Шукати в цьому блозі

четвер, 28 грудня 2023 р.

У Львівській духовній семінарії діятиме Центр пенітенціарного капеланства

Нещодавно у грудні 2023 року ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа о. Ігор Бойко благословив створення Центру пенітенціарного капелансва блаженного священномученика Василя Величковського. Керівником центру було обрано брата Вододимира Мацієвського. Духівником семінаристів, які бажають розвивати покликання до в'язничного душпастирсвта було призначено о. Івана Голову.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

понеділок, 18 грудня 2023 р.

Різдвяний вечір у апараті ДКВС Міністерства юстиції України

15 грудня 2023 року у центральному апараті Державної кримінально-виконавчої служби Міністерства юстиції України 15 грудня 2023 року відбувся різдвяний вечір. У заходах, присвячених прийдешньому святу Різдва Спасителя і Господа нашого Ісуса Христа взяли участь представники християнських конфесій, капелани, службовці ДКВС та численні гості. 


Ініціаторами проведення події виступили  заступник Міністра юстиції України Олена Висоцька та виконавчий директор Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі» пастор В'ячеслав Когут.

Українську греко-католицьку Церкву представляли єпископ-помічник Київської Архиєпархії Преосвященніший Йосиф Мілян, душпастирі Костянтин Пантелей та Ігор Гайдук. Захід об’єднав разом представників влади та церкви, працівників ДКВС, волонтерів, громадських діячів та капеланів. Серед інших гостей був присутній Апостольський нунцій в Україні Архієпископ Вісвалдас Кулбокас. Зустріч розпочалася з хвилини мовчання пам'яті полеглих героїв-захисників Батьківщини, численних жертв війни з мирного населення та з нагадування про те, що різдівяне єднання відбувається завдяки нашим мужнім воїнам ЗСУ, які боронять країну від злочинного агресора.





 

Впродовж події зі сцени лунали Різдвяні пісні у виконанні дитячого колективу «Нотки», Марка Сергеєва та Валерії Самаріної.  Пастор Вʼячеслав Когут звершив молитву за перемогу України та весь український народ. Крім того промовцями були почесний єпископ УЦХВЄ Михайло Паночко та головний організатор Національного дня молитви за Україну Девід Хасавей.  Серед багатьох інших лідерів служіння подячну відзнаку отримав Голова Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі» пастор Сергій Луцький.

Запрошені мали змогу побачити звіт про роботу тюремної місії та співпрацю з Державною кримінально-виконавчою службою. Також організатори свята вручили подяки тим, хто робить свій внесок у розвиток кримінально-виконавчої системи. 

Після завершення офіційної частини всі бажаючі були запрошені на благодійний ярмарок. Колядки, гарячі напої, вертеп та виставка-ярмарок із творчими роботами ув’язнених – все це чекало гостей на вулиці. Всі кошти з доброчинного ярмарку під час вечора були передані на підтримку ЗСУ. 

За словами організаторів вечора, вони прагнули створити атмосферу братерства, солідарного єднання й подяки, щоб розділити радість спільної віри у Воплочення Божого Сина, що народився від Діви Марії, Спасителя Ісуса Христа, що переміг диявола і смерть, відкупив людство від прокляття гріха.

За матеріалами суспільної сторінки Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка у місцях позбавлення волі»

Світлини події

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

субота, 9 грудня 2023 р.

Храмове свято у в'язничній каплиці відбулось в Івано-Франківську

Заради відзначення престольного празника Св.Миколая Чудотворця й у свято Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці, 9 грудня 2023 року Єпископ-помічник Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ Владика Микола Семенишин звершив душпастирський візит до Івано-Франківської установи виконання покарань.



Під час Божественної Літургії були априсутні в'язні, персонал установи, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії


Пенітенціарне душпастирство УГКЦ


четвер, 7 грудня 2023 р.

Пенітенціарна практика семінаристів-випускників

7 грудня 2023 року семінаристи-випускники Київської Трьохсвятительської семінарії відвідали в'язнів у ДУ "Старобабанівська втправна колонія (№92)".

Відбулися діалоги з в'язнями під час передріздвяної мистецької події "Мандруючи до Вифлеєма". Для багатьох учасників діалогів зустріч була настільки ж благословенною, наскільки неочікуваною радістю справжньої присутності Бога у долині їхнього життя, що проходить через кримінальне покарання.

У листопаді брати-семінаристи проходили теоретико-методичні заняття у приміщенні Патріяршої Курії УГКЦ. Протягом навчання майбутні священики отримували знання про структуру пенітенціарної системи України, основні мотиви до служіння та Маґістеріум Церкви про проблему злочину, відповідальності і соціальної інтеграції. Проводив зустрічі протоієрей Костянтин Пантелей, керівник Відділу Куріїі УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України.

