Шукати в цьому блозі

середа, 30 вересня 2015 р.

В Одесі завершилося виїзне засідання Української Міжконфесійної Християнської Місії.

30 вересня 2015 року представники Церков Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»  відвідали ув'язнених жінок у Чорноморській виправній колонії (№74). З метою ознайомлення з умовами відбування покарання засудженими жінками, гості відвідали житлові приміщення на території установи, а також навчальні класи, де побачили, в яких умовах здійснюється освітній процес засуджених. Далі - відвідування бібліотеки, соціально-виховних відділень та храму. У рамках заходу гості побачили, в яких умовах харчуються засуджені, ознайомилися з меню, поспілкувалися з кухарями. Заключним етапом у Чорноморській колонії було відвідування Дитячого будинку при установі, де перебуває близько 30 дітей.

В адміністративній частині жіночої колонії відбулася заключна нарада правління під головуванням протоієрея Костянтина Пантелея, заступника Голови правління Місії. Представники Церков погодилися, що після прийняття закону про капеланство залишається великим значення Місії як незалежного органу для співпраці та формування позиції християнських Церков у Душпастирській Раді при ДПтС   України. Окрім того разом з експертами від ДПтС України правління розглянуло складне питання про порядок перетину лінії розмежування для осіб, що були звільнені з місць позбавлення волі й повертаються з окупованих територій (так званих "ДНР", "ЛНР"). Немало наших співгромадян опинилися в обставинах, коли їх статус залишається невизначеним, оскільки вони не мають інших документів, крім довідки про звільнення від псевдо властей. Є численні випадки звернень у таких випадках колишніх в'язнів за допомогою у християнські центри соціальної адаптації.

Вирішення потребує також питання безперешкодного допуску тюремного духівництва до в'язнів у попередньому ув’язненні. Адже закон про капеланство надає душпастирям таке право, при якому для відвідування підслідних, підсудних та заарештованих в слідчих ізоляторах більше нема потреби у дозволі суду, слідчого чи прокуратури.

На завершення засідання члени правління обговорили перспективи й нові можливості взаємодії християнських Церков після створення Служби Пробації. Внесок у винайдення інших форм виправлення правопорушників, не пов'язаних з тюремною ізоляцією, є чудовою нагодою до спільного служіння Церков. Як і адаптація колишніх в'язнів.

Відвідуванням учасниками заходу Одеської ВК (№14), на території якої знаходяться молитовні кімнати, а також храм Георгія Побідоносця, спілкування із засудженими у чотирьох приміщеннях для різних релігійних громад на території установи, завершилася праця на виїзді в Одесу представників Церков.

Перше засідання Душпастирської Ради при ДПтС України відбудеться у середині жовтня. Християнські Церкви вийдуть зі сформованим блоком пропозицій для цього дорадчого органу при пенітенціарній службі. Спільні заходи Місії і Державної пенітенціарної служби України в різних областях і в пенітенціарних установах допомагають краще зрозуміти місцеві можливості і потреби, сприяють збільшенню взаємної поваги та підносять рівень співпраці християн як належний приклад для в'язнів.


За матеріалами прес-служби управління ДПтС України в Одеській області

вівторок, 29 вересня 2015 р.

На Одещині відбувається виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».

29 - 30 вересня 2015 року на базі органів й установ виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Одеській області триває виїзне засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі». У засіданні беруть участь начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими ДПтС України полковник внутрішньої служби Ігор Андрушко, керівництво управління та установ ДПтС України в Одеській області, члени правління Української Міжконфесійної Християнської Місії, а також представники  тюремного  служіння різних Церков на території Одеської області.

На початку зустрічі Ігор Андрушко поінформував присутніх про основні положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України», а також про організаційно-правові засади діяльності Душпастирської Ради при ДПтС України. Заступник Голови правління Місії протоієрей Костянтин Пантелей привітав представників Церков, подякував керівництву Одеського управління ДПтС за гостинність і щиру співпрацю та розповів про підготовку першого засідання Душпастирської ради 13 жовтня. Відтак було проведено брифінг для представників ЗМІ, з метою ознайомлення суспільства з основними напрямками діяльності Душпастирської Ради при ДПтС України.

