2-3 липня 2019 року у Києві відбувалася Перша національна Конференція з питань пенітенціарної пробації, організована Благодійною організацією “FREE ZONE”.
Актуальні питання пенітенціарної пробації обговорювали понад 100 учасників події: науковці-пенітенціаристи, представники державних виконавчих органів, громадянського суспільства задля обговорення. Душпачтирську раду при Міністерстві юстиції України представляв протоієрей Костянтин Пантелей.
Директор Державної установи "Центр пробації" Олег Янчук представив результати праці пробації в Україні. 573 підрозділи уповноважених органів з питань пробації вже налагодили контакти з 5017 організаціями в регіонах, а саме: з 1387 (28 %) громадськими (неурядовими) та 3630 (72 %) державними організаціями.
Відтак, учасники обговорити дослідження, щодо актуальних потреб людей, засуджених до позбавлення волі, у контексті підготовки до звільнення та успішної соціальної адаптації, проведеного проєктним офісом з питань пробації Міністерства юстиції України. Так, в досліджені наведено фактори, які впливають на рівень повторної злочинності. Зокрема, 44,1% засуджених ніколи не були у шлюбі; 61,7 % не мали дітей; 81,6% засуджених мали судимості; 41,7 неодноразово засуджених вважають основною причиною злочину наркозалежність.
Також присутні мали можливість ознайомитися з особливостями пілотування моделі пенітенціарної пробації в Білоцерківському регіональному пілоті. Пілотний проєкт спрямований на розроблення й запровадження нових форм і методів сприяння в адаптації засуджених у межах пенітенціарної пробації, підготовки осіб, які відбувають покарання у виді позбавлення волі або обмеження волі на певний строк до звільнення, з метою трудового і побутового влаштування таких осіб після звільнення за обраним ними місцем проживання.
Книга "Партнерство релігійних організацій у супроводі суб'єктів пробації та реінтеграції в'язнів", представлена на конференції_ стала набутком співпраці Душпастирської ради при Міністерстві юстиції з Державною установою "Центр пробації". Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ передало 320 приміриників співробітникам головного офісу ДУ "Центр пробації". Натхені попереднім досвідом взамодії, Душпастирська рада увійшла в наступний етап включення Церков і Релігійних організацій у співробітництво з потужним державним органом альтернативних покарань і реінтеграції злочинців до суспільного життя, яким є пробація.
Тези доповіді
Учасники конференції прийняли Резолюцію
Немає коментарів:
Дописати коментар