Шукати в цьому блозі

вівторок, 25 лютого 2020 р.

Відбувся Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство»

У Колонній залі КМДА відбувся Перший відкритий форум «Пробація – безпечніше суспільство» присвячений п’ятій річниці з дня прийняття Закону України «Про пробацію». на запрошення Державної установи «Центр Ппобації» у події взяв участь заступник Голови Душпастирської ради при міністерстві юстиції України о. Костянтин Пантелей.

Міжнародні та національні експерти, правники, лідери думок, представники громадських організацій, волонтери висловили свою позицію щодо можливих шляхів створення безпечного суспільства, яке прагне жити без правопорушень.

Форум мав на меті поглибити громадський діалог щодо підвищення безпеки суспільства через розвиток національної пробації як ефективної системи протидії повторним кримінальним злочинам.

Під час заходу о. Костянтин висловив переконання, що пробація є важливим елементом суспільного миру і вищі чиновники юстиції мають подбати про справедливу винагороду для службовців пробації. На жаль, спостерігається низький рівень матеріального забезпечення співробітників підрозділів пробації. Також за службові поїздки, інколи в іншу область, працівники пробації розплачуються із власних кишень.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

субота, 22 лютого 2020 р.

Сьогодні відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою

18-20 лютого Українці переживали шості роковини національної жалоби за жертвами насильства злочинної влади. Пенітенціарне душпастирствао висловлює солідарність та співчуття усім, хто переживає скорботу та біль. Вічна пам'ять загиблим. 

Щороку 22 лютого відзначається Міжнародний день підтримки жертв злочинів та зловживання владою. В’язничне капеланство приділяє особливу пастирську увагу праці із засудженими темі надолуження за злочини та потребі вибачення. Одним із завдань в'язничного служіння є допомогти досягнути повного примирення з потерпілою стороною. До цієї праці Церква закликає капеланів і волонтерів пенітенціарного душпастирства.

Предметом обговорення громадянського суспільства, а відтак і законодавців, мають стати зміни кримінального права, застосування медіації й  примирення для досягнення правдивого каяття, усвідомлення кривди та наслідків злочину. Поступово суспільство в Україні все більше усвідомлює необхідність впровадження відновного правосуддя, результатом якого являється надолуження за злочин, порозуміння та вибачення за скоєне, що в багатьох процесах дозволяє винуватцеві уникнути тюремної ізоляції.

За в'язничним муром перебуває чимало людей, яких також по праву можна назвати жертвами надуживання владою. Неправомірне застосування у якості запобіжної міри утримування під вартою, перебування у слідчих тюрмах та колоніях тяжких хворих, яких мали би відпускати додому, повільний розгляд кримінальних справ, відсутність або імітація слідчих і судових дій, випадки шантажу, знущання - це все ніяк не сприяє плеканню справедливості у суспільстві. Окремою темою є відверта корупція в судах,  упередження у винності підсудних та рідкі випадки виправдальних рішень суддів.

З історії.

У стремлінні приборкати зростання злочинності та покарати правопорушників потреби реабілітації жертв злочинів часто залишалися непоміченими. Нераз суди карають іменем закону, нехтуючи проблемами постраждалих від злочинів, які потребують надолуження та примирення. Нерідко жертви злочину очікують помсти від засудженого винуватця й роками живуть у страху. Злочинець за колючим дротом часто так і не переживає каяття, а лише озлоблюється, витісняючи свою провину зі сфери своєї відповідальності. Також тюремне ув'язнення у багатьох випадках є міра покарання, якій можливо було б знайти більш ефективну альтернативу. Вже у середині 70-х років XX сторіччя зародилося Відновне правосуддя як рух за зміну поглядів на проблему злочину і покарання. Підхід, що лежить в його основі, орієнтований на надання можливості сторонам конфлікту і суспільству в цілому самим впоратися з наслідками злочину.

У вересні 1985 року VII конгрес ООН щодо запобігання злочинності та поводження з правопорушниками запропонував Декларацію головних принципів правосуддя для жертв злочинів та зловживання владою. А 29 листопада 1985 року Генеральна Асамблея ООН прийняла цю декларацію, вперше розробивши універсальні принципи підтримки і захисту жертв злочинів та зловживання владою. 22 лютого 1990 року уряд Англії опублікував „Хартію жертв злочинів”. З того часу у світі відзначають Міжнародний день підтримки жертв злочинів.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ.