У рамках програми представники християнських Церков відвідали Південну виправну
колонію (№ 51) та Одеську установу виконання покарань (№ 21) управління ДПтС України в Одеській області, де познайомилися із щоденним служінням капеланів. На території Південної виправної колонії учасники зустрічі відвідали каплицю мученика Миколи, а також Дім молитви Християн Віри Євангельської. В Одеській установі виконання покарань вони побували у каплицях Олександра Невського та Воскресіння Христового. У ході відвідування обговорено напрямки співпраці щодо покращення душпастирської опіки над засудженими, які відбувають покарання в установах області.




З метою пожвавлення пенітенціарного служіння в Одеській Екзархії УГКЦ в заходах бере участь с.Михаїла Лизак, монахиня Згромадження Сестер Місіонерок Найсвятішого Ізбавителя (МНІ), з досвідом служіння для ув'язнених жінок. В заході бере участь також о. Григорій Драус, головний капелан РКЦ в Україні, один із організаторів міжконфесійного фахового навчання капеланів 2008-2009 рр. Після ознайомлення з умовами здійснення душпастирської роботи із засудженими на базі управління ДПтС України в Одеській області розпочалося засідання правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» за участю начальника управління ДПтС України в Одеській області Геннадія Георгієнко. Захід відкрив молитвою заступник Голови правління Місії протоієрей Костянтин Пантелей.

Начальник облуправління Геннадій Георгієнко щиро подякував за ту важливу роботу, яку щодня здійснюють представники Церкви з кожною людиною, даруючи віру та надію на світле життя. У свою чергу о. Костянтин Пантелей подарував керівнику книгу "Випробувані вогнем" авторства Голови Місії Рустама Фатуллаєва зі словами вдячності за порозуміння та підтримку.

В рамках виїзного засідання була розглянута низка питань:

1. Огляд пропозицій щодо внесення змін і доповнень до Положення про Душпастирську раду при ДПтС України.
2.   Узгодження позицій членів Правління Місії щодо курсів підготовки капеланів у Білоцерківському училищі ДКВС України.
3.   Роль Місії після створення дорадчого органу Душпастирської ради при ДПтС України: збереження Місії як незалежного органу для співпраці та формуванні позиції християнських Церков у Душпастирській раді.
4.     Спільні заходи Місії.


За матеріалами прес-служби управління ДПтС України в Одеській області

Празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста у жіночій колонії.

27 вересня, на Празник Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста, взявши з собою Хрест, в‘язничний капелан отець Омелян Колодчак разом з волонтером Світланою Довгополою, відвідали засуджених жінок у Збаразькій ВК №63.

Того дня ув‘язнені жінки мали змогу через  Тайну Сповіді І Святого Причастя очистити свою душу від гріхів.  Отець Омелян звернувся до жінок з такими словами: «Сьогодні церква прославляє Хрест Животворящий, який став колискою нового життя. Перші наші прародичі через дерево і підступність диявола пізнали гріх, а через смерть Христа на Хресті – Хресне дерево стало символом нашого відкуплення за гріхи. Через силу Хреста ми пізнаємо любов Христа. Сьогодні прихиляючись і цілуючи Хрест ви припоручаєте своє життя Христові, бо він дарує вам через Покаяння, Сповідь і Святе Причастя спасіння душі. Господь прийшов у світ, щоб не засудити, а спасти людство. Бог бо так полюбив світ, що Сина Свого єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним. Ісус Христос наповнив Хрест своєю силою і любов‘ю. Приступаючи сьогодні до Хреста Животворящого принесіть свої болі, труднощі, негаразди, тимчасові незручності Христові, а він допоможе вам почерпнути любові і сили для себе, укріпитися у вірі, полегшить ваші страждання, подарує надію на краще життя і щасливу майбутність у небі.»

Також отець із Найсвятішими Тайнами відвідав лежачу хвору переведену з Київського СІЗО на лікування у тублікарню. Після Сповіді і Святого Причастя хворій Анні було уділено Святу Тайну Маслосвяття. У приватній розмові хвора поділилася своїм пізнанням Божої любові через страждання і хворобу.

Надія Тхір

понеділок, 28 вересня 2015 р.

В Одесі відбувається виїзне засідання правління Української міжконфесійної християнської місії тюремного служіння.

