Шукати в цьому блозі

понеділок, 28 листопада 2016 р.

Біблійний конкурс проведено серед неповнолітніх Київського слідчого ізолятора

28 листопада 2016 року у Київському слідчому ізоляторі неповнолітні, що утримуються під вартою, взяли участь у Біблійному конкурсі. Його підгтоувала сестра Василія (Гальцова), що вже третій рік поспіль викладає Християнську етику в рамках вечірньої школи, в якій юнаки здобувають середню освіту. У події взяли участь й інші представники Української Греко-Католицької Церкви отець Костянтин Пантелей та волонтерка Марія Лещук.

Біблійний конкурс проходив у корпусі для тримання неповнолітніх ув'язнених. Учасники були розподілені на дві команди, що були названі по імені гори Синай (місце, де Ізраїльтянам було дано Десять Заповідей) і гори Тавор (місце, де Господь Переобразився). За певний проміжок часу учасники повинні були надати відповіді на поставленні запитання стосовно окремих подій, описаних у книгах Старого і Нового Завітів. Окрім того відбувся змагання найкращого знавця «Біблії» між двома неповнолітніми Віталієм та Марком, які надали найбільшу кількість правильних відповідей. Всім неповнолітнім ув'язненим, які брали участь, було вручено солодкі подарунки та книги.


Відділ соціально-виховної та психологічної роботи Київського слідчого ізолятора

четвер, 24 листопада 2016 р.

Інформація про служіння в'язничних капеланів УГКЦ

«Терпеливістю і милосердям!»

Відродження душпастирства УГКЦ у пенітенціарних установах України розпочалося 1991 року, у часі її легалізації після років підпілля. Після перенесення 2005 року осідку глави УГКЦ до Києва блаженніший Любомир Гузар створив при Патріаршій Курії УГКЦ Департамент душпастирства у силових структурах України під керівництвом преосвященнішого Михаїла (Колтуна), єпископа Сокальсько-Жовківського. За координацію служіння УГКЦ у виправних колоніях та в’язницях відповідає Відділ душпастирства у пенітенціарній системі України. Регулярно душпастирська опіка проводяться в пенітенціарних установах № 14, 30, 34, 40, 41, 44, 46, 47, 48, 50, 55, 63, 85, 112, 128, 135 у семи слідчих ізоляторах та в одній колонії для неповнолітніх. Ще 8 установ наші священики мають можливість відвідувати тільки принагідно. З огляду на окупацію окремих районів Донецької і Луганської області опіка над в’язнями була припинена в пенітенціарних установах № 3, 13, 120, 124. Окрім того, законсервовані Бережанська і Самбірська виховна колонія для неповнолітніх, а також установи № 110  і 118, де душпастирювали наші капелани. Четверо капеланів стали військовими душпастирями. Кожна з 12 єпархій на території України має головного капелана. Участь у служінні беруть священики, семінаристи, монахи й миряни – всього понад 200 осіб. Серед них – 32 священики-капелани. Більшість з них отримали сертифікати про засвоєння базового рівня компетентності для праці у пенітенціарних установах. Багато активних волонтерів є студентами або фаховими богословами, психологами, юристами, соціальними працівниками та педагогами. У різних сферах цього служіння беруть участь понад 1000 волонтерів на регулярній основі.
Головними напрямками служіння капеланів є проповідь, катехизація, уділення Св. Тайн, сприяння у підтримці зв'язків із родиною, навчання, священиків і волонтерів основам місії Церкви у тюрмах. Неділя про Блудного Сина, за два тижні до Великого Посту, є у Церкві Днем особливої уваги УГКЦ до в’язничного служіння.

2001 року УГКЦ стала співзасновницею й учасницею Української міжконфесійної християнської місії “Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі”. Місія об’єднує 12 християнських Церков і деномінацій. Ця організація представляє Україну в Міжнародній асоціації тюремного служіння (PFI). Від 2003 року УГКЦ є учасницею, на правах спостерігача, а з 2007-го – дійсним членом Міжнародної католицької комісії душпастирської опіки в тюрмах (ІССРРС), яка діє під керівництвом Конгрегації в справах духовенства, у співпраці з Папською радою “Справедливість і мир” та має статус спеціального консультанта ООН.