Київські студенти у супроводі священика зустрілися з підлітками у виховній колонії

22 лютого 2020 року, київські студенти разом з отцем Ярославом Павлюком, Головою Центру Академічного душпастирства, та волонтером Василем Возняком відвідали Ковельську виховну колонію для неповнолітніх.
Волонтери з Києва прибули до Ковеля поїздом. До приїжджих приєдналася Ольга Сатіна, що проводить у Ковельській колонії для неповнолітніх театральний гурток. У храмі блаженного Миколая Чарнецького УГКЦ в Ковелі молодь взяла участь у Літургії й після сніданку попрямувала до вихованців колонії.


Зустріч була підготовлена на основі книги Гері Чепмена «Пʼять мов любові для неодружених». Після представлення і спільної молитви отець Ярослав Павлюк розповів коротко про 5 мов любові, а волонтери про кожну мову любові окремо - слова підтримки, якісний час, подарунки, вчинки служіння, фізичні доторки.
Вихованці й волонтери об'єднались у три групи, у яких обговорювали які саме мови любові вони використовували раніше і якою саме «мовою» вони відчувають себе любленими.

Після обговорення - вихованці представляли свою групу. За офіціною програмою був час на особистісне спілкування та чай. Гості подарували хлопцям кілька книжок Гері Чепмена та іншої літератури, переданої доброчинцями.


Самі волонтери так розповідають про зустріч: «Спочатку хвилювання переповнювали, але відкритість хлопців дуже зворушила. Їхня зацікавленість темою любові, прагнення до розвитку й вдосконалення життя, бажання бути вислуханими - це справжні людські цінності, якими ми ділились і які приймали» - Таїсія.

«Це щирі і відкриті хлопці в яких палали очі, що ми приїхали. Вони ділились своїми переживаннями і запрошували приїхати ще раз» - Михайло.

«Для мене дуже цінно, що разом зі священиком Ярославом Павлюком та студентами з Києва ми відвідали вихованців колонії, - розповідає волонтер пенітенціарного душпастирства УГКЦ та керівник проекту «Небо над головами» Василь Возняк, - це їхня перша поїздка у Ковельську колонію для неповнолітніх хлопців. Мені було приємно спостерігати натхнення і безпосередність, з якою молодь проводила цю зустріч, а радість у очах вихованців стала найкращою оцінкою їх праці».

За його словами, під час зустрічі панувала невимушена атмосфера довіри та відкритості. Волонтери передали вихованцям колонії частину книжок, які були зібрані та передані волонтерам від Катерини Мельник.

Організації цієї події посприяли начальник Ковельської колонії для неповнолітніх хлопців Іван Абрамчук та заступник начальника Юрій Філаретов.

середа, 19 лютого 2020 р.

Мати і дитина у в'язниці потребують особливого піклування

19.02.2020 року державну установу "Київський слідчий ізолятор", в рамках чинної угоди про співробітництво, відвідав керівник Відділу Української греко-католицької церкви з душпастирства протоієрей Костянтин Пантелей. Під час візиту священнослужитель відвідав ув’язнених жінок, в тому числі жінок які перебувають з дітьми та вагітних жінок. Костянтин Пантелей надав їм духовні настанови та необхідну допомогу - памперси та дитячий одяг для малюків. Слід зазначити, що з усіх релігійних організацій, з якими співпрацює державна установа "Київський слідчий ізолятор", Українська греко-католицька церква є однією з найбільш послідовних та активних у душпастирській роботі з ув’язненими та адміністрацією Київського СІЗО. Для адміністрації ці заходи є значною допомогою у роботі з поліпшення морально-психологічного стану ув’язнених жінок.



Сектор СВПР ДУ "Київський слідчий ізолятор"

понеділок, 17 лютого 2020 р.

Виїзне засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»

Виїзне засідання правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» відбудеться у  м. Львів 25-26 лютого 2019 року                                                                          

Порядок денний

25 лютого 2019 року

Пропонується з 10:00 до 12:30 проведення заходу у приміщенні ДУ «Львівський слідчий ізолятор». З 14:00 до 16:30 у приміщеннях для нарад Західного МРУ з питань виконання кримінальних покарань і пробації.