28-30 вересня 2015 року в Одесі, за планом міжконфсійної співпраці в галузі в'язичного капеланства, проходить зустріч представників християнських Церов.  Організаторамии цієї події виступили Українська Міжконфесійна Християнська Місія «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», керівництво Дерржавної пенітенцірної служби України й управління ДПтС України у Одеській області. Окрім проведення виїзного засідання правління Місії і підготовки пропозицій для організації діяльності Душпастирської ради при Дерржавній пенітенцірній службі України учасники зустрічі відвідають ряд пенітенціарних установ, що рпозташовані в Одеській обасті, де озайомлятся з капеланським служінням різних конфесій.

Участь у заходах беруть: представник апарату ДПтС України, керівництво управління ДПтС України у Одеській області, члени правління Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», представники релігійних та громадських організацій Одеської області, представники ЗМІ. Українську Греко-Катлицьку Церкву представляє протоієрей Костянтин Пнателей (Патріарша Курія УГКЦ) і с. Михаїла Лизак, ЗНІ (Одеська Екзархія УГКЦ).

неділя, 27 вересня 2015 р.

Молитва за хворих в'язнів.

27 вересня 2015 року керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України протоієрей Костянтин Пантелей відвідав Міжобласну лікарню пенітенціарної системи на території Бучанської виправної колонії № 85 для чоловіків. У звичайні не-святкові дні служіння капелана, головно, є індивідуальним: від особи до особи. Свята дають нагоду увійти до кожної камери, де в'язні з нетерпінням чекають відвідин священика. Це нагода для проповіді, нагода для з'ясування потреб. В лікарні перебувають чоловіки-в'язні різних категорій з різних колоній усіх областей України. Нерідко трапляється, що в лікарні вони вперше звертаються у духовних потребах до священика. Усі вони, що переживають різноманітні недуги, шукають божої підтримки. Свято Воздвиження Чесного Животворящого Хреста представляє в'язням притягальну силу милосердя Господа для грішників. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

четвер, 24 вересня 2015 р.

В центральному апараті Державної пенітенціарної служби України відбулась нарада з підготовки навчального курсу капеланів.

24 вересня 2015 року у приміщенні центрального апарату державної пенітенціарної служби України відбулася нарада з метою організації курсу підготовки в'язничних капеланів у Білоцерківському училищі персоналу ДКВС України. Згідно закону про капеланство усі священики, що здійснюватимуть душпастирську опіку в органах і установах пенітенціарної служби, мають пройти спеціальне навчання для засвоєння мінімального рівня компетентності у кримінально-виконавчій сфері. 


У зустрічі взяли участь члени робочої групи від Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі»: В'ячеслав Когут - виконавчий директор Місії, о. Віктор Яценко (керівник Синодального Відділу Української Православної Церкви) і о. Костянтин Пантелей (керівник відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України) та від ДПтС України: Ігор Андрушко (начальник управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України), Віталій Хведчук (заступник начальника управління соціально-виховної та психологічної роботи апарату ДПтС України) та Олег Дука (начальник Білоцерківського училища професійної підготовки ДПтС України).

До програми 4 денного навчання вирішено включити три модулі:
- правова компетентність
- психолого-педагогічні дисципліни
- особливості душпастирства у пенітенціарній системі.

Навчання матиме також практичні й інтерактивні складові. В результаті священики різних Церков отримають посвідчення капелана. В першій хвилі навчання братимуть участь священики, що нині служать в установах попереднього ув'язнення.

Формування концепції навчання капеланів розпочалося з легкої руки Василя Кощинця (очільника Державного департаменту України з питань виконання покарань 2005 -2009 рр.) і його заступниці Наталії Калашник у листопаді 2007 року. Тоді на прохання Пенітенціарного душпастирства УГКЦ на базі Білоцерківського училища був органзований чотириденний семінарЦе послужило народженню нині прийнятої концепції навчання капеланів. У січні-лютому 2008 р. спільно з викладачами училища було погоджено 72-годинну програму навчання служителів Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі» для здобуття необхідного рівня компетентності у кримінально-виконавчій сфері.
Фільм про семінар в Білоцерківському училищі


Пенітенціарне душпастирсво УГКЦ.

вівторок, 22 вересня 2015 р.

У реабілітаційному центрі «Переображення», що на Чернігівщині, роздумували над відповідальністю за створіння.

