Шукати в цьому блозі

вівторок, 28 січня 2020 р.

Різдвяна вистава в Менській колонії

З Доброю новиною молодіжна спільнота з парафії Різдва Пресвятої Богородиці у Чернігові на запрошення капелана установи № 91 о. Василя Пишковича, відвідала в'язнів у с. Макошине.

У нашому житті бувають моменти, коли не знаємо, як нам повестись у конкретній ситуації: що нам говорити, що саме нести у світ, як себе проявляти, як реагувати. І тоді варто шукати відповіді в самого Бога. Різдвяний час нам нагадує про велике добро, яке Господь для нас робить: Він, повний милосердя й любові, приходить на світ, щоб спасти кожного, хто повірить в Нього!

Різдвяна вистава, сценарій якої написала сестра-редемптористка Єлена Герасим, добре демонструє, що Бог не має жодних обмежень у своїй доброті: ні в часі, ані в просторі. Про це свідчить сама назва різдвяної вистави: "Вчора, сьогодні і навіки той самий".

Христос закликає також нас: не ставити перешкод у Його спасенній місії, що продовжується й сьогодні в кожному людському серці, не залежно, за якими заслонами воно знаходиться і який досвід пережило.

понеділок, 20 січня 2020 р.

ЙОРДАНСЬКЕ БЛАГОСЛОВІННЯ В ДУ ДАР’ЇВСЬКА ВИПРАВНА КОЛОНІЯ (№10)

21.01.2020 року в державній установі «Дар’ївська виправна колонія (№10)» відбулося благословіння йорданською водою, за участю отця Юрія – в’язничного капелана Української Греко-Католицької Церкви.

Отець Юрій поблагословив засуджених дільниці слідчого ізолятору і Дар’ївської багатопрофільної лікарні №10 філії Державної установи «Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України» та роздав пам’ятки - звернення Блаженнішого Святослава, отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви. Побажав, щоб Спаситель назавжди оселився в серцях ув’язнених, а Його благословення допомагало долати всі труднощі та виклики щоденного життя.
Священослужитель привітав співробітників колонії з йорданськими святами, окропивши святою водою приміщення адміністрації установи та працівників.

Йорданські відвідини в'язнів

Богоявленські відвідини є дуже важливою та очікуваною подією і для в'язнів, і для службовців з персоналу пенітенціарних установ. З Йорданською водою священики  побували у лічниці Бучанської ВК 85, Івано-Франківському, Львівському, Чортківському, Новгород-Сіверському, Чернігівському та Київському слідчих ізоляторах. В'язні запасаються Хрещенською водою і більшість з них справді бережуть її протягом року та ставляться до неї як до великої святині.


У день Богоявлення Господнього в Івано-Франківській установі виконання покарань №12 відбулася святкова Служба Божа, яку відслужив о.Арсен Панчак, референт пенітенціарного служіння Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та сотрудник храму Зіслання Святого Духа (м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 105, адміністратор о.Михайло Віхоть).

Опісля, відбулося Велике Йорданське водосвяття для в'язнів та працівників  цієї установи. На завершення о. Арсен поблагословив присутніх освяченою водою та побажав, щоб через споживання Богоявленської води кожний отримав оновлення, очищення, здоров’я й Божу благодать як для душі, так і для тіла.

Благословення Йорданською водою осіб, позбавлених волі, а також пенітенціаріїв, яке уділили в'язничні душпастирі та сотрудники храму Зіслання Святого Духа УГКЦ (м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця,105, адміністратор о.Михайло Віхоть) о.Арсен Панчак та о.Василь Сливоцький відбулося 28 січня.


Душпастирі привітали керівника установи п. Володимира Атаманюка, працівників пенітенціарної служби та уділили благословення Йорданською водою. Також священники відвідали камери із неповнолітніми в'язнями, жінками та засудженими до довічного позбавлення волі. 



19 січня 2020 року, у свято Богоявлення, на Аскольдовій Могилі традиційно освячують воду для вірян. Не забувають і про в'язнів. Відвідини в'язнів у Київському слідчому ізоляторі та у відомчій лікарні на території ВК № 85 з хрещенською водою супроводжувалося проповіддю і благословенням. Особливо цього дня чекають хворі в'язні, що знаходяться на лікуванні. 20 січня священик Костянтин Пантелей привітав персонал ДКВС із святом Хрещення Господнього.

Відбулися відвідини з Йорданським благословенням ув'язнених у Чернівецькому ізоляторі. Тут по особливому об являється Ісус для тих кого увязнило зло! А найціннішою нагородою для нас після знайомлення в'язнів з Ісусом було бажання одного із тяжко засуджених охреститися!!!