1.             Молитва.

2.             Представлення присутніх.

3.             Представлення матеріалів Круглого столу на тему «Пастирська опіка для персоналу пенітенціарної системи», що відбувся в Адміністрації Державної кримінально-виконавої служби Міністерства юстиції 29 листопада 2018 року.

4.             Обговорення існуючої практики залучення душпастирів різних конфесій до праці для потреб персоналу.

Обід (у місті), перехід до приміщення Управління

5.             Обговорення можливості участі капеланів, у плані спеціальної підготовки, у заходах профілактики професійної деформації і професійного вигорання персоналу ДКВС.

6.             Огляд пропозицій щодо заходів душпастирської опіки персоналу ДКВС у часі поза безпосереднім виконанням ними службових обов’язків.

7.             Формування позиції християнських Церков у Душпастирській раді при Міністерстві юстиції щодо створення під час пенітенціарної реформи перспектив підвищення престижності професії службовця ДКВС.

8.             Спільні заходи Місії.

Різне



26 лютого 2019 року

«Душпастирська опіка різних категорій в’язнів»

Круглий стіл у приміщенні для нарад Західного МРУ з питань виконання кримінальних покарань і пробації.

10:00 – 12:30

-          Категорії в’язнів, специфіка режиму та безпеки.

-          Організація пастирської опіки та духовно-просвітницьких заходів у закладах попереднього ув’язнення й в установах виконання покарань.

-          Заходи соціальної адаптації в межах установи виконання покарань, слідчого ізолятора та підготовка до звільнення із залученням релігійних організацій.

-          Особливості супроводу неповнолітніх .

13:00 обід

14:00 – 15:00 Підсумки і пропозиції з тематики круглого столу.

Представник пенітенціарного душпастирства взяв участь у заходах 5 років Пробації України


В Секторі ювенальної пробації м. Дніпра відбувся захід до 5-річчя Закону України про пробацію Серед почесних запрошених - директор Карітас-Донецьк Василь Пантелюк!

Спеціалісти сектору провели екскурсію гостям по Центру, презентували роботу та діяльність, а також окремо подякували партнерським організаціям, з якими співпрацюють. Карітас-Донецьк завжди підтримує ініціативи Сектору, проводячи спільну роботу заради гарного майбутнього дітей.  

В подарунок спеціалістам о. Василь презентував книгу-довідник "Партнерство релігійних організацій у супроводі суб’єктів пробації та реінтеграції в’язнів". Видання містить аналіз міжнародного досвіду, національної правової бази, яка створює можливості для ефективного залучення наявних і потенційних ресурсів релігійних організацій, а також доброчинних фондів і реабілітаційних центрів, заснованих релігійними організаціями, для зменшення ризиків протиправної поведінки й рецидиву злочинів засуджених, які залишаються у суспільстві, чи тих, що опинилися за мурами пенітенціарних установ. 

30-літнє партнерство християнських Церков із пенітенціарними установами щодо збереження у засуджених соціальних зв’язків, підготовки їх до звільнення, заходи соціальної реабілітації та реінтеграції колишніх в’язнів перемінили життя десятків тисяч людей. Пробація як альтернатива ув’язненню є нагодою для взаємодії у полі, в якому релігійні громади мали б зробити свій внесок для спільного добра народу й країни.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

неділя, 16 лютого 2020 р.

Святкові відвідини в'язнів.

У свято Стрітення світло має особливе, символічне значення, так само, як і допомога потребуючим. Йдучи за словами Ісуса Христа: "Все, що ви зробили одному з моїх братів найменших – ви мені зробили" (Мт 25,40).  15 лютого 2020 року капелани з волонтерами привітали в'язнів. Відбулися святкові богослуження в установах Києва, Чорткова, Івано-Франківська, Львова.

В каплиці Праведного Іова Багатостраждального у Київському слідчому ізоляторі відбулося святкове богослужіння з нагоди свята Стрітення Господнього. Капелан о. Костянтин Пантелей розповів засудженим біблійну історію з Євангелія від Луки про походження свята. Після того священик завітав до кожної камери жіночого корпусу, як традиційно робить у кожне свято Богородиці.