18 вересня 2015 року Божого в рамках проведення екологічних місій задля порятунку створіння, які з ініціативи Бюро УГКЦ з питань екології проводяться у всіх єпархіях та екзархатах УГКЦ в Україні, в реабілітаційному центрі «Переображення», що на Чернігівщині, була проведена молитовно-освітня зустріч.

Зустріч розпочалася спільною молитвою-подякою Богові Творцеві, яку провів духівник центру о. Юрій Логаза, священик Київської архієпархії УГКЦ. Як працівники, так і учасниці реабілітації уважно слухали науку о. Юрія, в якій було наголошено на важливості шанобливого ставлення до Богом створеного світу – природи. «Те, як ми ставимось до нашого природного довкілля, виявляє те, хто ми є, тому що християнська віра виявляється через конкретні наші вчинки», – наголосив священик. Роздумуючи над темою екологічного гріха, кожен мав можливість застановитися над глобальністю негативних наслідків, до яких призводить наше свавільне, невідповідальне ставлення до природи.

Екологічні місії задля порятунку створіння покликані відновити гармонійні, засновані на взаємній любові, відносини між усім Божим створінням, які розпочинаються від усвідомлення людини своєї високої, наданої самим Творцем гідності – бути вінцем усього створіння
Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

понеділок, 21 вересня 2015 р.

В свято Різдва Пресвятої Богородиці ув'язнені жінки почули проповідь.

В свято Різдва Пресвятої Богородиці ув'язнених жінок у Київській слідчій установі відвідав  о. Костянтин Пантелей. Він звернувся зі словом про гідність і покликання жінки. 

неділя, 20 вересня 2015 р.

Державна пенітенціарна служба України взяла участь у VII Всеукраїнському військовому паломництві до Зарваниці


18-20 вересня 2015 року відбулося VII Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці під гаслом – «Тільки любов здатна на перемогу». У прощі взяли участь підрозділи Збройних Сил України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної Пенітенціарної служби України, Державної служби з надзвичайних ситуацій. 


ДПтС України представляли службовці Центрального апарату, управлінь у Київській, Тернопільській, Івано-Франківській, Львівській, Чернігівській областях. Всього близько 100 осіб.


Як повідомила прес-служба ДПтС України, колону персоналу управлінь та установ ДПтС України очолив перший заступник начальника управління у Тернопільській області підполковник внутрішньої служби Андрій Шацький.

19 вересня захід розпочався з молебну перед Зарваницькою іконою Божої матері. Далі колона паломників вирушила на площу перед Собором до скульптури Матері Божої, де і відбулася церемонія відкриття паломництва. Всі присутні із щирою молитвою звернулись до Матері Божої. Військові разом із Владикою просили в Богородиці покрову та допомоги у захисті української держави.

Паломництво відбулось з благословенням та за участі військового єпископа владики Михаїла Колтуна, керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України. Також у відкритті паломництва взяв участь Тернопільсько-Зборівський Архиєпископ Василій (Семенюк) та Владика-помічник Стрийський Богдан (Манишин). Прочани молилися хресну дорогу Спасителя. Військові почергово несли хрест й зупинялися на кожному з чотирнадцяти молитовних стоянь, а капелани провадили дорогу душпастирською наукою.

Увечері відбулася заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками Вітчизни, яку очолив Архиєпископ Тернпільсько-Зборівський Василій (Семенюк). Військові паломники молились за упокій душ воїнів, полеглих за українську державу та за кращу долю українського народу. Вони просили, щоб Господь Бог простив загиблим усяке прогрішення, дарував їм вічний упокій і запровадив їх, де всі праведні спочивають.

Паломники на чолі з єпископом Михаїлом в пам’ять про загиблих пройшли скорботною ходою зі свічками. Під час поминальної ходи капелани зачитали список загиблих військовослужбовців у зоні АТО. По завершенні церемонії покладання квітів всі присутні об’єднались у спільній молитві за невідомого солдата.

Вже другий рік поспіль у Марійському духовному центрі молилися військовослужбовці-учасники антитерористичної операції на Сході України. Війна на сході змінила життя багатьох цивільних та військових. На жаль, багато з них так і не повернулись із виконання бойових завдань. 