19 січня, на свято Богоявлення Господнього, в’язничні капелани ЛА УГКЦ о. Тарас Мирка та о. Олег Нестор помолилися Божественну Літургію та Велике Йорданське водосвяття у Личаківській виправній колонії №30 та Львівській установі виконання покарань №19 (Слідчий ізолятор).
Опісля, впродовж декількох днів, капелани благословляли персонал і місця їхньої праці та ув’язнених. Йорданські відвідини стали доброю нагодою для спілкування та спільної молитви. Отці-капелани мали змогу почути проблеми чи радості кожного, а також надати душпастирську опіку усім охочим.




Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


вівторок, 14 січня 2020 р.

Пенітенціарна етика - новий предмет у циклі спеціальної підготовки персоналу ДКВС

14 січня 2020 року Душпастирська рада при Міністерстві юстиції України започаткувала предмет Пенітенціарна етика, що став частиною спеціальної підготовки персоналу ДКВС у ДУ "Київський слідчий ізолятор. Заняття проводять на ротаційній основі священики, що представляють релігійні організації у Душпастрській раді, відповідно до узгодженого з адміністрацією установи тематичного плану. Перше заняття провів протоієрей Костянтин Пантелей.

Варіативний план підготовки включає наступні теми:

  1. Пенітенціарна діяльність як основа виправлення правопорушника
  2. Міжнародний досвід партнерства релігійних організацій з установами виконання покарань і пробації в суспільній інтеграції засуджених
  3. Можливість участі релігійних організацій у комплексі заходів соціально-виховного та психологічного супроводу в’язнів
  4. Мінімальні стандартні правила поводження із засудженими та досвід душпастирської роботи
  5. Особливості супроводу ув’язнених, які сповідують Іслам.
  6. Необхідність заходів профілактики професійної деформації й емоційного вигоряння
  7. Криза світогляду: злочин і каяття
  8. Міжнародні правові документи, що сприяють взаємодії релігійних організацій з установами виконання покарань і пробації
  9. Заходи соціальної адаптації в межах слідчого ізолятора, установи виконання покарань та підготовка до звільнення з залученням релігійних організацій
  10. Соціально-психологічні аспекти діяльності капеланів у пенітенціарній сфері
  11. Зміст та перспективи душпастирської опіки ув’язнених і засуджених в Україні. Міжнародний досвід пенітенціарного капеланства
  12. Принципи пенітенціарного душпастирства в багатоконфесійній перспективі
  13. Напрямки та механізм взаємодії інституцій душпастирської опіки з органами та установами виконання покарань.
  14. Співвідношення понять «справедливість» і «милосердя» при виконанні покарань.
  15. Релігійні погляди на природу злочину, особу злочинця, зміст покарання та можливість виправлення 
  16. Роль капеланства в профілактиці поширення тюремної субкультури.
  17. «Релігійна медіація» як спосіб врегулювання конфліктів в органах та установах виконання покарань.
  18. Душпастирська допомога в соціальній адаптації засудженим, які готуються до звільнення.
  19. Морально-етичні аспекти ставлення працівників Державної кримінально-виконавчої служби до засуджених та ув’язнених.
  20. Душпастирський супровід професійної діяльності працівників органів та установ виконання покарань. Відновні механізми.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 10 січня 2020 р.

Місцевий підприємець на Львівщині допомагає у служінні капелану

8 січня 2020 року у Виправній колонії N 50 відбулися заходи святкування Різдва Христового. Капеоагн Тарас Жолдак та його асистент Степан Луців разом із в'язнями відслужили святкоаву Літургію у хармі на території установи.
Приватний підприємець у галузі легкої промисловості і доброчинець Степан Луців. Від самого початку служіння капелана Тараса Жолдака з 2018 року допомагає йому у здійсненні душпастирської опіки в’язнів у Миколаївській виправній колонії. Присяжний у Миколаївському районному суді Львівської області, магістр в галузі правознавства, дяк і катехит у в'язничному душпастирстві генерує ідеї для залучення до пенітенціарного служіння людей з добрими серцями.
Завдяки підтирмки парафіян сіл Красова і Поляни засудженим до різдіяного стола пан степан Луців передав пампушки, кутю і інші страви. Серед в'язнів - молоді люди, які після виповнення 18 літ були преведені з ювенальних установ, в яких отримували піклування від Української греко-католицької Церкви.


Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 8 січня 2020 р.