У листопаді 2007 року на прохання тюремного духовенства УГКЦ було проведено перший вишкільний семінар для священиків на базі Біло-Церківського училища ДКВС України. Це послужило народженню першої концепції навчання капеланів: у січні-лютому 2008 р. спільно з викладачами училища було погоджено 72-годинну програму навчання служителів Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі» для здобуття мінімального рівня компетентності у кримінально-виконавчій сфері.

2008 року відбулося Перше паломництво Державної пенітенціарної служби України до Зарваниці за участю представників 7 Церков-учасниць Місії. Традицією стало щорічне Всеукраїнське паломництво для працівників пенітенціарної системи України під гаслом «Справедливість, віра, милосердя!» до Свято-Успенської Унівської Лаври.

У співпраці з Державною пенітенціарною службою УГКЦ посприяла участі праць образотворчого мистецтва в’язнів у міжнародних мистецьких конкурсах у Відні (червень 2009) та у Берліні (грудень 2009, грудень 2011, грудень 2014).

2009 року у Києві, з ініціативи УГКЦ, було проведено Міжнародну конференцію «Юридичний вимір пенітенціарного служіння», в якій брали участь чільні представники Міжнародної католицької комісії в’язничного душпастирства (ІССРРС) та Міжнародної асоціації тюремного служіння (PFI). 

2009 - 2011 року тривала І Національна пересувна експозиція мистецтва в'язнів «Переображення Господньою Любов'ю», яку побачили у 9-ти містах України.

2011 року, УГКЦ за співучастю Церков-учасниць Української міжконфесійної християнської місії «Духовна і благодійна опіка в місцях позбавлення волі» зініціювала проведення круглого столу в УКРІНФОРМІ «Реалізація релігійних прав засуджених до позбавлення волі та осіб, які перебувають у місцях попереднього ув'язнення. Вплив духовно-морального фактора на виправлення засуджених». Таким чином розпочалася праця з розробки концепції пенітенціарного душпастирства у в'язничній системі України.

Зустріч Європейської ради ICCPPC з українськими капеланами відбулась у Львові у січні 2012 року, що засвідчило зростаючу увагу міжнародної спільноти до системи правосуддя та попередження злочинності в Україні.

29 травня 2012 року вперше в стінах Верховної Ради України обговорювалася проблема систематичної духовної опіки в'язнями. Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності у співпраці з Асоціацією Українських Правників та Українською міжконфесійною християнською місією "Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі", провів «круглий стіл» на тему: «Участь релігійних організацій у формуванні законодавчих ініціатив у сфері пенітенціарної політики». Найактивнішу участь у підготовці цієї події взяло Пенітенціарне душпастирство УГКЦ. Як наслідок цієї зустрічі триває розробка й обговорення проекту Положення про здійснення релігійної опіки в установах Державної пенітенціарної служби України.

12 грудня 2012 року Глава Української Греко-Католицької Церкви, Блаженніший Святослав і Голова Державної пенітенціарної служби України генерал-лейтенант внутрішньої служби Олександр Лісіцков підписали Угоду про співробітництвоУгода є віддзеркаленням розвитку співпраці, передбаченої попереднім документом, підписаним Блаженнішим Любомиром 2007 року. Текст Угоди не лише підсумував структурні зміни, що сталися за останні 5 років, але також зробив наголос на опіку персоналу ДПтС України та членів їх сімей, слухачів навчальних закладів ДПтС України, засуджених та осіб, узятих під варту.

26 грудня 2012 року відбулася презентація першого підручника, що подає фахові орієнтири священикам і волонтерам для душпастирства у пенiтенцiарних закладах «Служити в’язням». Вона є плодом багатолітньої співпраці з пенітенціарною службою та містить важливі документи Церкви стосовно цього прекрасного служіння.

У липні - серпні 2013 року представництво УГКЦ у складі міжконфесійної групи взяло активну участь у розробці пропозицій до Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо регулювання діяльності капеланів в органах та установах, що належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України) № 1154
14 травня 2015 року Верховна Рада України прийняла проект закону у другому читанні. 

