Шукати в цьому блозі

пʼятниця, 20 січня 2023 р.

Гуманітарна допомога довічно засудженим в'язням

10 січня 2023 року священик Костянтин Пантелей, керівник Відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України, відвідав в'язнів, які утримуються у ділянці максимального рівня безпеки ДУ "Київський слідчий ізолятор". При нагоді візиту о. Костянтин привітав їх з Різдвом й передав набори предметів особистої гігієни та білизни. Гуманітарна допомога була надіслана через мережу Карітас від о. Івана Зубальського з Мукачівської єпархії УГКЦ.


Бо я був у в’язниці, і ви навідались до мене

Саме ці слова нашого Господа (Мт. 25:35-36) протягом останніх 17-и років надихають братів і сестер мирянського Чину Святого Василія Великого, що діє при монастирі отців-василіян у м. Івано-Франківську, служити людям, які позбавлені волі.

Усі ці роки миряни, пройняті бажанням послужити тим, від кого часто відвертається суспільство, навідуються до установи виконання покарань №12, що в Івано-Франківську по вул. Євгена Коновальця. Це служіння є регулярним, багатогранним та реалізується в різний спосіб.

Насамперед це служіння полягає у відвідуванні ув’язнених та проповідуванні їм Доброї новини. Починаючи з 2007 р. в СІЗО проводиться катехизація для неповнолітніх ув’язнених та жінок. Їх проводять сестри МЧСВВ, які мають вищу духовну освіту та благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Владики Володимира Війтишина.

Щороку, на свято Миколая, сестри МЧСВВ відвідують ув’язнених. Уявімо собі, як це: прийти в подібну установу, подивитися в очі людині, яка скоїла злочин, торкнутися його/її та вручити дарунок.

Значну фінансову допомогу для реалізації цього проєкту надають сестри з м. Бурштин, а також отці-василіяни та вірні парафії Зіслання Святого Духа м. Івано-Франківська. Саме з цієї парафії двоє священників – о. Арсен Панчак та о. Василь Сливоцький – здійснюють в ізоляторі капеланське служіння для ув’язнених. Таким чином в’язні мають нагоду перепросити Господа у Святому Таїнстві Покаяння.

Цьогоріч, 9 січня, сестри МЧСВВ, разом з настоятелькою Магдалиною (Ліліаною) Лавренюк, співали Божественну Літургію, яку очолив в’язничний капелан о. Арсен Панчак. Опісля у в’язничній каплиці разом з присутніми в’язнями прославляли Новонародженого Спасителя, співаючи колядки під супровід скрипки та бандури. Опісля сестри почастували ув’язнених різдвяними смаколиками, дякуючи Богу за можливість служити Йому, зустрічаючи Його тут, в установі виконання покарань, ув’язненого та часто відкинутого суспільством.

Сестри МЧСВВ щиро вдячні за постійну підтримку та допомогу в реалізації різних соціальних проєктів парафіянам храму Зіслання Святого Духа (парох – о. Михайло Віхоть), спільноті Св. Миколая, Апостольству Матері Божої Страждальної, громадсько-християнському руху «Клич», парафіянам храму Царя Христа (ігумен і парох – о. Артемій Новицький, ЧСВВ).

с. Марія (Надія) КИРИЛЮК.

четвер, 12 січня 2023 р.

Пластуни принесли один із символів Різдва в'язням до Вінницької установи виконання покарань

Світло Вифлиємського вогника миру, дякуючи співпраці наших вінницьких пластунів, змогло цього року перед Різдвом Христовим прийти і до  в'язнів «Вінницької установи виконання покарань (№1)».


Щорічна міжконфесійна  акція до святкувань Різдва Христового «Віфлеємський Вогонь Миру», полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа. 

 Для християн в Україні (католиків, протестантів, православних та інших християнських конфесій) це стало важливим символом під час святкування Різдва Христового.

Пенітенціарне душпастирством УГКЦ

неділя, 8 січня 2023 р.

Різдво для російських військовополонених

 Різдво для російських військовополонених на Львівщині - із кутею, церковною службою і спільною колядкою.



У день Різдва Христового Вифлеємське Світло передали ув'язненим

7 січня 2023 року засуджених господарської обслуги Київського слідчого ізолятора, ув'язнених жінок і неповнолітніх відвідували незвичайні волонтери.

Це були дівчата-пластунки Поліна Москаленко і Радмила Хмелевська, які принесли із собою Вифлеємське світло, найдорожчий символ Різдва. Священик Костянтин Пантелей звернувся до в'язнів з пастирським словом. 