20 вересня відслужена Архієрейська Божественна Літургія під час якої співробітники кримінально-виконавчої служби Тернопільщини разом із своїми сім’ями приступили до святих Таїнств Сповіді і Причастя. 

Усі силові структури мають чітку вертикаль управління й принцип єдиноначальності. Кожна служба має свої завдання і статути. Проте, служіння в умовах неоголошеної війни, політичної нестабільності й економічних труднощів викликає у віруючої людини численні запитання й пошуки смислів, а головне - внутрішнього фундаменту. Атмосфера духовного паломництва, в якому перебували ті, хто прийняв на свої плечі погони, створила умови братерського спілкування і піднесеної молитви, в якій народжувалася відповідь на численні запитання. Якщо має сенс Батьківщина, то лише з Богом. Її зможемо захистити від духовного і всякого ворога. Відстояти й розбудувати її красу ми зможемо лише на біблійних засадах любові до Бога і до ближнього. Перемогти впливи вихолощених ідеологій, які навалилися на нашу свідомість з метою маніпулювання й духовного поневолення зможемо лише з цими трьома Вірою, Надією і Любов'ю!

четвер, 17 вересня 2015 р.

Історія Ганни, розрізом в два життя…


Коли потрапляєш у заклади позбавлення волі, час ніби зупиняється, сонце перестає світити, легені відмовляються дихати, повільно життя втрачає будь-який сенс… Ти мимоволі перетворюєшся з людини на «елемент системи»…

«Відмотати» термін, як кажуть, колишні в’язні, і не «зламатись», тобто не втратити віри в себе, людей, вкрай важко. Нерідко - неможливо. На жаль, спостерігаємо тенденцію схильності осіб, які «вийшли», знову ставати на злочинний шлях, часом із ще важчими проступками. Коли я по вуха в бруді, то, як ніхто інший, потребую когось, хто б подав руку допомоги і прийняв мене «у всій красі»...

Після Чернігівської виправної колонії, Ганна, вирішила постукати в двері Реабілітаційного Центру «Переображення», де радо відкривають двері тим, хто опинився у складних життєвих обставинах. Спершу було важко, минуле ніяк не давало спокою, але завдяки зусиллям сестер-монахинь, священників, соціальних працівників, які опікувалися кожним, хто там мешкав, життя Ганни потихеньку змінювалось. Непомітно проходили дні за працею у швейній майстерні, на кухні, присадибній ділянці, єднаючи всіх у невеличку, але справжню сім'ю, де кожен почувався прийнятим, любленим. Ганна вперше почула про Бога та Його невимовну любов і милосердя до кожного, навчилась молитись,черпати життя зі Святих Таїнств.

Минув рік… відколи Ганна пішла в самостійне життя. Приємною несподіванкою для всіх, був її прихід до центру, щоб висловити вдячність всім тим, хто допоміг стати їй на ноги. Також це була чудова нагода зустрітися віч на віч з реабілітантками, поділитися успіхами зі свого нового життя, стати тим реальним прикладом, що стимулює до переміни власного життя. Ганна повідомила, що проживає в Росії, де працює старшим продавцем у магазині, з радістю ділиться про відновлені стосунки з рідними. Як сьогодні ця мила жінка зазначає, що саме тут у Центрі «Переображення», який щиро називає своїм рідним домом, Господь переобразив її серце раз і назавжди, навчив любити, прощати інших та себе, обирати нове життя з усіма його викликами…

Ганна є тим прикладом для нас усіх, коли ми з повноти довірятимемось Богові, то наше життя завжди набуватиме нового сенсу, Він Єдиний здатен перемінити наше серце, а відтак життя до невпізнання та захоплення…

о. Юрій Логаза, духівник Центру

вівторок, 15 вересня 2015 р.

Відбулося робоче засідання правління християнської місії тюремного служіння.

15 вересня 2015 року у храмі Переображення Господнього, що при центральному апараті Державної пенітенціарної служби України, відбулося робоче засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» під проводом Голови правління Місії пастора Рустама ФатуллаєваВ рамках зустрічі представників Церков-членів місії були обговорені питання створення Душпастирської ради при Державній пенітенціарній службі України та концептуальні положення про її діяльність. Згідно пропозицій правління Місії Душпастирська рада при ДПтС України утворюється з офіційних представників конфесій, які є членами Всеукраїнської Ради Церков та релігійних організацій. У своєму першому складі Рада зможе опрацювати й доповнити статті свого Положення і приступити до покрокового втілення закону про тюремне капеланство.