У практичному досвіді візитів до пенітенціарних установ крок за кроком брати-семінаристи відкривають багатоманітні грані священничого служіння, усе багатство місії християн у сучасному світі.


Пенітенціарне душпастиртсво УГКЦ

субота, 25 листопада 2023 р.

В'язні взяли участь в заходах жалоби про жертв голодомору.

25 листопада 2023 року в установах виконання покарань пройшли заходи пам'яті жертв голодомору-геноциду українського народу 1932-1933 років. У каплицях капелани пенітенціарного душпастирства УГКЦ та інших Церков молилися разом з в'язнями за упокій невинно убієнних в часі штучно свореного голоду. Поминали також героїв Небесної сотні та вояків й усіх жертв війни московщини проти України.


Патріотична свідомість і щирість молитов засуджених вражає та запевняє про глибокі зрушення, що відбулися в усіх верствах нашого суспільства.

В Лук'янівській в'язниці у каплиці Праведного Іова Багатостраждального в'язні молилися Панахиду за душі загиблих від Голодомору. Замордовані голодом наші краяни кличуть нас про солідарність народу у витривалому протистоянні нинішній московській навалі, - сказав у проповіді капелан о. Костянтин Пантелей, - тому молімося за лицарів, які сьогодні припиняють намір ворога "повторити". Молімося про зцілення нашого суспільства та влади від старих і нових вад."

В'язні запалили свічки пам'яті та вшанували загиблих своєю гарячою молитвою.

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 23 листопада 2023 р.

Свято Богородиці у Личаківській колонії

21 листопада 2023 року капелан установи, священик УГКЦ о. Мар’ян ГРИНЕР відслужив святковий молебень у каплиці Покрови Пресвятої Богородиці для персоналу установи з нагоди свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії.




Під час Богослужіння з нагоди свята Отець Мар'ян ГРИНЕР привітав усіх присутніх із цим чистим, світлим, чудовим святом Введення в храм Пресвятої Богородиці, вітаю від щирого серця! Нехай святе почуття самовідданої, шляхетної любові супроводжує все життя й оберігає Вас від турбот і печалі! Нехай тихі ангели з доброю радістю дивляться на шлях і опромінюють його небесним світлом, спрямовуючи і зберігаючи в потрібний момент! Нехай Пресвята Богородиця, яка увійде сьогодні в храм, увійде в кожен дім і подарує світло надії. Миру Всім, радості, добра.

Керівництво установи в особі начальника установи – начальника арештного дому державної установи «Личаківська виправна колонія (№30)» полковника внутрішньої служби Олега ПАУКА висловлює слова щирої вдячності капелану установи, отцю УГКЦ Мар’яну ГРИНЕРУ за підтримку, небайдужість та плідну співпрацю з установою у цей нелегкий час, а також за великий вклад в життя установи та неодноразову підтримку життєдіяльності установи та святковий настрій.

Пенітенціарне душпастрство УГКЦ за інформацією ДКВС

четвер, 26 жовтня 2023 р.

Молитовний сніданок за участю персоналу ДКВС, капеланів та в'язнів відбувся на Харківщині

Представники Церков Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» взяли участь у першому Молитовному сніданку на запрошення Північно-східного МРУ з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України. Подія відбулась 26 жовтня 2023 року на базі ДУ «Первомайська виправна колонія № 117», що на Харківщині. В ній вперше взяли участь засуджені, які на даний час відбувають покарання.


У Молитовному сніданку, який проходив у щирій і неформальній обстановці, взяли участь представники в’язничного служіння Церков, які співслужать у Місії, керівництво Північно-східного МРУ з питань виконання кримінальних покарань, а також пенітенціарних установ Харківщини. Українську Греко-Католицьку Церкву представляв секретар Душпастирської ради при Мінюсті, керівник Відділу душпастирства в пенітенціарній системі України протоієрей Костянтин Пантелей.

Захід розпочався з вшанування хвилиною мовчання усіх героїв, полеглих за Батьківщину і усіх мирних мешканців, що стали жертвами московської агресії. Ведучий розповів про історію започаткування проведення «Молитовного сніданку» та його важливість на теперішній час. Відтак він запросив до слова співорганізатора події Віктора Дудку, члена Душпастрської ради з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі України, який звернувся з вітальним словом до присутніх й промовив вступну молитву.

Пастор Віктор Дудка, керівник в'язничного служіння Всеукраїнського Союзу Церков Євангельських Християн-Баптистів (ВСЦ ЄХБ), понад 35 років служить в установах Харківщини. У перші місяці широкомасштабної агресії він відзначився найбільш гарячою підтримкою і діяльною допомогою в'язням і персоналу установ на Харківщині. Він послужив прикладом для інших Церков Місії, які підтрималм зусилля щодо стабілізації функціонування пенітенціарних установ у небезпечний час ускладнення забезпечення і логістики також на Сумщині і на Полтавщині.

