Шукати в цьому блозі

середа, 26 грудня 2018 р.

Учасники ініціативи «Небо над головами» Лицарі Колумба відвідали колонію для неповнолітніх

25 грудня 2018 року волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ відвідали Прилуцьку виховну колонію для неповнолітніх. Ініціаторами поїздки стали учасники ініціативи «Небо над головами» члени спільноти Лицарі Колумба громади Святого Василія Великого, що також накупили солодких гостинців для гостювання-чаювання у цю поїздку для вихованців у колонії

О 9-тій ранку 25 грудня волонтери зустрілись у офісі Пенітенціарного душпастирства з Павлом Загородновим для того щоб завантажити до машини книжки, які добродії зі всієї України передавали для неповнолітніх ув'язнених напередодні. Також тут ми отримали кошти для забезпечення поїздки. Дорогу цього ранку замело - і з Києва до Прилук ми доїхали за 3 години. 

Василь Возняк, автор проекту «Небо над головами» ділиться:
«У Прилуках біля входу до колонії нас зустрів місцевий священик УГКЦ Дмитро Горнакевич, і ми зайшли всередину. На території колонії нас радо приймала завжди усміхнена працівниця колонії Оля Муляр. Поки почали сходитись хлопці, свій діалог, який переріс у лекцію, почав Владислав Лектор. Одразу тут подякуємо йому за те, що має цей особливий талант промовляти до хлопців - відчувати аудиторію, говорити прикладами, історіями та метафорами, а також за те ділиться своїм часом і знаннями з хлопцями. Після лекції, яка тривала близько години, ми мали час на особистісне спілкування з ув'язненими за чаєм з печивом. Під час чаювання ми передали вихованцям близько 40-ка книжок, які раніше нам надіслали добродії. Хлопці книжкам були дуже раді і собі дещо повибирали. Близько 6-ї вечора ми вже повернулися до Києва.

Цього разу коли приїхав до Прилуцької виховної колонії особливо гостро відчув, як нас тут чекають вихованці. Ми приїжджаємо до цієї колонії раз у два-три тижні, а хотілося б частіше. За весь час наших приїздів я дізнаюсь про таланти і зайнятість цих хлопців - одні пишуть вірші, інші реп, ще інші багато читають, хтось ходить в тренажерку, а хтось робить вироби ручної роботи. Всі вони чекають новин від своїх рідних, а також дня звільнення. Ми не виправдовуємо порушення закону цих хлопців, але попри це ми приїжджаємо щоб подарувати їм свою посмішку, обійми, радість і позитивне ставлення до світу. Ми, як волонтери, відчуваємо що є три найцінніші речі які ми можемо їм подарувати: час, увагу та повагу.

Ми висловлюємо подяку Олегові Марцінковському, який дуже охайно, попри сильний снігопад і тяжку дорогу, віз нас своєю машиною і послужив шофером у цій поїздці при непростій погоді. Дякуємо також Степанові Джусу, який є Великим Лицарем і Головою ради "Лицарів Колумба" храму Василія Великого за організацію цієї поїздки. Дякуємо всім волонтерам, а також працівниками колонії за можливість відвідувати ув'язнених дітей.»


Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

неділя, 23 грудня 2018 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 грудня 2018 року

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України

Станом на 1 грудня 2018 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 148 установВ 17 установах виконання покарань засуджені не утримуються, у зв'язку із здійсненням оптимізації їх діяльності.

В результаті воєнної інтервенції РФ в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 18 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.

В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, розташованих на території, що контролюється українською владою, тримається усього 55 121особа.
З них:
у 17 слідчих ізоляторах та 12 установах виконання покарань з функцією СІЗО тримається
19 247 особи
узятих під варту,
та засуджених
з них на стадії:
досудового розслідування
1822 особи
судового розгляду (до винесення вироку)
10 003 осіби
у 113 кримінально-виконавчих установах 
з них:
35 744 засуджених
у 7 колоніях максимального рівня безпеки
1 683 особи
у 32 колоніях середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених
15 227 осіб
у 27 колоніях середнього рівня безпеки для вперше засуджених
9947осіб
у 7 колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків
140 осіб
у 4 колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків
420 осіб
у 11 колоніях для тримання жінок
1 444 особи
у 4 спеціалізованих лікувальних закладах
648 осіб
в лікувальних закладах при ВК та СІЗО
962 особи
у 21 виправному центрі
1 559 осіб
у 6 виховних колоніях (для неповнолітніх)
130 особи
Серед засуджених:
1538 особи відбувають покарання у вигляді довічного позбавлення волі;396 осіб відбувають покарання у вигляді арешту у 54 арештному домі, утвореному при установах.
Криміногенний склад засуджених до позбавлення волі (станом на 01.07.2018):
5,6 тис. осіб засуджені на строк понад 10 років;7 022 осіб – за умисне вбивство;3 080 особи – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;8 311   особи – за розбій, грабіж та вимагання;
12 282 осіб – за крадіжку;
712 особа – за зґвалтування;
18 осіб – злочини проти основ національної безпеки.