Члени правління Місії зустрілися з начальником Управління соціально-психологічної роботи із засудженими апарату ДПтС України Ігорем Андрушком й обговорили завдання наступної робочої групи щодо організації діяльності Душпастирської ради при ДПтС України, що відбудеться в жовтні. Обмінялися інформацією щодо практичного впровадження законоу про в'язничне капеланство, в розробці якого брали участь представники Церков Місії. Зокрема присутні обговорили питання усунення перешкод для відвідування священиками-капеланами усіх категорій в'язнів, що перебувають в установах попереднього ув'язнення. Згідно закону про тюремне капеланство усі категорії осіб, що потрапили у попереднє ув'язнення користуються правом на зустріч з капеланом без обмежень.


Учасники засідання обговорили найближчі заходи та програму наступного виїзного засідання до Одеси.


Церкви представляли члени правління Місії:


1)  Рустам ФАТУЛЛАЕВГолова правління Місії; пастор Церкви «Скиния» Всеукраїнського Союзу Християн Віри Євангельської;
2)  пастор Сергій КАЗЬМЕНКО, помічник єпископа Релігійного Центру Божої Церкви Християн Віри Євангельської України;
3) протоієрей Віктор ЯЦЕНКО, керівник Синодального відділу Української Православної Церкви у справах пастирської опіки пенітенціарної системи
4)   пастор Олег ВАСЮР заступник  керівника тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об'єднань Християн Євангельських Християн-Баптистів
5)  Євген Володимирович ДМИТРІЄВСЬКИЙ, Старший пастор тюремного служіння Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України;
6)   пастор Сергій ЛУЦЬКИЙ, керівник Відділу капеланського служіння Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня;
7) протоієрей Костянтин Юрійович ПАНТЕЛЕЙ, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.
8) отець Григорій ДРАУС, головний капелан в’язнгичного служіння Римо-Католицької Церкви в Україні.
9) В'ячеслав КОГУТ, Виконавчий директор Української Міжконфесійної Християнської Місії “Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі”.
10) Ігор ЛУК'ЯНОВ, помічник старшого єпископа УХЄЦ з державних та міжконфесійних відносин.

субота, 12 вересня 2015 р.

В Центрі волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства відбулася робоча зустріч.

12 вересня 2015 року у приміщенні Департаменту душпастирства силових структур України відбулася робоча зустріч волонтерів, які обговорили завдання пенітенціарного служіння. Про події літа 2015 року, що відбулися завдяки активній підтримці волонтерів, повідомив о. Костянтин Пантелей. Це були зокрема: паломництво Державної пенітенціарної служби, "Козацький гарт", волонтерський візит “Центру опіки сиріт” до неповнолітніх в'язнів, "Спасівський кошик в'язням". Відтак о. Костянтин розповів про практичне впровадження закону про капеланство та запропонував розвивати важливі напрямки пенітенціарного служіння, орієнтовані на постраждалих внаслідок злочину, на організацію підтримки ув'язнених жінок, на працю з неповнолітніми. Адвокат Ігор Свєтличний повідомив про діяльність центру безоплатної адвокатської допомоги та про успішні судові процеси, в яких вдалося захистити права громадян. Віра Кузнецова поділилася задумами що стосуються організації подій для в'язнів спираючись на новинки світової літератури. Активно до планування волонтерської активності долучилися семінаристи Трьохсвятительської семінарії. Вони готують дні Біблії для в'язнів та товариський футбольний матч.


"11 вересня пройшло вже 3 місяці від прийняття закону про тюремне капеланство. Цей термін був передбачений законом для впорядкування і приведення у відповідність із законом усіх інструкцій, положень й інших підзаконних актів. Тюремне капеланство стає містком поміж суспільством на свободі і громадянами, які потрапили за колючий дріт. Роль пенітенціарного волонтерства стає як ніколи великою, щоб зробити те, що не під силу одному лише капелану. Священик у тюрмі - це автентичний свідок Церкви за ґратами. Але самотній священик не здатен зробити те, до чого покликані волонтери. Бути посланцями суспільства для в'язнів у місцях несвободи. І бути посланцями перебуваючих у неволі до суспільства. Окрім того увесь гуманітарний аспект тюремного служіння та привернення більшої уваги до людей, постраждалих від дій злочинців - також завдання волонтеріату" - підсумував завдання цієї зустрічі Павло Загороднов, референт Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, відповідальний за формування волонтеріату.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

пʼятниця, 11 вересня 2015 р.