Напередодні Неділі про Блудного сина, засуджених жінок Збаразької ВК №63 відвідали: в’язничний капелан установи о. Омелян Колодчак з вокальним гуртом «Пшеничне перевесло» з Тернополя. Захід розпочався зі спільної молитви і Чину освячення Стрітенських свічок, які отець Омелян привіз для ув’язнених. Запаливши свічку він запалив вогнем інші свічки, наголосивши, що Господь є Світлом, яке просвічує кожну людину, Світлом для світу. Сьогодні, через це світло свічки Господь приходить до кожної з вас, - звернувся отець до жінок, - щоб зігріти вас своїм теплом і просвітити. Бо там де Бог, там немає темряви. Для Господа не існує перешкод: ні мурів, ні колючого дроту. Старець Семеон зустрічає Ісуса, побачивши в ньому спасіння для всього світу. Ісус сьогодні приходить до вас, щоб укріпити вас у вірі і просвітити розум і душу, даруючи надію на спасіння. Напередодні Неділі про Блудного сина Господь, як люблячий батько, з розпростертими обіймами приймає кожного, хто щиро розкаюється і повертається до нього.

Пізніше для засуджених жінок гурт «Пшеничне перевесло» подарував духовно-патріотичну частину програми з піснями, переплітаючи її віршами тернопільської поетеси Лесі Любарської в авторському виконанні, продовживши свій виступ естрадно-розважальною програмою. Завершився захід Молитвою за Україну і многоліттям для всіх присутніх.

Напередодні для ув’язнених було відкрито оновлений сектор для вперше засуджених жінок, який урочисто відкрив Начальник Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції Дзюдзь Михайло. Захід розпочався з молитви. Опісля священики о. Омелян Колодчак і о. Володимир Борис освятили оновлене приміщення. Це гуртожиток для проживання європейського типу з усіма зручностями і зал для виховної роботи, де жінки зможуть себе комфортно почувати.

Пенітенціарне душпастиртсво УГКЦ

Стрітенський обід волонтерів пенітенціарного служіння відбувся у Києві

15 лютого 2020 року у Києві у Патріаршому центрі після святкової Божественної Літургії відбувся традиційний Стрітенський обід для волонтерів служіння в'язням. Від створення Центру координації волонтерської співпраці Пенітенціарного душпастирства УГКЦ минуло дев'ять років.

Пенітенціарна ідея має багато контекстів у житті особи і спільноти, церкви і соціуму. Вона залишається привабливою для нас, приналежних до різних поколінь і покликань. Серед нас правники і педагоги, медики і богослови, підприємці і студенти вищих освітніх закладів. У центрі зацікавлення нас усіх знаходиться проблематика добра і зла, свободи і відповідальності, справедливості і милосердя. Одним з нас неоднораз прийшлося бувати у в'язницях. Другим - брати участь у доброчинних і суспільно-просвітницьких акціях. 

За нашими плечима ініціативи як служба листування, соціальні дні у в'язниці, книга в'язням, конкурси і пересувні експозиції образотворчого мистецтва в'язнів, перевіка зору в'язнів, супровід матерів з маленькими дітками до 3-х років. Ми ділимося своїм досвідом і розумінням смислу пенітенціарної ідеї з соціумом, до якого належимо. Ми маємо надію.

Стрітенські збори є традицією, яка допомагає підсилити відчуття спільноти в учасників пенітенціарного служіння Церкви. Покликання до цієї служби приходить до вірян різного віку й професії. Деколи вони не знайомі одне з одним, бо беруть участь у подіях служіння, які відбуваються в інакший час. Нині Центр об'єднує численних волонтерів, що регулярно включаються у заходи служіння, понад 70 добровольців прилучаються до заходів принагідно. Серед них також семінаристи.

У Києві в лютому 2011 року для кращої координації в’язничного служіння було створено Центр волонтерської співпраці. Його натхненниками були Володимир Левченко, Андрій Дорчак, Тарас Пшеничний, Христина Шонь, Василь Возняк. Центр покликаний об’єднати волонтерський рух на допомогу капеланам. За організацію заходів цього руху нині відповідає Павло Загороднов, референт Пенітенціарного душпастирства УГКЦ.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 14 лютого 2020 р.