Біблійні фрагменти та молитву провадили один за одним пердставники Церков: 
  • Преосвященніший Митрофан, Єпископ Харківський та Богодухівський Православної Церкви України;
  • пастор Сергій Луцький, Голова правління Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі», керівник Відділу капеланського служіння Церкви Адвентистів сьомого дня в Україні;
  • протоієрей Костянтин Пантелей, секретар Душпастирської ради при Мінюсті, керівник Відділу Курії Української Греко-Католицької Церкви з душпастирства у пенітенціарній системі України;
  • пастор Павло Зоренко, заступник керівника Департаменту соціального служіння Української Церкви Християн Віри Євангельської.
За ними читання уривків Святого Письма й молитви, слова подяки промовляли представники персоналу ДКВС. Виступив Юрій Мосійчук, начальник Відділу соціально-виховної роботи та забезпечення прав засуджених Північно-східного МРУ. Ведучий запросив до слова заступників з соціальновиховної і психологічної роботи пенітенціарних установ:
  • ДУ "Диканівська виправна колонія (№12)" № 12 Ігора Радченка,
  • ДУ "Холодногірської виправної колонії (№ 18)" Володимира Зінченка,
  • ДУ "Качанівська виправна колонія (№ 54)" пані Яну Полицю,
  • ДУ "Первомайська виправна колонія (№117)" Олександра Шапченка,
  • Харківського слідчого ізолятора Дмитра Холода.
Відтак ведучий надав слово присутнім засудженим ВК-117, які також зворушенно свідчили, читали біблійні фрагменти і помолилися.

У своєму слові до присутніх отець Костянтин Пантелей відзнвчив, що ця подія немов зшиває зранену війною Україну духовними зв'язями та зцілює і надає сили.

Підводячи підсумки заходу, полковник вн.сл. Юрій Мосійчук вручив подячні грамоти представникам Церков за підтримку, за душпастирську і просвітницьку працю в установах та висловив вдячність за сприяння у проведенні першого Молитовному сніданку Північно-східного МРУ.

пʼятниця, 13 жовтня 2023 р.

Душпастирська рада з питань релігійної опіки у пенітенціарній системі розпочинає новий етап взаємодії

Міністерство юстиції України затвердило нову редакцію Положення про Душпастирську раду та її склад на найближчі три роки. З метою висловлення спільного бачення на майбутнє в'язничного капеланства 13 жовтня 2023 року відбулась відео-конференція членів Душпастирської ради, які представляють християнські Церкви.

Представники християнських конфесій обговорили спільну позицію щодо взаємодії у Душпастирській раді при Мінюсті з питань в'язничного служіння. Участь у відео-конференції від УГКЦ взяв священик Костянтин Пантелей, керівник відділу ПК УГКЦ з душпастирства у пенітенціарній системі України. Дорадчий орган розпочинає новий етап підготовки до впровадження штатного капеланства у щоденне життя пенітенціарної системи. 

Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

четвер, 28 вересня 2023 р.

У в'язничному храмі вшановували пам'ять Святого Покровителя

День святого покровителя відзначили у в'язничному храмі у Чорткові! Апостол і Євангелист Іван Богослов сам був в'язнем і молитовно заступається за ув'язнених і за капеланів, а також за пенітенціарних службовців.

26.09.2023 року східні християни вшановують великого Апостола, Євангеліста, проповідника Святого Івана Богослова. У цей день Державна установа "Чортківська УВП (№26) має престольний празник у храмі на території закладу. Святу Літургію очолив єпископ Бучацької єпархії Дмитро Григорак. Співслужили Літургію парох катедрального собору Верховних Апостолів Петра і Павла отець Андрій Лемчук та капелан установи отець Роман Гарасимів. У Службі Божій взяли участь начальник установи, працівники та засуджені господарської обслуги. Цей день надовго залишиться в пам'яті усіх, хто розділив таїнства Святої Літургії та надихатиме на добрі вчинки.


Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

середа, 27 вересня 2023 р.

Боже дитя, з днем Святого Хрещення!

У ДУ "Львівська УВП - 19" відбулося Таїнство Хрещення. Охрещений Данило перебуває в установі разом з мамою, яка знаходиться під слідством.   У хрещенні дитини, чи зрілої людини з її душі змивається первородний гріх, дарується освячуюча ласка й тим самим відкриваються двері Церкви для подальшого зростання у благодаті через участь в інших Святих Тайнах. 

Під час Тайни Хрещення були присутні: заступник начальника міжрегіонального управління з питань ресоціалізації і дотримання прав засуджених Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції - Юрій КОВАЛЬ, заступник начальника УВП з СВПР ДУ "Львівська установа виконання покарань- 19" - Сергій ІЛЕЧКО та персонал даної установи, які прийшли щоб привітати новопросвіщенного та його матір.