Наказ ДПтС України від 7 вересня 2015 року №472/ОД-15 09.09.2015 "Про утворення Душпастирської ради при Державні пенітенціарній службі України".



Волонтерка з УКУ провела тренінг в реабілітаційному центрі.

9 вересня 2015 року в реабілітаційному центрі «Переображеня» в селищі Любеч, що на Чернігівщині відбувся тренінг «Як підвищити самооцінку». Тренінг проводився для учасників проекту реабілітації і працівників центру з метою розкриття проблематики заниженої самооцінки, її коріння і шляхів подолання. Учасники тренінгу отримали поради від тренера з особистісного розвитку Наталки Оскоми як змінити самооцінку, а також ознайомилися з техніками роботи над собою для підвищення рівня впевненості в своїх силах. На завершення кожен висловив свої міркування щодо даної проблематики. Наталя є волонтеркою Пенітенціарного душпастирства УГКЦ з 2008 року. Відвідувала в'язнів у виправних колоніях у Львові. Після закінчення УКУ вона намагається втілити свої фахові знання, проводячи освітні тренінги.

о. Юрій Логаза

вівторок, 8 вересня 2015 р.

Зустріч волонтерів.


На попередніх зустрічах і семінарах ми знайомилися з проблемою злочинності та з особливостями функціонування пенітенціарної системи. З історією служіння в'язням і як його розуміє Церква. Прийшов час від поверхні теми поступово рухатися до глибини. Запрошуємо старих волонтерів і новаків до центру волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.


протоієрей Костянтин Пантелей

моб. 098 422 9 221
e-mail: panteley@ukr.net
skype: constantin.panteley

Пенітенціарна служба долучиться до VII Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці.

18-20 вересня 2015 року відбудеться VII Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці. Гасло цьогорічної прощі – «Тільки любов здатна на перемогу». Традицыйно у прощі беруть участь представники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій.


18 вересня:
10. 00 – Прибуття учасників оргкомітету.
18.00 – 22.00 – Прибуття та розміщення учасників.
19.00 – 20.00 – Вечеря.

19 вересня:
08.00 – 09.00 – Сніданок.
09.00 – 11.30 – Прибуття та розміщення учасників.
11.30 – 11.55 – Зустріч учасників паломництва біля парафіяльної церкви Пресвятої Тройці .
12.00 – 13.00 – Молебень перед Зарваницькою іконою Божої Матері.
13.00 – 13.30 – Урочиста хода до скульптури Матері Божої (площа перед Собором).
Відкриття паломництва.
13.30 – 14.30 – Обід
14.45 – 15.45 – Відновлення хресних обітів (купіль св. Анни)
16.00 — 17.30 – Хресна Дорога (розпочинається на площі перед Собором, №3).
17.30 – 18.30 – Час особистої молитви
18.30 – 19.30 – Вечеря.
20.00 – 21.30 – Заупокійна Божественна Літургія за полеглими захисниками Вітчизни (поряд з Парафіяльною Церквою Пресвятої Трійці, № 20).
21.30 – 22.15 – Поминальна хода зі свічками (від Парафіяльної Церкви Пресвятої Тройці до площі перед Собором, № 3).
22.15 – 22.45 – Панахида. Покладання квітів. Молитва за Невідомого солдата.
23.00 – Чування. Духовно-мистецька програма (площа перед Собором, № 3).

20 вересня:

07.30 – 08.00 – Кава, чай.
09.00 – 11.00 – Архиєрейська Божественна Літургія (площа перед Собором, №3).
11.00 – 12.00 – Закриття паломництва (площа перед Собором,№3).
13.00 – Обід.
14.30-16.00 – Роз’їзд учасників.


Форма одягу - парадна.
Вартість ночівлі у Зарванииці від 40 до 150 грн. (залежно від місця розміщення)
Традиційно буде виготовлено пам'ятний нагрудний знак і пам'ятка Паломництва.
Про кількість учасників паломництва у прощі по категоріям для розміщення представників Державної пенітенціарної служби України у Зарваниці просимо повідомити оргкомітет до 11 вересня 2015 року.