четвер, 20 грудня 2018 р.

У Центральному МРУ з питань виконання кримінальних покарань та пробації відбулася нарада з представниками релігійних і громадських організацій

20 грудня 2018 року у приміщенні  Центрального МРУ з питань виконання кримінальних покарань та пробації відбулося спільне засідання представників релігійних організацій і заступників начальників установ із соціально-виховної і психологічної роботи із зсудженими щодо підсумків співпраці й напрямків взаємодії у прийдешньому році. У засіданні взяли участь начальник управління Андрій Пеховський і Голова Душпастирської ради при Міністерстві юстиції України священик Костянтин Пантелей.

Порядок денний був наступним:
1. Обговорення єдиної форми угоди про взаємодію з колоніями та установами Центрального МРУ.
2. Презентація Альфа Курсу.Обговорення пропозиції використання в колоніях та установах ЦМУ Альфа-Курсу.
3. Обговорення участі священнослужителів у підготовці та реалізації індивідуальних програм деференціірованого впливу «Духовне Відродження".
4. Обговорення повноціннаої діяльності священнослужителів у слідчих ізоляторах Центрального МРУ зі сприянням з боку персоналу.
5. «Пастирська опіка для персоналу пенітенціарної системи». Практичні кроки по її реалізації.

Святий Миколай завітав до довічно засуджених в'язнів

З нагоди відзначення дня Святого Миколая у пенітенціарних установах відбуваються духовно-молитовні зустрічі з ув'язненими за участю душпастирів, капеланів, волонтерів адже Святий Миколай опікун людей у різних обставинах їх життя вважається також покровителем ув'язнених. Установа виконання покарань №12 м. Івано-Франківська перебуває під особливою опікою Св. Миколая. Саме тут розташовано одразу дві молитовні каплиці, освячені на честь Святого Миколая.
З цієї нагоди у вівторок, 18 грудня, в`язничні душпастирі о.Арсен Панчак та о.Василь Сливоцький (сотрудники храму Зіслання Святого Духа) разом з представниками спільноти «Св.Миколая» парафії Зіслання Святого Духа відвідали засуджених до довічного ув’язнення в Івано-Франківській установі виконання покарань №12. Розпочалася зустріч спільною молитвою на Службі Божій та духовною наукою. Опісля для ув’язнених було передано смачні подарунки та духовну літературу від Св.Миколая, які приготували учасники спільноти. 

У цей час мали змогу з о. Арсеном відвідати камери, помолитися та благословити тих в’язнів, які не змогли бути на спільній зустрічі. Благодать Святого Духа проникала і через зачинені ґрати, та торкалася сердець людей.
Кожна людина отримала подарунки, незалежно від віросповідання: набір смачних продуктів, а також, книги «Ісус - живий», які радо поофірували видавництво «Апостол», за що ми всі безмежно вдячні.
У середу, 19 грудня в УВП №12 відбулася святкова Служба Божа для засуджених, яку очолив о.Іван Сас (парох храму Вознесіння Господнього) у співслужінні о.Михайла Віхотя (адміністратора храму Зіслання Святого Духа),  а також в’язничних душпастирів о.Арсена Панчака та о.Василя Сливоцького.

У своїй проповіді о.Іван звернув увагу присутніх на тому, що Св.Миколай завжди робив добрі справи таємно. Ми також маємо брати з Нього приклад і прагнути прославитись у небі, а не на землі, та  побажав, щоб через посередництво Св.Миколая Господь благословив усіх тими дарунками, які найбільше ми потребуємо в нашому житті. 

 На Службі Божій разом з ув`язненими також молились представники Апостольства Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті, сестри Мирянського Чину Святого Василія Великого та Апостольства молитви з монастиря Царя Христа м. Івано-Франківська, які принесли подарунки для в'язнів.