В'язні почули фрагменти Святого Письма, які оповідають про прихід у світ Спасителя. З Книги Пророка Ісаї, Євангелій від Матея й Івана. Зі зворушенням прийняли вогник надії і Божого благословення усі, до кого завітали волонтери. Бо Світло Христове просвіщає всіх.









Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 5 січня 2023 р.

Працівники Київського слідчого ізолятора прийняли Вифлеємське світло миру

Персонал Державної установи "Київський слідчий ізолятор" вданадцяте прийняв від представників Національної скаутської організації "Пласт" та душпастирів Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі" Вифлеємський вогонь миру.

У щорічній урочистій церемонії  5 січня 2023 року взяли участь секретар Місії священик Костянтин Пантелей (Українська Греко-Католицька Церква); капелан Сергій Гаврюк (Церква Адвентистiв Сьомого Дня); капелан Павло Зоренко (Українська Церква Християн Віри Євангельської).  

Персонал висловив вдячність пластунам за невтомну вірність традиції, яка живить і зміцнює серця.





Напередодні Пластуни передали світло з Вифлеєма до пенітенціарної установи на Київщині до Державної установи "Бориспільська ВК -119" Міністерства юстиції України.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Світло з Вифлеєма отримали пенітенціарні службовці

5 січня 2023 року представники Національної скаутської організації "Пласт" у супроводі душпастирів Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії "Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі" вдванадцяте спільно взяли участь в урочистій церемонії передачі службовцям ДКВС Вифлеємського вогню миру.

Персонал Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, Київського слідчого ізолятора привітали секретар Місії священик Костянтин Пантелей (Українська Греко-Католицька Церква); капелан Сергій Гаврюк (Церква Адвентистiв Сьомого Дня); капелан Павло Зоренко (Українська Церква Християн Віри Євангельської). 

Розповіддю про історію і духовне значення традиції поділилася пластунка Єлизавета Бондар. Цього року Світло з Вифлеєма є духовним підбадьоренням для боротьби та молитвою про полеглих воїнів, про невинних жертв війни. Прозвучали фрагменти Пророка Ісаї і Євангелія від Матея. Душпастирі Місії у проповіді засвідчили важливістть духовного опертя на правду про Воплочення Спасителя та плекання внутрішнього миру, що походить від вістки про Його Народження. Вони побажали працівникам, щоб знаходили у християнській вірі джерело мудрості, людяності, витривалості в любові, духовної рівноваги, необхідної під час випробувань. 

Вифлеємський Вогонь Миру — міжнародна щорічна подія до святкувань Різдва Христового, котра полягає у діленні світлом, запаленим у Вифлеємі на місці народження Господа Ісуса Христа. Палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність, тепло, мир та згоду, а також любов до людей. Цей промінчик - висловлення солідарності з усіма, хто є далеко, з убогими та єднання з Христом. 

Пластунки Катерина Кульчинська, Поліна Москаленко, Радмила Хмелевська, Софія Яременко, під проводом старшої пластунки Лізи Бондар заспівали пластову пісню, яка завжди супроводжує церемонію і запалили світло на свічках, які передали службовцям ДКВС. Як завжди особлива велика свіча була передана офіцерам чергової частини.

Урочиста церемонія відбулася  також у Бориспільській ВК 119 й у Київському слідчому ізолчторі. Пастуни залишили в чергових частинах Вифлеємський Вогонь, який нагадуватиме працівникам, що нестимуть службу у святкові дні.






Історія традиції:

Акція Friedenslicht започаткована 1986 року Австрійською телерадіокомпанією Der Österreichische Rundfunk (ORF) Державною студією Верхньої Австрії в Лінці у зв'язку з кампанією ORF допомоги «Licht Ins Dunkel» як благодійний вчинок — донести світло з символічного місця народження Ісуса Христа тим, котрі святкують Різдво поза домом — у лікарнях, військових частинах, в'язницях, сиротинцях тощо.

Вперше Вогонь до України потрапляє ще 1992 року, але як приватна ініціатива окремих пластунів. Офіційно відлік ведеться від 1998 року, коли Вогонь передали в Україну на митному переході.Українській громаді дванадцятий рік поспіль передається Вифлеємський Вогонь Миру. В Україну Вифлеємський Вогонь доставляють спеціальним авіасполученням члени Пласту - Національної скаутської організації України. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