Дякую керівництву Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції і керівництву нашої установи за присутність і підтримку у плеканні християнської віри у місцях позбавлення волі.

вівторок, 19 вересня 2023 р.

У в'язниці відбулося Таїнство Хрещення

У в'язничній каплиці від води і Духа народився Йосиф. Це сталося у день Свята Воздвиження Чесного Животворящого Хреста у Київському слідчому ізоляторі 14 вересня 2023 року. Приготування до Хрещення і Миропомазання і самі таїнства здійснив священик Костянтин Пантелей.

Побажаємо Йосифу відважних змагань за святість життя, послужити Богові на славу, на добро ближньому, а собі на спасіння. 



Пенітенціарне душпастирство УГКЦ

123

субота, 9 вересня 2023 р.

15-й сезон свята "Козацький гарт" відбувся у Кременчуцькій виховній колонії

15-й сезон свята "Козацький гарт" відбувся 9 вересня 2023 року у Кременчуцькій виховній колонії. Його зорганізував капелан о. Роман Атаман, настоятель парафії Господнього Воскресіння, УГКЦ, та офіцери патрульної поліції. Цей чудовий захід відбувся за сприянням керівництва колонії, доброчинців, що зібрали кошти на призи та Відділу душпастирства УГКЦ у пенітенціарній системі України.



Пенітенціарне душпастирствол УГКЦ

понеділок, 4 вересня 2023 р.

Біблійні читання для працівників ДКВС

4 вересня 2023 року як представник Української Християнської Міжконфесійної Місії "Духовна і благодійна опіка у місцях позбавлення волі" священик Костянтин Пантелей взяв участь у біблійному читанні під час молитовного сніданку з працівникамии Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України. 

Такі біблійні читання - духовний захід з опіки персоналом ДКВС, що триває від 30 до 40 хвилин один раз на місяць. Ми читали 4 главу Євангелія від Луки., ділилися духовними переживаннями Божого Слова й молилися. 

Було присутньо близько 30 працівників апарату, для яких цей захід становиться джерелом натхнення для професійного служіння й глибшого розуміння свого покликання. 

Започаткував біблійні читання пастор В'ячеслав Когут Viacheslav  Kogut, директор Місії, та його чудова донька й помічниця Анастасія Когут.  Духовний ритм зберігається й розвиток традиції особливого роду душпастирської опіки персоналом Державної кримінально-виконавчої служби!


Ми роздумували про спокушування Христа у пустелі та початок його служіння. Євангеліст Лука описує, як Ісус на початку Свого служіння проголошує месіанське пророцтво Ісаї : «Господній Дух на мені, бо він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину бідним, звіщати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю, оповістити рік Господній сприятливий» (Ісая 61) . 

Мабуть це - найбільш пенітенціарний фрагмент з нинішнього читання, бо Господь Ісус Христос прийшов на землю, щоб зцілити розбитих серцем, звільнити полонених нас, поневолених гріхом, відродити понівечене і оновити сплюндроване.

Священник Костянтин Пантелей

пʼятниця, 25 серпня 2023 р.

IPCA WORLDWIDE DAY OF PRAYER

Friday 25 August, 2023

PRAYER GUIDE

In 2008, the IPCA Steering Committee chose a special day of prayer to pray for prison ministry,

chaplains, and prisoners around the globe. The date chosen was August 25th, the birthday of IPCA.

Every year one of the regions prepares the day of prayer programme

and for 2023 it is the Oceania region that has prepared the prayer outline.

The Theme for this year’s day of prayer: 

HOPE – in every prison

- may the hope that comes from God fill every prison cell and yard,

- may the love of God saturate the heart of every prisoner,

- and may God’s peace be present in every place of trouble and unrest.

Opening prayer

Loving God, we pray for all those in prison around the world, for those who provide care for them, and 

for those who visit and minister to them.

Today, we bring before you the requests and prayer needs of chaplains in their regions around the 

world. 

Lord in your mercy, hear our prayer.

Reading

As we pray for chaplaincy and prisoners around the world, we begin by praying a Psalm of worship to 

the “Rock of our salvation”. We proclaim that “…He is our God and we the flock under His care”. Let us 

read this Psalm together:

Psalm 95 (1-7, NIV).

1 Come, let us sing for joy to the LORD;

 let us shout aloud to the Rock of our salvation.

2

Let us come before him with thanksgiving

 and extol him with music and song.

3

For the LORD is the great God,

 the great King above all gods.

4

In his hand are the depths of the earth,

 and the mountain peaks belong to him.

5

The sea is his, for he made it,

 and his hands formed the dry land.

6 Come, let us bow down in worship,

 let us kneel before the LORD our Maker;

7

for he is our God

 and we are the people of his pasture,

 the flock under his care.