За сприяння парафій м.Івано-Франківська: Зіслання Святого Духа, Святих Кирила і Методія, Вознесіння Господнього, Богоявлення Господнього, Царя Христа та Матері Божої Неустанної Помочі для осіб, що перебувають під вартою було передано засоби гігієни, солодощі та духовну літературу. Подарунки для в’язнів приготували також представники громадсько-християнського руху "Клич". Опісля волонтери відвідали ув`язнених з подарунками від Святого Миколая.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 19 грудня 2018 р.

Святий Миколай відвідав в'язнів

19 грудня в’язничний капелан Львівської Архиєпархії УГКЦ відвідав Львівський слідчий ізолятор (УВП 19). Засуджені, серед яких були і підлітки, помолилися молебень, трішки дізналися про особу святого Миколая і з нагоди свята отримали подарунки – необхідні засоби гігієни і  солодощі.

Опісля капелан навідався до тимчасових помешкань дітей, де більше поспілкувався з хлопцями про їхній побут, проблеми та плани на майбутнє. Також подарунки отримали неповнолітні дівчата, які перебувають у Львівському СІЗО та малюк однієї із жінок.

Подарунки отримали також ті, хто відбуває покарання в установі, і ті, хто бере участь у їхньому наверненні та виправлені. Дякуємо жертводавцям та усім, хто долучився до створення подарункових наборів. Сьогодні відбулося справжнє свято!

За матеріалами сайту Капеланство

Пенітенціаврне душпастрство УГКЦ

В День Святого Миколая неповнолітні отримали допомогу від доброчинців

Добродії в імені Св. Миколая подбали про немовлят і неповнолітніх, жінки отримали календарі 2019. Громада Св. Василія передала теплі речі й іграшки.

Збірка пакунків гігієнічних засобів у храмах УГКЦ триває. Їх маємо зібрати 320: жінки (160), неповнолітні (10), хворі (150).

Окремо триває збірка для капелана на картковий рахунок 4731219104998202 на гігієнічні засоби в'язням у лікарні Дар'ївської ВК 10 (Херсонщина) . поступило 5200,69 грн. з 11700 необхідних.


Будь ласка відгукніться.

понеділок, 17 грудня 2018 р.

В Інституті Св. Томи розповіли про в'язничне служіння

15 грудня 2018 року в Інституті релігійних наук Св. Томи Аквінського у Києві відбулася презентація фільму "Небо над головами" для студентів різних курсів і вільних слухачів.

У презентації фільму взяли участь режисер фільму Василь Возняк, гостями презентації стали учасник товариства Червоний Хрест України Уляна Щудло, учасник "Альянсу Української Єдності" громадський активіст Павло Борисович Федоров, а також колишній вмхованець, випускник Кременчуцької виховної колонії Марк Федоров.

Гості прибули на запрошення Ірини Максименко.

Нагадуємо, що фільм "Небо над головами" створено за ініціативи Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.

Василь Возняк

Зустріч волонтерів відбулася у Прилуцькій виховній колонії

8 грудня 2018 року волонтери відвідали Прилуцьку виховну колонію. Приводом для неї стала акція Подаруй Біблію в'язню, що відбувалася у Києві у листопаді-грудні.

Місцевий священик отець Дмитро Горнакевич у вступному слові розповів про Біблію як про Боже Слово до людей. Після чого волонтер Владислав Лектор мав мотивуючу лекцію про важливість саморозвитку, навчання, освіти, самоосвіти, читання. 

Засновник проекту соціального підприємництва і автор унікальної ідеї соціальної
книгарні-кав'ярні Петро Ткачишин передав книги і натхненно розповів про свою ідею вихованцям. Організувати подію допомагала активна і завжди життєрадісна волонтерка Ірина Озарків. В кінці зустрічі ми роздали кожному вихованцію біблійні атласи закуплені нами за фінансової підтримки священика Романа Пушки. На разі в установі перебувають 37 вихованців. Василь Возняк презентував проект "Небо над головами". Закінчилась подія чаюванням і приватним спілкуванням. Вихованці подарували нам, волонтерам, сувеніри вироблені власноруч - прикраси на ялинку у вигляді свинки з фетру (дуже класні! дякуємо). Висловлюємо подяку працівникам Прилуцької виховної колонії для неповнолітніх, що організували цю подію - вихователю/ керівнику гуртка Оля Муляр, заступнику начальника із соціально-виховної роботи Дмитрий Жайворонко та начальнику колонії Евгений Квитницкий за співпрацю та активну життєву позицію. Зустріч організована в рамках для Біблії з ініціативи і за фінансової підтримки Пенітенціарне душпастирство УГКЦ у особі керівника Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ Constantin Panteley та за активної участі та допомоги референта Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України Павло Загороднов.
Всім дякуємо!


