу, серед яких 6 українок, 5 росіянок, 1 жінка з Молдавії, китаянки, громадянки південноамериканських країн та переважна більшість африканок. Не маючи змоги легалізуватися в Італії, вони потрапили у відання поліції та перебувають під вартою, в очікуванні… Українок та громадянок інших країн СНД відвідує с. Емілія Вандич, СНДМ.
Разом із жінками сестри провели екуменічну молитву, так як серед обивателів центру є особи різних конфесій та навіть віросповідань. Навіть, китаянки, які сповідують буддизм, радо спілкуються зі сестрами, читають принесену ними літературу. Усіх об’єднує один Господь.
У передріздвяній екуменічній молитві лунали колядки та пісні різними мовами, жінки читали уривки із Євангелія про Різдво Христове, молилися за свої потреби. Найбільшим їх прагненням є вийти на волю, бути щасливими та вільними людьми. Серед жінок є багато таких, які пережили насилля, сексуальне рабство, неповагу та погорду. Вони віддають у молитві Христові своє серце, вони хочуть бути вільними. І для цього Він прийшов. Маленьке Дитятко спочило на їхніх долонях, на червоних серветках, - вони леліють Ісуса, як Царя. Вони приймають його тут. Адже так багато з них не можуть тримати на руках своїх власних немовлят чи онучат – вони далеко. Вони споглядають маленького Ісуса і сльози котяться з їх очей. Він народжується у їхньому серці.
Після молитви сестри приготували розіграш призів, а відтак, кожна отримала різдвяний подарунок: одяг, солодощі, іграшку. Відтак відбулося частування. Традиційний італійський панетон з родзинками - невід’ємний атрибут Різдва, хоча б трішечки осолодить гіркі будні.
Понте Ґалерія, як убога стаєнка за Вифлеємом, за містом. Жінки будуть чекати вечірньої зорі та линути серцем до рідного дому, колядувати крізь сльози і тугу. І промінь різдвяної зорі осяє їх шлях до вертепу, де їх зустріне Чудесний Порадник, сильний Бог, Отець Довічний, Князь миру.
с. Емілія Вандич, СНДМ

Дарунки від Св. Миколая отримали хворі у лікарні пенітенціарної системи.

23 грудня 2011 року в якості подарунків до дня Св. Миколая хворі в'язні, що проходять курс лікування у міжобласній лікарні пенітенціарної системи у Бучанській ВК-85 (смт. Гостомель), отримали в руки 138 комплектів зубної пасти й зубних щіток. Про дарунки потурбувались парохіяни київських греко-католицьких храмів.

"В'язням приємно отримувати знаки доброзичливої уваги, на яку вони не сміють розраховувати. Такі дари завжди особливо "гріють", як кажуть самі засуджені, та підтримують духовні сили, які в обставинах неволі швидко виснажуються, - ділиться о. Костянтин Пантелей, - тому добро завжди помножує добро. Дяка усім таємним друзям - помічникам Св. Миколая Чудотворця, що завжди особливо був прихильний до в'язнів!"




Інформує Відділ УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

середа, 21 грудня 2011 р.

Благодійна допомога ув'язненим жінкам від громади Св. Миколая триває вже близько 20 років.

21 грудня 2011 року мило, креми і шампуні фірми Oriflame були передані від громади Св. Миколая Чудотворця на Аскольдовій Могилі. Зі святом Миколая жінок, що знаходяться у Київському слідчому ізоляторі, привітав священик Костянтин Пантелей. Парафіяльна благодійна допомога ув'язненим жінкам триває вже близько 20 років з ініціативи о. Ігоря Онишкевича - настоятеля церкви Св. Миколая.

понеділок, 19 грудня 2011 р.

Свято Св. Миколая для в'язнів.

Вже традиційно у Прилуцькій виховній колонії 19 грудня 2011 року відбулося свято Св. Миколая, якого вихованці, як і всі інші діти, з нетерпінням чекають. На святковому виступі були присутні начальник установи В’ячеслав Анатолійович Радченко, вчителі школи, представники від міської ради та о. Роман Пушка (капелан УГКЦ). Святковий виступ розпочався з благословення та привітального слова о. Романа. Виступ, що за сценарієм приготували самі вихованці, складався з двох частин: в першій частині було представлене життя святого Миколая, а в другій були показані повчальні історії. Виступ закінчився роздаванням солодощів від душпастирської служби УГКЦ.