Song: Great is thy faithfulness

As we continue in worship, we’ll sing: Great is thy faithfulness. 

Great is thy faithfulness (Written by Thomas O. Chisholm (1923); music composed by William M. Runyan)

Great is Thy faithfulness, O God my Father

There is no shadow of turning with Thee

Thou changest not, Thy compassions, they fail not

As Thou hast been, Thou forever will be

Summer and winter and springtime and harvest

Sun, moon and stars in their courses above

Join with all nature in manifold witness

To Thy great faithfulness, mercy and love

Great is Thy faithfulness

Great is Thy faithfulness

Morning by morning new mercies I see

All I have needed Thy hand hath provided

Great is Thy faithfulness, Lord, unto me

Pardon for sin and a peace that endureth

Thine own dear presence to cheer and to guide

Strength for today and bright hope for tomorrow

Blessings all mine with 10, 000 beside

Great is Thy faithfulness

Great is Thy faithfulness

Morning by morning new mercies I see

All I have needed Thy hand hath provided

Great is Thy faithfulness

Great is Thy faithfulness

Great is Thy faithfulness, Lord, unto me

Prayer of response:

Lord, God, you are faithful.

We trust in Your faithfulness to work miracles, to mend broken lives, and to restore hope in the bleakest 

of circumstances. For all who minister in prisons, we pray that You would use us as instruments of Your 

peace, that through our actions and words, Your presence may be felt and lives may be touched.

May Your Word penetrate the hearts of those imprisoned, reminding them that Your love never falters 

and that Your forgiveness knows no bounds. Let them feel the embrace of Your faithfulness, giving them 

the courage to seek redemption and transformation.

We pray now for IPCA Worldwide

Lord, we’re thankful that the Worldwide Steering Committee of IPCA has been able to meet regularly via 

Zoom over the past year alongside one or two face-to-face meetings between individual members.

We pray for the Worldwide Steering Committee meeting in Bangkok at the end of September – we pray 

for your guidance as they plan for the 2025 conference and strategise to address the many post-covid 

challenges for the organisation.

We pray for our advocacy at the UN: 

thank you for a recent encouraging 

meeting in NYC with a Member State 

interested in collaborating with IPCA 

for a Side Event at a UN Conference in 

February 2024, and we pray for 

continued good contacts going 

forward.

We ask Lord, that you would supply

more resource people for our technical 

and administrative support at IPCA. 

Prayer for the children and families of prisoners

Loving God, wrap your comforting arms around the children and families of prisoners, filling their hearts 

with strength and hope in the midst of challenges. May they find solace in Your constant presence and 

experience the power of Your love to heal and unite.

Prayer for the lawmakers and policy writers

Dear Lord, we ask that you inspire lawmakers and policy writers around the world to create fair and 

compassionate measures for justice and prisons in every country, fostering a system that uplifts and 

transforms. May their decisions reflect Your wisdom, leading to a society where redemption and equity 

prevail within the walls of prisons.


Prayer for prisoner's PROTECTION from self-harm

We pray for your guidance and strength to 

surround prisoners who find themselves in 

the depths of despair. Fill their minds with 

hope, reminding them of their inherent 

worth and your love for them.

Guard their hearts against the darkness 

that seeks to overwhelm them. Ease their 

pain and replace their despair with the soothing balm of hope that comes from you.

May your grace shield them from the thoughts of self-harm and bring them back to a place of peace.

Bless the hands of those who work tirelessly within the prison walls to provide care, support, and 

understanding. Grant them the wisdom to recognize the signs of vulnerability and the compassion to 

help those in need.

Lord in your mercy, hear our prayer.


Prayer for Indigenous prisoners

Lord, we pray for Indigenous prisoners in places such as Australia, New Zealand, and Canada where 

these populations are overrepresented. We pray for justice. We pray for healing where historic 

injustices have caused ongoing deprivation and harm. Grant these prisoners the courage to overcome 

challenges, the resilience to find purpose, and the knowledge that their heritage is a source of strength 

that cannot be taken away. May their journeys be filled with hope.

For PEACE

Our prayer is for all prisoners in countries where there is war. We pray for peace. We pray for the 

protection of chaplains and faith leaders who minister to prisoners in those prisons. We pray that 

prisoners will have their needs met for food and water, warmth, clothing, and health care.


Prayer for Ukraine

We pray for chaplains and prisoners in Ukraine. 

For those who lead prison ministries across the 

country, God of love and mercy, we pray for 

strength and endurance of Ukrainians that they 

may have Faith, Hope and Love in the current 

trials of war. 

We pray that there would be a just and lasting 

peace in Europe and throughout the world. 

We pray that all those who support this war will 

realise the futility of the war and will instigate 

peace.


