25 листопада 2022 року у Київській слідчій в'язниці вшанували пам'ять загиблих в результаті голодомору. Сприянням відділу соціально-виховної і психологічної роботи ДУ "Київський слідчий ізолятор" у заході взяли участь засуджені з господарської обслуги і неповнолітні в'язні.
Цього ж дня маленька дівчинка, що народилася під час ув'язнення своєї матері, прийняла Таїнства Хрещення і Миропомазання у каплиці Праведного Йова.
Деякі в'язні змогли посповідатися і запричаститися.
23 листопада 2022 року відбувся І-ий молитовний сніданок керівництва Пенітенціарної системи України. Захід був організований Українською Християнською Міжконфесійною Місією «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», співзасновницею якої є УГКЦ, та Департаментом з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України.
У події взяли участь чільні представники в'язничного служіння Церков, які входять до Місії, а також:
Міністр юстиції України Денис Малюська,
Державний секретар Міністерства юстиції України Олена Богачова,
Заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька,
Начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Сергій Гречанюк,
Директор Державної установи «Центр пробації» Олег Янчук.
Член Всеукраїнської Ради Церков і Релігійних Організацій, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п'ятидесятників Михайло Паночко.
Українську Греко-Католицьку Церкву представляв керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України о. Костянтин Пантелей.
«Більше 2000 років тому, після славного Воскресіння, Господь Ісус
Христос приготував для Своїх учнів сніданок (Івана 21). Вони були втомлені та
перебували у розпачі, і саме тоді Спаситель нагодував їх, і приніс втіху. Так і
сьогодні під час молитовного сніданку Бог поблагословив нас», - поділився
пастор В'ячеслав Когут, виконавчий директор Місії, ідейний натхненник й
організатор події.
«Поминання полеглих за свободу і державність
України. Молитва за персонал ДКВС, за ув'язнених, за постраждалих внаслідок
злочинів, за капеланів і волонтерів в'язичного служіння, за благословення
захисників України і перемогу, визволення поневолених, діалоги відбулися в часі молитовного сніданку. Присутні були навіть курсанти Академії Державної пенітенціарної служби, які понесуть традицію, яка щойно розпочалася, в основі свого покликання. Схиляю голову у
вдячності перед організаторами цієї події», – розповів о. Костянтин.
25 листопада 2022 року у Київській слідчій в'язниці вшанували пам'ять загиблих в результаті голодомору. Сприянням відділу соціально-виховної і психологічної роботи ДУ "Київський слідчий ізолятор у заході взяли участь засуджені з господарської обслуги і неповнолітні в'язні. Під час поминальної молитви за душі заморених голодом краян, що відійшли через акт геноциду з рук радянської москви, священик Костянтин Пантелей закликав присутніх прочитувати сучасні події через історію, щоб бути здатними боронити свободу і гідність свого народу в усі часи.
7 – 8 листопада у Чернівцях відбувався міжконфесійний тренінг з міжнародної програми «Шлях ув’язненого», в якому взяли участь священики і волонтери Пенітенціарного душпастирства УГКЦ з чотирьох єпархій. Тренінг послужив безпосередньою підготовкою втілення цієї програми Церквами Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі».
Для проведення інтенсивної підготовки першої групи провідників програми, а саме тренінгу для тренерів, в Україну приїхав один з її авторів-розробників Стівен Джеймс (Уельс), який провів курс навчання. З ним поряд були представники Європейського офісу Міжнародної Асоціації в’язничного служіння (PFI) Хью Гретхед і Кристіна Урсачіла, а також керівники Асоціації в’язничного служіння (PF) Румунії, ревні друзі у підтримці України, Андрій Брай і Лівіу Бочаняла. У вересні в Найробі (Кенія) відбувся тренінг координаторів програми «Шлях ув’язненого»представників понад 30 країн світу, в якому брала участь українська делегація.
Програма була розроблена для зміни тюремних середовищ і повернення в’язнів до суспільного життя. Це - восьмитижневий курс євангелізації та учеництва, заснований на Євангелії від Марка, який запрошує в’язнів у подорож, що перетворює. Багато людей відчувають безнадію у зв’язку з ізоляцією в результаті вчинених ними кримінальних правопорушень. Але під час тривання курсу його учасники дізнатються про Ісуса В’язня. Ця спільна подорож справді переображає життя.
У першому тренінгу взяли участь близько 60 представників Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», які отримали сертифікати, а з ними й місію навчити інших тренерів і волонтерів програми в Україні. Наприкінці екуменічної зустрічі було представлено національного координатора програми Павла Маркєлова, відповідального за її супровід та аналіз розвитку й наслідків її здійснення.
Програма втілюється у в’язницях по всьому світу, дбає про примирення з жертвами злочинів, допомагає сім’ям засуджених й успішно реінтегрує їх у соціумі. В цьому допомагають християнські спільноти.