19 серпня 2013 року був зорганізований Національний конкурс образотворчого і прикладного мистецтва  в'язнів «Преображення Господньою Любов’ю». Відтак, протягом 2013 - 2015 років тривала пересувна експозиція містами УкраїниПодія допомогла створити поле для діалогу між людьми, які опинились у місцях позбавлення волі та суспільством. Під час виставки відбувалися зустрічі, презентації, семінари та круглі столи, де неодноразово наголошувалося на необхідності реформування кримінального судочинства і пенітенціарної системи України, участі Церкви і суспільства у процесі соціальної інтеграції колишніх в'язнів. Розпочата у Києві, виставка побувала у 17 містах України, а 20 творів експозиції потрапили з Києва на міжнародний конкурс у Берліні. 

20 липня 2014 перед збором близько 200 тисяч вірних та священиків на Всеукраїнській прощі до Зарваниці, Патріарх Святослав урочисто проголосив Блаженного єпископа і мученика Василя Величковського покровителем пенітенціарного служіння духовенства та віруючих Української Греко-Католицької Церкви.

02 грудня 2014 року у Києві була проведена Всеукраїнська науково-практична конференція «Християнська проповідь у місцях несвободи. Історія і сучасність України». Цю подію було організовано Пенітенціарним душпастирством УГКЦ у співпраці з Українською міжконфесійною християнською місією «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі», Державною пенітенціарною службою України, Всеукраїнською профспілкою персоналу органів та установ Державної пенітенціарної служби, Релігійним інститутом Св. Томи Аквінського. Учасники конференції запропонували подальші кроки для впровадження капеланства. 

11 червня 2015 року набув чинності закон про тюремне капеланство, над розробкою якого у гроні представників християнських церков активно працювали й експерти від УГКЦ. В рамках закону у вересні 2015 року створено Душпастирську раду при ДПтС України, яка у співпраці з пенітенціаріями розробляє відповідні правила для духовної опіки в'язнів і персоналу.

В'язничні капелани УГКЦ взяли активну участь у підготовці та формуванні підсумкових документів Міжнародної конференції «Сучасність і перспективи пенітенціарної душпастирської опіки», що відбулась у Києві 13-14 квітня 2016 року. На виконання рішень конференціх в Інституті кримінально-виконавчої служби створено опорну кафедру душпастирської практики та пенітенціарної етики.

Триває праця у Комітеті Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності над законопроектами, що унормовують капеланське служіння у в'язницях і колоніях. 


Контакт:

преосвященніший Михаїл (Колтун),
єпископ Сокальсько-Жовківський,
керівник Департаменту УГКЦ
з душпастирства у силових структурах України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20




 
протоієрей Костянтин Пантелей,
керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20
моб. 098 422-9-221
e-mail: 
panteley@ukr.net
ієрей Ярослав Лукавенко,
референт Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20

моб. 097 717-3-700
e-mail: ugcc.penitentiary@gmail.com






Павло Загороднов,
координатор волонтерських програм Пенітенціарного душпастирства УГКЦ Відділу Курії УГКЦ з душпастирства
у пенітенціарній системі України
а/с В-125 Київ-1, 01001
тел./факс 044 279-19-20
моб. 097 397-29-40

пʼятниця, 18 листопада 2016 р.

Круглий стіл "Розвиток капеланського служіння в Україні".

17 листопада 2016 року у Комітеті Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему: «Розвиток капеланського служіння в Україні» Представники Церков розглядали питання: стан виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 року № 677-р; законодавче забезпечення капеланського служіння (душпастирства) у Збройних Силах України, Національній гвардії України, прикордонних військах та інших військових формуваннях та соціальних захист і забезпечення військових капеланів, які несуть службу в зоні проведення АТО. Посилення розвитку співпраці між керівництвом Державної кримінально-виконавчої служби, персоналом установ виконання покарань і слідчих ізоляторів та представників церков - капеланами. Робота над законодавчими ініціативами, спрямованими на розвиток медичного капеланства (проект Закону № 4987).

ЗВІТ №19 про «Шкільний портфелик» дітям, матері яких відбувають покарання в місцях позбавлення волі (07.11.2016 р.)