We pray for the prisoners under occupation and shelling, and who are in danger. Lord, protect them and

their relatives with whom they have lost contact. We bring before you the injured - both physically and 

mentally, and we pray for those who care for them. We pray also for refugees travelling and for those 

who receive and help them. 

We bring the prison chaplains of Ukraine before you and ask for their protection as they serve prisoners 

while surrounded by the dangers of war. We ask for your wisdom in all they do and for your provision 

for all their needs.

Lord in your mercy, hear our prayer.

PRAYER FOR THE REGIONS

Oceania

As we lift the region of Oceania in prayer we pray the words of …

Isaiah 42:10, 12 (NIV)

10 Sing to the LORD a new song,

 his praise from the ends of the earth,

you who go down to the sea, and all that is in it,

 you islands, and all who live in them.

12 Let them give glory to the LORD

 and proclaim his praise in the islands.

Yes, Lord, we pray that prisoners in the islands will sing a new song. We pray that a song of praise will 

rise from the prisons of the Pacific, lives will be transformed, and prisoners will never return to prison 

after their release.

Fiji & the Pacific Islands

Loving God, we pray for the churches of Fiji that they will know your leading as they develop 

programmes and ways to support prisoners when they are released back into the community. We pray 

that these prisoners as return to their communities and churches will continue to grow in their faith, 

and have support to not return to offending and prison. We pray this particularly for Fiji but also for all 

churches everywhere that they may have hearts of support for released prisoners.

New Zealand & Australia

We pray that in New Zealand and Australia, there would be sufficient prison staff numbers to support 

prisoners and to enable church services to run in every prison to meet the demand. As we pray for the 

prison staff of these two countries, we lift all prison staff in every prison around the world. And Lord, 

we pray for ongoing funding for chaplaincy services across Australia.

Lord in your mercy, hear our prayer.

Africa

We pray now for Africa. We pray first for peace in the continent.

Loving God, prisoners in most African countries face a shortage of food – our second request as we pray 

for prisoners in Africa is for the provision of food for all inmates.

Fiji corrections services chaplaincy team

Asia

We come before You with hearts full of 

compassion and a deep longing for the 

well-being of those imprisoned in Asia. We 

pray that those prisoners who are 

languishing in jails and prisons, many of 

whom are not yet convicted by final 

judgment but are already pre-judged by 

most members of society may attain 

justice. We pray for justice that neither 

condemns nor punishes but one that

reforms and rehabilitates and also makes 

those guilty truly accountable for the 

effects of the crimes they committed.

Pakistan

Heavenly Father, grant strength and courage to your faithful followers in Pakistan, may they have 

courage and strength as they face adversity. We pray that the outbreak of violence towards churches 

and Christians would cease, and we ask your protection for all our brothers and sisters in Pakistan.

Lord, we also pray that the restrictions put on visits by Church ministries would be lifted and that 

Christian prisoners would be able to worship and practice their faith in prisons throughout Pakistan. 

Bless and protect our fellow chaplains and prison ministers in Pakistan we pray.

Europe

We pray for prisoners and chaplains in Europe, that through the chaplaincy’s compassion and the 

prisoners’ resilience, hearts may mend, hope may flourish, and the journey toward redemption may be 

embraced with courage and grace. May the chaplains’ presence and the prisoners’ inner strength inspire 

a path of healing and renewal across the continent.

Latin America & Caribbean

We offer this prayer for the chaplains and prisoners in Latin America and the Caribbean, that through 

their shared journey, may the chaplains provide solace and guidance, and the prisoners find strength, 

redemption, and the healing touch of your love.

North America

We unite in prayer for the well-being and spiritual growth of chaplains and prisoners across the globe.

Bless and guide the chaplains serving in Canada and the United States as they bring comfort, hope, and 

spiritual support to those in need.

For Canadian prisoners who have been evacuated to other prisons due to out-of-control wildfires, we 

pray that they will continue to find strength and courage through Christ in these unprecedented and 

disruptive events in their lives.

For both the Provincial and Federal Chaplains of Canada, we pray that they will continue to emulate the 

presence of Christ in their ministry to the prisoners and support staff they willingly serve.

Lord in your mercy, hear our prayer.

THE LORD’S PRAYER: 

Let us all, as one, pray the prayer our Lord Jesus 

Christ taught us.

CONCLUDING PRAYER

And our final prayer, as we finish our global prayer 

session, again we pray our theme. 

All: We pray for HOPE – in every prison

- may the hope that comes from God fill 

every prison cell and yard,

- may the love of God saturate the heart of 

every prisoner,

- and may God’s peace be present in every 

place of trouble and unrest.

AMEN

Thank you for praying with us today. Please 

continue to pray for prisoners around the globe 

and the chaplains who care for them pastorally.

We also invite you to follow IPCA Worldwide on Facebook and to connect with your nearest region.

God Bless

вівторок, 22 серпня 2023 р.