Св. Миколая у слідчій установі.
У світлий день святого Миколая, на який очікує кожна людина. Дарується подвійна радість: радість з обдарування іншого і радість з прийняття дару.
Завітав св. Миколай з помічниками ангелами і у Чортківський СІЗО. В’язні, підлітки, жінки приймаючи дарунок, у радості свого серця не скривали бажання обдаровувати іншого.
Ревна молитва, щире бажання змін у своєму житті саме із Господом, це той найцінніший дар, що його можуть і часто дарують особи, які тут тимчасово перебувають. Свідченням цього є прагнення Євхаристійного життя, як добрих Божих дітей.
капелан Євген Гаврилишин

неділя, 18 грудня 2011 р.

Опубліковані результати Берлінського конкурсу мистецтва в'язнів.

Остаточні результати для ІІ Міжнародного Берлінського конкурсу мистецтва в'язнів «Із світла і темряви» були оприлюднені минулого тижня. У конкурсі брали участь 338 робіт з 34 країн світу. Цього разу лише декілька робіт з України увійшли в тридцятку найкращих творів.
Зокрема праця Леоніда Барташевича "Муза душі" посіла 15 місце.
Робота О. В. Рожковського "Сум", відповідно - 24 місце.
Твір Олександра Сьомкіна "Вибір є у кожного" - 26 місце.
І робота Анатолія Запольського "Поклик з небуття" - 30 місце.

Нагадаємо, що участь наших співгромадян у конкурсі вже вдруге організовує душпастирська служба Української Греко-Католицької Церкви у співпраці з Берлінською Галереєю “MAGNIFICAT” і Товариством “Мистецтво та в’язниця”. Цього разу по одній роботі від кожного з 25 територіальних управлінь Державної пенітенціарної служби України увійшли до кола учасників цієї мистецької події. Таким чином символічно уся Україна була представлена 2011 року у Німеччині. Тема конкурсу носила назву "Із світла і темряви". Його метою було допомогти суспільству усвідомити, що  усі питомі йому риси віддзеркалюються в історіях життя засуджених, у дійсності й обставинах життя за мурами пенітенціарних установ. У конкурсі брали участь лише графіка та живопис. Критеріями для оцінки послужили оригінальність роботи, успішне виконання згідно з темою, творчі якості. Свою роботу автор подарував в галерею “MAGNIFICAT” для соціальних цілей. Кошти від реалізації робіт переводяться на підтримку соціальних програм для в'язнів.

Координація щодо участі 25 територіальних підрозділів ДПтСУ у відборі робіт лежала на плечах капітана Богдана Степенка та підполковника Владислава Скоропляса. Предмети прикладного та образотворчого мистецтва в місцях неволі виготовляють наші співгромадяни частково з матеріалів, наданих керівництвом установ, частково – з придбаних на власні кошти. У підготовці до відправлення творів о. Костянтину Пантелею допомагали волонтери душпастирства УГКЦ для в’язнів Ольга Петрашик, Ярослав та Андрій Павлюки. Переклад документації з назвами творів та іменами авторів англійською мовою виконала Діана Камлюк, призерка І Берлінського конкурсу 2009 року. Кожному з українських учасників буде приємно взнати про те, скільки теплих рук і сердець доторкнулися до їх робіт, щоб вони могли взяти участь у міжнародному конкурсі.

Образотворче мистецтво залишається найбільш ефективним та доступним способом спілкування в’язнів з громадянським суспільством. Воно спонукає людей, які приходять подивитися на їх роботи, переосмислювати своє ставлення до проблеми злочину і покарання. Адже найважливіша потреба кожного нашого співгромадянина, хто знаходиться за ґратами, переживати покарання за злочин не як помсту, але покаяння та не втратити свою гідність людини. А після повернення у суспільство – не почуватися втраченим та відкиненим, але знайти своє місце для відновлення свого життя.
We thank each and every participant in the competition for their contribution and their continued patience.
1. Platz - USA
usa_iikw_251ajpg
Correctional Training Facility, Soledad, CA 93960 USA
“The Conditions of incarcerated people“
28x 35,5 cm
Mischtechnik auf Zeichenpapier

2. Platz - GERMANY
germany_iikw_83ajpg

JVA Ebrach
„Der Lichtbringer“
Acryl auf Leinwand
50x70 cm

3. Platz - AUSTRIA
oestereich_iikw_63ajpg

Justitzanstalt Eisenstadt
„Freie Aussicht“
Öl auf Holz
60x80 cm

4. Platz - GERMANY
germany_iikw_309ajpg

JVA- Sehnde
“Von Licht und Dunkel“
50 x 60 cm
Mischtechnik auf Malplatte

5. Platz – UNGARN
ungarn_iikw_183ajpg

Budapest Prison
o.T.
42 x 29,5 cm
Kugelschreiber auf Zeichenkarton

6. Platz - RUMÄNIEN
rumaenien_iikw_275ajpg

Aiud Prison
“My world before release“
28,6 x 41 cm
Mischtechnik auf Zeichenpapier