Щороку 1-го вересня шкільний дзвінок скликає до країни знань тисячі дітей України. Хтось із них вперше переступить шкільний поріг, а хтось ступає цієї осені на фінішну пряму, яка виводить до дорослого, самостійного життя. Та у декого з школяриків у цей день до радісного хвилювання домішується крапелька гіркоти. Бо немає поруч найближчої людини, з якою хотілось би розділити це хвилювання. Їх матері відбувають покарання в місцях позбавлення волі.
Турботою про цих дітей вже не перший рік переймається парафія св.Миколая Чудотворця на Аскольдовій могилі з настоятелем о.Ігорем Онишкевичем. 10 дітей, позбавлених материнської ласки та опіки, отримають цього року наш «Шкільний портфелик», наповнений щедрими і дбайливими руками доброчинців. А ще до кожного з них вони вклали крихітку свого серця, краплинку любові, іскорку тепла.
Висловлюємо щиру подяку всім, хто прилучився до наповнення «Шкільного портфелика».

Спільнота Лицарів Колумба взяла участь у днях Ювілею у в'язниці

18 листопада чоловіки спільноти Лицарі Колумба, яка діє при громадах Української Греко-Католицької Церкви, відвідали в'язнів, що знаходяться у терапевтичному і хірургічному відділенні Міжобласої лікарні пенітенціарної системи України, що на території Бучанської виправної колонії № 85. 

За сприянням відділу соціально-виховної і психологічної роботи із засудженими установи протоієрей Костянтин Пантелей у супроводі волонтерів із чоловічої релігійної спільноти постаралися передати тепло молитви і добрих діл в'язням, які знаходяться на лікуванні. Заходи були присвячені Надзвичайному Святому Року Божого Милосердя, що тривав у Вселенській Церкві з 8 грудня 2015 р. до 20 листопада 2016. День Ювілею Божого Милосердя у в'язницях відбувався в Україні протягом 5-18 листопада. Спільнота Лицарів Колумба активно допомагає у доброчинних акціях Пенітенціарного душпастирства УГКЦ з 2012 року. Нещодавно лицарі супроводжували єпископа Михаїла Колтуна під час відвідування в'язнів у Лук'янівському слідчому ізоляторі.


Протягом жовтня громади УГКЦ збирали гігієнічні засоби для особливо потребуючих в'язнів, серед яких неповнолітні, жінки, матері з дітьми, недужі й ті, що втратили на свободі усі соціальні зв'язки. Кожний, хто бажав долучитися до служіння Церкви у в'язниці, приносив індивідуальний набір гігієнічних засобів, теплий одяг і взуття. Пакунки стали не лише знаком уваги, але й суто матеріальним виміром людяної підтримки. Єпископи й капелани, у супроводі волонтерів не лише спілкувалися з в'язнями, але й передавали їм тепло родин, які долучилися до збірки.

Перед завершенням візиту в установу, о. Костянтин звернувся до персоналу виправної колонії, що перебував на чергуванні. Він повідомив офіцерів про суть акції милосердя та про зусилля християнських Церков щодо належної підтримки пенітенціарних службовців в суспільстві і в державі. Священик заохотив присутніх звершувати пенітенціарне служіння у повній свідомості свого християнського покликання.

Брати лицарі поділилися своїми переживаннями, пов'язаними зі своєю місією у в'язниці:

«Важливим моментом для мене стало спостереження, що попри умови в'язниці, соціальну обмеженість, зло і кримінальні правила, щоденне відчуття вини і інакшості, ув'язнена людина всеодно залишається людиною і має потребу в розраді, потішенні і в просто у відвіданні та доброму слові чи посмішці.»
Олександр Дикун  

 «Як виявилося, що набагато простіше і психологічно комфортніше просто пожертвувати гроші (або речі) в якості допомоги ув'язненим... Мені особисто було трохи непевно іти до в'язнів (ще й у лікарні), оскільки не знав яка буде їх реакція на нас - відвідувачів, яким добре і які на волі. Але замість озлобленості і агресивності в більшості з них я побачив змордованих, надламаних чоловіків, які з жваво та з інтересом відреагували, що їх хтось відвідав. Складно сказати - чи це присутність священика зумовлює таку зразково-покірну поведінку в'язнів, але як би не було - для них такий візит це подія дня, а то й тижня.»
Левко Довган


Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

вівторок, 15 листопада 2016 р.

