24 ЖОВТНЯ 2020 року відбувся семінар, присвячений волонтерській взаємодії у процесі підготовки виставки конкурсу
моб. +38 098 422 9 221 (Viber, WhatsApp, Telegram)
05 грудня 2020 року
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
Джерело: Сайт kapelanstvo.info
08 жовтня 2020 року відбулася Zoom-зустріч волонтерів з вихованцями Кременчуцької колонії для неповнолітніх за посередництвом модератора о. Ярослава Павлюка, керівника Центру академічного душпастирства Київської Архиєпархії УГКЦ. Темою для діалогу послужило прочитання книги. З огляду на обмежувальні заходи, пов'язані з пандемією, відео-зустрічі - єдина можлива форма душпастирства і волонтерської праці з групами засуджених.
Волонтери Василь Возняк, Софія Суха, Софія Дунець, Ольга Сатіна, Таїсія Савуляк провадили діалог на теми роздумів, представлених у книзі та власних життєвих досвідів. Вихованці ділилися своїм розумінням надії всупереч помилок, що трапились в житті."
Посприяла зустрічі Олена Удовицька, заступник начальника колонії із соціально-виховної та психологічної роботи. Спілкування тривало понад годину. Волонтери, серед яких також колишні вихованці, розповіли про себе і про свої мотиви, які привели їх до волонтерства у в'язничному служінні.
Незабаром у патріаршому соборі триватиме експозиція мистецтва в'язнів. Перші твори майбутньої експозиції "Покликані до свободи" вже у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового!
Всеукраїнська виставка-конкурс «Покликані до свободи» - Гал. 5:13
Бажаючі підтримати нас, будь ласка прийміть до уваги наступні реквізити:
Попереду - отримання готових творів на пошті, ретельна підготовка експозиційного залу, оформлення творів, інсталяція додаткового освітлення, розміщення творів на експозиційній площі.
В процесі підготовки виставки ми збираємо кошти як на покриття видатків на поштову пересилку відправлень з в'язниць, так і на організаційну працю навколо самих творів для їх експонування й належного антуражу.
Все, що ми здатні зробити, - коштом добродіїв. Незабаром в мене більше не залишиться необхідних для поштових витрат коштів. Наш призовий фонд також потребує наповнення. Є чотири категорії призерів: 15 осіб, серед яких буде розподілено винагороду, що має виключно соціальне призеначення.
Якщо Ви небайдужі й бажаєте посприяти пожертвою, прокрутіть мою стрічку, щоб скопіювати необхідні для переказу реквізити. Допоможіть знайти меценатів, щоб нам впоратися з інсталяцією освітлення й орендою необхідного обладнання.
Конкурс відбудеться у день відкриття експозиції, виставка триватиме до 5 січня. Будьте солідарні з ідеєю події. Посприяйте центральній події року Пенітенціарного душпастирства УГКЦ!
Усі наші звіти максимально відкриті для публічного контролю. Дякуємо вам за довіру!
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ
У четвер, 1 жовтня, в’язничний капелан Львівської архиєпархії отець Тарас Мирка спільно із засудженими, які відбувають покарання у Личакiвській виправній колонії (№30), за сприяння керівництва установи, провів молитву на вервиці і духовні науки.
Отець Тарас пригадав учасникам молитви, що вона є дана нам на спасіння душі і тіла, а також про те, що жовтень присвячений молитві на вервиці та читанню Святого Письма. Захід відбувся з дотриманням протиепідемічних заходів та дотримання карантинних вимог.
Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами
З них призовий фонд – 4400 ₴
З них витрачено на матеріали – 5550 ₴
Кошти для організації експозиції (поштові витрати при отриманні, оформлення галереї і творів) – 275 ₴
Усіх, хто обере підтримати нас в організації виставки образотворчого мистецтва в’язнів, просимо переказувати кошти, як подано нижче:
Пожертвуйте 20 / 50 / 100 / 200 / 500 грн на призовий фонд конкурсу-експозиції на рахунок:
«БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «КАРІТАС – КИЇВ»
Код ЄДРПОУ 21477781
Рахунок UA36 325365 00000 26004030299143
в АТ «КРЕДОБАНК» м. Київ
призначення переказу – благодійна пожертва на
статутну діяльність
або на картку в Приватбанку: N 4731219120438894 Пантелей К. Ю. Призначення переказу: благодійна пожертва на організацію конкурсу-експозиції
Пенітенціарне душпастирство Української Греко-Католицької Церкви спільно з БФ «Карітас-Київ» у співпраці з Державною кримінально-виконавчою службою України проводить у грудні 2020 року всеукраїнську виставку-конкурс мистецтва в’язнів «Покликані до свободи». Мета виставки посприяти кращій суспільній комунікації та процесу реінтеграції наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі, а також зростанню громадянської активності в охороні суспільного миру, подоланню напруженості, пов’язаної з тривалою ізоляцією. Премії переможцям і призерам мають виключно соціальне призначення для в'язнів, членів їх родин, а також потерпілих внаслідок злочину.
Запрошуємо Вас посприяти процесу реінтеграції
наших співгромадян, що опинилися у місцях позбавлення волі
протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.
1 жовтня 2020 року у Державній установі «Київський слідчий ізолятор» відбулася відео-зустріч священика Костянтина Пантелея і засуджених господарської обслуги. Нагодою для розмови стали рядки Святого Письма про гідність і Божий дар людського життя.
Зустріч за посередництвом Skype стала ініціативою керівництва відділу соціально-виховної та психологічної роботи й за безпосередньої участі психолога Любові Шеренговської. Як відомо, з моменту проголошення карантинних заходів у березні 2020 року, капелани були обмежені в можливості звершувати служіння у пенітенціарних установах. Відразу почалися пошуки альтернативних заходів пастирської опіки в’язнів. Серед них – відео-конференції за посередництвом соціальних мереж. Така форма душпастирського служіння, на жаль, стала одним з незаперечних викликів як до персоналу в’язниць, зокрема служб соціально-психологічного і виховного супроводу засуджених, так і для капеланів.
Під час діалогу учасники зустрічі роздумували над тим, що кожна людина, у світлі Божого Об’явлення, є суверенною особистістю,
наділеною розумом і волею. Сам Біблія передає нам усвідомлення невимовного дару
життя, що є зв’язаний нерозривно із даром свободи. То ж не секрет, що
сприйняття людиною життя як Божого дару може проходити через серйозні
перешкоди. Однією з найбільших таких перешкод є ув’язнення. За фактом обмеження
свободи шляхом примусової ізоляції, що є наслідком небезпечних кримінальних
правопорушень, слідує цілком природнє відчуття, ніби заперечення, цінності
життя засудженої особи. Це сприйняття переживають і самі ув’язнені, і персонал,
і досить часто – люди відкритого суспільного простору.
Завершилась зустріч спільною молитвою і приватним спілкуванням поза групою на предмет новин, про хід підготовки експозиції творчості засуджених.
Пенітенціарне душпастирство УГКЦ