Василь Возняк

неділя, 16 грудня 2018 р.

Подячний молебен відбувся у в'язничній каплиці

16 грудня у каплиці Йова Багатостраждального в'язні, що відбувають свій термін  якості господарської обслуги у Київському слідчому ізоляторі, взяли участь у подячному молебні. Відправу здійснив священик Костянтин Пантелей на відзначення Оїєднавчого Собору Української Православної Церкви.

У проповіді на фрагмент Євангелія від Луки 17, о. Костянтин торкнувся необхідності церковної єдності як покликання Спасителя, необхідності вдячності й витривалості в добрі перед лицем спокус, які прийдеться переживати у з'язку з першими кроками до створенння Помісної Церквви.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 11 грудня 2018 р.

XIII-й З'їзд в'язничних капеланів «Церква і держава: соціальне партнерство й опіка персоналом» відбувся у Львові

10–11 грудня 2018 року у Львові відбувся XIII-й з'їзд в'язничних капеланів Української Греко-Католицької Церкви, в рамках якого пройшов семінар «Церква і держава: соціальне партнерство й опіка персоналом». Два провідних доповідачі, гості з Великобританії, о. Білл Кейв й о. Ґай Вілкінсон розповіли про правову й практичну площину капеланського служіння як особливу царину державно-церковних відносин. Участь у події взяли душпастирі й помічники капеланів з єпархій та екзархатів УГКЦ, семінаристи Львівської Духовної Семінарії, а також працівники органів й установ Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань і пробації.  

Зустріч розпочалася у каплиці Патріаршого Дому з Архиєрейської Божественної Літургії, яку відслужив Преосвященніший Петро (Лоза), Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський. Владика освятив євхаристійні набори й капеланські ризи, що стали важливим визнанням особливого покликання й великої значущості для Церкви пенітенціарного служіння

Владика Петро, що тривалий час здійснював пастирську опіку в'язнями в трьох пенітенціарних установах на Чернігівщині й був керівником Центру для соціальної реадаптації жінок, розпочав зустріч богословським впровадженням про важливість проповідування Євангелія в'язням. В основі його пастирського слова стали фрагменти Нового Завіту і Апостольська адгортація «Радість Євангелія» Святішого Отця Франциска.

Для капеланів відбулася презентація короткометражної документальної стрічки «Небо над головами», присвячена 20-й річниці створення структур ДКВС України. Про необхідність і засоби розвитку волонтерського служіння розповів автор фільму Василь Возняк. 

Керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей представив капеланам наслідки Круглого столу з питань взаємодії зі структурами ДКВС для потреб персоналу - стратегію розвитку опіки пенітенціарними службовцями.

В другий день з'їзду великим благословенням для капеланів була Свята Літургія у співслужінні з Главою Церкви Блаженнішим Святославом і владиками-членами постійного Синоду, що розпочався у Львові. 
Програму семінару відкрили декан філософсько-богословського факультету УКУ о. Роман Завійський й о. Кіндій Олег, професор кафедри богослов’я. Аудиторія вітала шановних гостей, що прибули на запрошення філософсько-богословського факультету каноніків, - преподобного Ґая Вілкінсона, в минулому релігійного радника Архиєпископа Кентерберійського, і преподобного Білла Кейва,  головного капелана поліції Вілтшира, в минулому в'язничного душпастиря з вислугою 22 роки й очільника Європейської Асоціації в'язничних капеланів (IPCA-Europe). 

Преподобний Ґай Вілкінсон у спільній доповіді з о. Біллом Кейвом «Церква й держава в Англії: поліційне і пенітенціарне душпастирство» представили історію формування правових підвалин стосунків між державою церквою у Сполученому Королівстві і, зокрема, в Англії. Відтак Білл Кейв зупинився на духовній мотивації пастирського служіння.

Лекція преподобного Білла Кейва, «Релігійна свобода у в'язниці» представила міжконфесійний і міжрелігійний вимір взаємодії. Раніше переважно англіканські пастори, зрідка католицькі,  виконували це служіння, а в даний час багато в'язнів практикують свою віру індивідуально або в рамках організованої релігійної програми на багато-конфесійній основі. Релігійні програми є популярними серед в'язнів, і дослідження показують, що кожен третій ув'язнений бере в них участь. Команди капеланів полегшують сповідування віри кожної релігійної традиції опікуються ув'язненими і персоналом, займаючись релігійним навчанням і курсами. Капеланство сприяє дерадикалізації, у справах пошуку житла і реабілітації колишніх засуджених після їх звільнення.