В день Різдва Христового відбулися богослужіння і відвідування в'язнів у пенітенціарних установах

У різдвяні дні відбуваються святкові богослужіння та відвідини в'язнів в багатьох пенітенціарних установах України. У центрі уваги Церкви є також персонал Державної пенітенціарної служби України, який перейшов на посилений режим несення служби. 7.01.2020 р. Вифлеємський вогонь миру прийняли пенітенціарії у Київському слідчому ізоляторі та в Бучанській виправній колонії № 85. Протоієрей Костянтин Пантелей передав Вифлеємський вогонь хворим у медчастині, ув'язненим чоловікам, жінкам та неповнолітнім, що утримуються у Київському слідчому ізоляторі, а відтак в'язні, що знаходяться на лікуванні у міжобласній лікарні пенітенціарної системи у колонії № 85.


7 та 8 січня у Львівській установі покарань (№ 19) та Личаківський виправній колоній (№ 30) відбулися святкові богослужіння, які очолили в’язничні капелани Львівської архиєпархії УГКЦ – о. Тарас Мирка та о. Олег Нестор. Участь у богослужіннях взяли ув’язненні та працівники пенітенціарних установ. Напередодні, а саме, у святвечір, капелани, завдяки жертводавцям, подбали про страви до святої вечері для засуджених. У сам день свята священники потішили присутніх пампушками. Під час спільної зустрічі з отцями-капеланами прославляли колядою новонародженого Христа.



РІЗДВЯНЕ БОГОСЛУЖІННЯ В ДУ «ДАР’ЇВСЬКА ВИПРАВНА КОЛОНІЯ (№10)»

08.01.2020 року по запрошенню отця Юрія Стронянського – в’язничного капелана Української Греко-католицької церкви та братів-семінаристів Львівської семінарії Святого Духа, з нагоди відзначення Різдва, в державній установі «Дар’ївська виправна колонія (№10)» для засуджених було проведено Літургію та Різдвяну коляду, адже в зміні антисоціальної спрямованості та переорієнтації засуджених велику роль відіграють християнські цінності, тому їх розвиток та утвердження займають одну з провідних ролей в соціально-виховній роботі із засудженими.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Важлива для пенітенціарних службовців традиція започаткована в Мелітополі

Завдяки пластунам подія поширюється в Україні. Вифлеємський вогонь миру напередодні Різдва за Юліанським календарем 6 січня 2020 року пластуни принесли службовцям ДКВС у Мелітопольській УВП 144. З пластунами був капелан о. Олександр Богомаз. 


Під час церемонії передачі Вифлеємського вогню пластуни й о. Олександр розповіли про історію започаткування і символіку події. Вони побажали благословенного 2020 року родинам працівників установи.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 3 січня 2020 р.

Напередодні свята Господнього Різдва Вифлеємський вогонь миру отримали пенітенціарні службовці

03 січня 2020 року душпастирі Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі"  разом з представниками Національної скаутської організації "Пласт" привітали службовців ДКВС з прийдешнім Різдвом та передали Вифлеємський Вогонь Миру.
Напередодні свята Господнього Різдва персонал Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України, Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації, і Київського слідчого ізолятора вітали Голова правління Місії священик Костянтин Пантелей, представник УГКЦ; Владислав Ласкута і Дмитро Лавриненко - пастори УЦХВЄ, священик Геннадій Галушка - представник ПЦУ. 



Привітання відкрили фрагменти читання з Книги пророка Ісаї 9:1-6, після яких кожен з гостей взяв слово та побажав працівникам, щоб світло віри, яке несе в собі промінчик миру та добра кожному, хто потребує любові, зігріває, дарує тепло серцям та допомагає робити добрі справи і приймати відповідальні рішення.

Душпастирі засвідчили християнську єдність у пенітенціарному служінні і проповіді істини Воплочення Божого Слова. Звичай повідомлення євангельської вісті про Господнє Народження підтримується в'язничними капеланами і пластунами. Вперше до чергових частин органів управління і установ пенітенціарної системи Вифлеємський Вогонь було передано 2012 року як знак єднання християн. Впродовж років, для багатьох в Україні це стало важливим символом під час святкування Різдва Христового. Тому світлом з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю.

Довідка:

Акція започаткована 1988 року Австрійською телерадіокомпанією як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, військових частинах, в'язницях, сиротинцях тощо.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.Українській громаді дванадцятий рік поспіль передається Вифлеємський Вогонь Миру. В Україну Вифлеємський Вогонь доставляють спеціальним авіасполученням члени Пласту - Національної скаутської організації України. 

Привітання у Центральному МРУ

Привітання в Адміністрації ДКВС 

Привітання у Київському слідчому ізоляторі