Як повідомляє Департамент з питань виконання кримінальних покарань станом на 10 березня у зоні ведення бойових дій перебувають 33 в’язничні установи. Хоча декілька таких об’єктів були законсервовані ще до початку вторгнення в Україну, більшість з них – це працюючі установи, які щодня стикаються із викликами воєнного часу.
У ДКВС утворено гуманітарний штаб (електронна пошта: na4shtab@ukr.net, контактний телефон: +380963892269) для координації збору та розподілу гуманітарної допомоги в’язничної інфраструктури, відбувається співпраця з міжнародними та українськими благодійними та волонтерськими організаціями.
За цей час від обстрілів постраждали 5 установ. Зокрема, пошкоджень за наслідками влучання зі зброї завдано Маріупольському та Чернігівському слідчим ізоляторам та ще трьом установам виконання покарань у Маріуполі, Бердянську та на Харківщині. На час обстрілів персонал та засуджені перебувають у бомбосховищах, за даними ДКВС одна особа отримала легкі тілесні ушкодження.
На жаль при тимчасовій окупації окремих міст чи районів у містах установи виконання покарань також були захоплені агресором. Сьогодні втрачено зв’язок з Маріупольським, Старобільським та Херсонським слідчими ізоляторами, Мелітопольською та Приазовською виправними колоніями.
Департамент вживає заходів не лише щодо підтримки життєдіяльності установ виконання покарань, але і активно працює щодо підтримки збройних сил, що захищають українську державу.
Так, за сприяння ДКВС Президентом України видано низку указів щодо помилування 363 засуджених-ветеранів бойових дій, які позитивно характеризуються та виявили бажання захищати державу у лавах підрозділів територіальної оборони. Звільнення помилуваних, а також тих ув’язнених, кому за рішеннями судів та прокуратур скасовуються запобіжні заходи тримання під вартою проводиться невідкладно. Якщо органами державної влади будуть прийматись інші системні рішення щодо звільнення засуджених – в’язнична система їх виконає якнайшвидше у встановленому законом порядку.
Немає коментарів:
Дописати коментар