7. Platz - PUERTORICO
puertorico_iikw_310ajpg

Avenal State Prison - United States
“Light of Live, darkness of incarceration“
19 x 27 cm
Mischtechnik auf Zeichenpapier

8. Platz - INDIEN
indien_iikw_197ajpg

Central Yail No-2 Tihar N.Delhi
“From darkness of self towards freedom and peace”
60x 80 cm
Acryl auf Leinwand

9. Platz - TÜRKEI
tuerkei_iikw_138ajpg

o.T.
Öl auf Leinwand
60x80cm

10. Platz - SPANIEN
spanien_iikw_122ajpg

Centro Penitenciario de Cуrdoba
„Verano en la antartida“
Graphit auf Zeichenpapier
46,5x57,5cm

11. Platz - GERMANY
germany_iikw_127ajpg
JVA-Kassel
„Die Taube und der Adler“
Öl auf Pressspanplatte
32x55cm

12. Platz - USA
usa_iikw_274ajpg
Correctional Training Facility, Soledad
“Overcoming Darkness with light and color“
28 x 43 cm
Collage auf Zeichenpapier

13. Platz - ENGLAND
england_iikw_70ajpg

HM Prison Shepton Mallet, Cornhill
„The last Duff“
Acryl auf Karton
60x80 cm

14. Platz - GERMANY
germany_iikw_81ajpg

JVA Wittlich
„Gedanken zum neuen ich“
Acryl auf Leinwand
50x70 cm

15. Platz - UKRAINE
ukraine_iikw_144ajpg

“Muse of Soul”
40 x 30
Graphic

16. Platz - UNGARN
ungarn_iikw_209ajpg

Magyar Testveri Börtöntarsasag
“Vesprйm”
42x 58 cm
Tusche auf Zeichenkarton

17. Platz - RUMÄNIEN
rumaenien_iikw_120ajpg

Arad Penetentiary
„My History”
Acryl auf Leinwand
60x75 cm

18. Platz - RUMÄNIEN
rumaenien_iikw_113ajpg

Prison Oradea
„Towards Freedom”
Öl auf Leinwand
55x64 cm

19. Platz - USA
usa_iikw_74ajpg

CCI II, California Correctional Institution, State Prison
„Love Letter“
Mischtechnik auf Zeichenkarton bic pen/prismacolor
40x30 cm

20. Platz - CANADA

usa_canada_iikw_135ajpg

Dorchester Penitentiary
Titel: „We are never alone“
Technik: Graphit auf Zeichenpapier
Größe: 48x63cm

21. Platz - USA
usa_wl_iikw_116ajpg

o.T.
Stickerei auf Manila
30x40 cm

22. Platz - GERMANY
germany_iikw_124ajpg

JVA-Rohrbach
„Kinderbrief“
Acryl auf Leinwand
40x50cm

23. Platz - UNGARN
ungarn_iikw_208ajpg

Magyar Testveri Börtöntarsasag
o.T.
21x 30 cm
Ölpastell auf Zeichenkarton

24. Platz - UKRAINE
ukraine_iikw_165ajpg

25. Platz - SCHWEDEN
schweden_iikw_178ajpg

Anstalten Sagsjön, Lindome, Schweden
“Darknes in the sky“
21 x 15 cm
Aquarell auf Zeichenkarton

26. Platz - UKRAINE
ukraine_iikw_163ajpg

“Call from Obscurity”
43 x 35
oil painting

27. Platz - TSCHECHISCHE REPUBLIK
tschechische_republik_iikw_14ajpg

JA Krems - Austria
„Wiby“ oder „Wiky“
Pastel auf Karton
42x30 cm

28. Platz - ENGLAND
england_iikw_69ajpg

HM Prison Shepton Mallet, Cornhill
„roll up, roll up“
Acryl und Ölkreide auf Karton
50x70 cm

29. Platz - MEXICO

mexico_iikw_263ajpg

Correctional Training Facility, Soledad
“Feeling without Touching“
25 x 30,5 cm
Buntstift auf Zeichenpapier

30. Platz - UKRAINE
ukraine_iikw_166ajpg

“Anybody had a Choise”
60 x 40