Завершилася щорічна акція "Кошик в'язням на Спаса"

19 серпня 2023 року у пенітенціарні установи, де душпастирюють капелани УГКЦ, в рамках доброчинної акції "Кошик в'язням на Спаса"були передані освячені плоди і мед. Зокрема у у Збаразькій жіночіх виправних колоніях, у слідчих установах Києва, Івано-Франківська, Львова і Чорткова, у Одкеській виправній колонії № 14, у Кременчуцькій виховній колонії для неповнолітніх. Численні віряни долучилися до збірки, яка стала знаком християнської любові до в'язнів.

Щороку за підтримки доброчинців і волонтерів Пенітенціарне душпастирство УГКЦ здійснює служіння милосердя для в'язнів "Спасівський кошик". Жінки, неповнолітні, утримувані у медичній частині на лікуванні, довічно засуджені в'язні прийняли освячені плоди і мед.

Київ


Львів

Завдяки жертводацям і парафіянам храму Пресвятого Серця Христового УГКЦ (м. Львів) капелан Львівської УВП №19 о. Олег Нестор освятив і передав плоди для ув'язнених. Освячені плоди передали кожному ув'язненому, а також тим, які важко працюють у цей день. Навідався до ув'язнених людей, яких спіткала хвороба під час відбування покарання. 



Збараж

На Преображення Господнє в’язничний капелан отець Омелян Колодчак, з щедрими дарунками від парафіян церкви Христового Воскресіння міста Збаража,  і сіл Малий Глибочка і Зарудечко, відвідав державну установу "Збаразька виправна колонія (№63). Для засуджених були освячені першоплоди: яблука, груші, сливи, виноград, персики, мед… Отець поблагословив всіх присутніх і побажав якнайшвидшої Перемоги нашої і довготривалого миру. «Не зважаючи на всі випробування, які вам приходиться тут переносити, ви повинні жити надією на краще, не розчаровуватися, не зневірятися. – наголосив отець Омелян. – Так, як всі ми очікуємо Перемоги, вірячи, що вона неодмінно настане, так і ви знайте, що колись ви покинете ці тюремні мури і Господь ніколи вас не залишить без своєї опіки. Він і сьогодні приходить до вас, щоб осяяти вас своїм світлом і через ці солодкі фрукти подарувати вам радість сьогоднішнього свята Преображення.» 

В свою чергу засуджені організували невеличкий патріотичний виступ. Заспівали: «Ой у лузі червона калина похилилася…» і гімн України «Ще не вмерла Україна», тим самим укріпивши себе духом і вірою, що Україна переможе і буде в нас мирне небо.





У суботу, 19 серпня, в Івано-Франківській установі виконання покарань №12 відбулася спільна молитва з нагоди празника Преображення Господнього.
Про це пише інформаційний центр парафії Зіслання Святого Духа Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

Службу Божу для осіб позбавлених волі, відслужив о. Василь Сливоцький, в’язничний капелан та сотрудник храму Зіслання Святого Духа, Центрального протопресвітеріату, що у м. Івано-Франківськ.

У Святій Літургії взяли участь засуджені з відділення господарського обслуговування та ув’язнені жінки. Після Служби Божої відбулося освячення першоплодів для молільників.

Фрукти для в’язнів передали вірні із парафій Царя Христа, Богоявлення Господнього та Зіслання Святого Духа, а також представники громадсько-християнського руху “Клич”.

«Дякуємо усім волонтерам, зокрема представникам Мирянського Чину Святого Василія Великого за сприяння у придбанні фруктів для засуджених. Нехай Господь щедро благословить усіх доброчинців!»

Кременчук

На Свято Переображення Господнього о. Роман Атаман привез до Кременчуцької колонії для неповнолітніх подарунки, придбані на пожертви доброчинців. 







Він розповів про духовне значення цієї події, коли Господь , випереджуючи свої добровільні страждання, відкрив трьом Своїм учням таємницю Своєї божестваенної природи.  Отець Роман поблагословив плоди і мед для вихованців.

Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ

пʼятниця, 18 серпня 2023 р.

У львівській в'язниці капелан благословив Подружжя

17 серпня 2023 у ДУ "Львівська установа виконання покарань 19" відбулося Вінчання. Святу Тайну Подружжя уділив капелан установи о. Олег Нестор.

Вінчання у в'язниці відбувається не часто. Звернень може буте багато, але не завжди є умови, зваживши на які священик прийме на себе таку відповідальність. Подружжя- це насамперед поєднання чоловіка і жінки у спільноту подружжя у Бозі і з Богом. Ця Тайна покликана передати новій сім'ї Боже благословення для того, щоб разом проживати як чоловік і дружина, але проживати у Бозі і з Богом.


Нехай молодята, що прийняли таке благословення, збережуть божий дар відданої єдності.  Многих і благих літ!