Екзарх Донецький владика Степан Меньок зустрівся із засудженими до довічного терміну в'язнями у Софіївській колонії

Беззаперечною є цінність людського життя, не зважаючи на вчинки, які вкоїла людина. З Цієї причини Україна цілковито відмовилася від смертної кари як найвищої міри. Проте зі зростанням числа засуджених на довічний термін постає більше питань. Чи задовільняє справедливості повна ізоляція від соціуму осіб, покараних на довічне? Чи матимуть ці люди право на помилування? Чи будуть переглядатися неправосудні вироки? Як суспільство має брати участь у житті своїх співгромадян, які покутують тяжкі злочини? Чи не являється довічний вирок "прихованою стратою"? У відповідь на ініціативу святішого Отця Папи Франциска в рамках року Божого Милосердя у   середу, 9 листопада, було відвідано довічних в'язнів у Софіївській ВК -55. У візиті взяли участь екзарх Донецький вл. Степан Меньок та настоятель парохії св. Архистратига Михаїла у Запоріжжі о. Андрій Бухвак, капелан засуджених на довічне ув'язнення.

За місяць до візиту при парохії св. Арх. Михаїла у Запоріжжі та в Благодійному Фонді "Карітас-Запоріжжя" було оголошено про збір засобів першої необхідності для ув'язнених. Спільними силами за цей час вдалося сформувати індивідуальні набори із засобами особистої гігієни для всіх довічно ув'язнених Софіївської ВК-55. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

Триває праця підгрупи


субота, 12 листопада 2016 р.

Відбулася зустріч Душпастирської ради з новим очільником пенітенціарної системи Денисом Чернишовим

11 листопада 2016 року у Києві відбулося позачергове спільне засідання Душпастирської ради при центральному органі Міністерства юстиції для управління пенітенціарною системою України із Заступником Міністра юстиції України Денисом Чернишовим та керівництвом департаменту пробації. 18 травня 2016 року Кабінет міністрів ліквідував Пенітенціарну службу й передав її повноваження Міністерству юстиції. Триває процес змін регіональної структури управління пенітенціарною системою України. Метою робочої зустрічі було опрацювання найбільш нагальних питань співробітництва у перехідний період реформування пенітенціарної системи України.

До порядку денного були включені наступні питання:

1) підписання або пролонгація договорів про співробітництво з Церквами;
2) узгодження тексту Положення про Душпастирську раду;
3) створення календарного плану спільних заходів Душпастирської ради і територіальних органів Міністерства юстиції;
4) рішення за дозвільними списками на 2017 рік;
5) перспектива вироблення процедури в рамках пробації для прийняття засуджених на реабілітацію;
6) перспектива видачі капеланських посвідчень для тих душпастирів, що пройшли навчання;
7) посвідчення для представників Душпастирської ради;
8) розгляд пропозиції, щоб Головуючий в Душпастирській раді був радником у керівника служби;
9) обговорення створення органів Душпастирських ради при міжрегіональних управліннях з призначенням головуючого радниками керівникам управлінь;
10) різдвяний концерт для персоналу пенітенціарної системи нашими силами або спільними
11) повідомлення про початок роботи опорної кафедри душпастрської опіки і пенітенціарної етики в Інституті кримінально-виконавчої служби й обговорення перспективи її подальшої діяльності

Сторони обговорили питання співпраці й домовилися підготувати рішення згідно протоколу засідання.


На засіданні апарат Міністерства юстиції, який здійснює управління пенітенціарною системою України представляли:
1) Денис Чернишов, Заступник Міністра юстиції України,
2) Сергій Тюлєнєв, голова комісії з ліквідації Державної пенітенціарної служби, заступник директора департаменту — начальника управління соціального, трудового та гуманітарного законодавства департаменту публічного права Міністерства юстиції, 
3) Ігор Андрушко, екс-начальник управління соціально-виховної та психологічної роботи апарату Державної пенітенціарної служби України;
4) Валерій Калівошко, Заступник начальника Управління ресоціалізації засуджених та адміністративних стягнень, начальник відділу адміністративних стягнень у виді громадських та виправних робіт;
5) Віталій Хведчук, Начальник відділу ресоціалізації зсуджених.