Представник УГКЦ взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції

14 лютого 2020 року за участі українських та іноземних науковців, викладачів провідних вищих навчальних закладів, представників органів державної влади, практичних працівників Державної кримінально-виконавчої служби України, представників громадських та правозахисних організацій, а також спостережних комісій, які працюють у сфері виконання покарань та пробації відбулася VІІ Міжнародна науково-практична конференція на тему "Актуальні проблеми захисту прав людини, яка перебуває у конфлікті зі законом, крізь призму правових реформ".
Представник УГКЦ в Душпастирській раді з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі Украни (дорадчому органі при Міністерстві юстиції України) протоієрей Костянтин Пантелей виступив на конференції про необхідність душпастирської опіки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби для персоналу пенітенціарної системи.

Конференція проведена Науковим центром дослідження проблем кримінальної юстиції при Київському регіональному центрі НАПрН України за участю громадської організації «Всеукраїнська пенітенціарна асоціація України», Національної академія внутрішніх справ  та Державної установи «Центр пробації». Лейтмотивом конференції стала критика непослідовної пенітенціарної реформи та реформи правоохоронних органів і системи кримінального правосуддя.

Під час роботи міжнародної науково-практичної конференції було розглянуто коло питань щодо формування та реалізації кримінально-виконавчої політики, зокрема: забезпечення прав людини в діяльності правоохоронних органів, теоретичні проблеми кримінально-виконавчої політики як складової правової політики у сфері протидії злочинності, психологічні та педагогічні проблеми виконання та інтеграції різних систем покарання, концептуальні засади реформування кримінально-виконавчої системи України, душпастирська опіка персоналу ДКВС.

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство юстиції України, Національна академія правових наук України, Національна академія внутрішніх справ України, та Пенітенціарна асоціація України.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 12 лютого 2020 р.

ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ ДНЯ ОСОБЛИВОЇ УВАГИ ДО В'ЯЗНИЧНОГО СЛУЖІННЯ

Високопреосвященним та Преосвященним Владикам,
священикам і вірним в єпархіях УГКЦ
з нагоди Дня особливої уваги до в'язничного служіння

«Пам'ятайте про в'язнів, немов би ви самі були з ними в кайданах»
(До євреїв 13:3)

Слава Ісусу Христу!

Місія свідчення живого слова Євангелія поневоленим є покликанням, яке триватиме до кінця віків. 30 років тому, за рік до проголошення суверенної України, священики Української Греко-Католицької Церкви розпочали відновлювати регулярне служіння у в'язницях.  Церква, що пережила тяжкі переслідування, в тому числі і ув'язнення своїх синів і доньок, єпископів і священиків, добре засвідчила себе у тюремних казематах і концентраційних таборах як сповідниця віри. 

Церква не втомлюється закликати своє духовенство і вірних бути світлом для світу. Бути сіллю, щоб берегти від тління людські серця і душі. Берегти від безпам’ятства й несвідомості. Адже можна забути про людей, які перебувають у в'язницях, а  також тих, хто в них працюють. Ми, частково, так і робимо, викреслюючи із своєї пам'яті сам факт існування в'язниць, вибіркового чи імітативного правосуддя. Але викреслена із суспільної уваги в'язниця стає не символом справедливості та верховенства права, а найбільшим самообманом, суть якого в тому, що "вони злі, а ми ні".

Доведеним фактом залишається те, що в'язниця, позбавлена уваги суспільства, перетворюється на місце насилля і злоби, розквіту корупції, нехтування людською гідністю як самих в'язнів так і тих, хто їх охороняє, надуживання владою над людськими долями.

Є чимало ідеологій і доктрин, які намагаються пояснити нам причини існування злочинів у світі. Тільки суспільство без Бога ніколи не матиме достатньої мотивації для того, щоб пам'ятати про в'язнів. Лише Євангеліє стає для нас нагодою заглибитися у причину існування зла та спасенним засобом переміни людського життя, позначеного гріхом.