Відтак учасники з'їзду обговорили плани важливих подій служіння у прийдешньому році. Зустріч капеланів завершилася подячною молитвою у каплиці Патріаршого Дому за тих, через чию жертовність служіння отримує натхнення й підтримку.

Світлини.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 4 грудня 2018 р.

У свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

4 грудня 2018 року з традиційними привітаннями в день Свята Введення в Храм Прсв. Богородиці о. Костянтин Пантелей та учасник капеланської конференції др. Джонатан Вернер відвідали ув'язнених жінок у Київському слідчому ізоляторі. У центрі проповіді була таємниця особи Пресвятої Діви Марії у контексті очікуваного Різдва. Вона стала живою святинею Воплоченого Слова. 

понеділок, 3 грудня 2018 р.

Науково-практична конференція представила перспективи розвитку українського законодавства у сфері в'язничного душпастирства

3 грудня 2018 року у Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Приклади правового врегулювання душпастирського служіння у пенітенціарній системі в країнах Європи». Захід був ініційований Душпастирською радою при Міністерстві юстиції України. 


У Конференції брали участь 57 осіб, з яких третина - науковці й дослідники проблем кримінальної злочинності й пенітенціарії, третина - душпастирі й волонтери, а третина - практики Державної кримінально-виконавчої служби. З привітальним словом до учасників виступив Голова Душпастрської ради при Міністерстві юстиції о. Костянтин Пантелей.

Представники органів Міністерства юстиції України, науковці-пенітенціаристи, службовці ДКВС, чільні представники Церков і Релігійних Організацій у царині в'язничного душпастирства разом зі своїми колегами з Австрії, Голландії і Польщіпредставили правовий контекст забезпечення релігійних прав у пенітенціарній системі європейських країн. 

Д-р Джонатан Вернер, капелан у в'язницях у Ґарстені і Зальцбургу (Австрія), представив тему юридичної площини тюремного капеланства у багатоконфесійному середовищі. Досвідчений душпастир о. д-р Ян Дезидеруш Пол, керівник бюро головного капелана у Центральному управлінні В'язничної служби (Польща), зосередився на основних правових актах, що регулюють питання про релігійну практику в пенітенціарній системі Польщі. Головний капелан Департаменту психологічної допомоги Міністерства безпеки та юстиції (Королівство Нідерланди) д-р Раян ван Ейк розповів про структуру, законодавчі вимоги до капелана, сфери опіки й усю практичну діяльність голландської пенітенціарної традиції.


Після дискусій у центрі уваги опинилася українська перспектива пенітенціарної діяльності. У виступах науковців і практиків прозвучав аналіз правового врегулювання в'язничного служіння у країнах Європи та в Україні. Зокрема, як досягається баланс між доступом ув'язнених до пастирської опіки, непорушною конфіденційністю та факторами режиму і безпеки у пенітенціарних установах. 


Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання діяльності священнослужителів (капеланів) в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України» (№ 419-VIII 14 травня 2015 року) надає більше можливостей. Проте в Україні залишається чимало пробілів правового забезпечення в'язничного капеланства у закладах у контексті європейської традиції. 

Роботі конференції дуже сприяла участь представників Адміністрації Державної кримінально-виконавчої служби та Державноі Установи "Центру пробації" Міністества юстиції України, а також заступників начальників слідчих і виправних установ, які безпосередньо співпрацюють з капеланами.
В результаті були опрацьовані головні напрямки для правового врегулювання пенітенціарного душпастирства:
- забезпечення потреб в реабілітації, духовно-моральному та психологічному забезпеченні працівників пенітенціарної системи,
- принципи тюремного капеланства в багатоконфесійній перспективі,
- повноваження, вимоги до підготовки, відповідальність, допуск та супровід діяльності капеланів і волонтерів,
- партнерство релігійних організацій у пенітенціарній пробації.

На переконання учасників конференції, міжнародне право, стандарти і зразки врегулювання питань пастирської опіки у пенітенціарних системах європейських країн, а також 30-літній практичний досвід в'язничного служіння в Україні є основою для формування відповідних актів законодавства.

Довідка: 
Для задоволення релігійних потреб засуджених та персоналу в усіх установах ДКВС України облаштовано культові релігійні споруди (253 об'єктів).
Чисельність засуджених, які відвідують духовно-просвітницькі заходи, становить 12,4 тис. осіб, що складає близько 22,4% від загальної кількості засуджених, та осіб, узятих під варту. 

Духовно-просвітницьку роботу із засудженими проводять представники 55 релігійних організацій, офіційно зареєстрованих в Україні. 

Світлини конференції

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