На засіданні були присутні представники Церков:

1) Голова Душпастирської ради пастор Рустам Фатуллаев, керівник Відділу соціального служіння «Маханаім» Всеукраїнського Союзу Церков Християн Віри Євангельської (П'ятидесятників);
2) пастор В'ячсслав Когут, виконавчий директор Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі»;
3) протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу душпастирства у пенітенціарній системі України Патріаршої курії УГКЦ;
4) ієрей Геннадій Галушка, представник УПЦ КП
5) пастор Євген Дмитрієвський, старший пастор тюремного служіння Союзу Вільних Церков Християн Євангельської Віри України
6) пастор Юрій Якушенко, координатор тюремного служіння Всеукраїнського Союзу об’єднань Євангельських Християн-баптистів;
7) пастор Сергій Луцький, директор відділу Капеланського служіння Української Уніонної Конференції Церкви Адвентистів Сьомого Дня; 
8) пастор Юрій Онищук, керівник тюремного служіння Об'єднання Незалежних Харизматичних Християнських Церков України 

Секретар Душпастирської ради – Юлія Гермаш.

Пропозиції члена Душпастирської ради священика Григорія Драуса, Головного капелана Римо-Католицької Церкви в Україні, щодо практики капелансього служіння у письмовій формі були передані департаменту пробації.

Владика Йосафат Мощич відвідав довічно засуджених

В рамках заходів УГКЦ до Дня Ювілею Божого Милосердя для в’язнів, проголошеного Папою Франциском, Івано-Франківську установу виконання покарань №12 відвідав єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Преосвященний владика Йосафат Мощич. Про це повідомив Інформаційний центр Молодіжної комісії Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ. 

В молитовній каплиці установи владика Йосафат у співслужінні в'язничних душпастирів та сотрудників храму Зіслання Святого Духа о. Арсена Панчака та о. Василя Сливоцького відслужив Молебень до Христа Милосердного для засуджених. Супроводжували молитву своїм співом волонтери, а зокрема сестри мирянського ІІІ Чину Св.Василія Великого (парафія Царя Христа ). У своєму слові Преосвященний владика запевнив присутніх у тому, що наш Отець Небесний, ніколи не перестає любити кожного з нас, не залежно від того, які провини ми вчинили. Також владика Йосафат наголосив на особливій ласці Ювілейного Року Божого Милосердя, яка проявляється в тому, що Отець Небесний стирає всі наші гріхи та злочини наче їх раніше не було. Саме тому маємо не зволікати і все зробити для спасіння нашої душі.

На завершення владика помолився над кожним в'язнем та уділив архієрейське благословення, а також подарував присутнім образки, вервиці та молитовники. Окрім того, владика Йосафат також відвідав камери, де перебувають засуджені до довічного ув'язнення. Ці в'язні знаходяться в особливій духовній потребі.

Святіший Папа Франциск при зустрічі у Римі з делегатами Міжнародної асоціації кримінального права висловив думку, що довічне ув'язнення є "прихованою стратою". З цієї причини воно недавно було виключено з Кримінального кодексу Ватикану. Остаточно кожен засуджений на довічно мусить мати шанс на повернення до суспільства в результаті застосування помилування.

Станом на 1 вересня 2016 року в пенітенціарних установах перебувало 1552 осіб, засуджених на довічне ув'язнення, а ще 440 осіб перебувало в установах на окуповані території Донбасу. 34 % засуджених до довічного покарання раніше не були покарані за кримінальні вчинки. Існує припущення, що серед нині відбуваючих покарання є десятки осіб, що отримали неправосудні вироки. 74 % засуджених - віком 18 - 34 роки. 

Середня кількість років, яку засуджені до довічного позбавлення волі відбувають в установах виконання покарань за кордоном, становить: 
у США – 7 років, 
у Швеції – 9, 
Великобританії – 14-15, 
Франції – 17-18, 
Італії – 21, 
Польщі – 25. 