Пенітенціарнеи душпастирство УГКЦ

вівторок, 1 серпня 2023 р.

Відбулмсь душпастирські заходи для персоналу УВП 26

27 липня 2023 року для персоналу державної установи «Чортківська установа виконання покарань (№26)» відбувся релігійно-просвітницький захід на тему «Дорога до храму» із залученням священнослужителя Української греко-католицької церкви ‒ отця Романа ГЕРАСИМІВА, який розповів як дотримуватися у житті моральних принципів, йти до духовної культури вірним шляхом, спонукав до осмислення поняття духовності.


Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ

понеділок, 10 липня 2023 р.

Стан пенітенціарної системи України

 

Загальна характеристика
Державної кримінально-виконавчої служби України

У Державній кримінально-виконавчій службі України налічується 182 установи виконання покарань. В результаті військової інтервенції московії в Україну 2014 року на окупованій території Донецької та Луганської областей опинилося 29 установ. Ще 5 пенітенціарних установ розташовані на території окупованого Криму. Тоді близько 21 тис. осіб знаходилося у тюрмах і колоніях на територіях, окупованих Росією та зайнятих проросійськими терористичними формуваннями. Нема інформації про кількість в'язнів сьогодні.

Станом на 1 лютого 2022 року у сфері управління Державної кримінально-виконавчої служби України перебувало 148 установ. У 39 установах виконання покарань засуджені не утримувалися, у зв'язку із здійсненням оптимізації їх діяльності, налічувалось 109 діючих установ виконання покарань, з них наразі:
- 7 установ виконання покарань розташовані на території тимчасово не підконтрольній Україні*;
- у 15 установах виконання покарань засуджені та ув’язнені не тримаються, у зв’язку з тим, що вони були евакуйовані, або установи розташовані на деокупованих територіях Херсонської та Миколаївської областей**;
- одну установу виконання покарань було перепрофільовано в табір для тримання військовополонених.

* Після початку повномасштабного вторгнення московії 24 лютого 2022 року, 10 установ виконання покарань та слідчих ізоляторів опинилися на окупованій території разом із понад 3 тис. в'язнів:
Південний регіон:  Північна ВК-90; Дар'ївська ВК-10, Голопристанська ВК-7 Херсонський СІЗО

Північно-Східне МРУ: І (Старобільський СІЗО)
Південно-Східне МРУ: 5 (Маріупольський СІЗО; Приазовська ВК-107 (для жінок);
Мелітопольська УВП-144 (для жінок і юнок); Приморська ВК-145; Веселівський ВЦ-8)

** З 11 установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України відбулась евакуація засуджених:

Південний регіон: 2 (Снігурівська ВК-5; Новобузький ВЦ-103)
Південно-Східне МРУ: 9 (Бахмугська УВП-б; Селидівська ВК-82; Торецька ВК-2; Вільнянська УВП № 11; Дружелюбівський ВЦ-1; Вільнянська ВК-20; Софіївська ВК-55; Кам'янська ВК-101; Оріхівська BK-88).


В установах виконання покарань та слідчих ізоляторах станом на 01.07.2023 трималось всього 43 640 осіб, а саме:

У 14 слідчих ізоляторах та 10 установах виконання покарань, що виконують функцію слідчого ізолятора,

з них на стадії:

16371

- досудового розслідування

2225

- судового розгляду (до винесення вироку)

7802

У 61 установах виконання покарань, з них:

27215

максимальний рівень безпеки (звичайні жилі приміщення)

1546

середній рівень безпеки для неодноразово засуджених

11100

середній рівень безпеки для вперше засуджених

8240

мінімальний рівень безпеки із загальними умовами для тримання чоловіків

686

мінімальний рівень безпеки із полегшеними умовами тримання

602

мінімальний рівень безпеки із загальними умовами для тримання жінок

1145

лікувальні заклади, створені при слідчих ізоляторах та виправних колоніях

762

виправні центри

1005

У 1 виховній колонії та відповідному секторі

54

У вигляді довічного позбавлення волі відбували покарання: чоловіків - 1545 осіб; жінок - 25 осіб.

У вигляді позбавлення волі на певний строк чоловіки, яким визначеі відбувати покарання у приміщеннях камерного типу виправної колої максимального рівня безпеки - 353 особи.

У вигляді арешту відбуває покарання 339 осіб.

Криміногенний склад засуджених (станом на 01.01.2023):

- 4 095 осіб засуджених на строк понад 10 років;

- 5 217 осіб - за умисне вбивство;

- 2 477 осіб - за нанесення умисного тяжкого тілесного ушкодження;

- 5 272 особи - за розбій та грабіж;

- 9 116 осіб - за крадіжку;

- 518 осіб - за зґвалтування;

- 62 особи - злочини проти основ національної безпеки.


***


Про установи виконання покарань під час війни