За два тижні до Великого Посту ми знову застановляємося над покликанням Церкви з приводу  дня особливої уваги до в’язничного служіння. Хочу використати цю нагоду для підбадьорення і заохоти священиків і вірних до місії у в'язницях, також для підтримки капеланів і волонтерів, які спираються на молитовну і матеріальну підтримку вірних.

Святий Дух, що заступається за нас невимовними зітханнями, нехай провадить нас у сповненні милосердного служіння ближнім!

†Михаїл Колтун

Єпископ Сокальсько-Жовківський,
Керівник Департаменту військового капеланства Патріаршої курії УГКЦ,
Відділ душпастирства у пенітенціарній системі України


*Відповідно до постанови п’ятдесят першої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ  (Чортків,  13-14 липня 2010  року Божого) було прийнято рішення в Неділю Про Блудного Сина присвячувати особливу увагу душпастирській опіці в’язнів.

пʼятниця, 7 лютого 2020 р.

Стан пенітенціарної системи України на 1 лютого 2020 року

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України


Станом на 1 лютого 2020 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебуває 148 установ. У 27 установах виконання покарань засуджені не тримаються, у зв'язку із здійсненням оптимІзації їх діяльності, а саме: 

виховні колонії - 3;
колонія максимального рівня безпеки -1;
колонія середнього рівня безпеки для неодноразово засуджених - 5; 
колонія середнього рівня безпеки для вперше засуджених - 3; 
колонія мінімального рівень безпеки із загальними умовами (чоловіки) - 3; колонія мінімального рівень безпеки із загальними умовами (жінки) - 3; 
виправні центри -8; 
лікувальний заклад -1.

В Державній кримінально-виконавчій службі України налічується 182 установи виконання покарань. В результаті воєнної інтервенції РФ в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ та 47 підрозділів кримінально-виконавчої інспекції. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 18 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.

В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах станом на 01.02.2020 трималось всього 52566 особи. Зних:
У 17 слідчих ізоляторах та 12 установах виконання покарань, що виконують функцію слідчого ізолятора,
з них на стадії:
18919
досудового розслідування
1976
судового розгляду (до винесення вироку)
9885
У 92 діючих установах виконання покарань,
з них:
33561
у колоніях максимальний рівень безпеки та відповідному секторі (Звичайні жилі приміщення)
1602
у 27 колоніях середнього рівень безпеки для неодноразово засуджених та відповідному секторі
14238
у 24 колоніях середнього рівень безпеки для вперше засуджених
9334
у колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків та відповідному секторі
1078
у колоніях мінімального рівня безпеки із полегшеними умовами для тримання чоловіків та відповідних секторах створених при виправних центрах
495
у колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами для тримання жінок та установі виконання покарань
1310
у спеціалізованих лікувальних закладах
510
у 12 лікувальних закладах створених при слідчих Ізоляторах та виправних колоніях
1023
у 14 виправних центрах
1432
У виховних колоніях та відповідному секторі
86

У вигляді довічного позбавлення волі відбуває покарання: чоловіків - 1519 осіб; жінок - 23 особи.
У вигляді позбавлення волі на певний строк чоловіки, яким визначено відбувати покарання у приміщеннях камерного типу виправної колонії максимального рівня безпеки - 427 осіб.
У вигляді арешту відбуває покарання 450 осіб.
Криміногенний склад засуджених (станом на 01.01.2020):
5 153 особи засуджені на строк понад 10 років;
6 555 осіб – за умисне вбивство;
2 862 особи – за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;
6 989 осіб – за розбій та грабіж;
11 797 осіб – за крадіжку;
629 осіб – за зґвалтування;
12 осіб – злочини проти основ національної безпеки. 

неділя, 2 лютого 2020 р.

Взаємодія пенітенціарного душпастирства і Карітас-Україна має ставати більш системною

31 січня 2020 року протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України виступив перед директорами локальних центрів служіння Карітас Україна й закликав найближчі 5 років наблизити служіння справедливості (Пенітенціарне душпастирство) і милосердя (Caritas). Маємо бачення цієї спільної дороги служіння. Є чудові приклади вдалих подій та задуми майбутніх.

Взаємодія пенітенціарного душпастирства і Карітас-Україна має ставати більш системною, а не принагідною.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