Можливість дострокового звільнення засуджених до такого виду покарання передбачена також законодавством Японії, Кореї, Південної Америки – після відбуття 10 років покарання, Німеччини – 15 років, Канади – від 10 до 25 років (або не менше 25 років – залежно від тяжкості злочину). В Україні закон передбачає певні умови, за яких особа, засуджена до довічного позбавлення волі, може звільнитися. Після відбуття 20 років ув'язнення засуджений при сумлінній поведінці і ставленні до праці може подати клопотання про його помилування Президентом України. В разі задоволення клопотання Президент України видає указ, відповідно до якого заміняє засудженому подальше відбування покарання у виді довічного позбавлення волі позбавленням волі на строк не менше 25 років. При цьому особа отримує новий правовий статус і може бути звільнена умовно-достроково після відбуття не менше трьох чвертей новопризначеного покарання. Тобто особа, засуджена до довічного позбавлення волі, може стати вільною після фактичного відбуття тридцяти восьми років дев'яти місяців за ґратами.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 11 листопада 2016 р.

Проведення Дня Ювілейного Божого Милосердя для в’язнів у ВК №63

В рамках Ювілейного року Божого Милосердя, Святіший Отець Франциск оголосив 6 листопада Днем Ювілею для в’язнів. В цьому часі в храмах Тернопільсько-Зборівської архиєпархії під час літургійних Богослужінь, в неділю 6 листопада згадувалось про цю подію у всій Вселенській церкві і молилися за в’язнів. У парафіях Тернопільської архиєпархії УГКЦ проводилась доброчинна акція «Милосердя для в’язня». 


Акція була спрямована на допомогу найбільш потребуючим категоріям в’язнів – жінкам. З благословення преосвященнішого владики Василія для масштабнішого проведення цієї акції було залучено Архиєпархіальний Карітас.

Відвідали пенітенціарну установу ВК №63 група волонтерів, яку очолив в’язничний капелан о. Омелян Колодчак. Зібрана гуманітарна допомога була передана для потреб засуджених. 

Після цього відбулася зустріч з начальником тюрми Андрієм Васильовичем Макаром і його заступниками, яких о. Омелян ознайомив з тим, що традиційно в листопаді проходять Суспільні дні УГКЦ, які пов’язані з пам’яттю про доброчинну діяльність митрополита Андрея Шептицького. Також було представлено нових волонтерів в кількості чотирьох чоловік, які після участі в семінарі, що відбувся напередодні в Збаражі, зголосилися на волонтерське служіння у ВК №63. В рамках Суспільних днів волонтери взяли на себе зобов’язання допомогти соціальній службі в облаштуванні спортзалу для засуджених.

Отець Омелян Колодчак подав прохання про продовження відвідування засуджених у пенітенціарній установі ВК №63, та подав списки постійних волонтерів у служінні на 2017 рік. Зі сторони управління ВК №63 було полагоджено день і години визначені для служіння постійних волонтерів нашої церкви у ВК №63. 

Заступник начальника установи із соціально-виховної та психологічної роботи підполковник внутрішньої служби Людмила Василівна Леськів привітала гостей і розповіла про сучасні риси кримінально-виконавчої системи та роль пенітенціарного душпастирства і роботу волонтерів в установі. Звернула увагу на те, що духовна робота із засудженими проводиться за їх власним бажанням і згодою. А релігійні організації реалізують свої наміри через проведення духовної та просвітницької роботи серед засуджених, вкладають свої внески у роботу по попередженню самогубств та правопорушень серед засуджених, сприяють розвитку особи на засадах загальнолюдських цінностей.

Після чого усі гості заходу прийшли у каплицю Великомученика Димитрія, яка розташована на території установи. Біля каплиці їх очікувало багато засуджених жінок. Ось і відбулася спільна молитва в наміренні засуджених жінок. Волонтери, представники спільноти Цариці Миру і Поєднання і Греко-Католицької харизматичної спільноти Бетел подарували засудженим жінкам духовну літературу і помолилися молитвою захисту над потребуючими.