Для проведення панахиди за загиблими просимо подати списки осіб котрі загинули під час виконання службових обов'язків.

Департамент УГКЦ у справах душпастирства силових структур України зі свого боку забезпечує:
-     безкоштовне харчування, учасників паломництва відповідно до програми заходів;
-  оплату за пальне для автобусів з учасниками прощі (при наявності звітних, документів).
Контактна особа - Олександр Мельник, референт Департаменту 
тел. +380965688880 
тел./факс (044) 2791920

середа, 2 вересня 2015 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 вересня 2015 року.

Як повідомляє Державна пенітенціарна служба України, на окупованій території Донецької та Луганської областей залишилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції, що тимчасово не контролюються українською владою. Ще 4 пенітенціарні установи розташовані на території окупованого Криму. На даний час у сфері управління ДПтС України перебувають 148 установ та 622 підрозділи кримінально-виконавчої інспекції. Станом на 1 вересня 2015 року в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що контролюється українською владою, утримувалось 71 089 (статистика не враховує близько 15 тис. осіб, які знаходяться у тюрмах і колоніях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями).

З них:
у 13 слідчих ізоляторах та 16 установах виконання покарань з функцією СІЗО тримається
16 521 узятих під варту, та засуджених
з них на стадії:
досудового розслідування
2 036 осіб
судового розгляду (до винесення вироку)6 705 осіб
у 113 кримінально-виконавчих установах 
з них:
54 196засуджених
у 7 колоніях максимального рівня безпеки
2 773 особи
у 32 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених
21 774 особи
у 27 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених
15 689 осіб
у 7 колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків
2 065 осіб
у 4 колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків
643 особи
у 11 колоніях для тримання жінок
2 575 осіб
у 4 спеціалізованих лікувальних закладах
1 218 осіб
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО
1 736 осіб
у 21 виправному центрі
2 444 особи
у 6 виховних колоніях (для неповнолітніх)
372 особи

Серед засуджених:
503 особи відбуває покарання у вигляді арешту у 51 арештному
домі, утворених при установах виконання покарань;
1524 особи відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі;


Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі:
8,1 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;
10,6 тис. осіб – за умисне вбивство, у тому числі: 5,2 тис. осіб, які
вчинили вбивство при обтяжуючих обставинах;
4,7 тис. осіб – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;
14,2 
тис. осіб – за розбій, грабіж та вимагання;
1,4 тис. осіб – за зґвалтування;
26 осіб - за захоплення заручників;
7,1 тис. осіб – за злочини у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров`я населення.

Також на обліку в підрозділах кримінально-виконавчої інспекції перебуває 81 498 засуджених до кримінальних покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, та адміністративних стягнень.

Виробництво Державної пенітенціарної служби України представлене 90 промисловими, 11 сільськогосподарськими підприємствами установ виконання покарань та 143 майстернями.

При 82 установах виконання покарань функціонують професійно-технічні навчальні заклади, в яких навчається майже 7,0 тис. засуджених.

Загальноосвітнє навчання засуджених та осіб, узятих під варту, забезпечують 123 загальноосвітні навчальні заклади.

Діяльність Державної кримінально-виконавчої служби України забезпечують 37,8 тис. працівників з них:
  • вищий середній та старший начсклад – 11,8 тис.;
  • рядовий та молодший начсклад – 17,7 тис.;
  • вільнонаймані працівники – 8,3 тис.
Працівники проходять курсове навчання з первинної професійної підготовки та підвищення кваліфікації в Білоцерківському, Дніпродзержинському та Хмельницькому училищах професійної підготовки персоналу.

Підготовка фахівців для пенітенціарної системи з вищою освітою здійснюється в Національному університеті "Юридична академія України ім. Ярослава Мудрого", ( навчається на денній формі – 402 студенти та на заочній формі – 245),Інституті кримінально-виконавчої служби (на денній формі – 649 курсантів та на заочній формою – 431 слухачів) і Чернігівському юридичному коледжі Державної пенітенціарної служби України (на денній формі – 500 курсантів та на заочній формі –230слухачів).
Державна пенітенціарна служба України