о. Омелян Колодчак закликав волонтерів і кандидатів в волонтери бути для ув’язнених світлом для світу, нести Боже світло туди, де панує темрява. «Ісус сьогодні він кличе вас йти до тих, хто через свій упадок опинився за колючим дротом. Дати засудженим зрозуміти, що Бог їх любить.


В клубі установи продовжено зустріч із засудженими жінками, де отець Омелян сказав, що сьогодні сам Господь, через сьогоднішніх волонтерів завітав до них, щоб їх потішити, підтримати їх у випробуваннях, які вони зараз переносять, подарувати їм духовне зцілення. Учасники церковного хору зачарували прекрасним, витонченим співом та новим звучанням знайомих молитов. Вони виступили перед засудженими дійсно майстерно, пристрасно та щиро … З захопленням жінки слухали свідчення кандидата в волонтери, колишнього засудженого Володимира, який розказав про свої упадки в житті: розчарування, пиятику, бійки, торгівлю зброєю, ув’язнення і свій довгий шлях до навернення до Бога…


На завершення зустрічі волонтери частували засуджених солодощами, роздали жінкам образочки інші дарунки.

Представники Церков взяли участь у круглому столі на тему: «Актуальні проблеми кримінального права та процесу і практики їх застосування»

10 листопада 2016 року пердставники Церков, що входять до Душпастирської ради при центральному органі Міністерства юстиції для управління пенітенціарною системою України взяли участь  круглому столі на тему: «Актуальні проблеми кримінального права та процесу і практики їх застосування», який був присвячений Міжнародному дню науки. 

Подія відбувалася в Інституті кримінально-виконавчої служби й була організована кафедрою кримінального права, процесу та кримінології. Учасниками заходу стали відомі науковці в галузі кримінального права, процесу, кримінології, кримінально-виконавчого права  та практичні працівники різних правоохоронних органів 22 навчальних закладів України та інших установ.

Роботу круглого столу відкрила завідувач кафедри кримінального права, процесу та кримінології, к.ю.н., доцент Оксана Стеблинська, яка привітала учасників конференції і представила учасників. З вітальним словом до учасників круглого столу звернулися: начальник Інституту кримінально-виконавчої служби, генерал-майор внутрішньої служби, доктор юридичних наук, доцент Євген Бараш та начальник Науково-дослідного центру з питань діяльності органів і установ ДПтС України Інституту кримінально-виконавчої служби, доктор наук з державного управління, доцент Надія Калашник.


Після привітання було встановлено Інтернет-зв’язок з проректором з наукової роботи Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О. Дідоренка  д.ю.н., професором Карчевським М. В., який за допомогою інтернет-платформи презентував свою доповідь і презентацію на тему: «Антикризові вектори кримінально-правового регулювання в Україні».

До участі  в обговоренні питань круглого столу були запрошені: керівник Відділу Курії УГКЦ з душпастирства в пенітенціарній системі України Протоієрей Костянтин Пантелей, виконавчий директор Української Християнської міжконфесійної місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» В’ячеслав Когут, доктор філософських наук священик Олег Шепітяк, магістр у сфері охорони здоров’я пастор Сергій Луцький.

Далі учасники круглого столу взяли участь у виступах у рамках засідання круглого столу. Цікавими стали доповіді завідувача кафедри криміналістики та судової медицини Національної академії внутрішніх справ, кандидата юридичних наук, доцента Самодіна А.В., доцента кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права Київського національного торговельно-економічного університету, кандидата юридичних наук, доцента Дорохіної Ю. А., доцента кафедри права факультету економіки і права Київського національного лінгвістичного університету, кандидата юридичних наук, доцента Киренко Сергія  Георгійовича, викладача циклу загальноправових дисциплін Дніпровського училища професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України Мицька Олександр Іванович а також курсантів та слухачів магістратури Харківського національного університету внутрішніх справ: Бульби Ірини Валеріївни, Галагана Владислава Вадимовича, Леочко Валерії Віталіївни, які викликали дискусію серед учасників круглого столу.

Пенітенціарне душпастиртсво УГКЦ
Світлини сайту ІКВС